Autor Wątek: Przynależność klubowa - co to jest?  (Przeczytany 5671 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Przynależność klubowa - co to jest?
« dnia: Lipca 23, 2008, 23:57:50 pm »
Do poruszenia tematu skłoniły mnie 2 impulsy:
1. wynik ankiety "z czyim nazwiskiem kupiłbyś koszulkę klubową,
2. informacja, że na IO w reprezentacji siatkarzy znajduje się 4 zawodników Resovii.
Jako sentymentalny kibic-frajer, wychowany w duchu miłości do klubu ze zdziwieniem przyjąłem wynik ankiety, w którym ogromna większość głosujących opowiedziała się za koszulką bez nazwiska zawodnika. Przecież w aktualnym składzie Resovii nie brakuje zawodników wybitnych, ale nawet Krzysio Ignaczak "nie przekonał" głosujących. Sam też tak zagłosowałem za koszulką bez nazwiska. Nie wiem dlaczego tak głosowali inni. Ja pominąłem nazwisko, bo zwycięża u mnie przekonanie, że zawodnikom jest w dużej mierze  obojętne jaki klub reprezentują i że współczesny sport jest odarty z wartości jaką kiedyś była przynależność do klubu.
Czyżby inni kibice też (choćby podświadomie) zgadzali się z moją oceną?
Z podobnych przyczyn czuję jakiś wewnętrzny zgrzyt, gdy przynależność klubową Woickiego, Wiki i Gierczyńskiego w reprezentacji Polski określa się "Resovia". Wiem, że formalnie są oni związani kontraktem z Resovią, ale przecież nie rozegrali w niej ani jednego meczu. Awans do reprezentacji zdobyli grą w AZS-ie Częstochowa. Oczywiście cieszę się, że wkrótce będą grać w moim klubie, ale jakoś czuję dyskomfort, bo jestem przekonany, że oni (jeśli istnieje coś takiego jak sentyment do klubu) czują się jeszcze  Azetesiakami.
Nie wierzę, że Tomek Józefacki przestał się czuć Resoviakiem tylko dlatego, że nie ma już z Resovią ważnego kontraktu.
Wiem, że nic nie da walka z rzeczywistością i domaganie się od zawodników grania w klubie z potrzeby serca. Zawodowcy grają przecież głównie dla pieniędzy. Wiem, że dziś zmiana barw klubowych to norma i nie można jej przeciwdziałać administracyjnymi metodami.
Z drugiej strony sport różni się jednak od cyrku. W cyrku są widzowie. Na trybunach sportowych są kibice, dla których konieczne jest kryterium "Grają nasi!", bo bez tego kryterium przeżywalibyśmy emocje na poziomie cyrkowego widza.
Dlaczego Wy wybraliście koszulkę bez nazwiska?
Czy nie uważacie, że przynależność klubową Woickiego (jako olimpijczyka) powinno się określać "AZS Częstochowa" albo przynajmniej "AZS Cz./Resovia"?
Jeśli przynudzam - olejcie ten wątek. Deszczowa pogoda sprzyja smętnym rozważaniom.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2008, 10:40:07 am »
Wybrałem inną czyli z Józkiem

Mateusz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2008, 10:46:21 am »
Sam też tak zagłosowałem za koszulką bez nazwiska. Nie wiem dlaczego tak głosowali inni.

Presja większości..?

Robbie

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 24, 2008, 13:11:09 pm »
Ja też, podobnie jak Diego wybrałem koszulkę z innym nazwiskiem. Chodziło mi tu o Piotrka Łukę. Wiadomo, zawodnik, który gra już tutaj 4 lata. Józka koszulkę też brałbym oczywiście w ciemno! Dokładnie mam podobne odczucia co do 3 z AZS-u Cz. Super, że u nas są, czekamy na dobre mecze w ich wykonaniu, ale kupno koszulki poprostu z ich "głośnymi" nazwiskami (na razie nie zagrali na Podpromiu ani meczu) jest chyba trochę na wyrost :)

krzywy

  • Gość
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 24, 2008, 13:37:20 pm »
Ja osobiście chciałbym aby w sklepie z artykułami kibica, między innymi znalazły się wszystkie koszulki tzn. koszulki z numerami i nazwiskami wszystkich zawodników RESOVII, ponieważ wtedy każdy wybrałby koszulkę taką jaka jemu odpowiada. Oczywiście chciałbym żeby były też koszulki bez nazwisk...

agnik

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 194
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 24, 2008, 15:51:16 pm »
Jeśli będę takowe koszulki to ja osobiście kupię z nazwiskiem 'Ignaczak' na placach lub tez czystą [bez nazwiska] ... :]

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 24, 2008, 17:39:31 pm »

[/quote]
Presja większości..?
[/quote]
Presji większości nie było, bo głosując nie znałem wyników.
Gdybym musiał wskazać nazwisko, wskazałbym Piotrka Łukę, Łukasz Perłowskiego albo Józka.
Piotrek to "stara gwardia". Był i jest (moim skromnym zdaniem) dla Resovii bezcenny. Jego kontuzja pozbawiła nas medalu, bo z Piotrkiem w składzie rozwalilibyśmy Olsztyn w drugim meczu na Podpromiu.
Józek to "Serce Podpromia". Nawet jak grał słabiej potrafił poruszyć całe trybuny. Józkowi wybaczało się wszystko. Miałem nadzieję, że doczeka w Resovii emerytury. Szkoda, że odchodzi. Nawet jeśli Oivanen doprowadzi klub do złota bez Józka będzie pustawo.
Myślę, że nadchodzi czas Perłowskiego. I w klubie, i w reprezentacji. Po latach to on zostanie symbolem Resovii z początku wieku. Dziś ze "starych czasów" pozostali tylko Łuka i Perłowski, ale największą osobowością był jednak Józek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 26, 2008, 13:10:18 pm »
Jako sentymentalny kibic-frajer, wychowany w duchu miłości do klubu ze zdziwieniem przyjąłem wynik ankiety, w którym ogromna większość głosujących opowiedziała się za koszulką bez nazwiska zawodnika.
Dla mnie to żadne zdziwienie. Dziś grają u nas, jutro gdzie indziej. A kibic jest wierny drużynie na lata. Zresztą powód sam napisałeś.
Ja pominąłem nazwisko, bo zwycięża u mnie przekonanie, że zawodnikom jest w dużej mierze  obojętne jaki klub reprezentują i że współczesny sport jest odarty z wartości jaką kiedyś była przynależność do klubu.

Z podobnych przyczyn czuję jakiś wewnętrzny zgrzyt, gdy przynależność klubową Woickiego, Wiki i Gierczyńskiego w reprezentacji Polski określa się "Resovia". Wiem, że formalnie są oni związani kontraktem z Resovią, ale przecież nie rozegrali w niej ani jednego meczu. Awans do reprezentacji zdobyli grą w AZS-ie Częstochowa. Oczywiście cieszę się, że wkrótce będą grać w moim klubie, ale jakoś czuję dyskomfort, bo jestem przekonany, że oni (jeśli istnieje coś takiego jak sentyment do klubu) czują się jeszcze  Azetesiakami.

Awans do kadry wywalczyli grą w AZS-ie, nie mniej jednak powołanie do kadry na IO przyszło kiedy byli już zawodnikami Resovii ... i technicznie zapewne Lozano przesłał informację do Rzeszowa a nie Częstochowy. Ja nie mam z tym problemu. Nawet czuję pewną satysfakcję, iż działacze zrobili dobre ruchy kadrowe i postawili na dobrych zawodników. Wika, Gierczyński, Woicki w kadrze Polski na IO [choć jeszcze przed sezonem reprezentacyjnym nie było ich udział na IO pewny], Miko - nasz nowy atakujący jest w czołówce statystyk Ligi Światowej a ostatnio w kadrze B zagrał Bartek Gawryszewski .....

A co do tego czy czują się AZS-siakami to myślę iż Gierczyński i Woicki zapewne jeszcze tak, Wika chyba mniej.


paulasiat23

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Oficjalna Strona Marcina Wiki
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 05, 2008, 16:10:47 pm »
A ja zagłosowałam na koszulkę z nazwiskiem Marcina Wiki ;)

kaasieek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przynależność klubowa - co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 06, 2008, 18:33:15 pm »
Wybrałem inną czyli z Józkiem

dokładnie tak. Józek dla mnie zawsze będzie Resoviakiem.