Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209628 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #270 dnia: Kwietnia 30, 2016, 19:19:48 pm »
A jeśli to Alek podziękował?

Alek nie jest juniorem, żeby Go za takowego traktować, cokolwiek to znaczy.........

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #271 dnia: Kwietnia 30, 2016, 19:25:58 pm »
Moim zdaniem w Berlinie byliśmy bliżsi wygranej niż w Krakowie. Wynik 0:3 był mylący. A przecież to nie były jakieś wybitne mecze Schoepsa. To właśnie Ivović trzymał nam poziom ataku.
Odejście Ivovicia było spowodowane przyjściem Kurka, czyli zawodnika światowego formatu, a na dodatek Polaka. Bo jeśli chodzi o sportową klasę i formę, Marko był bez zarzutu.
Czego, a właściwie kogo, brakowało tamtej drużynie? Niczego. Problemem był jedynie limit obcokrajowców w +L. Trafiła się okazja pozyskania Kurka, więc i ten problem wydawał się rozwiązany. Późniejszy bałagan kadrowy i dół fizyczno-mentalny na rozegraniu (to delikatne określenie) to inne kwestie.
Porównując tegoroczne męczarnie na lewym skrzydle z grą Ivovicia (też miewał słabe okresy) - zabrakło nam Marka.
Co by było, gdyby... Możemy sobie pogdybać.
Dla mnie pewne jest, że (z Ivoviciem) bardzo poważnie traktujemy LM. Spodziewam się niespodziewanych (może nawet sensacyjnych) transferów. Bo przecież do walki w LM potrzeba nam naprawdę klasowego atakującego. Jarosza raczej wykluczam.
---------------------------------------
Sławku, lepiej uszanujmy decyzję Alka. Wątpię, czy "klub się go pozbywa". Z pewnością dostał przyzwoitą ofertę, która, być może, nie odpowiadała jego oczekiwaniom.
Tu nie chodzi o "wartość medialną". Chodzi o pieniądze. Nie mam pojęcia, o jaką kwotę się rozbija, ale pewnie nie chodzi o 50.000 zł.
Alek nigdy nie będzie "jednym z wielu, którzy opuszczają Resovię". Tylko że pieniądz jest pieniądz. On (pieniądz) ma 2 strony: awers i rewers. Nie czuję się upoważniony do wymuszania na klubie wysokości kontraktu Alka. Przecież tu nie ma problemu "czy Alek może zostać?". Jest problem "za ile Alek może zostać?".
Podobno przy Grozerze poszło o 50.000 euro ("Dają mi 600.000, ale u Was zagram za 350.000"). Czy my, kibice uzbieralibyśmy 50.000 euro? Wątpię.
Nie wiem, o ile idzie w kontrakcie Alka, ale tego pewnie też nie zbierzemy. A cudzymi pieniędzmi nie bardzo lubię się rządzić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #272 dnia: Kwietnia 30, 2016, 19:36:53 pm »
Skoro dało się zrobić finał i o mały włos nie wygrać LM z Antonowem i Urnautem to z Ivovicem tym bardziej można to osiągnąć. To nie z zawodnikiem jest problem tylko z trenerem.

Sam sobie odpowiedziałeś - Trentino miało trenera......

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #273 dnia: Kwietnia 30, 2016, 19:40:10 pm »
Moim zdaniem w Berlinie byliśmy bliżsi wygranej niż w Krakowie. Wynik 0:3 był mylący. A przecież to nie były jakieś wybitne mecze Schoepsa. To właśnie Ivović trzymał nam poziom ataku.
Odejście Ivovicia było spowodowane przyjściem Kurka, czyli zawodnika światowego formatu, a na dodatek Polaka. Bo jeśli chodzi o sportową klasę i formę, Marko był bez zarzutu.
Czego, a właściwie kogo, brakowało tamtej drużynie? Niczego. Problemem był jedynie limit obcokrajowców w +L. Trafiła się okazja pozyskania Kurka, więc i ten problem wydawał się rozwiązany. Późniejszy bałagan kadrowy i dół fizyczno-mentalny na rozegraniu (to delikatne określenie) to inne kwestie.
Porównując tegoroczne męczarnie na lewym skrzydle z grą Ivovicia (też miewał słabe okresy) - zabrakło nam Marka.
Co by było, gdyby... Możemy sobie pogdybać.
Dla mnie pewne jest, że (z Ivoviciem) bardzo poważnie traktujemy LM. Spodziewam się niespodziewanych (może nawet sensacyjnych) transferów. Bo przecież do walki w LM potrzeba nam naprawdę klasowego atakującego. Jarosza raczej wykluczam.
---------------------------------------
Sławku, lepiej uszanujmy decyzję Alka. Wątpię, czy "klub się go pozbywa". Z pewnością dostał przyzwoitą ofertę, która, być może, nie odpowiadała jego oczekiwaniom.
Tu nie chodzi o "wartość medialną". Chodzi o pieniądze. Nie mam pojęcia, o jaką kwotę się rozbija, ale pewnie nie chodzi o 50.000 zł.
Alek nigdy nie będzie "jednym z wielu, którzy opuszczają Resovię". Tylko że pieniądz jest pieniądz. On (pieniądz) ma 2 strony: awers i rewers. Nie czuję się upoważniony do wymuszania na klubie wysokości kontraktu Alka. Przecież tu nie ma problemu "czy Alek może zostać?". Jest problem "za ile Alek może zostać?".
Podobno przy Grozerze poszło o 50.000 euro ("Dają mi 600.000, ale u Was zagram za 350.000"). Czy my, kibice uzbieralibyśmy 50.000 euro? Wątpię.
Nie wiem, o ile idzie w kontrakcie Alka, ale tego pewnie też nie zbierzemy. A cudzymi pieniędzmi nie bardzo lubię się rządzić.

Nie Leszku, nie ma zgody na pozbywanie się Resoviaków. W ostatnim sezonie potraktowano Alka, jak juniora.  Ok. Klub był niepewny, co będzie z Alkiem. Alek zacisnął zęby i podpisał ten niekorzystny dla siebie kontrakt. Teraz kiedy nasz Kapitan  doszedł do formy, klub chce zaoszczędzić na Zawodniku, który poświęcił Klubowi najlepsze lata swojej kariery, zawodnik który odrzucił "ruskie" petrodolary, bo czuł się Resoviakiem.
Nie ma pieniędzy na Alka, bo musieliśmy zakontraktować Rossarda?
Myślę, że wspólnie z resoviacką kibicowską bracią "podziękujemy" klubowi za pozbycie się Alka. Alek sam by od nas nie odszedł.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #274 dnia: Kwietnia 30, 2016, 20:05:37 pm »
http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=119047&l=0

coś na rzeczy jest, artykuł z dzisiaj :)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #275 dnia: Kwietnia 30, 2016, 20:30:10 pm »
Nie Leszku, nie ma zgody na pozbywanie się Resoviaków. W ostatnim sezonie potraktowano Alka, jak juniora.  Ok. Klub był niepewny, co będzie z Alkiem. Alek zacisnął zęby i podpisał ten niekorzystny dla siebie kontrakt. Teraz kiedy nasz Kapitan  doszedł do formy, klub chce zaoszczędzić na Zawodniku, który poświęcił Klubowi najlepsze lata swojej kariery, zawodnik który odrzucił "ruskie" petrodolary, bo czuł się Resoviakiem.
Nie ma pieniędzy na Alka, bo musieliśmy zakontraktować Rossarda?
Myślę, że wspólnie z resoviacką kibicowską bracią "podziękujemy" klubowi za pozbycie się Alka. Alek sam by od nas nie odszedł.

100% racji!!!!

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #276 dnia: Kwietnia 30, 2016, 20:46:39 pm »
Alek jest duzym chłopcem i jeśli uważał, że oferta z zeszłego sezonu go nie satysfakcjonowała to mógł odejść, nikt go na siłę tu nie trzymał. Tak samo teraz. Chyba, że były jakieś słowne ustalenia, które zostały złamane, wtedy słabo.

Oczywiście będzie wielka szkoda jak nasz kapitan odejdzie, bo Alek był bardzo ważną częscią zespołu przez wiele lat. Myślę, że 90% kibiców(jak nie 100%; w tym ja) chciało by go ogladać w pasiaku do końca jego kariery. Ale nie zawsze na końcu jest happy end.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #277 dnia: Kwietnia 30, 2016, 20:59:19 pm »
Sławek, z nielicznymi wyjątkami, ja naprawdę nie mam pojęcia o kwotach, które padały i padają podczas negocjacji. Znam sytuację Grozera, który chciał odrzucić "petrodolary", ale nie daliśmy mu tych 50.000 euro więcej. A gość chciał zrezygnować z naprawdę dużych pieniędzy. Tu mnie serce bolało. Przyjąłem do wiadomości, pogodziłem się. Nie mogłem i nadal nie mogę mieć pretensji do Górala, że "nie dorzucił".
Nie wiem, czy klub dał Alkowi marną propozycję, czy Alek strzelił cenę z kosmosu, więc nie będę się oburzał. Mogę się nawet czegoś domyślać, ale będą to tylko moje spekulacje.
Wiem natomiast, że ptasie móżdżki z PZPS-u kombinują nad problematyką limitu obcokrajowców w +L. Głupie to i krótkowzroczne, ale nawet nie chce mi się o tym debatować, bo w naszym ukochanym kraju obowiązuje argument siły, a nie siła argumentów. Nie mamy rozgrywających, nie mamy atakujących, nie mamy przyjmujących, a i z dobrymi libero są kłopoty, ale powiększając ligę (bo Szczecin i Katowice prawdopodobnie awansują do +L), chcemy zaostrzać limity. No i dość marni Polacy stają się drodzy, a taki Alek będzie zawodnikiem zagranicznym, na którym trzeba zaoszczędzić, żeby pozyskać np. Kubiaka.
To jest proza życia.
Ja, będąc na miejscu Alka postąpiłbym inaczej: przyjąłbym niższą ofertę i wystąpił o odszkodowanie do PZPS (bo Konstytucja i prawo unijne zabraniają dyskryminacji w zatrudnieniu na tle narodowościowym). Miliony Polaków pracuje za granicą na równych prawach z tambylcami, a w Polsce Polak nie może pracować jako Polak. Idiotyzm. Niestety, nie pierwszy i nie ostatni w naszym kraju. Bo u nas ten, kto ma siłę, może wprowadzać dowolny absurd. Żaden rozsądek, żadna przyzwoitość nie obowiązuje.
Ale ja nie jestem Alkiem.
Trudne to wszystko, ale już się pogodziłem, że są przywitania i są rozstania. 
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #278 dnia: Kwietnia 30, 2016, 21:17:46 pm »
Trudne to wszystko, ale już się pogodziłem, że są przywitania i są rozstania.

A ja nie, bo w tym wypadku chodzi o ikonę Asseco Resovii. Taki sentymentalny jestem....
Widzę, że w tym klubie pewne miejsce mają korporacyjni funkcjonariusze.......
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2016, 21:23:08 pm wysłana przez Slawko »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #279 dnia: Kwietnia 30, 2016, 21:21:43 pm »
#repres w sprawie Alka nie broń klubu, nie warto.

Jestem w 100% zgodny z opinią #Slawko. Bardzo smuci tendencja w klubie w jakie idą transfery. Kupuje się super zawodników a klub coraz bardziej staje się nie nasz, taki obcy. Zawodnicy przychodzą, wydoją klub i idą dalej. A wszyscy uśmiechają się i mówią, iż jest super. Jak uważasz inaczej to niedemonstruj tego, wszak Asseco może się pogniewać i odejść. A wtedy już tylko juniorzy. Dzwimy się, iż później zawodnicy nie mają siły podejść do swoich kibiców aby im podziękować. Oj, muchy w nosie i nie docenia się tego co jest im dane bezinteresowanie. 

Przez ostatnie lata przewinęło się masę zawodników. Jedni zapadli w pamięci na dłużej a o innych mało już kto pamięta. Ale, mam wrażenie, iż z klubu "odchodzą" zawodnicy, którym zależe. Nie obrażając innych, ale w drużynie zostało mało zawodników którzy złapali kontakt z publicznością i Ci mogą się z nimi utożsamiać. Alek jest jednym z nich. Zawodnik, który odrzucił intratne propozycja aby grać w Rzeszowie. Zawodnik, na którego można zawsze liczyć. Wygrzebał się z kontuzji i ..... dostanie dyplom uznania. Może go pożegnają na spotkaniu z kibicami, to byłą by taka "nowa świecka tradycja".

Jestem wkurz... na to co czytam. Smutno mi. Repres pisał o marnowanym potencjale. To nabiera nowego znaczenia. Roztrwoniliśmy kasę na kontraktowanie 2 rónych szóstek a kiedy czasy cięższe to brakuje na tych, na kórych brakuje. Po jakiego wafla kontrakotowaliśmy w zesżłym sezonie Francuza czy Witczaka. Czy to nie były pieniądze wyrzucone w błoto. Leanel przyszedł do klubu, podleczył się i tyle go widzieliśmy.

ZAKsa pokazałą, jak się buduje skład. Silna pierwsza szóstka wygrała w ubiegłyum sezonie z koncepcją A. Kowala. Poza nami prawie nikt tak składu nie buduje. Powinno to dać coś do myślenia.

Repres pisze, iż celem Resovii jest zawojowanie LM. Nie da się tego zrobić, bez stworzenia drużyny. Zawodników, którzy są w stanie za sobą wskoczyć w ogień. Cokolwiek zostanie zrobione w Rzeszowie, nie będzie to na zbudowanie drużyny, która wygra LM. W rok nie da się zbudować zespołu a my startujemy od 0.

W Krakowie przegraliśmy, bo na parkiecie było tylko 2/3 zawodników, którzy grali rok wcześniej w Berlinie. Nie mieliśmy dopracowanych schematów, nie było formy. W Zeniecie większość pamietała mecz finałowy w Berlinie. Więc, w sezonie 2015/2016 zbudowaliśmy nowy skład a inni szlifowali wypracowane schematy. Obecnie też na to się zanosi. W Pierwszej 6 może wybiec 4 zawodników, którzy przyjdą w tym okienku transferowym,. Z taką drużyną nie da się wygrać LM, gdzie grają zespoły, kóre lata ze sobą ćwiczą czy grają. Taki zespół musi się zgrać. A na to potrzeba czasu.