Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 693292 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2200 dnia: Kwietnia 17, 2019, 08:31:35 am »
Fajna audycja. W końcu ktoś głośno powiedział, gdzie jest największy problem...
Odnośnie koncepcji odbudowy Resovii w ciągu 3 lat to chyba ciężko o tym mówić skoro na przyszły sezon sprowadzamy głównie graczy mających lat 32+.
Także skład jest zbudowany na 2 lata. Znów brniemy w kontrakty 2 letnie i za rok znów na siłę trzeba będzie szukać sposobów na ich rozwiązywanie.
Pakujemy też się w mega duży problem odnośnie limitów. Znów będzie z tym problem. Zwłaszcza że Komenda i Shoji(o ile zostanie) będą w reprezentacjach i w zasadzie nie będzie ich w okresie przygotowawczym. Więc z początku moze się okazać że będziemy skazani np na gre z shojim co skutkować będzie ławka dla Perrego.
To tylko pokazuje w jak nieprzemyslany sposób po raz kolejny zbudowalismy skład.
Kibicuje Resovii ale powoli już nie mogę przepatrzec na to co się wyprawia w tym klubie.

I taka właśnie jest reakcja bardzo wielu kibiców. Dlatego nie ma na co czekać, bo sprawy idą w bardzo złym kierunku. Propozycja nowego prezesa mówiąca o jakimś trzyletnim budowaniu jest niczym innym, jak...bezwładnym dryfowaniem.

Trochę ostro z D. Schulzem było jechane. Wierzę, to nie jest powód, dla którego chce/chciał rozwiązać kontrakt.

Audycja na plus.


Ja wiem, czy za ostro? Moim zdaniem nadal jesteśmy zbyt softowi. Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że wielu zawodników skutecznie i na swój użytek wykorzystuje tę sielankowość panującą w AR. Nie powinno być na to aż takiego przyzwolenia.
Wrócę do Mateusza Miki. On może bezpośrednio nie, ale już jego najbliższe otoczenie nie ukrywało, że Mateusz nie chciał do Resovii przychodzić. Przyszedł, bo...nikt nie zaproponował mu tak wysokiego kontraktu. Nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaciłby takich pieniędzy za zawodnika "z urwaną nogą". No to przyszedł. I z jednej strony nie jestem za gwizdaniem, czy buczeniem na własnego zawodnika, ale...jeśli idąc klasykiem ktoś śmieje mi się w twarz to jakoś nie uśmiecha mi się robić do tego głupiej i nierozumnej miny. Bo prawie wszyscy dookoła wiedzieli co jest grane, ale...oby nam się.
Chyba przyszedł czas...mam nadzieję, że nie jest za późno...żeby przestać się zagłaskiwać, a wywalić sobie pewne sprawy prosto w oczy i to publicznie. Inaczej obudzimy się za parę sezonów w miejscu wyjścia, czyli w okolicach lat 2004/05.
Bo zawodnik jeden z drugim przyjdzie do nas, zagra coś tam, zarobi pieniądze i pójdzie. A my za chwilę możemy zostać pozbawieni frajdy z kibicowania i jedynej w tym mieście rozrywki na wysokim poziomie. Będziemy znowu jeździć po Krakowach i Warszawach w poszukiwaniu jakiejś odskoczni od codzienności...nie wiem, jak Wy, ale ja na to ochoty nie mam.
------------------------------
A skoro już o tej rozrywce mowa...zachęcam wszystkich do wsparcia ogłoszonej wczoraj akcji. Naprawdę mamy przy W22 w tej chwili kapitalną drużynę, grupę zgranych ludzi, z którymi można coś pożytecznego zrobić. Może na razie nie jest to odlotowy poziom sportowy, ale w tej DRRużynie nie może być mowy o tym, że komuś się nie chce. Na bazie takich ludzi może powstać coś imponującego. Wykorzystajmy tę szansę.

#CzasWracaćDoDomu   https://www.facebook.com/155368654651629/posts/1011886625666490/?sfnsn=mo

Każdego, kto chce zobaczyć walczaków na boisku, którzy ani na milimetr nie odstawiają nogi, zachęcam do przyjścia na stadion...póki co przy ul. Hetmańskiej...już w przyszłą środę na mecz z Ruchem Chorzów! Stadion Miejski godz. 17!
Tu nie będzie gRRacza, któremu nie będzie się chciało...Tu jest walka na całego od pierwszej do ostatniej minuty!

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2019, 08:50:21 am wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2201 dnia: Kwietnia 17, 2019, 08:53:50 am »
Zgadzam się - fajna audycja. Pogadane. A teraz wracamy do tego co zawsze, czyli kibice sobie a klub sobie. Niestety przywykłem.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2202 dnia: Kwietnia 17, 2019, 09:07:30 am »
Zgadzam się - fajna audycja. Pogadane. A teraz wracamy do tego co zawsze, czyli kibice sobie a klub sobie. Niestety przywykłem.

O to właśnie...przywykłem  ::)
I tak się nic nie uda. Nie warto nic robić albo...niech se robią inni. A potem se jeszcze ponarzekamy, że u nas to nikomu się nie chce, nic się nie dało zrobić i w ogóle to nie my...to ten naród taki nieruchawy i zakurdywiały.
 ::) ::) >:(






pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2203 dnia: Kwietnia 17, 2019, 10:20:38 am »
O to właśnie...przywykłem  ::)
I tak się nic nie uda. Nie warto nic robić albo...niech se robią inni. A potem se jeszcze ponarzekamy, że u nas to nikomu się nie chce, nic się nie dało zrobić i w ogóle to nie my...to ten naród taki nieruchawy i zakurdywiały.
 ::) ::) >:(
Jeśli pijesz do tego, że powinienem zakasać rękawy i.... pisać pięć razy więcej wpisów na forum... :)

W całej sytuacji pojawiają się dwie ambiwalentne przesłanki. Z jednej strony tu na forum co rusz każdy z nas pisze co to byśmy nie zrobili i jak wg nas powinna wyglądać Resovia, a z drugiej strony nie da się rządzić poprzez mnogi ośrodek decyzyjny. Mówił o tym (chyba) Repres wczoraj. Jest Zarząd, jest Prezes. Ja mogę co jakiś czas wystukać tutaj moje przemyślenia, w nadziei, że komuś one posłużą. Bo przecież nie piszemy tutaj naszych wizji dla samego pisania. Ja tak to odbieram i tak do tego podchodzę.
Czy Zarząd tu zagląda? Czy słucha audycji w Radio Centrum? Czy korzysta z rad? Nie mam pojęcia. Pewnie pierwsze dwie tak, a ostatnie "tak, o".

"Przywykłem"... i podkreślę że "niestety", bo od lat zwracanie uwagi na błędy niczego nie wnosi. Nic się nie zmienia - w sensie wyciągania wniosków. A ten brak wniosków powoduje, że jest coraz gorzej - wszędzie! Nie ma wyników, nie ma atmosfery, nie ma magii siatkówki w Rzeszowie. Nawet młodzi przestali wracać z medalami z MP :(

P.S. Represie, często powtarzasz we wpisach, że narzekaliśmy jak wygrywaliśmy i srebro nam było mało, to teraz mamy. Ja byłem tym narzekającym. Bo wyniki przyćmiewały to co się działo w klubie, to co działo się z tą drużyną. Mnie to raziło i o tym pisałem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2019, 10:24:27 am wysłana przez pewniak »

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2204 dnia: Kwietnia 17, 2019, 10:42:01 am »
Widząc co się dzieje w klubie i nie mając przy tym zbyt sokolego wzroku przewidywałem równię pochylą ze ścianą na końcu juz kilka lat temu.
Mało tego, daje maksymalnie 2 lata na to, że klub przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie na siatkarskiej mapie Polski na bardzo długie lata ( chyba, że się coś radykalnie zmieni w co osobiście bardzo wątpię). Każdy z zarządu i ówczesny trener dorzucili do tej degrengolady. Każdy na swój sposób. Najbardziej ten co daje i dzieli. Zostałem prawie zlinczowany, że co Pan Góral to przecież prawie świętość, nasz dobroczyńca i jakim prawem można coś złego o nim powiedzieć.
Po wysłuchaniu audycji mam satysfakcję, że miałem rację i Ci co mnie krytykowali nagle publicznie mówią to samo. Obym do końca nie miał racji.
Aby wyjaśnić pewne kwestie raz na zawsze to do trenera Kowala miałem zastrzeżenia nie za jego warsztat tylko za relację z kibicami i brak honorowego podania się do dymisji w momencie kiedy zamiast siebie musiał słuchać swoich przełożonych.
Audycja bardzo dobra, diagnoza problemu również tylko czy nie zbyt późno. Tak na marginesie to plan 3 letni przywodzi mi na myśli czasy PRLu, a przyszłoroczny skład: poczekamy, zobaczymy ale ja za bardzo nie widzę w tym logiki.   

 

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2205 dnia: Kwietnia 17, 2019, 13:51:00 pm »
Audycja bardzo dobra, diagnoza problemu również tylko czy nie zbyt późno.
To czy późna czy nie, to nie ma niestety kompletnie znaczenia,  bo ta diagnoza pozostanie tylko i wyłącznie tu na forum.
Do Klubu nie trafi i nikt się nią przejmować nie będzie. Więc czy by tą diagnozę postawiono 12 miesięcy temu, czy 9 czy 3 to i tak (niestety) nikt by się w Klubie tym nie przejął  :-[
A przynajmniej nikt w Klubie władny, do wprowadzenia zmian i zastosowania "leczenia" po diagnozie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2206 dnia: Kwietnia 17, 2019, 19:04:19 pm »
Po co mówić? Po co pisać?
Bo "Na początku było słowo".
Dziwicie się Resovii? Przecież nie tylko w Resovii się tak dzieje. Widać jest to wpisane w naszą mentalność.
Do niedawna lekarstwem na wszystko była "Baśń o dobrym carze i złych bojarach". Czy car jest zły? Car to car. Car nie ma partnerów. Car ma dwór. Są tam i dobrzy, i źli.Na dworze dobrzy są dworzanami i źli są dworzanami.
Kiedyś wydoroślejemy. Pewnie tego nie dożyję, ale kiedyś tak będzie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2207 dnia: Kwietnia 22, 2019, 11:42:54 am »
Wtorek 23 dzień kwietnia '' W Centrum Sportu '' CDN Kibice   www.radiocentrum.pl  89''0 fm. zapRRaszam

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2208 dnia: Kwietnia 23, 2019, 13:42:12 pm »
Dzisiaj było więcej emocji- i fajnie.

Na podstawie tego co wysłuchałem, to społeczność kibiców Resovii przypomina trochę nasz kraj.
Są kwestie, w których panuje zdecydowana zgoda, natomiast nie brakuje takich, które w mniejszym, lub większym stopniu tworzą podziały.

Bardzo trafna diagnoza odnośnie kwestii (nie)podpisywania kontraktów z zawodnikami. Aby streścić: mało komu chce się rozmawiać z pośrednikiem, który nie ma mocy decyzyjnej, natomiast, ten kto naprawdę decyduje w klubie, (nie chcę pisać, że pociąga za sznurki, bo to raczej mało pozytywne określenie) nie rozmawia z zawodnikiem.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2209 dnia: Kwietnia 24, 2019, 09:19:15 am »
https://www.facebook.com/cwksresoviapl/photos/a.252583668263460/1016370875218065/?type=3&theater

To tak w nawiązaniu do wczorajszej audycji...choć nieprzekonanych nikt nie przekona.
Są tacy, którzy żyją ciągle w świecie lat osiemdziesiątych/dziewięćdziesiątych z przekonaniem, że na meczu piłkarskim...gardła podrzynają, a tu masz...plac zabaw dla dzieci  :o
Dodam jeszcze, że wszyscy z Powiatu Rzeszowskiego (nie z miasta Rzeszowa) mają na ten mecz wstęp wolny.
Przypomnę też, że gramy nie z byle jakim klubem, bo z RUCHEM CHORZÓW. Ta nazwa chyba nie tylko kibicom piłki nożnej coś mówi.
Są zachęty do przyjścia?
Jeśli można zrobić coś więcej to bardzo proszę o zapodanie tych propozycji. Akuratnie w przypadku piłkarskiej Resovii zarządowi SP Nożnej CWKS Resovia bardzo na kibicu zależy i chętnie wsłu...e się w sygnały płynące od tychże kibiców.
--------------------------------------------
Wzrost frekwencji w porównaniu z poprzednim sezonem jest na poziomie 20-30%. Byłby pewnie większy, gdyby wielu z nas nie żyło w stereotypowym przekonaniu, że na meczu dostanie sztachetą. A to są czasy minione. Trzeba mieć naprawdę sporo złej woli, żeby tamtymi czasami ludzi straszyć i mieć satysfakcję z tego, że...ludzie boją się przyjść na mecz.
Byłoby nas też zapewne więcej, gdybyśmy grali w domu przy W22 #CzasWracaćDoDomu