Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209627 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #880 dnia: Maja 11, 2016, 19:57:49 pm »
Klasyczny przykład "nie znam się, ale się wypowiem". Im więcej mocy, tym wyżej skoczy, a moc to siła razy prędkość. ;-) To jaki zasięg Usain Bolt ma, 4 metry? Skoczność to kwestia genetyki, można na nią wpływać w bardzo niewielkim zakresie.
Skoczność jest wypadkową siły i szybkości. "Taki Usain Bolt" z pewnością skakałby w dal sporo ponad 8 metrów. Najlepsi sprinterzy często łączyli swoje starty biegowe ze startem w skoku w dal (najsłynniejsi to Jessie Owens i Carl Lewis). Skok wzwyż jest znacznie trudniejszy technicznie i aż takiej szybkości nabiegu nie wymaga, więc sprinterzy się do niego nie garną. Co nie znaczy, że "na żywca" nie osiągaliby bardzo dobrych wyników.
Szybkość jest kwestią genetyki, a nie skoczność. Tylko, że w siatkówce nie mówimy o szybkości nabieranej w kilkudziesięciometrowym biegu. Tu jest potrzeba wypracowania szybkości w nabiegu składającym się z co najwyżej 3 kroków. Taką szybkość da się wypracować nawet u "sprinterskiego beztalencia". Skoczność tego typu to w większej mierze kwestia siły.
Niektórzy ludzie genetycznie są predysponowani do biegów sprinterskich, inni są "wytrzymałościowcami". U jednych i u drugich można treningiem znacznie poprawić "ułomność" genetyczną.
-------------------------------------------------------------
Używanie w stosunku do Alka zwrotu "leci na kasę" jest haniebne dla autora takiego określenia. Może i odstraszam niektórych od pisania, ale, Kolego Maturban, słowa i zwroty mają swoje znaczenie. Forum to nie śmietnik. Są sytuacje i osoby, w stosunku do których można sobie pozwolić na pewną "potoczność" sformułowań, ale są sytuacje i osoby, w stosunku do których nie wypada używać pewnych zwrotów. Język polski jest bogaty w określenia. Język polski jest kwiecisty. Alek nie "leci na kasę". Alek dba o byt swój i swojej rodziny. Za to, co dla nas zrobił i ile znaczy należy mu się szacunek. Ten szacunek dotyczy także określeń, jakich wobec niego i jego zachowań używamy. Na kasę to może lecieć...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

agaO

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #881 dnia: Maja 11, 2016, 22:21:50 pm »
Wszyscy mówią że Dima odchodzi, a my zostaniemy na środku z rekonwalescentem (mam nadzieję że Pit w reprezentacji wróci do formy), młokosem który jeszcze nie grał w klubie pod taką presją wyniku, Dawidem który według mnie pewnego poziomu już chyba nie przeskoczy (czy ma jeszcze ważny kontrakt?) oraz Perłą :) . Więc może jednak warto zostawić Paszyckiego. a podziękować któremuś z dwójki Dryja/Perłowski, tym bardziej, że Dima stara się o polski paszport i w konsekwencji zmianę licencji. 

i jak to mówią "nadzieja umiera ostatnia" - Kapitanie proszę podejmij dobrą decyzję i graj  nadal w pasiaku z 7 :) .

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #882 dnia: Maja 11, 2016, 22:29:49 pm »
Wszyscy mówią że Dima odchodzi, a my zostaniemy na środku z rekonwalescentem (mam nadzieję że Pit w reprezentacji wróci do formy), młokosem który jeszcze nie grał w klubie pod taką presją wyniku, Dawidem który według mnie pewnego poziomu już chyba nie przeskoczy (czy ma jeszcze ważny kontrakt?) oraz Perłą :) . Więc może jednak warto zostawić Paszyckiego. a podziękować któremuś z dwójki Dryja/Perłowski, tym bardziej, że Dima stara się o polski paszport i w konsekwencji zmianę licencji. 

i jak to mówią "nadzieja umiera ostatnia" - Kapitanie proszę podejmij dobrą decyzję i graj  nadal w pasiaku z 7 :) .
Taa, Zaksa zrezygnowała z Gladyra, bo nie ma szns na załatwienie licencji, a Dima załatwi w pare tygodnii

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #883 dnia: Maja 11, 2016, 22:49:41 pm »
Dryja to perspektywiczny chłopak więc nie mówmy że pewnego poziomu nie przeskoczy... dajcie spokój z Perłą jest bo jest ale nie do gry na tym poziomie tyle w temacie. Dima jeśli juz to zostanie wypozyczony chyba ze jakaś wymiana Mozdzonek>Dima  ale raczej każdemu zalezy zatrzymac krajowych zawodników
Sovia forever!

agaO

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #884 dnia: Maja 11, 2016, 23:13:35 pm »
Taa, Zaksa zrezygnowała z Gladyra, bo nie ma szns na załatwienie licencji, a Dima załatwi w pare tygodnii
ale Gładyr grał w reprezentacji Ukrainy i musiałby zapłacić za zmianę licencji i uzyskać zgodę macierzystej federacji a Dima w żadnej reprezentacji nie grał i przy zmianie licencji miałby ułatwione procedury

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #885 dnia: Maja 11, 2016, 23:25:21 pm »
ale Gładyr grał w reprezentacji Ukrainy i musiałby zapłacić za zmianę licencji i uzyskać zgodę macierzystej federacji a Dima w żadnej reprezentacji nie grał i przy zmianie licencji miałby ułatwione procedury
A Asseco to ulubiona spółka pis i ma wejścia u dudy :o

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #886 dnia: Maja 11, 2016, 23:34:07 pm »
ale Gładyr grał w reprezentacji Ukrainy i musiałby zapłacić za zmianę licencji i uzyskać zgodę macierzystej federacji a Dima w żadnej reprezentacji nie grał i przy zmianie licencji miałby ułatwione procedury
Słowo klucz. Nie ma polskiego obywatelstwa i nie wiadomo czy będzie miał. Szkoda mi go bo wierzyłem, iż drugi sezon będzie lepszy ale limity zrobiły swoje i środek musi być polski.

_agniecha_123_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 169
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #887 dnia: Maja 12, 2016, 06:30:04 am »
Środek polski to może być na plusligę ale nie na lm...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #888 dnia: Maja 12, 2016, 07:36:20 am »
A do zdobycia mistrzostwa świata czy wygrania IO też jest potrzebny zagraniczny środek?
Nie doceniamy swoich środkowych. Piotrek Nowakowski był (i mam nadzieję - będzie) jednym z najlepszych środkowych świata. Bartek Lemański ma wspaniałe warunki fizyczne i jak na ten wzrost, świetną koordynację ruchu (tak go zapamiętałem z naszych meczów z AZS PW). To chłopak, który powinien z roku na rok być coraz lepszy. Tylko od niego zależy, czy zostanie najlepszym środkowym świata. A że pewnie nie stanie się to natychmiast...
Kogo więcej chcieć?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #889 dnia: Maja 12, 2016, 08:05:57 am »
Oglądałem w minionym sezonie Lemańskiego na przestrzeni całego meczu PW z Lotosem. Byłem pod wrażeniem jego gry. I można mówić/pisać, że jeden mecz to za mało, żeby wyciągać jakieś wnioski, ale bez wątpienia potencjał na gracza wielkiego formatu Bartek ma.
Znakomicie czuł grę blokiem i bardzo przyzwoicie zachowywał się w ataku.
To pierwsze w dużej mierze zależało od niego samego, ale już to drugie kreował Guma. I nie były to piłki podawane pod łokieć i 12 cm powyżej siatki...
Przy każdym zestawieniu zawodników musimy liczyć na to, że Fabian przypomni sobie, jak się rozgrywa. Albo musimy pamiętać, że w kwadracie mamy również najwyższej klasy zmiennika dla Drzyzgi.