Autor Wątek: PlusLiga 2015/2016  (Przeczytany 92204 razy)

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 20, 2016, 18:34:49 pm »
Sprawdzałam tabelę po 23 kolejce bo na Sportowych Faktach rzuciło mi się w oczy 3 miejsce ,ale na Plus Liga jest 2 . Wszystkim drużynom ,które jeszcze maja szanse na poprawę swoich pozycji ,będą się ręce trząść .
http://stats.plusliga.pl/CompetitionStandings.aspx?ID=1034
Nie ogarniam tego systemu  :P

Liczymy punkty, ratio setów, ratio małych punktów. Na stronie plusligi tabela jest poprawna.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 20, 2016, 18:42:46 pm »

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 20, 2016, 19:14:32 pm »
Pomijając tzw. "sprawiedliwość" takiego czy innego rozwiązania w temacie "co decyduje o miejscu w tabeli przy równej ilości punktów" (jedni powiedzą, że powinien decydować bezpośredni pojedynek, inni, że liczba wygranych) to przepis o tym, że decyduje ratrio setów jest znany WSZYSTKIM od bardzo dawna, a w ostatnim czasie przy okazji rywalizacji Resovia-Skra był przez WSZYSTKICH odmieniany przez wszystkie przypadki.

Także wpisy kolegów Marechala i Conte, jakoby byli tym bardzo zdziwieni traktuję jako (jedno z dwojga):
1. Liczą, że ich wpisy czytają idioci.
2. Sami są.....

Obserwując reakcje zawodników Skry po wygranym przecież za 3 dzisiejszym meczu  (bez przesadnej euforii bo stracili seta i...drugie miejsce), bardziej skłaniam się ku pierwszemu punktowi...

« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2016, 19:24:36 pm wysłana przez wog »

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 20, 2016, 19:24:47 pm »
A ja myślę, że takie wpisy to chęć zwiększenia "oglądalności" i zaistnienia w mediach.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 20, 2016, 19:25:35 pm »
hehe śmiesza sytuacja, bo wychodzi na to, że dopiero dziś dowiedzieli się jakie w obecnym sezonie są zasady odnośnie klasyfikacji zespołów w tabeli :)

Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście po ilości punktów o tym kto jest wyżej w tabeli powinny decydować zwycięstwa. Ale zasady zostały ustalone przed sezonem i zyskały akceptację, więc mowa o skandalu jest naprawdę nie na miejscu. Trzeba grać i walczyć, a nie zamieszczać durne wpisy na twitterze.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 20, 2016, 19:44:26 pm »
SKANDAL!
https://twitter.com/NicoMarechal16/status/711606623719059457
No, no. Nie wiedziałem że nasz forumowy Kolega KChudz jest specjalistą w takich ciętych ripostach ;) Cicha woda brzegi rwie :P.
W każdych rozgrywkach bez względu na to czy chodzi o ligę czy mistrzostwa Europy, Świata etc. byłem i jestem orędownikiem że przy równej ilości punktów powinien liczyć się bezpośredni bilans meczów, a dopiero później stosunek setów, goli, i kto co woli.

Ps1: To Prezio Kondzio (który przecież zasiada we władzach +L) nie poinformował biednego Marechala i Fuckundo Conte jakie są zasady w tym sezonie? Oooooo jaka szkoda ::)

Ps2: Nie ma się co podniecać. Parafrazując słowa Tomaszewskiego z kopanej "mamy w tym sezonie <boską> drużynę bo jeden Pan Bóg wie jak zagramy w kolejnym i następnym meczu". Ja poszedłbym jeszcze dalej. Mianowicie, że nawet Pan Bóg nie wie jak zagramy i jaki wynik będzie w Kielcach. Czy będzie do zera? Czy będzie strata seta? A może dwóch? Who knows?

Jedno nie ulega żadnej wątpliwości. Znowu jest wszystko TYLKO i WYŁĄCZNIE w naszych rękach. I to już zakrawa i zasługuje na PRAWDZIWY SIATKARSKI CUD NAD WISŁOKIEM!!! Prawda Panie "Farciarz" ...... znaczy ... tego ... hmm ..... Panie Trenerze ;) ;D
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2016, 19:48:02 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 20, 2016, 19:54:30 pm »
Od kiedy obowiązuje system punktowania 3-2-1-0 z karą/premią za tie-break? Ktoś kojarzy? Bo zdaje się, że na tyle długo, że - cytując Pawlakową babkę - "był czas przywyknąć".
Śmieszne to... do dzisiejszej wpadki z Polibudą (7 pkt pod rząd w plecy w 3 secie to coś jak nasza "seria" z 2 seta z Radomiem tydzień temu) system jakoś Facundo nie przeszkadzał ;)

Zresztą, jeszcze tyle meczów do końca, że nic nie jest przesądzone, więc niech zawczasu nie biadoli.

Rudolf

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 249
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 20, 2016, 19:57:05 pm »
Skandal ! Rozwiązać ligę ! Zmienić przepisy, teraz, już !

 Bidaki... nikt im nie powiedział  :(

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 20, 2016, 20:14:41 pm »
Głupio prezesi ustalili przed sezonem i tego są efekty. Przez 10 lat nie było takich zmian na niekorzyść jak w tym sezonie. Najważniejszy minus to play off ograniczone do jednej rundy. Było już przed sezonem wiadomo, iż ktoś z wielkich na tym straci. I zamiast pasjonujące pół finału Skra Resovia będzie tylko jedna runda. Któryś dobry zespół na tym straci. U kobiet zrobiono to lepiej.
Kolejny minus to przekładane kolejki. Kto ogarnia teraz terminarz? Ligę nie kończy mecz Mistrza z Vicemistrzem lecz Gdańska z Będzinem. Ktoś na to pozwolił. Dodatkowo Gdańsk jest mecz do tyłu bo ktoś mu pozwolił przełożyć mecz z Bielskiem.  Dla porównania zespołów i ich szans to nie jest dobre.
Kolejny minus to system którego jesteśmy beneficjentami obecnie. Mi nie podoba się, iż to nie zwycięstwa decydują o lepszym miejscu. Wg mnie to to jest ważniejsze kryterium niż sety. I po tym sezonie władze ligi pewnie zmienią to aby przypadek jak Resovia się nie powtórzył.
Nie mniej reguły są znane wszystkim, i prezes Resovii i Bełchatowa się na to zgodzili. Więc pretensje mieć do prezesów, iż tak namieszali.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2016, 20:22:10 pm wysłana przez A :) »