Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209621 razy)

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #870 dnia: Maja 11, 2016, 14:56:02 pm »
prawdopodobnie ma jakąś ofertę z Chin czy Japonii bo nie oszukujmy się jest po kontuzji i w europie chyba nikt inny mu więcej nie da.
Sovia forever!

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #871 dnia: Maja 11, 2016, 14:58:27 pm »
Przekonamy się czy jest wierny swojemu klubowi, w którym jest kapitanem czy leci na kasę.
Nie chce mi się wierzyć, że kończąc karierę w Rzeszowie klub nie znalazłby dla niego miejsca w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny czy młodzieżowek

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka


Suchy

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 94
  • L3 R9 M27
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #872 dnia: Maja 11, 2016, 15:03:45 pm »
a co to znaczy ze leci na kasę? czy klub będzie zapewniał utrzymanie jego dzieciom i rodzinie do końca życia? Oczywiście ze chciałbym jak każdy żeby został, ale nie widzę w tym niczego co by miało wskazywać na niewierność.

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #873 dnia: Maja 11, 2016, 15:07:21 pm »
Nie znam się, bo nie studiowalem bio mechaniki, ale cos tam kiedyś przeczytałem i oglądnąłem i mam wrażenie, że to więcęj niż kiedykolwiek ty zrobiłeś. Czytając tekst na iglaszyte wygląda na to, że Bartek nie mógł liczyć na idealną opiekę fizyczną. Mam nadzieję, że tą znajdzie na reprezentacji i u nas.
Po pierwsze nie mówimy o odległości od podłoża do stóp, tylko o odległości od podłoża do dłoni. To pierwsze będzie u niego zawsze niskie. Dlaczego? Jeśli nogi Bartka i nogi Mariusza Włazłego wytworza taką samą moc, to Mariusz skoczy wyżej, bo ma mniej "niepotrzebnego ciężaru", czyli wszystkiego powyżej tyłka. Czysta fizyka, z której się smiejesz. No i genetyka o której mówisz. Czarni zwykle mają dłuższe kończyny i krótszy tułów, stąd lepsze predyspozycje do skakania, natomiast biali mają zwykle na odwrót, co powoduje z nich lepszych pływaków. Bartek przychodząc do PW miał podany zasięg 340 cm. Teraz jest podawany 355. Biorąc pod uwagę, że urósł 5 cm, zasięg stojąc zwiększył się powiedzmy o 7,5 cm, czyli skacze wyżej o 7,5 cm mimo przybranego także "niepotrzebnego ciężaru". Jako, że ma dopiero 20 lat, a najwyższą sprawność się osiąga w wieku 25 lat, dodajmy do tego lepszą opiekę nad jego ciałem, może poprawę techniki i koordynacji, kto wie, może za 2 lata będzie skakał 10 cm wyżej, a za kolejne 3 dołoży kolejne 5. I nagle z zasiegu 355 cm zrobi się 370 cm. Ale to są tylko jakieś puste dywagacje, które mogą być oderwane od rzeczywistości, bo te cyferki wcale nie muszą być prawdziwe, a Bartek osiągnął już swoje fizyczne apogeum.
ps. Bolt ma zasięg około 350 cm(sądząc po jego umiejętnościach wsadów piłki do kosza), co przy wzroście 1.93m jest imponujacym wynikiem, zwlaszcza, że tego nie trenuje. Jego siła drzemie w łydkach i pośladkach, które pozwalają mu przebierać swoimi długimi nogami równie szybko, co Ci z krótszymi. Natomiast w wyskoku bardziej się liczy czworogłowy.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #874 dnia: Maja 11, 2016, 15:10:35 pm »
a co to znaczy ze leci na kasę? czy klub będzie zapewniał utrzymanie jego dzieciom i rodzinie do końca życia? Oczywiście ze chciałbym jak każdy żeby został, ale nie widzę w tym niczego co by miało wskazywać na niewierność.
To znaczy że będzie pracował w klubie jako trener, dyrektor sportowy, manager, czy pełnił jakąś inną funkcję a ta praca zapewni jemu i jego rodzinie utrzymanie, zapewne godne

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #875 dnia: Maja 11, 2016, 15:22:11 pm »
Nie mówmy o tym, że Alek leci na kasę, ogarnijcie się! Bo zdecydowana większość z nas, mając możliwość zmiany pracy na dużo bardziej opłacalną (tu akurat mowa o Japonii czy Chinach w przypadku siatki) zdecydowała by się na zmianę.

Więc skoro Alek widzi potrzebę zarobienia dużo większych pieniędzy by zapewnić sobie dobrą przyszłość to czy będziemy się dziwić chłopakowi? Niech każdy z nas wczuje się w taką sytuację. (Jeśli oczywiście opcje azjatyckie są prawdopodobne).

Co nie zmienia faktu, że chciałbym aby Alek został z nami!

Pozdrawiam!
 
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #876 dnia: Maja 11, 2016, 15:32:03 pm »
Przekonamy się czy jest wierny swojemu klubowi, w którym jest kapitanem czy leci na kasę.

Kolego Szoviak, nie mam w zwyczaju recenzować wypowiedzi innych Forumowiczów, czasem z czyimiś opiniami polemizuję.
Twojej wypowiedzi też nie będę recenzował, na polemikę w temacie cudzych pieniędzy nie mam ochoty.

Napiszę Ci tylko tyle, że pisanie akurat o Alku "czy będzie wierny klubowi, czy poleci na kasę" jest w mojej opinii bardzo... niesprawiedliwe.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2016, 15:45:22 pm wysłana przez wog »

Suchy

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 94
  • L3 R9 M27
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #877 dnia: Maja 11, 2016, 17:28:21 pm »
To znaczy że będzie pracował w klubie jako trener, dyrektor sportowy, manager, czy pełnił jakąś inną funkcję a ta praca zapewni jemu i jego rodzinie utrzymanie, zapewne godne

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

"Alek kończ karierę u nas nie pograsz ale popracujesz jako działacz".. to ja dziękuję za taką wierność. Gość ma 33 lata, spokojnie może pograć jeszcze parę lat. Daj Mu Boże oferty z Azji za grubą bańkę jeżeli tego potrzebuje. Oczywiście że super będzie jak zostanie ale tylko jako gracz. Na razie mówi się że Ignaczak może dostać posadę w klubie, co jednak jest bardziej zrozumiałem bo ma już 38 lat, choć sam powiedział że nie interesuje go sztucznie stworzony etat.  Pewnie że fajnie by było jakby Alek pracował w klubie po zakończeniu kariery ale to na pewno nie teraz

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #878 dnia: Maja 11, 2016, 18:15:10 pm »
Przekonamy się czy jest wierny swojemu klubowi, w którym jest kapitanem czy leci na kasę.
Nie chce mi się wierzyć, że kończąc karierę w Rzeszowie klub nie znalazłby dla niego miejsca w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny czy młodzieżowek

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
Znalazłby albo i nie ;D Nie sądzę aby klub było by stać aby coś takiego mu teraz zagwarantować.
Ta posadka nie była by ekstra płatna.
Skoro Ty jesteś taki wierny klubowi, to podwyżce karnetu na 2000pln dasz radę :P

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297