Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209623 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #300 dnia: Maja 01, 2016, 10:40:51 am »
Lata lecą..
To samo mówili o Heńku, emeryt po Rosji, wyeksploatowany z problemami zdrowotnymi, już nie najmłodszy itd.... po co go trzymać... teraz jest tak o Alku. Ale 33 letni Stokr to dla wielu już nie emeryt :)
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2016, 10:45:28 am wysłana przez biperion »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #301 dnia: Maja 01, 2016, 10:58:33 am »
No i właśnie. To jest tzw. opinia publiczna. Bezrefleksyjny i płytki jest taki pogląd (to o wypowiedzi Maturbana).
Myślicie, że tylko Maturban jest takiego zdania?
Co by było, gdyby Perła nie odniósł kontuzji, po której nigdy już nie wrócił do pełni formy? Ale odniósł. Klub zachowuje się wobec Perły godnie, ale i Perła zachowuje się rozsądnie. Jakiś kompromis osiągnięto.
I w przypadku Perły, i w przypadku Alka nie znam kwot, więc nie mogę opowiedzieć się po czyjejś stronie. Pewne jest, że klub pozwolił Alkowi dojść do formy. To warto zauważyć. A że zapewne jest duża różnica w ocenie przełożenia tej formy na pieniądze...
-------------------------
Jeśli trzymamy się przysłów, to ja "wolę z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć". Nie nadaję się więc na biznesmena. Rozumiem jednak, że biznes ma swoje prawa.
Ja konstruowałbym skład zupełnie inaczej. Mniejsze znaczenie miałoby dla mnie, "czy w ostatnim sezonie zawodnik miał przyjęcie 52/32, czy 46/28", ale jakim ktoś jest człowiekiem, jaki ma charakter, jak współpracuje z zespołem,...
Widzę jednak (od lat), że podejście klubu jest inne. Obiektywnie (zdobyte trofea) rację ma klub, a nie ja, bo srebro z rozlazłym składem to wynik lepszy od brązu z Redwitzem czy z Grozerem, nie mówiąc już o trofeach składów z Tomkiem Józefackim.
Tylko, że znów, dochodzi do zderzenia pewnych wartości i większość kibiców będzie patrzyć na tabelę, a nie na show, czyli związek kibiców z drużyną.
Wolicie wygrywać z Fabianem czy przegrywać z Redwitzem? Ja wolę przegrywać mając Redwitza w klubie. Bo z Rafą czuję się jak z kumplem, a z Fabianem mogę jedynie grzecznie porozmawiać.
Wy też sobie odpowiedzcie, czy wolicie przegrywać z Alkiem w składzie, czy wygrywać z Iksińskim w składzie. O co Wam w tej zabawie chodzi?
-------------------------------------
Sławku, ja wiem, że Kowal nie jest entuzjastą "wyrównanego składu", ale możesz mi nie wierzyć i nie będę Cię na siłę przekonywał.
Naprawdę wierzysz w to, że Kowal postawił Kurka na atak? Po co miałby to robić, gdy miał Schoepsa? Po co miałby rozwalać całą, dość sensowną konstrukcję i wprowadzać bałagan, gdy wystarczyło kupić perspektywicznego atakującego? Byłby spokój z limitami (Kuraś-Alek).
Z całym szacunkiem dla Lyneela, Penczewa, a nawet Rześkiego, jestem pewny, że Kowal natychmiast zamieniłby całą tę trójkę na Leona i wsparł go Śliwką. Księgowo - pewnie by się to zgodziło.
Pozory mylą. Andrzej nie potrzebuje "wyrównanego składu", bo i tak najchętniej grałby jedną siódemką. Nie pamiętasz jak w poprzednich sezonach nazywany był "Betonem"? Po co "Betonowi" mocni rezerwowi? Do treningu?
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2016, 11:25:36 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #302 dnia: Maja 01, 2016, 11:34:47 am »
Schops przychodzil do Resovii w wieku 29 lat , Alek mial 26 a Stokr w tej chwili 33 lata , Veresa i Cernica mieliśmy i oni przychodzili jako gwiazdy.Alek jest ikoną wielkiej Resovii. Perla teraz będzie nr 5 na środku . Zawodnik ktory w sezonie wchodzi na 10 zagrywek to chyba mowi wszystko
Sovia forever!

Totmes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 218
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #303 dnia: Maja 01, 2016, 11:54:06 am »
Niestety nasz klub z roku na rok staje się bardziej Asseco niż Resovią, przynajmniej takie działania daje się zauważyc u wierchuszki. Działamy jak korpo, jak zgadzają się pieniądze jest wszystko ok. Problemem w sporcie jest, że zawodnicy wykonujący tę samą pracę np. atakującego mogą zarabiac nawet w tym samym klubie diametralnie różne kwoty (typowe np. we Włoszech, I,a II atakujący). U nas tego się nie uznaje, ale nie płaci się mało, dlatego dla wielu przeciętnych graczy jest celem, a jak się uda sciągnąc gracza który się wyróżnia w trakcie ligi i nie da później podwyżki- to nie ma się co dziwic, że odejdzie. Od 2009 roku kiedy zdobyliśmy pierwszy medal po "dłuższej przerwie"to samych obcokrajowców przewinęło się 23, a ilu Polaków?
To pokazuje jak często wymieniamy skład, u nas nie ma prawie żadnej stabilizacji- sezon na sezon wymiana 5-6 zawodników.
Czy klub ma jakąś wizję dla graczy którzy u nas grali wiele lat i załóżmy zbudowali tutaj domy, chcieliby tutaj mieszkac. Ilic został klub nic mu nie zaoferował. Grzyb chyba też ma tutaj dom?, Igła i Alek.

Jeśli faktycznie odejdzie Alek, to zapewne zostanie Śliwka, bo ciężko mi uwierzyc, że przyjdzie do nas Kubiak, a bez chocby jednego polskiego przyjmującego, nie da się zmienic Fabiana przez Tichego w myśl nowych przepisów, no chyba, że przyjdzie Jarosz.
Nasz skład budowany, jest w sposób karygodny- mieliśmy próbę budowania w inny sposób- już wiedzą?, że to błąd.
Włoski system IMHO jest optymalny, np. na pozycji przyjmującego 2 bdb gracze, jeden zmiennik junior, jeden bliżej emerytury,

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #304 dnia: Maja 01, 2016, 12:01:27 pm »

Jeśli faktycznie odejdzie Alek, to zapewne zostanie Śliwka, bo ciężko mi uwierzyc, że przyjdzie do nas Kubiak, a bez chocby jednego polskiego przyjmującego, nie da się zmienic Fabiana przez Tichego w myśl nowych przepisów, no chyba, że przyjdzie Jarosz.
Ktoś tu już wspomniał że nowy przepis ma nie dotyczyć aktualnie trwających kontraktów także Lukas będzie nadal grał w przyszłym sezonie jako Polak

« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2016, 12:59:42 pm wysłana przez repres1 »

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #305 dnia: Maja 01, 2016, 12:06:34 pm »
Śliwka chce grać. Więc na pewno w przyszłym sezonie go nie zobaczymy w Resovii.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #306 dnia: Maja 01, 2016, 12:26:21 pm »
W ostatniej audycji w Radio Centrum prezes Górski wspomniał, ze ten przepis jeśli wejdzie w życie to będzie obowiązywał tylko nowo podpisane kontrakty. Lukas będzie grał jako polak oczywiście jeśli nic się nie zmieniło...

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #307 dnia: Maja 01, 2016, 12:43:06 pm »
Najbardziej śmieszą mnie nagłówki portali np przeglądu sportowego gdzie transfer Szapluka to hit a Ivovic to powrót po prostu od tak , takie sobie zawodnika. Żałosne to jest
Sovia forever!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #308 dnia: Maja 01, 2016, 13:13:54 pm »
Od 2009 roku kiedy zdobyliśmy pierwszy medal po "dłuższej przerwie"to samych obcokrajowców przewinęło się 23, a ilu Polaków?
To pokazuje jak często wymieniamy skład, u nas nie ma prawie żadnej stabilizacji- sezon na sezon wymiana 5-6 zawodników.
No to wymień Polaków, których można było pozyskać i którzy gwarantowaliby wysoki poziom.
W modzie jest przykład Zaksy, ale co Zaksa znaczyłaby bez Toniuttiego, Tilliego, Daeroo i Gładyra?
To się tak fajnie mówi. Gorzej jest, gdy zadamy pytanie "kto?". Mamy Nowakowskiego, Drzyzgę i Wojtaszka. Mało? Mieliśmy Buszka i Konarskiego, który był mocno krytykowany.
Weźmiesz Kubiaka za 400.000 euro? Szał na punkcie Szalpuka nie wynika z klasy Szalpuka, ale z cienizny pozostałych. A może Włodarczyk? Mika też nie przyszalał w tym sezonie.
Pamiętam jak przyjmowano przed sezonem wiadomości/plotki 14/15, że Resovię mogą zasilić jedynie Buszek i Mika. Zobaczcie sobie, jakie wtedy były komentarze. Prawda jest taka, że Buszu jak nie łapał się do I składu Resovii (przez Ivovicia), tak nie łapał się do I składu Zaksy (przez Daeroo). Przypadek czy chłodna ocena?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #309 dnia: Maja 01, 2016, 13:29:17 pm »
Leszek czyli na trenerce mamy funkcjonariusza korporacyjnego, dla którego liczy się ciepła posadka dla której można poświęcić własne ambicje, zawodową godność. Warto być lojalnym w korporacji....


Weźmiesz Kubiaka za 400.000 euro? Szał na punkcie Szalpuka nie wynika z klasy Szalpuka, ale z cienizny pozostałych. A może Włodarczyk? Mika też nie przyszalał w tym sezonie.
Pamiętam jak przyjmowano przed sezonem wiadomości/plotki 14/15, że Resovię mogą zasilić jedynie Buszek i Mika. Zobaczcie sobie, jakie wtedy były komentarze. Prawda jest taka, że Buszu jak nie łapał się do I składu Resovii (przez Ivovicia), tak nie łapał się do I składu Zaksy (przez Daeroo). Przypadek czy chłodna ocena?

A Wojtek Grzyb chciał grać, tyle że trenerowi-funkcjonariuszowi korporacyjnemu znudził się, jako obiekt do opierd....