Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209627 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #250 dnia: Kwietnia 30, 2016, 15:33:54 pm »
Też myślę, że będzie Sokołow. Szkoda, że nie Grozer, bo to facet z charakterem, ale Bułgar to też klasa.
No to po weryfikacji, skład, którym możemy zaistnieć w Europie:
libero - przyjmuję, że mamy
rozgrywający - też mamy, chociaż po ostatnich "wyczynach" trzeba liczyć na jakiś wstrząs, jakąś przemianę wewnętrzną.
środek: Nowakowski, Lemański, Paszycki, Dryja/Perłowski
przyjęcie: Ivović, Rześki, Rossard i Kubiak
atak: Sokołow, Schoeps
Trochę dziwnie będzie na przyjęciu, jeśli Rześkiego nie będzie przez większość sezonu.
Dopóki mamy polskie rozegranie, środek i libero - spokojna głowa z limitami. Mimo to, Polak na przyjęciu to duże bezpieczeństwo.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #251 dnia: Kwietnia 30, 2016, 15:38:13 pm »
moim zdaniem Śliwka może zostac jesli Alek odejdzie a Rzeski bedzie się edukował. Zobaczymy na przyjęciu Kubiak Ivovic brzmi nieźle, w ataku Sokolov,Grozer czy Stokr też potencjał podobny wszyscy zawodnicy zasięg w ataku około 370cm
Sovia forever!

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 30, 2016, 15:47:34 pm »
Alek mógł grac w reprezentacji Polski ale był pomijany przez naszych tam chodziło o 30 tys euro wpłaty bo odczekał 2 lata karencji i wszystko było po stronie polskiej federacji.
Cytuj
By Akhrem mógł wystąpić w reprezentacji Polski, musi zostać spełnionych kilka warunków. Jednym z nich jest zapłata 15 tys. euro FIVB (Międzynarodowej Federacji Siatkówki), a także odczekanie okresu karencji, który wynosi dwa lata. - Trzeba najpierw dogadać się z moją federacją - mówi przyjmujący Asseco Resovii.
http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/1,130161,8966102,Aleh_Akhrem_dostal_polskie_obywatelstwo.html

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 30, 2016, 15:48:49 pm »
Akhrem odczekał 2 lata i nie musial się z nikim dogadywac. Polska federacja taka biedna ze na 15 tys nie stac
Sovia forever!

Gregor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 140
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #254 dnia: Kwietnia 30, 2016, 15:58:47 pm »
Trochę się zapędziłem, bo Alek w zeszłym roku zagrał w Lidze Europejskiej i sprawa się nieco skomplikowała. Natomiast wcześniej problemem był PZPS na czele z opalonym, a nie federacja białoruska.
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/olieg-achrem-chcialem-grac-w-reprezentacji-polski/dsk0n



maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #255 dnia: Kwietnia 30, 2016, 16:08:45 pm »
w LE jak zagrał to juz było po herbacie ale PZPS wypiął się na niego po tym jak Alek 2 lata czekał żeby móc bez problemów zagrac w reprezentacji Polski, to samo bedzie z Leonem jak czytam wypowiedzi władz związku że jak będzie Leon to fajnie a jak nie to nic się nie dzieje to krew zalewa. Chłopak chce grać w Polsce a my mu nie pomagamy, dodając do tego że to obecnie najlepszy siatkarz na świecie i ma dopiero 22 lata...
Sovia forever!

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 30, 2016, 16:21:31 pm »
Trochę dziwnie będzie na przyjęciu, jeśli Rześkiego nie będzie przez większość sezonu.
Jaeschke opuści 2 miesiące, a nie większość sezonu...

Gregor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 140
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 30, 2016, 16:40:11 pm »
w LE jak zagrał to juz było po herbacie
Nawiązałem do swojej wcześniejszej wypowiedzi:
Cytuj
Zmiana federacji to kwestia pieniędzy i rezygnacji z występów w macierzystej reprezentacji, z Alkiem i Lucasem nie powinno być problemów
W domyśle chodziło mi o zmianą federacji przed sezonem 2016/2017, w przypadku Alka byłoby to możliwe dopiero w 2017 roku właśnie przez konieczność odbycia 2-letniej karencji. Poprawcie, jeżeli się mylę.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 30, 2016, 17:20:56 pm »
Ja bym postawił na następujący skład.

Atak  Jochen i Michał Filip
Przyjęcie. Alek, Marko, Francuz i Tomek
Blok. Nowakowski, Paszycki, Lemański, Dryja
Libero Igla i Wojtaszek.
Rozegranie Fabian i Lukas

Nie jest to drużyna najlepszych graczy świata ale może im się chcieć grać. Troszeczkę doświadczonych, troszeczkę młodych. Gramy sezon na zbudowanie składu walki o Mistrzostwo. Na FF nie nastawiamy się. Jak ułoży się tabela wejdziemy do FF.

Za dużo gwiazd się przewija a czas troszeczkę ustabilizowac skład.

Martwi, iż nie wiadomo co z Igła, jak zakończył karierę to pożegnanie wypadło łyso i co z Alkiem. Drużyna bez Alka... Ach, nie ma co pisać.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 30, 2016, 17:43:35 pm »
Ivovicia zatrudniamy nie po to, żeby zadowolić się walką o mistrzostwo Polski. Gdybyśmy koncentrowali się na +L, pozostałby Śliwka.
Myślę, że w sezonie 16/17 chcemy walczyć o wygranie LM.
Jeśli pozyskamy Kubiaka, to z pewnością celem będzie zwycięstwo w LM. Za Kubiakiem powinien przyjść Sokołow. A jeśli najpierw pozyskamy Sokołowa, to za nim powinien przyjść Kubiak  :)
Nie wydaje mi się, żebyśmy w nadchodzącym sezonie lekko ("jak się ułoży") podchodzili do LM. Po co bralibyśmy Ivovicia? Tani to on chyba nie jest.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.