Autor Wątek: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015  (Przeczytany 12241 razy)

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 12, 2015, 13:32:18 pm »
No zdaje się, że Andrzej Olsztyna tez pod uwagę nie brał ;)
Kim jest Andrzej Olsztyna ?  ;D
A tak poważnie to patrząc po składzie wyjściowym  akurat Kowal  mecz w Olsztynie potraktował mocno serio. Wyszło słabo i nie mamy już żadnego marginesu na porażki chcąc być na 1 miejscu. Jest jeszcze 21 pkt do podjęcia z parkietu , trzeba grać. Szkoda tylko Jochena 4 czapy na dwa sety grania no no...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2015, 13:35:36 pm wysłana przez d74 »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 12, 2015, 14:42:47 pm »
Ja myślę, że nasz trener każdy mecz teraz traktuje serio, pisałem że nie miał większego znaczenia dla układu tabeli, ciągle jesteśmy na pierwszym miejscu, dalej pisałem, że nie możemy pozwolić sobie na porażki z Lotosem i Skrą, cytujcie przynajmniej do tego momentu, bo wyrwanie z kontekstu, rzuca inne światło na moją wypowiedź ;). Why pewnie masz rację, że Andrzej nie brał pod uwagę porażki z Olsztynem, ale kto brał ją pod uwagę z kibiców, w typerze tego nie dostrzegłem, większość to wyniki 0:3, ja dałem chociaż 1:3, nie che mi się szukać ile Ty postawiłeś, ale założę się że nie liczyłeś się z porażką, ale to tylko sport, meczu nie widziałem, więc nie bardzo mogę ocenić, jak było rzeczywiście, czy zawodnicy nie podeszli do końca skoncentrowani, czy należy gdzie indziej doszukiwać się przyczyn porażki. Już kiedyś pisałem o zagrywce w tej specyficznej hali, my przeważnie siedzimy (stoimy )w tym samym miejscu i przy zagrywce od naszej strony na ścianie przeciwnej jest sporo reklam, a potem dziura, to ma niemały wpływ na zagrywkę w początkowej fazie zawodów, później zawodnicy się przyzwyczajają, wyniki setów mogłyby o tym świadczyć, pierwszy i drugi przegrany, a potem już lepiej, ale znowu trzeci przegrany, więc jest coś nie tak, może faktycznie niektórzy zawodnicy byli myślami już na balu ? ;).

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 12, 2015, 16:00:46 pm »
Majer, przecież to są wyselekcjonowani zawodnicy z czołówki, więc powinni grać i serwować na każdej hali....
Taki śmiech przez ..... no może nie łzy, ale nerwy.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 12, 2015, 17:59:25 pm »
Majer, przecież to są wyselekcjonowani zawodnicy z czołówki, więc powinni grać i serwować na każdej hali....
Taki śmiech przez ..... no może nie łzy, ale nerwy.
Raczej szczypta złośliwości. Niestety mamy jako zespół problem jak jesteśmy zdecydowanym faworytem. Czasem mam wrażenie iż łatwiej gra nam się z zespołami jak ZAKSA czy Jastrzębie niż Olsztyn czy Częstochowa. Niestety moment dekoncentracji i robi się problem. Porażki to element sportu a co ona oznacza? Nie wiem, ale jak miałbym strzelać to chyba rozpoczął się czas budowy formy na play off. Pewnie ciężary na sile większe i śrubka bardziej przykręcona. Jest faza meczów taki quasi sparingowych. Może nie mówi się tego głośno ale zawodnicy zaczynają "przebierać nogami"  o kontrakty na przyszły sezon. Z kim klub przedłuży a kto dostanie kopa. Jak gruchnie wiadomość iż ten ma kontrakt a tamten nie to będzie nerwówka. Pierwsze decyzję chyba w lutym i marcu. Kiedy je ogłaszą to już inna sprawa. Ale zawodnicy wiedzą i czują, iż jak do marca nikt z nimi nie pogada o kontrakcie to czas się pakować. Takie życie sportowca ale to są tylko ludzie. Nie maszyny.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 12, 2015, 19:37:58 pm »
Nie zaklinajmy rzeczywistości... :) mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli na dziś, albo miał małe znaczenie bo jednak nie mieliśmy tyle samo punktów co Trefl przed kolejką. Przeciwnicy się do nas zbliżyli.

Można było mieć w rezerwie tą jedną możliwość przegranej, a teraz go nie mamy, co więcej wygrywając 3:2 możemy też stracić pierwsze miejsce miejsce, oczywiście zwycięstwa budują mentalność to też nie jest bez znaczenia.

Mimo wszystko jak wyżej pisałem, w dużej części tą przegraną rozgrzeszam nawałem meczów, drużyny grające w pucharach mają sezon postawiony na głowie, osobiście spodziewam się niespodzianek w play-off. Mam nadzieję że Resovię te niespodzianki ominą :)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 12, 2015, 19:52:01 pm »
Ja myślę, że nasz trener każdy mecz teraz traktuje serio, pisałem że nie miał większego znaczenia dla układu tabeli, ciągle jesteśmy na pierwszym miejscu, dalej pisałem, że nie możemy pozwolić sobie na porażki z Lotosem i Skrą, cytujcie przynajmniej do tego momentu, bo wyrwanie z kontekstu, rzuca inne światło na moją wypowiedź ;). Why pewnie masz rację, że Andrzej nie brał pod uwagę porażki z Olsztynem, ale kto brał ją pod uwagę z kibiców, w typerze tego nie dostrzegłem, większość to wyniki 0:3, ja dałem chociaż 1:3, nie che mi się szukać ile Ty postawiłeś, ale założę się że nie liczyłeś się z porażką, ale to tylko sport, meczu nie widziałem, więc nie bardzo mogę ocenić, jak było rzeczywiście, czy zawodnicy nie podeszli do końca skoncentrowani, czy należy gdzie indziej doszukiwać się przyczyn porażki. Już kiedyś pisałem o zagrywce w tej specyficznej hali, my przeważnie siedzimy (stoimy )w tym samym miejscu i przy zagrywce od naszej strony na ścianie przeciwnej jest sporo reklam, a potem dziura, to ma niemały wpływ na zagrywkę w początkowej fazie zawodów, później zawodnicy się przyzwyczajają, wyniki setów mogłyby o tym świadczyć, pierwszy i drugi przegrany, a potem już lepiej, ale znowu trzeci przegrany, więc jest coś nie tak, może faktycznie niektórzy zawodnicy byli myślami już na balu ? ;).
Na dzień dzisiejszy na szczęście nie miał znaczenia na układ w tabeli, czy za trzy kolejki nam tych punktów nie zabraknie... Jakby znał przyszłość, to bym w totka grał ;)
Nie wiem o co Ci chodzi z cycatem, przecież właśnie żeby nie było wyrwane z kontekstu, zacytowałem całą wypowiedź, tylko zaakcentowałem fragment, do którego się odnoszę :| W typera się przestałem bawić bardzo szybko w tym sezonie, bo z uwagi na wyjazdy przegapiłem kilka typowań. Oczywiście przed meczem liczyłem na szybkie 3:0 i bardzo się zdziwiłem słuchając transmisji. Ale chyba taki już nasz pech, a urok sportu, że gubimy punkty w teoretycznie wygranych meczach (Warszawa rok temu, Czewa dwa lata temu itd itd)
Może ktoś z kibiców, którzy byli na meczu się wypowie, jak wyglądała nasza gra... Coś do soboty trzeba robić ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 13, 2015, 11:09:46 am »
Wyrwanie z kontekstu nie dotyczyło Ciebie Why, lecz Reso-viak-zwawy, czasem inni też tak czynią, dlatego napisałem "cytujcie", nie konkretnie do Ciebie to pisałem. Masz rację powinien wypowiedzieć się ktoś kto był w Olsztynie, ja wiem kto był, ale nie będę ciągnął za język ;). Z tą halą wcale nie żartowałem, kto był i zwrócił uwagę, to tam faktycznie na początku meczu trudno trafić zagrywką, jakoś dziwnie to wygląda, są reklamy, potem ciemna dziura a potem kibice, ale może jestem przewrażliwiony ;). Jak idę grać w innej sali, to też nie mogę się dostroić od początku, ale ja oczywiście to nie Lotman, Drzyzga, Ivović, czy inne gwiazdy wyselekcjonowane z najlepszych, im nie przystoi. Zastanawia mnie dlaczego Wlazły nie może trafić 10/10 a przecież to najlepiej kiedyś zagrywający nasz zawodnik, czyżby to Falasca miał na niego taki zły wpływ, tak jak nasz trener, co zarzuca mu się bardzo często.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 13, 2015, 11:23:38 am »
Zgryźliwie mógłbym napisać ze nawet na tak trudną halę w Olsztynie mieliśmy wyselekcjonowanego zawodnika.... tylko Rafał nie grał od początku meczu :)

Bolo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 294
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 13, 2015, 12:51:10 pm »
Szkoda porażki, słaby mecz w naszym wykonaniu pokrótce dzięki dekoncentracji, pewnie lepszej gry Olsztyna. Słabszy mecz Schopsa i nie radzimy sobie w ataku, grę po raz kolejny ciągnie do przodu Ivović oraz Buszek, który nie gra na swojej pozycji. Dobry mecz naszych środkowych, wysoka skuteczność w ataku. W ekipie Indykpolu Gardini dał pewien impuls, bardzo dobrze gra Bednorz, już w poprzednim spotkaniu ze Skrą zaprezentowali niezłą siatkówkę i urwali seta. Szkoda puntów, warto byłoby zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i w tych nerwowych ćwierćfinałach do 2 wygranych mieć łatwego przeciwnika (Radom lub Warszawa) niż grającą w pełnym składzie ZAKSA i rewelacyjnym beniaminkiem z Lubina. Tak de facto trochę szkoda, że 1/4 będzie do 2 zwycięstw gdyż mogą to być bardzo wyrównane spotkania (Gdańsk - ZAKSA, Skra - Lubin, Bydgoszcz - JW). Ciekawe co z Tichackiem, czy dostanie polskie obywatelstwo - być może, że będzie to wielki argument za pozostawieniem Lukasa w składzie na kolejne lata, nie blokowałby miejsca dla obcokrajowców.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol Olsztyn - SOBOTA 10.01.2015
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 13, 2015, 12:58:38 pm »
Ciekawe co z Tichackiem, czy dostanie polskie obywatelstwo - być może, że będzie to wielki argument za pozostawieniem Lukasa w składzie na kolejne lata, nie blokowałby miejsca dla obcokrajowców.

http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/493619/lukas-tichacek-z-polskim-obywatelstwem-nie-bylo-zadnych-naciskow-ze-strony-klubu

Może to nie mieć żadnego znaczenia w kontekście Resovii, jeżeli potwierdzi się, że od przyszłego sezonu wejdą przepisy o tym, że o "graniu jako Polak" decyduje licencja, a nie paszport...