Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209605 razy)

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 30, 2016, 08:30:37 am »
w radiu Rzeszów podali, że Akrem nie zgodził się na warunki zaproponowane przez klub!

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 30, 2016, 09:14:18 am »
w radiu Rzeszów podali, że Akrem nie zgodził się na warunki zaproponowane przez klub!
Ciekawe czy to klub daje tak malo czy Alek ma tak wysokie wymagania.
Jeśli klub zaoferował mu tyle samo co za ten sezon, może z lekką podwyżka to wcale nie dziwię się że Alek jej nie chce przyjąć.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #222 dnia: Kwietnia 30, 2016, 09:25:12 am »
Ciekawe czy to klub daje tak malo czy Alek ma tak wysokie wymagania.
Jeśli klub zaoferował mu tyle samo co za ten sezon, może z lekką podwyżka to wcale nie dziwię się że Alek jej nie chce przyjąć.

Tego nie wie nikt ile on chce a ile mu proponują. Pewnie ma jakąś ciekawą ofertę z Rosji i wie że to ostatni dzwonek żeby zarobić więcej...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #223 dnia: Kwietnia 30, 2016, 09:43:55 am »
Ale że Asseco ma przykręcić kurek z informatycznymi dolarami? A to dlaczego? Z wywiadów można było wywnioskować, że dopóki Pan Góral będzie u sterów, to siatkówka będzie na wysokim poziomie
Żaden festyn nie trwa wiecznie. I z tym trzeba się pogodzić.
Gdyby nie srebro, już zbliżalibyśmy się do takiej sytuacji.
Negocjacje z Ivoviciem nie trwały długo, a więc wysokość kontraktu nie stanowiła problemu. Znamy tego zawodnika, ale podpisaliśmy kontrakt tylko na rok. Za rok kończą się kontrakty kilku niezbyt tanim zawodnikom. W negocjacjach z innym zawodnikiem podobno (źródło: moje własne urojenia) nie było problemu wysokości kontraktu. Był i jest problem czasu trwania kontraktu (on chce na 3 lata, my chcemy na rok).
Nie stanie się żadna tragedia. Jedynie wypadniemy z europejskiej czołówki. Myślę, że nie tylko Resovia. Inne polskie kluby też.
------------------------------------
Po co ja to piszę? Bo chcę się powymądrzać i naproroczyć? Nie!
Piszę to, bo warto zmienić swoje nastawienie do tego, co będzie w nadchodzącym sezonie. Na jakie? Zostawię to na dyskusję w innym temacie i w innym czasie.
------------------------------------
Ciekawe czy to klub daje tak malo czy Alek ma tak wysokie wymagania.
Jeśli klub zaoferował mu tyle samo co za ten sezon, może z lekką podwyżka to wcale nie dziwię się że Alek jej nie chce przyjąć.
Chyba tylko raz wściekałem się na klub, że nie zapłacił zasłużonemu zawodnikowi tyle, ile ten oczekiwał. Dotyczyło to Grozera. Myślę, że wtedy miałem rację.
Następnym razem nie musiałem się wściekać, bo przed minionym sezonem przedłużyliśmy kontrakt z duetem Drzyzga-Nowakowski. Gdyby nie przedłużono, wściekałbym się, że "nie budujemy". No i wyszło jak wyszło.
Nie warto spekulować "czyja oferta była żenująco niska/wysoka". Warto uszanować decyzję i klubu, i Alka. Może się spotkają (finansowo), a może nie. C'est la vie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #224 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:21:10 am »
Jaki to ma sens ? Macie co rok wygrywać wszystko, bo jak nie to obcinamy kasiorkę? Czy jak?

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #225 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:29:19 am »
Jaki to ma sens ? Macie co rok wygrywać wszystko, bo jak nie to obcinamy kasiorkę? Czy jak?

Te wszystkie domysły można między bajki włożyć  ::) Ktoś coś napisze i uważacie to za prawdę objawioną.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #226 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:41:31 am »
Się niektórzy zdziwią  8)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #227 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:43:14 am »
Żaden festyn nie trwa wiecznie. I z tym trzeba się pogodzić.
Gdyby nie srebro, już zbliżalibyśmy się do takiej sytuacji.
(...)
------------------------------------
Po co ja to piszę? Bo chcę się powymądrzać i naproroczyć? Nie!
Piszę to, bo warto zmienić swoje nastawienie do tego, co będzie w nadchodzącym sezonie. Na jakie? Zostawię to na dyskusję w innym temacie i w innym czasie.
------------------------------------Chyba tylko raz wściekałem się na klub, że nie zapłacił zasłużonemu zawodnikowi tyle, ile ten oczekiwał. Dotyczyło to Grozera. Myślę, że wtedy miałem rację.
Następnym razem nie musiałem się wściekać, bo przed minionym sezonem przedłużyliśmy kontrakt z duetem Drzyzga-Nowakowski. Gdyby nie przedłużono, wściekałbym się, że "nie budujemy". No i wyszło jak wyszło.
Nie warto spekulować "czyja oferta była żenująco niska/wysoka". Warto uszanować decyzję i klubu, i Alka. Może się spotkają (finansowo), a może nie. C'est la vie.

Uwaga, Nadchodzi zima! Tak w popularnej serii Gra o tron pozdrawiają się ludzie zamieszkujący północ.

Parafrazując to, my powinniśmy pisać : Asseco odejdzie.

To co piszesz to jest prawdopodobne, ale nikt nie wie kiedy to będzie. Obecnie póki co kontrakt obowiązuje. A nawet podczas obowiązywania kontraktu zawsze można go zerwać.

Wydaje mi się, iż jak pierwszy raz o tym pisałeś, to wystarczy. Wracasz do tego przy każdej okazji co troszeczkę deprecjonuje przekaz tego. Rozmywa.

Nie wiem czy my jesteśmy dobrym adresatem tego czy nie powinno iść to w kierunku decydentów. Bo jak u kibica można zrozumieć mocerstwowe plany i swoje marzenia, które przelewa na strony forum tak bardziej bym się zastanowił nad postawą działaczy.

Czy wszystkie transfery były przeprowadzone z poszanowaniem pieniędzy inwestorów klubu? Pewnie bez trudu znajdziemy przykłąd zawodników, którzy pomimo wysokich kosztów nie spełnili pokładanych w nich nadzieji. Czy transfery Cernica, Veresa, Kovacevica czy ostatnio Juliena to nie było wyrzucenie pieniędzy w błoto?

Czy gra w ubiegłym sezonie nie był strzałem w twarz sponsorowi? 

Nie bardzo rozumiem też, czy kibice nie mają prawa wyrażać się o drużynie czy klubie. Wg mnie to produkt jak każdy inny i  klient, który coś kupuje może wyrazić się, iż nie tego oczekiwał . Inna sprawa czy miał powody do tego, iż produkt będzie inny niż był.

Wracając do początku, to siatkówka jest deficytowa. Tylko silny sponsor jest w stanie zabezpieczyć zawodników na poziomie reprezentacji.

Dawno temu, Resovia była nie lubiona w środowisku. Dalej pewnie coś z tego jest. Nie lubieli nas za rozpoczęcie wyścigu w płaceniu najwyższych kontraktów w lidze.  Tak kupiliśmy Papkina, tak innych. Teraz narzekanie na to, iż to wszystko kosztuje jest hipokryzją. Sami sobie zgotowaliśmy ten los. Może, jak najwięksi zmniejszą zaangażowanie to kontrakty zawodników spadną?  I tak gwiazd u nas prawie nie ma a nasze Polskie drenują rynek.
 
Kiedyś wszystko się kończy, Sponsoring Asseco, sponsoring ZAKsy czy PGE. Swoja droge to nie słyszałem, iż w Bałchatowie ktoś martwił by się o odejście PGE, chodż tam juz oficjalnie powiedziane iż w 2020 zamykają kopalnie. U nas martwimy się o sponsora, któego przyszłość jest świetlana.

Jeszcze jedna uwaga. Asseco sponsoruje koszykarzy. Mówiło się, iż odejdzie po 2 latach od przejęcia Prokomu. A oni ciągle w nich inwestują.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2016, 10:45:09 am wysłana przez A :) »

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #228 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:45:29 am »
To szkoda, że działacze już się do tego nie przygotowują i nie zgarnęli Szalpuka. Skra robi powtórkę z rozrywki i powoli jej działacze montują ekipę z młodych zdolnych.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #229 dnia: Kwietnia 30, 2016, 10:53:00 am »
Parafrazując to, my powinniśmy pisać : Asseco odejdzie.
To co piszesz to jest prawdopodobne, ale nikt nie wie kiedy to będzie. Obecnie póki co kontrakt obowiązuje. A nawet podczas obowiązywania kontraktu zawsze można go zerwać.
1. Asseco nie odejdzie.
2. Warto sprawdzić, w jakiej wysokości kontrakt obowiązuje (a ta kwota jest ujawniana w sprawozdaniach finansowych).
3. Nie ma potrzeby zrywania kontraktu. Wystarczy ściśle go przestrzegać (i już będzie mniej bogato) albo zmienić (kto się postawi większościowemu akcjonariuszowi?).
---------------------------------
Kocham stwierdzenie "siatkówka jest deficytowa". Tak już jest i nic nie da się z tym zrobić.
Siatkówka jest równie mądrym/głupim*(niepotrzebne skreślić) zajęciem jak piłka nożna, koszykówka, hokej czy futbol amerykański.
Jest deficytowa, bo nikt nie stara się o to, żeby przestała być deficytowa. Za chwilę mogą zapaść decyzje, które ten deficyt powiększą (zamiast go pomniejszać).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2016, 11:07:37 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.