Autor Wątek: Resovia-Jastrzębie 2017  (Przeczytany 24146 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 19, 2017, 11:34:18 am »
Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało.
Mieliśmy zawodnika ze świetną zagrywką i atakiem i, niektórzy mówili, słabym przyjęciem, a ja powiem słabszym przyjęciem. I mieliśmy zawodnika bez formy.
Teraz mamy... dwóch zawodników bez formy.

O ile z tezą, że trener nie każe psuć zagrywki czy ataku trudno polemizować, to nie sposób też nie zgodzić się z tym, że jedyną osobą odpowiedzialną za to który zawodnik gra, a który stoi w kwadracie oraz kiedy i kogo zmienić jest trener.
A trener przełamuje. Przełamuje. Przełamuje. I przełamać nie może.
Za to może udało mu się... złamać kogoś innego...

No nic... Wczoraj przełamał się Pit. Wierzę, że to nie jednorazowy "wyskok" tylko Piotrek już na stałe powrócił do grania na miarę swojego potencjału.
Wierzę też, że i inni w końcu się przełamią.
I wierzę też, że ci którzy są, mam nadzieję chwilowo "złamani" powrócą do takiego grania jak choćby tydzień temu gdy "w pojedynkę" mecze nam wygrywali.
Wierzę... Bo co mi pozostało?

Żadnemu zawodnikowi nie mogę odmówić ambicji. Każdy z nich chce. Także wczoraj walczyli. Za to dziękuję.
Ale wkraczamy w taki okres sezonu gdzie, jeżeli chcemy coś wygrać, a chcemy to ambicja nie wystarczy bo zaczynają się liczyć zwycięstwa  (zawsze się liczą ale obecna sytuacja w LM i +L jest taka, że margines błędu jest niewielki).
Nadal wszystko jest do wygrania...


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 19, 2017, 11:58:40 am »
19 luty. Wiemy więcej o co walczymy. Jesteśmy po meczach z trudnymi przeciwnikami, którzy sprawdzili nas. Sprawdzian wyszedł na 2+. Czyli słabo. Przegraliśmy z Włochami, przegraliśmy z Jastrzębiem, przegraliśmy z Berlinem. Wygraliśmy ze Skrą i z Lubinem, z tym że z nimi straciliśmy punkty u siebie.
Co to oznacza. Absolutnie nic. W Lidze Mistrzów mamy szansę na awans. Przed sezonem raczej zastanawialiśmy się, czy damy radę pokonać Włochów i zając pierwsze miejsce niż to co teraz, czy pokonamy Czechów w Rzeszowie i w ogóle awansujemy, ale widać sezon skorygował nasze oczekiwania. Następna runda to mecz z Zenitem. Jak ma się stworzyć drużyna, to nie będzie lepszej okazji niż gra z Mistrzem Europy. Choć na dziś, to równie odległe plany jak wygranie w totka.

Liga. Tu może być różnie. Tylko kataklizm pozbawi nas miejsca w czołowej czwórce. Po 22 można założyć, iż Na pierwszym miejscu będzie ZAKsa. Później trójka Skra, Resovia i Jastrzębie. Poza podium Lubin i Olsztyn, Wiem, iż Olsztyn obecnie wysoko, ale końcówka rundy zweryfikuje ich i wypadną. To nie jest drużyna na Play-off i walkę o medale. Najlepiej z grupy pościgowej wygląda Skra. Kurek na przyjęciu dał im dużo. Pograją jakiś czas w tym ustawieniu i będą bardzo silni. Jastrzębie jest mocne. Ale do pokonania. Zaksa po kontuzji Kevina łapie zadyszkę. Pytanie czy są w stanie odbudować Buszka czy nie dadzą rady. Po tym jak chcieli zakontraktować Conte, to tak jakby w to nie wierzyli. Ostatnie wyniki ZAKsy są zastanawiające. Strata punktów z Jastrzębiem i Radomiem. Zacięty mecz z Katowicami też im się wcześniej nie zdarzał.

My. Wczorajszy mecz pokazał, iż Kampa lepiej rozgrywa niż Fabian. W sumie lepszych rozgrywających od Naszego jest kilku. W trójce walczącej o medale na dziś Fabian wydaje się najsłabszy. Ale to Fabian, stać go na dwa genialne występy, które wprowadzą nas do finału.

Niestety, Resovia nie ma stylu w tym sezonie. Nasze wygrane są głównie zasługą geniuszu poszczególnych graczy niż wynikiem jakieś wyćwiczonej gry. Jakbyśmy spotkali na początku ligi moglibyśmy grać podobnie. Mamy niesamowitą siłę na zagrywce. Tibo, Perin czy Gavin potrafią zdemolować przeciwników. Dryja, Możdzonek i Nowakowski też mają trudne zagrywki. Często w tym sezonie to wystarczyło aby wygrać.

Jak ktoś słusznie zauważył, mamy dwa czynniki wpływające na naszą postawę. Rozgrywający i trener. I wczoraj to zawiodło.   

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 19, 2017, 12:21:22 pm »
(...) Następna runda to mecz z Zenitem.

To jakaś zakulisowa wiedza, czy wróżenie z fusów?
Bo byłem przekonamy, że przed PO odbywa się losowanie i szanse na trafienie w pierwszej rundzie na Zenit wynoszą równo 20%.

(...) Zaksa po kontuzji Kevina łapie zadyszkę. (...)Ostatnie wyniki ZAKsy są zastanawiające.(...)

"Zadyszka" ZAKSY:
3:2 z Radomiem
3:2 na wyjeździe z... Jastrzębiem
3-0 z Maaseik
3-0 z... GKSem

To ja poproszę taką "zadyszkę" w Resovii. Może być do końca sezonu...
Faktycznie, ostatnie wyniki ZAKSY są zastanawiające. Bo mimo tego, że wypadł im kluczowy zawodnik to oni... nadal wygrywają... Zastanawiające...
----------------------------------------------------------

Zapomniałem dodać wcześniej.
Chciałbym kiedyś się doczekać na taką spontaniczną i szczerą radość po wygranym meczu RAZEM z zawodnikami...
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2017, 12:31:09 pm wysłana przez wog »

Kuba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 183
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 19, 2017, 12:45:14 pm »
Mam nadzieję, że p. Góral słuchał wywiad z p. Suchem. Tam było jasno powiedziane. Najwięcej o zarządzie. Było powiedziane kto zarabia na transferach. Od zarządu p. Góral powinien zacząć.
Nie jestem blisko klubu. Nie znam tych ludzi. Przeniesienie przyjezdnych kibiców na nowe miejsce jest najlepszym dowodem że zarząd to wielkie nieporozumienie. Wczoraj  w telewizji najlepiej  było słychać kibiców Jastrzębia. Jak jesteście tacy gościnni to przenieście ich na krzesełka gdzie siedzi p. Ferenc.
Sezon się skończy. Znowu dziesięciu nowych. Ktoś zarobi. P. Góral straci i wszystko rozejdzie się po kościach. Kibic ponarzeka ale karnet kupi bo to jedyny sport na poziomie w Rzeszowie.
Bez względu na końcowy wynik muszą być konkretne zmiany. W Zarządzie musi być człowiek który coś znaczył w polskiej siatkówce. Z całym szacunkiem dla p. Górskiego. Jest wybitnym menadżerem . Ale na siatkówce zna się tyle co przeciętny kibic. Może więcej wie bo jest bliżej. Wypuszczenie Miki jest tego najlepszym przykładem. O Konarskim czy Buszku nie wspominam bo to woła o pomstę do nieba. ZNOWU NAKUPIĄ  INWALIDÓW i zarobią menadżerowie.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 19, 2017, 12:49:45 pm »
Podziwiam optymizm niektórych i wiarę, że nic jeszcze nie jest stracone. Ja mam jednak odmienne zdanie ( patrząc przez pryzmat kilku sezonów wstecz ). Mało tego, gdyby nie mój emocjonalny związek z Resovią to bym założył się o dobry alkohol, że niż w tym sezonie nie ugramy.
Jeżeli zarząd nie zmieni swojej wizji drużyny  to w przyszłym sezonie połowa karnetów będzie w wolnej sprzedaży.
Mając takich zawodników i prezentować taki żenujący poziom to całkowicie dyskwalifikuje cały sztab szkoleniowy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2017, 12:52:09 pm wysłana przez bos »

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 19, 2017, 13:00:56 pm »
Po wczorajszym meczu ręce opadają ,ale nie za wszystko odpowiada AK.Przychodzenie na Podpromie zaczyna mnie męczyć .Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi przypomnieć kiedy wygraliśmy łatwo ,miło i przyjemnie ?Kibicowanie powinno przynosić relaks a staje się męką. Góral dojrzał do zmiany trenera,ale od nowego sezonu.Rozmowy już trwają ,ale czy on (nowy trener) zdecyduje się na przyjście ?Ma dwie propozycje.Należy poczekać - może być bardzo ciekawie.

Oby to była prawda, bo Kowala w następnym sezonie nie zdzierżę i niestety stracę swoje miejsce na Podpromiu.
Odnosząc się do rewelacji o toczących się rozmowach to mam nadzieję, że nas "nie wypuszczasz". Zastanawia mnie tylko, czy nadal opcja Made in Poland czy może Italy ???

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 19, 2017, 13:15:05 pm »
Szanowny Bos.
"Kilka" to ?zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę większą niż 2 i mniejszą niż 10? (SJP PWN), czyli co najmniej 3. Ta definicja przeczy rzeczowości Twojej oceny.
Mógłbyś uzasadnić swój pogląd?
--------------------------------------------
Usytuowanie kibiców gości...
1. Ja ich bardziej słyszałem, gdy byli wysoko (w dawnym sektorze).
2. Tak już mam, że w trakcie meczu obchodzę Podpromie i nasłu...ę. Twierdzę, że kibice gości jeszcze nigdy nie zdominowali hali.
3. Gdybym był kibicem gości, to na Podpromiu znalazłbym tylko jedno gorsze miejsce dla mnie: przeciwległe do obecnego.
4. Nie chodzi o to, żeby kibiców gości uciszyć. Po to przyjeżdżają, żeby było ich słychać. My też po to jeździmy po innych halach. Chodzi o to, żeby ich własnym dopingiem zwyciężyć. Akurat to nie jest na Podpromiu trudne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 19, 2017, 13:33:13 pm »
Mam nadzieję, że p. Góral słuchał wywiad z p. Suchem. Tam było jasno powiedziane. Najwięcej o zarządzie. Było powiedziane kto zarabia na transferach. Od zarządu p. Góral powinien zacząć.
Nie jestem blisko klubu. Nie znam tych ludzi. Przeniesienie przyjezdnych kibiców na nowe miejsce jest najlepszym dowodem że zarząd to wielkie nieporozumienie. Wczoraj  w telewizji najlepiej  było słychać kibiców Jastrzębia. Jak jesteście tacy gościnni to przenieście ich na krzesełka gdzie siedzi p. Ferenc.
Sezon się skończy. Znowu dziesięciu nowych. Ktoś zarobi. P. Góral straci i wszystko rozejdzie się po kościach. Kibic ponarzeka ale karnet kupi bo to jedyny sport na poziomie w Rzeszowie.
Bez względu na końcowy wynik muszą być konkretne zmiany. W Zarządzie musi być człowiek który coś znaczył w polskiej siatkówce. Z całym szacunkiem dla p. Górskiego. Jest wybitnym menadżerem . Ale na siatkówce zna się tyle co przeciętny kibic. Może więcej wie bo jest bliżej. Wypuszczenie Miki jest tego najlepszym przykładem. O Konarskim czy Buszku nie wspominam bo to woła o pomstę do nieba. ZNOWU NAKUPIĄ  INWALIDÓW i zarobią menadżerowie.
Oj, z tymi karnetami bym nie przesadzał.
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 19, 2017, 13:46:16 pm »
@wog
Co do LM to mój typ. Nie trafimy raczej do drabinki, gdzie jest Lube i gdzie będzie Berlin. Przypuszczam, iż czeka nas ścieżka z jakąś Rosyjską drużyną. Z drugiej strony losowanie jest raczej dobieraniem. Dlatego nie ma w TV. Jakaś sprawiedliwość jakbyśmy trafili na Zenit by była. Jeden z najgorszych zespołów rundy zasadniczej (z tych co awansowali) trafia na ten najlepszy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2017, 14:39:14 pm wysłana przez A :) »

pwl

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 19, 2017, 14:10:16 pm »
Cytuj
Jeden z największych zespołów rundy zasadniczej (z tych co awansowali) trafia na ten najlepszy.
  Największy pod względem ilości chyba, bo zawodników dużo i sztab rozbudowany.  ;)