Autor Wątek: Alek Polakiem !!!  (Przeczytany 49263 razy)

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 02, 2010, 13:57:59 pm »
To by była czysta głupota z ich strony pozbywać się kapitana, najlepszego zawodnika kadry. Nie sądzę, żeby byli aż tak uprzedzeni. Chociaż z drugiej strony, kto ich tam wie ..

To może być decyzja polityczna idąca z samej góry i to, że Alech jest ich najlepszym zawodnikiem nie będzie miało wielkiego znaczenia. :(

PS. A Lineczka jak focha tu strzeliła to teraz żale na reprezentacja.net wylewa, jakim to Resovia "sztucznym tworem" jest teraz. Szkoda słów ;-)

empty

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 256
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 02, 2010, 14:16:34 pm »
To by była czysta głupota z ich strony pozbywać się kapitana, najlepszego zawodnika kadry. Nie sądzę, żeby byli aż tak uprzedzeni. Chociaż z drugiej strony, kto ich tam wie ..

Akurat polityka z mądrością zazwyczaj wiele wspólnego nie mają...

LadyNolia

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 155
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 02, 2010, 14:27:55 pm »
dobrze, że dostał

zasłużył i mam nadzieję, że nie będzie miał większych kłopotów z tego powodu

a kibice pozostałych drużyn wiadomo, zawsze znajdą jakiś pretekst, aby się przyczepić

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 02, 2010, 14:32:13 pm »
Niby wszsytko ladnie i fajnie ale Alek to nasz zawodnik, niechby dokladnie Skra tak zrobila to wy tez byscie na niej psy zawieszali :)
Jako przeciwnik wszelkich limitów (uważam limity za twory sztuczne, nieprzydatne dla rozwoju siatkówki w Polsce), cieszyłbym się, gdyby np. Stefek Antiga został Polakiem. To fajno, że dobrzy sportowcy wybierają Polskę jako "swoje miejsce na ziemi".
Zawsze można wskazać jakiś indywidualny przykład, że ktoś wystarał się o polskie obywatelstwo "z niskich pobudek", ale takie przykłady o niczym nie świadczą. Polska, jako kraj, z którego wyemigrowało "z niskich pobudek"(cudzysłów nieprzypadkowy) tzn. "za chlebem" wielu naszych rodaków, powinna być szczególnie otwarta na nowych obywateli. Skoro sami oczekiwaliśmy akceptacji w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii (o USA nawet nie wspominając), moralnym nakazem jest z życzliwością przyjmować innych, którzy swoje życie chcą związać z naszym krajem. Jeśli ktoś spełnia ustawowe przesłanki otrzymania obywatelstwa, hańbą byłoby nie przyznać mu tego obywatelstwa i hańbą byłoby traktowanie go jako "obywatela innej kategorii". Jest mi obojętne czy ten Polak grałby dla Resovii, Skry, czy na skrzypcach, czy teściowej na nerwach.
Naszego obowiązku np. wobec Polaków, mieszkających do dziś w Kazachstanie i innych krajach byłego ZSRR nie będę rozwijał, ale uważam, że zapomnieliśmy o nich, choć znaleźli się poza Polską nie z własnej woli, a to co dla nich robimy jest tylko czczą gadaniną.
Przerabiałem temat na kilku forach przy okazji "sprawy Olisadebe", "sprawy Rune Holty", "sprawy Rogera Guereiro". Tam miałem jednoznaczny pogląd i tu mam jednoznaczny pogląd.
Nie zarzucaj mi więc, szanowny/a tra8, że wieszałbym psy na kimkolwiek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

em

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 338
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 02, 2010, 14:34:21 pm »
Akurat polityka z mądrością zazwyczaj wiele wspólnego nie mają...

No dobra, ale z drugiej strony kim on dla nich jest? Siatkówka u nich to nie to co u nas. Czy o jeden mały paszport zrobi się afera? Czy od razu będą się w to mieszać "ci z góry" ?

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:53:55 pm »
A jeszcze co do obywatelstwa, Alek nie dostał je tak jak Roger, żeby lepiej Polacy grali, i to było jedynym powodem. Nie dostał je wyjątkowo, dostał je zgodnie z prawem. Jest razem z żoną Polką, ponad 3 lata, i osiedlił się w Polsce.
Więc normalną kolej rzeczy że chciał dostać obywatelstwo, po pierwsze jemu to pomoże, klubowi itd... nie ma tu żadnego spisku w obalaniu limitów i rozwalaniu Polskiej Ligi od środka, i niczeniu Buszka i Miki :)

empty

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 256
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:54:39 pm »
No dobra, ale z drugiej strony kim on dla nich jest? Siatkówka u nich to nie to co u nas. Czy o jeden mały paszport zrobi się afera? Czy od razu będą się w to mieszać "ci z góry" ?

"Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to statystyka."

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 02, 2010, 16:00:52 pm »
nie ma tu żadnego spisku w obalaniu limitów i rozwalaniu Polskiej Ligi od środka, i niczeniu Buszka i Miki :)

Popatrz, a kibice innych klubów na forum reprezentacja.net mają inne zdanie na ten temat. :D

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 02, 2010, 16:14:58 pm »
Gratulacje dla Alka
Witamy w naszej szerokiej rodzinie Polska

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Alek Polakiem !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 02, 2010, 16:17:25 pm »
dla mnie sprawa prosta kiedyś my jeździliśmy na zachód teraz jeżdżą do nas ze wschodu . Ojciec Baranowicza reprezentant Polski wyjechał do Włoch tam się osiedlił jego syn gra teraz dla Italii , może kiedyś mały Alek będzie reprezentował Polskę trzeba to zrozumieć zresztą w świecie nasze obywatelstwo nie jest hitem więc należy się cieszyć