Autor Wątek: Resovia II  (Przeczytany 55195 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #10 dnia: Października 01, 2008, 19:40:54 pm »
Jeśli moja "recenzja" sprawiała wrażenie mocnej krytyki, to znaczy, że muszę popracować nad precyzją wypowiedzi.
Meczyk oglądałem z przyjemnością a porażką nie jestem zawiedziony. Wynik - ważna rzecz, ale w przypadku resoviackiej młodzieży - nie najważniejsza. Ważne, że chłopcy przyjmowali niepowodzenia bez wzajemnych kwasów, walczyli, posmakowali zwycięstwa w secie. Indywidualnie każdemu z grających wystawiłbym notę co najmniej dobrą.
Zgadzam się - doping był. Głównie klaskany. Wrzeszczanego zabrakło, ale to się powinno rozkręcić. Fakt, że i tak było 10 razy głośniej niż na większości meczów koszykówki w ubiegłym sezonie (nie licząc dopingu przyjezdnych z Łańcuta, Jarosławia i ewenementu: resoviackiego dopingu w II połowie meczu z Poznaniem).
Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, więc będzie lepiej!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

stoszek94

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 15, 2008, 19:39:53 pm »
Dzisiaj AKS Resovia II Rzeszów pierwszy raz w II lidze wygrała za 3 punkty z Rybnikiem  ;D ;D

Kasia93

  • Gość
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2008, 20:26:51 pm »
Dzisiaj AKS Resovia II Rzeszów pierwszy raz w II lidze wygrała za 3 punkty z Rybnikiem  ;D ;D
no i nareszcie jest jakaś pozytywna wiadomość :) oby tak dalej :)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 08, 2008, 09:06:53 am »
Brak doświadczonego zawodnika widać jak na dłoni.Pomoc Gawryszewskiego w Kielcach i nie jest źle.Może wezmą przykład ze starszych kolegów i zaczną wygrywać.Pierwsze symptomy lepszej gry już są,teraz czekamy na zwycięstwo ;D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 20, 2008, 22:29:45 pm »
Zobaczyłem dzisiaj mecz młodych wilków i muszę powiedzieć,że momentami wyglądało to nieźle.Ciekawe,czy Travica miał podobne odczucie i czy gra Kusiora przypadła mu do gustu.Mecz co prawda przegrany 3:1,ale dwa sety w końcówkach.Kaczmar grał krytycznie i myślę,że na razie może zapomnieć o grze w pierwszej Resovii :D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 21, 2008, 12:22:29 pm »
Michał po kontuzji jest bez formy, ale przynajmniej AKS ma 2 środkowych z prawdziwego zdarzenia.
Mimo porażki - dobry, zacięty mecz. Nareszcie szansę gry dostali obaj rozgrywający i... nie jestem pewien czy pierwszym rozgrywającym powinien być Kuba Filip.
Moim zdaniem, szkoda Wojtowicza na libero, chyba, że takie są "długofalowe" zalecenia Travicy. Chociaż... z przyjmującymi nie jest u nas źle. Do Długosza (duże postępy) i Macha nie można mieć wielkich zastrzeżeń.
Dużo pracy czeka jeszcze Patryka Strzeżka. Dwie jego fatalne (powiem mocniej: bezmyślne) zagrywki w połowę siatki (dały przeciwnikom 24. punkt) przegrały nam dwa sety.
Mimo wszystko, z dwoma dobrymi środkowymi gra wygląda interesująco. Są emocje i nareszcie warto drużynę oglądać.
Przychodźcie ludziska! Atmosferka robi się coraz lepsza. Trybunki coraz pełniejsze. A może być jeszcze fajniej. 5 złociszy warto wydać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Mateusz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 21, 2008, 19:32:58 pm »
http://siatkowka24.pl/?id=1049

Cytuj
Siatkarze AZS Politechniki Krakowskiej odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie. W meczu wyjazdowym dwunastej kolejki II ligi pokonali zespół rezerw Resovii Rzeszów 3:1.

banan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 21, 2008, 20:55:47 pm »
Jak na mój gust najgorzej jest na pozycji rozgrywającego. Ciężko - nawet z zawodnikami pokroju Kusiora czy Kaczmarka - coś ugrać, gdy nie ma się dobrego rozgrywającego, a tego na pewno brakuje AKSowi. Z drugiej strony Filip ma dopiero 17 lat bodaj więc tak czy siak trener powinien nim grać, bo potencjał ten chłopak na pewno ma.

Pzdr

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 25, 2008, 13:04:53 pm »
Problem z rozgrywającym polega na tym, ze do tej pory graliśmy "uparcie" tylko Filipem. W meczu z Krakowem wszedł Skarbowski i gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej. Oczywiście, nie było to rozgrywanie bezbłędne, ale w tym chłopaku jest radość gry, jest pałer. Kubie też dobrze zrobią chwile wytchnienia (nawet w poszczególnych setach).
W młodej drużynie zmiany są konieczne. Oni wszyscy powinni cieszyć się grą i dostawać swoje szanse nawet kosztem punktów (których i tak nie nazbieramy zbyt dużo). Nie powinno się ich obciążać "odpowiedzialnością" za mecz. Trzeba tworzyć atmosferę wspólnej radości gry, zdobywanych punkcików, udanych ataków i obron.
Nie mam przekonania do sztabu trenerskiego AKS-u. Nie widzę w jego pracy żadnej myśli, a także żadnej mądrej pomocy w trakcie meczu. Z Krakowem widać było, że Strzeżkowi kompletnie nie wychodzi mocna zagrywka. W dwóch setach staje chłopak w polu przy stanie 23 dla przeciwnika i wali w połowę siatki. Szkoda, że trener nie zalecił "Daj pograć przeciwnikowi". Dwa sety popłynęły.
Trochę smutno patrzeć na rezerwowych. Część z nich nie ma nawet nadziei pogrania w meczu. Co szkodzi dać szansę, jeśli seta przegrywa się 10 punktami? Przegramy 12 punktami? I co z tego?
Nie napinajmy się na wynik. Szukajmy dobrej gry i udanych akcji. Szukajmy postępów indywidualnych. Kamil Długosz z pierwszego meczu i z tego ostatniego to dwaj różni zawodnicy. Zrobił duży postęp. I o to głównie chodzi.
Awans do wyższej klasy - dopiero w przyszłym sezonie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia II
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 03, 2009, 23:27:11 pm »
Dziś AKS przegrał w Raciborzu 1:3, nie znam niestety wyników poszczególnych setów,ale jak na wyjazd,to i tak nieźle ;)