Autor Wątek: PlusLiga 2015/2016  (Przeczytany 92235 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 28, 2016, 21:34:34 pm »
Poszło o krytykę młodego Piechockiego?
Dziwne.

Rudolf

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 249
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 29, 2016, 11:53:46 am »
Philippe Blain trenerem Skry :) no, no ...

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 29, 2016, 12:47:10 pm »
Tym, że Blain został trenerem Skry specjalnie zdziwiony nie jestem.
Ale tym, że zgodził się objąć zespół jeszcze w tym sezonie to już tak. Nawet bardzo...

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 29, 2016, 14:54:11 pm »
Tym, że Blain został trenerem Skry specjalnie zdziwiony nie jestem.
Ale tym, że zgodził się objąć zespół jeszcze w tym sezonie to już tak. Nawet bardzo...

Coś tutaj grubymi nićmi szyte cała ta sytuacja. No i jeszcze się Falasca zadeklarował ze zabierze głos w tej sprawie w piątek, czyli nie wszystko zostało załatwione w dobrym tonie. Także popcorn do ręki bo jest ciekawie  ;)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 29, 2016, 17:12:58 pm »
Tym, że Blain został trenerem Skry specjalnie zdziwiony nie jestem.
Ale tym, że zgodził się objąć zespół jeszcze w tym sezonie to już tak. Nawet bardzo...
A ja w ogóle ale to w ogóle nie jestem zdziwiony decyzja Blaina. Wog, wejdź na chwilę "w buty" Blaina. Czym ryzykujesz obejmując jakikolwiek zespól na tym etapie sezonu? Odpowiadam: kompletnie ale to kompletnie NICZYM. To jest taka sytuacja w której nowy trener może tylko wygrać. A jeżeli niczego nie wygra to ...... nic się nie dzieje, i będą inni "kozłami ofiarnymi" a nie facet który obejmuje druzyną na ostatniej prostej sezonu i ma dosłownie kilka meczów do rozegrania.
Reasumując, nie wiem czy to właściwe słowo ale ja uważam że bardzo "cwana" decyzja Blaina ;)
==================================================================
Uffffff. Dobrze, że to "tylko" Blain. Bo gdyby tak Kondzio zarzucił sieć na naszego Andrew, to........ ;) ;D ;) . No właśnie. To co :P ;) ;D?   
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 29, 2016, 18:22:10 pm »
Pablo, zupełnie nie o to mi chodzi.
To, że ewentualny (tfu,tfu,tfu) awans Skry do finału to byłaby "ogromna zasługa" Philippa Blaina, a brak awansu będzie "winą" Falascy to... oczywista oczywistość.

Zapomnijmy na chwilę, że chodzi o Skrę Bełchatów i Miguela Angela Falasce.
Pablo, chyba nie wierzysz, że prezes Piechocki wczoraj o 17.24 zwolnił MAF, a o 17.25 wpadł na pomysł, by zatrudnić Blaina po czym zaprosił go na rozmowy o kontrakcie?

Po co ta cała szopka o "ostatnich wydarzeniach wewnątrz drużyny", o "wspólnych wnioskach, że najlepszą decyzją będzie rozwiązanie umowy" itd.? Po co to wszystko jak wszyscy wiemy, że MAF był "na wylocie", teraz się okazuje, że Blain był "klepnięty", a cała reszta to zwykła ściema.

Mam określony stosunek do Falasci (choć chyba nie tak radykalny ja Ty  ;) ), ale nie o niego tu chodzi. Jeżeli prezes Piechocki stracił zaufanie do trenera i zapragnął mieć innego trenera, to trzeba to otwarcie (przynajmniej jemu samemu w twarz) powiedzieć. Powoływanie się prezesa Piechockiego na "ostatnie wydarzenia wewnątrz drużyny" mi wygląda na klasyczne znalezienie pretekstu by pozbyć się trenera, a zatrudnić innego. Mało to poważne. Sądząc po wczorajszym wpisie MAF na twitterze, że "jest całą tą sytuacją bardzo rozczarowany a więcej wyjaśni w piątek" on też czuje się kozłem ofiarnym. Ja też bym był rozczarowany...
Powracając do Blaina. Dziwię się, że zechciał w czymś takim uczestniczyć...

Myślę, że to jeszcze nie koniec #SkraStory. Sądząc po tym, że Falasca "więcej chce powiedzieć" 01-04-2016 (chyba ta data nie ma nic wspólnego z prima aprillis, a jak przypuszczam z zakończeniem dzień wcześniej kontraktu w Skrze) na razie "przykry zapach nieco złagodzono odświeżaczem powietrza", ale "zaduch" pozostał...


Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 29, 2016, 19:13:26 pm »
Jak by nie było Piechocki spadł na 4 łapy, Blain to już nie kolega z którym się grało, relacje będą inne. Pamiętamy co zrobił z Ngapethem (jedno jest pewne - nie zobaczymy go w Skrze). Sprawa nie wygląda na przypadkową również z drugiej strony medalu. Nagle Conte i Falasca narzekają na Wlazłego i Piechockiego Juniora - to też nie był przypadek, że postanowili w trakcie sezonu wylać brudy na zewnątrz - pytanie tylko pozostaje jedno ... na co liczył Falasca wypowiadając się o osobie młodego Piechockiego jako o ogniwie z którym nie osiągną sukcesów i przy którym nie można rozgrywać tak jak się chce? O wsparciu dla Wlazłego od Conte nie wspominam.
No bo chyba nie na to , że wzmocni morale drużyny przed bardzo ważnymi meczami ;(
I teraz co powinno być ważniejsze? - swoje ego czy drużyna? hmmm
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 19:32:33 pm wysłana przez Tim »

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 29, 2016, 19:21:21 pm »
Z zewnątrz to wygląda tak, jakby rzeczywiście Falaska nie miał wpływu na decyzje personale w okresie transferowym. Zapewne już od jakiegoś czasu wiedział, że ten sezon jest jego ostatnim w roli trenera Skry (podpisał kontrakt z reprezentacją Czech).

Jeśli rzeczywiście chce prać brudy szatni Skry publicznie i to na dzień przed ich ważnym meczem z Czarnymi to naprawdę będzie to zachowanie pokazujące brak klasy Miguela. Bo datę wybrał chyba sobie nie przypadkowo, aby wyjaśnić o co naprawdę poszło.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 29, 2016, 19:42:47 pm »
Decyzja z Blainem moim zdaniem na krawędzi dobrego smaku. Jeżeli wiceprezes PZPS zatrudnia w swoim klubie trenera kadry to nie można tutaj mówić o normalności . Przed obecnym sezonem bodajże ZAKSA  pytała o Blaina i wtedy padła deklaracja że dopóki będzie trenerem kadry to polskiej drużyny nie poprowadzi. Jak widać pewne zapisy czy umowy "dobra narodowego" nie dotyczą. Rozumiem że selekcja na olimpiadę zakończona i trener kadry ma wolne okienko do maja.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: PlusLiga 2015/2016
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 29, 2016, 21:09:21 pm »
.
...Sprawa nie wygląda na przypadkową również z drugiej strony medalu. Nagle Conte i Falasca narzekają na Wlazłego i Piechockiego Juniora - to też nie był przypadek, że postanowili w trakcie sezonu wylać brudy na zewnątrz - pytanie tylko pozostaje jedno ... na co liczył Falasca wypowiadając się o osobie młodego Piechockiego jako o ogniwie z którym nie osiągną sukcesów i przy którym nie można rozgrywać tak jak się chce? ...

Falasca to nie jest bohater mojej bajki, ale on nie "wylewał brudów na zewnątrz" tylko odpowiadał na pytanie dziennikarki:

Cytuj
Porównując swoją drużynę z tego sezonu i z zeszłego, widzi pan jakieś różnice?

- Brakuje mi Ferdinanda Tille w tym roku. To doskonały libero i z nim mieliśmy znacznie bardziej stabilne przyjęcie. A Nico Uriarte to jest taki rozgrywający, który świetnie kreuje grę mając dobre przyjęcie, on to potrafi bardzo dobrze wykorzystać, a przy słabszym idzie jemu i całemu zespołowi gorzej, nie możemy grać swojej szybkiej gry. Mariusz Wlazły z kolei boryka się z różnymi problemami w tym sezonie i nie gra na takim poziomie jak rok temu. Z tego powodu myślę, że - porównując do zeszłego sezonu - sportowo jesteśmy gorsi  i gramy siatkówkę na nieco niższym poziomie

Andrzej Kowal (i nie tylko on ze sztabu szkoleniowego) również niejednokrotnie mówili/pisali, że Resovia w porównaniu do choćby ubiegłego sezonu nie ma takiej siły ognia na lewym skrzydle. I nie słyszałem (i na całe szczęście), że Kowal "w trakcie sezonu wylewa brudy na zewnątrz". Jeden i drugi (Kowal i Falasca) powiedzieli coś o czym wiedzą wszyscy - w tym sezonie Resovia nie ma siły ognia na lewym, a Skra w porównaniu do zeszłego sezonu ( o czasach z Zatorem nie wspominając) ma gorsze przyjęcie. I choćby i jeden i drugi mówili inaczej albo nic nie mówili... w niczym to nie zmienia faktów. Znamienne jest tylko to, że wszyscy (i słusznie) odebrali słowa Falasci jako krytykę syna pana prezesa, choć nazwisko Piechocki w wywiadzie nie pada ani raz.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z wywiadem Conte. Pisałem o tym i potwierdzam, że w tym przypadku nie tylko mieliśmy do czynienia z "wylewaniem brudów na zewnątrz", ale co gorsza z publicznym zarzucaniem koledze z drużyny (mniejsza o to czy słusznie) nieprzykładaniem się do meczy.

Powtórzę co napisałem wcześniej. Jeżeli prezes Piechocki chciał zwolnić trenera bo uznał, że będzie to z korzyścią dla drużyny, to powinien to jasno powiedzieć. Jeżeli zaś, wpływ na to miały "ostatnie wydarzenia wewnątrz drużyny" to... nie ten pan powinien zostać zwolniony.

Bo wyszło tak, że kowal zawinił, Cygana powiesili. Wróć. Falasca nie Kowal... ;) Wróć. Conte nie Falasca...
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 21:15:41 pm wysłana przez wog »