Autor Wątek: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia  (Przeczytany 52443 razy)

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #370 dnia: Maja 04, 2009, 20:27:19 pm »
Nikt tutaj nie mówi o braku szacunku dla Skry bo ten to jej się w pełni należy, mój poprzedni post ma charakter żartobliwy i na tym chciałbym zakończyć swoją wypowiedź;)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #371 dnia: Maja 04, 2009, 20:49:46 pm »
W końcu są pełne statystyki z trzeciego meczu ze Skrą, dla wszystkich którzy ciągle twierdzą że Oivanen znowu słabo zagrał, a Wlazłemu w ataku to wogóle do pięt nie dorasta:

20 punktów Oivanen (w tym 1 blokiem), skuteczność w ataku ? 45%
19 punktów Wlazły ( w tym 2 blokiem), skuteczność  w ataku 46%

Jak dla mnie zagrali podobnie, zgadzam się że nie był to wybitny mecz ani w wykonaniu Wlazłego ani Oivanena, ale wydaje mi się że po raz kolejny spotkała go niesłuszna krytyka, trochę mniejsza bo więcej gadaliśmy o srebrze ale...

-5-

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 246
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #372 dnia: Maja 04, 2009, 21:35:31 pm »
nie wiem jak dla Was ale dla mnie to ta piosenka na koniec i jej wykonanie to byla masakra i zaskoczenie dla zawodnikow

mistrzowie drugiego planu ;D miny Bartka i Igły mowia wszystko ;D

Przemek bo Ty patrzyłeś w złą stronę. Lukas bawił się świetnie i pewnie z chęcią zaśpiewałby z tą laską do mikrofonu :P

chyba wtedy patrzylem "obiektywnie" na jedno oko ;)

crash

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 433
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #373 dnia: Maja 04, 2009, 22:00:07 pm »
Z tego wynika że po raz kolejny tyłek nam uratowali Igła-znowu najlepsze przyjęcie na boisku i Mikko i Ihos swoją grą w ataku. Reszta to cienkie bolki.Gawryszewski się nie popisał-33% skutecznosci-żenada jak na srodkowego, to samo Wikai Gierek zarówno w pryjęciu jak i ataku. Przeciętny mecz zagrał Łuka-moze ze względu na kontuzje....

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #374 dnia: Maja 04, 2009, 23:48:21 pm »
Statystyka mówi wiele, ale nie wszystko.
Jaka jest róznica między Mikim a Wlazłym?
I jeden i drugi mieli trudne, ale bardzo ważne piłki w górze w końcówce III seta. Miki mijał wysokim farfoclem a Wlazły przygrzmocił w Piotrka Łukę i w ten sposób III seta przegraliśmy. Aż strach pomyśleć jaki byłby wynik w II secie gdyby Wlazły nie pomylił w się końcówce (sami nie potrafiliśmy zdobyć ostatniego punktu). Przywalił tak, że nikt nie zdążył nawet zipnąć.
Dobry atakujący ma za zadanie kończyć piłki trudne i nie cykać się. Wlazły się nie cyka. Miki, niestety ma boja. W następnym sezonie będzie pewniejszy siebie.
A co do statystyk naszych środkowych: w I secie wykonaliśmy 1 (słownie: jeden!) atak ze środka (i był to atak punktowy). Ot, cała tajemnica bęcków z tego seta. Tylko niepoprawny optymista lub ... mógł liczyć na to, że wygramy ze Skrą na skrzydłach. Ciekawe, kto był tym optymistą: Ljubo czy Paweł Woicki?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #375 dnia: Maja 05, 2009, 07:21:03 am »
Statystyka mówi wiele, ale nie wszystko.
Jaka jest róznica między Mikim a Wlazłym?
I jeden i drugi mieli trudne, ale bardzo ważne piłki w górze w końcówce III seta. Miki mijał wysokim farfoclem a Wlazły przygrzmocił w Piotrka Łukę i w ten sposób III seta przegraliśmy. Aż strach pomyśleć jaki byłby wynik w II secie gdyby Wlazły nie pomylił w się końcówce

No właśnie jak Miki się pomyli w końcówce to słychać że nie nadaje się do gry bo się myli w końcówkach :) Jak się Wlazły pomylił to była to tylko pomyłka która się atakującym zdarza. Nie twierdzę że to zawodnicy grający na tym samym poziomie ale Miki jest nasz a Wlazły nie :)

Sam nieraz krytykuję trenera, zawodników... ale walczę z schematem wg. którego Oivanen zawsze gra źle, a Papke uratowałby nam tyłek, w pierwszych 2 meczach ze Skrą Papkin miał 4 ataki i 0 punktów, wiem nierozgrzany, w trudnym momencie. Podobny schemat zauważam przy Gawryszewskim, dla niektórych nie zagrał nigdy dobrze... co by nie robił jest źle, a moim zdaniem zrobił ogromne postępy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #376 dnia: Maja 05, 2009, 10:17:15 am »
pk+, pochopnie oceniasz moje wypowiedzi. Nie mogę w każdej pisać: Miki jest świetnym atakującym i Resovia nie ma potrzeby szukania kogoś innego!, bo będę nudził. Dla mnie to oczywiste, że mamy świetnego atakującego i nie chcę nikogo innego.
Nie przeszkadza mi to jednak dyskutować o mankamentach Mikiego. Nie wiem czy Papkin wygrałby nam mecz ze Skrą. Prawdopodobnie nie. Wiem jednak, że Resovia ma wartościowego zmiennika, o innej charakterystyce ataku. Jak idzie dobrze - nie ma co dokonywać zmian, jeśli idzie źle - zmiana może być ratunkiem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #377 dnia: Maja 05, 2009, 10:53:05 am »
Repres1 nie chodzi o Ciebie tylko ogólne tendencje na naszym forum i innych forach.

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #378 dnia: Maja 05, 2009, 23:00:05 pm »
Mamy v-ce mistrza a i tak nas nie lubią. Zazdrość???
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.wszystkie.35508
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: WIELKI FINAŁ Skra-Resovia
« Odpowiedź #379 dnia: Maja 05, 2009, 23:43:08 pm »
Timur, bo jak Bozia chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. No więc Bozia ukarała dziewczę, które wypisało to coś.
Miałem niedawno takiego dyskutanta, któren twierdził, że Jastrzębie jest lepsze od Resovii. Durniów nie sieją, durnie sami rosną. Fascynująca logika: drużyna, która przegrała 2 mecze jest lepsza od drużyny, która te 2 mecze wygrała.
To zdebilenie przychodzi chyba z polityki (np. poglądy, że samochody powinny jeździć z prędkością maksymalną 20 km/h i zatrzymywać się co 50 metrów, bo wtedy liczba wypadków zmaleje o 88% i uratujemy tysiące ludzkich istnień). Ale może też być odwrotnie: debilstwa wygłaszane przez polityków są tylko kwintesencją zdolności intelektualnych nacji, która takich polityków wypromowała.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.