Autor Wątek: Budżet obywatelski a kibice Resovii  (Przeczytany 12079 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Budżet obywatelski a kibice Resovii
« dnia: Kwietnia 29, 2014, 17:24:02 pm »
Witam

Mam propozycje. Czy jako kibice Resovii może zgłosimy jakieś projekty do budżetu obywatelskiego? Ponad dzielnicowa inicjatywa dotycząca siatkówki.

1. Budowa wyjazdu z parkingu na Podpromiu na most zamkowy i ulicę Szopena. Może jakieś propozycje? Nie bardzo się na tym znam i jakby wg. was to idealnie wyglądało.

2. Budowa pomnika Jana Strzelczyka oraz drużyny Mistrzowskiej z 1975 roku. Też mam tylko koncepcję, może ktoś rozwinie pomysł. JA bym to widział w parku na ul. Pułaskiego obok wejścia ma Rosir. Fajnie by było jakby to był tzw pomnik żywy, coś takiego jak jest w Łodzi. Pomnik powinien przypominać boisko do siatkówki wraz z dwoma ławeczkami. Przy ławeczce stałyby Jan Strzelczyk z piłką do siatkówki na rękach. Obok stali by zawodnicy. Może któryś by siedział na ławce. Ale było by miejsce obok aby można było sobie usiąść obok niech. Inni zawodnicy złotej drużyny też by gdzieś stali. może ktoś na zagrywce? Boisko raczej symboliczne z siatką po środku. Oczywiście obok tablica informacyjna ze zdjęciem drużyny oraz wymienionymi osiągnięciami drużyny. Jest ku temu doskonała okazja, gdyż w 2015 roku jest 40 lecie zdobycia tytułu Mistrza Polski oraz 110 rocznica powstania klubu Resovia.

To tylko pomysły, kibica ale nie specjalisty. Liczę iż razem coś uda się zrobić.
 

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2014, 18:24:47 pm »
Co do pomnika uważam ,że to ciekawa inicjatywa tylko, że raczej nie specjalnie do zrealizowania:
 - brak miejsca obok hali Rosir,
 - radni chcą przy Podpromiu budować pomnik podwójnej krótkiej:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140429/RZESZOW/140429540

Dlatego też bardziej realnym pomysłem (Ferenc by to zapewne poparł) jest np. stworzenie przy Podpromiu alei legend rzeszowskiej siatkówki - tablice/gwiazdy
W połączeniu z pomnikiem (tylko ten projekt... :o) może to ciekawie wyglądać

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 29, 2014, 18:42:18 pm »
Co do pomnika uważam ,że to ciekawa inicjatywa tylko, że raczej nie specjalnie do zrealizowania:
 - brak miejsca obok hali Rosir,
 - radni chcą przy Podpromiu budować pomnik podwójnej krótkiej:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140429/RZESZOW/140429540

Dlatego też bardziej realnym pomysłem (Ferenc by to zapewne poparł) jest np. stworzenie przy Podpromiu alei legend rzeszowskiej siatkówki - tablice/gwiazdy
W połączeniu z pomnikiem (tylko ten projekt... :o) może to ciekawie wyglądać

Szkoda, iż wcześniej o swoim pomyśle nie pisałem, bo nie wiedziałem o incjatywie Radnych. Ja jestem zwolennikiem klasycznych postać bez dziwnych wizji artystycznych. Podoba mi się pomnik Nalepy, nie podobają mi się wizje sztuki nowoczesnej.


Pomysł Alei sław rzeszowskiej siatkówki .... mhm ... może, bardziej aleja sław Rzeszowskiego sportu?

Na ROSiRze są tablice z wybitnymi rzeszowskimi sportowcami, ale chwilowo nie jest ona rozbudowana. Brakuje takiego miejsca gdzie będzie można prezentować osiągnięcia Rzeszowskich sportowców.   

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2014, 19:34:56 pm »
Taka aleja jest godna zaproponowania naszym Radnym .
Pisałem o siatkówce... bo to w końcu forum "siatkarskie". Przy wsparciu  Asseco (w końcu tradycja zobowiązuje) mogło by się to udać.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2014, 23:08:16 pm »
Budowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia na W22 łącznie z powstaniem jakiegoś SMS-u z LA.

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 30, 2014, 12:37:47 pm »
Bardzo podoba mi się pomysł Abdula z żywym pomnikiem. Ciekawym byłby naprawdę żywy pomnik, czyli prawdziwe boisko do siatkówki z niewielkimi trybunami (takimi na 50 osób) i ławką trenerską na której "zasiadaliby" zasłużeni dla rzeszowskiej siatkówki. Z jednej strony pomnik (który w przyszłości można rozbudowywać poprzez dostawianie kolejnych postaci z brązu), a jednocześnie boisko na którym można zagrać w siatkówkę. Myślę, że takie rozwiązanie z jednej strony  upamiętniałoby tych którzy  przyczynili się do rozwoju naszej dyscypliny, z drugiej stanowiłoby doskonałe miejsce do rekreacji.

Jeżeli udałoby się wytyczyć dodatkowo linie do gier dla rożnych grup wiekowych :

Dwójki            (4 klasa szkoły podstawowej)                       4,5 m x 4 m (połowa)
Czwórki          (6 klasa szkoły podstawowej)                       7 m x 7 m (połowa)
Senior             (zawodnicy starsi)                                        9m x 9m (połowa)

uzyskalibyśmy coś czego nie ma w zadnym innym mieście- nie tylko możliwość gry "pod okiem" legend polskiej siatkówki, ale także miejsce do łatwego organizowania "turniejów dzikich drużyn" (np mistrzostwa Rzeszowa klas II szkół gimnazjalnych) czy mistrzostwa osiedla (blok nr 9 na blok nr 11  ;) )

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 30, 2014, 12:56:02 pm »
Ja jestem zdecydowanie przeciwny budowaniu jakichkolwiek pomników, obelisków, fontann, rond dla pieszych i innego rodzaju monumentów.

Nie to, że nie szanuję Strzelczyka i jego osiągnięć, ale znowu zmierzamy do gloryfikowania przeszłości, jak ciągłe wspominanie naszego meczu z Anglią, przy każdej okazji.

Popieram za to wjazd z Podpromia na Szopena - to czemuś będzie służyć i wprowadzać udogodnienia.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 30, 2014, 13:23:16 pm »
Jeśli chodzi o wyjazd z parkingu to projekt już dawno jest w ratuszu, dokładnie chodzi o budowe 2 poziomego parkingu, wyjazd na dole byłby taki jak jest, z górnego poziomu prosto na most zamkowy. Poza tym rozważany jest przepuszczenie ruchu do wyjazdu na Szopena.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 30, 2014, 13:37:21 pm »
Jeśli chodzi o wyjazd z parkingu to projekt już dawno jest w ratuszu, dokładnie chodzi o budowe 2 poziomego parkingu, wyjazd na dole byłby taki jak jest, z górnego poziomu prosto na most zamkowy. Poza tym rozważany jest przepuszczenie ruchu do wyjazdu na Szopena.
Pomysł z przejazdem pod mostem w kierunku Olszynek i wyjazdem na Szopena był w ratuszu jeszcze przed pomysłem na parking wielopoziomowy. Niestety mimo tego, że stosunek kosztów do zysków jest najlepszy, nie został zrealizowany.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Budżet obywatelski a kibice Resovii
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 30, 2014, 13:45:09 pm »
Pomysł z przejazdem pod mostem w kierunku Olszynek i wyjazdem na Szopena był w ratuszu jeszcze przed pomysłem na parking wielopoziomowy. Niestety mimo tego, że stosunek kosztów do zysków jest najlepszy, nie został zrealizowany.
Może potrzebna będzie akcja medialna  ;D
Kręcimy film o "stresie wyjazdowym w kontekście wcześniejszego wychodzenia z hali"  8) ;) ;D
i prezydent już ta sprawę pchnie dalej.  ::)