Autor Wątek: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki  (Przeczytany 71010 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwca 09, 2014, 18:18:42 pm »
Wiara w ideały potrafi robić się w zderzeniu z murem. Murem ekonomii. Kadra to maszynka która zarabia kasę a z ekonomią trudno się rozmawia. Dodatkowo środowisko kibiców jest dość  podzielone. Zacznijmy mówi jednym głosem to zaczną na słuchać. Kibice razem od Częstochowy po Bełchatów. Cała 14 zespołowa liga. Tylko wtedy jest sens.
10 osób z każdego KK to jest już 140 osób. To więcej niż jest w SSPS.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2014, 18:36:05 pm wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwca 09, 2014, 20:23:06 pm »
Ja nie czuję się z nikim podzielony. Być może ktoś czuje się podzielony ze mną, ale to jego problem. W czym niby mamy być podzieleni, w dopingu dla reprezentacji?  Przecież to byłaby jakaś dziecinada.
Są antagonizmy? Przecież niekoniecznie chodzi o to, żeby zajmować miejsce w jednym sektorze. Niech to będą "wyspy" odpowiadające na hasła KK reprezentacji i "zarażające" innym rodzajem dopingu swoich sąsiadów, ośmielających ich do przyłączenia się.
Nie chodzi o ilość osób. To kwestia na przyszłość. Nie wiem czy uda się 14 x 10, czy 6 x 50. Nie mam pojęcia jaki oddźwięk zyskałaby akcja wśród innych KK. Chodzi o zorganizowanie zwartych, kompetentnych "pododdziałów", które odpowiedzą na doping KK reprezentacji. Uda się dogadać ze Skrą, Zaksą, JW, Czarnymi to i tak będzie bardzo dużo. Oczywiście formuła byłaby otwarta dla wszystkich chętnych.
Niemożliwe, bo "mur"? No to nie próbujmy. Niech będzie jak jest.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwca 09, 2014, 20:35:21 pm »
Ja nie czuję się z nikim podzielony. Być może ktoś czuje się podzielony ze mną, ale to jego problem. W czym niby mamy być podzieleni, w dopingu dla reprezentacji?  Przecież to byłaby jakaś dziecinada.
Są antagonizmy? Przecież niekoniecznie chodzi o to, żeby zajmować miejsce w jednym sektorze. Niech to będą "wyspy" odpowiadające na hasła KK reprezentacji i "zarażające" innym rodzajem dopingu swoich sąsiadów, ośmielających ich do przyłączenia się.
Nie chodzi o ilość osób. To kwestia na przyszłość. Nie wiem czy uda się 14 x 10, czy 6 x 50. Nie mam pojęcia jaki oddźwięk zyskałaby akcja wśród innych KK. Chodzi o zorganizowanie zwartych, kompetentnych "pododdziałów", które odpowiedzą na doping KK reprezentacji. Uda się dogadać ze Skrą, Zaksą, JW, Czarnymi to i tak będzie bardzo dużo. Oczywiście formuła byłaby otwarta dla wszystkich chętnych.
Niemożliwe, bo "mur"? No to nie próbujmy. Niech będzie jak jest.

Trzeba rozmawiać ze wszystkimi. Ale to nie jest już teraz, tu ... nie znamy się. A tylko jedność środowiska  stanowi siłę . Każdy osobno jest ignorowany. Ale tu trzeba rozmawiać i to jest mozolna praca co najmniej na rok . Tylko trzeba się tym zająć. A to potrzebuje lidera, które pogada ze wszystkimi najlepiej twarzą w twarz. Nie jest niemożliwe, jest to mozolne ale do zrobienia. Zaczątek już jest. My, Jastrzębie może Warszawa, Kędzierzyn, Bielsko i Bełchatów. Trzeba też porozmawiać z resztą.

Trzeba mieć pomysł i idee. Reszta pójdzie krok po kroku.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwca 09, 2014, 20:52:42 pm »
Moje ubiegłoroczne "doświadczenie" ze Spodka mówi że wiara Represa jest naiwna. KK reprezentacji nie pociągnie hali bo, Ci ludzie nie chcą słuchać KK. Oni chcą la la la  z głośników i raz szybsza raz wolniejszą falę. Obserwowałem po skończonych piłkach kątem oka twarze osób siedzących w sąsiedztwie i one nie wyrażały żadnych różnic w reakcjach czy wygrywaliśmy seta czy jankesi nas lali do 12. W każdej chwili byli gotowi ma zabawę w której najchętniej żeby nie przeszkadzali siatkarze. Może taki sektor ... oby. Ale magia Spodka jak dla mnie nie zadziałała. Obawiam się ze "wyspy" KK drużyn z +L nie pomogą , taki klimat.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwca 09, 2014, 21:46:37 pm »
Mnie też to przestało kręcić,delikatnie mówiąc.Jeżeli jeżdżę to dla dzieci .Ale nie oszukujmy się- wrażenia podobne jak na festiwalu w Opolu, z tą różnicą ,że tam chociaż głowną rolę odgrywa zabawa i muzyka i nikt tego nie ukrywa.Bez dodatków.
Na Reprezentacji dodatki psują główną potrawę.Niestety.
O gustach nie powinno rozprawiać.Ja jestem na nie.
Pamiętam atmosferę na skopanej reprezentacji za czasów starego dobrego Śląskiego.Bez muzy, wodzirejów ,wuwuzeli itp atrybutów....
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwca 11, 2014, 00:20:04 am »
Repres problem jest w tym, że właśnie ci ludzie dopingujący w Klubach Kibica na lidze nie chcą brać udziału w dopingu, a nawet iść na mecz reprezentacji. Tu nie pomogą bilety w promocyjnych cenach dla KK od związku, bo jeśli kogoś nie wciąga klimat z meczów reprezentacji to najzwyczajniej w świecie odpuszcza takie mecze. Znam sporo takich osób, które interesują się siatkówką, przychodzą na Resovię, ale repre całkowicie olewają. Jaka może przyczyna tego stanu? Wydaje mi się, że głównymi winowajcami tej niechęci do meczów reprezentacji stali się Kułaga i Magiera. Napiszę z mojego przykładu. Kilka lat temu miałam tą "przyjemność" być na meczu Polski z Bułgarią i mam dość repry do końca życia. Z meczu nie pamiętam absolutnie nic, tylko darcie przez mikrofon, dzingle, perkusje, organki, "Pszczółkę Maję" i ciągłe wycie trąb, piszczałek, i innego ustrojstwa działającego na nerwy. Chyba mi został jakiś uraz psychiczny po tamtym meczu, bo jak teraz wchodzę do hali np na Pucharze Polski i już na wejściu słyszę te cholerne organki Kułagi to mnie krew zalewa i mam ochotę wyłączyć mu wtyczkę z kontaktu. Tak właśnie pałam miłością do tego biesiadnego duetu.  ;)
Zmiany trzeba zacząć "od góry" czyli skończyć z wodzirejami i kreowaniem meczów siatkówki na festyn czy dyskoteke. Tylko, że PZPS nigdy tego nie zrobi, bo im ten stan rzeczy jak najbardziej odpowiada.

Hehe Kasia tu trzeba by Juniorów razem podjurgać, to by te organki pożyczyli sobie na cały mecz :)

Pamiętam atmosferę na skopanej reprezentacji za czasów starego dobrego Śląskiego.Bez muzy, wodzirejów ,wuwuzeli itp atrybutów....

http://www.youtube.com/watch?v=H56r_97pbkU                Żart oczywiście.           

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwca 11, 2014, 01:14:01 am »


http://www.youtube.com/watch?v=H56r_97pbkU                Żart oczywiście.         

Bardziej chodziło mi o mecz z Angolami parę lat później :-)
Ale ten też doskonale pamiętam.W realu wyglądało to zdecydowanie gorzej.Wierz mi.
Wtedy najbardziej wq..ł mnie brak jedności w Narodzie.Każdy sektor walił po linii klubowej.Kto mocniejszy ten głośniejszy.To co puściłeś to historia.Dzięki Bogu.Pewien element ewolucji.Zmiany w dobrym kierunku.
 Naród się ukulturalnił, dorósł, zmądrzał? Małego Rycerza tudzież Pszczółki Maji tam nie śpiewano,ale osiągnięto coś czego BARDZO BRAKUJE mi na meczach Repry w siatkówce-klimatu kibicowania a nie "widzowania".
Dokąd zmierza siatkówka?
Obawiam się ,że ewoluje w złą stronę.W stronę kiczu,marketingu i igrzysk dla ludu.Zamiast integracji Kibiców jest pernamentna  ingerencja Opalonego i władz związku w kształt dopingu.Powoli ta machina przerabia nas Kibiców w Widzów.Oni chcą spektaklu,widowiska z dużą oglądalnością i zyskami z reklam.Traktują mecz Repry jak towar.Póki władze Związku nie dadzą zielonego światła dla KK reprezentacji ,póty Magiera będzie rządził i dzielił na trybunach.Im to pasuje więc zmiany polityki Przedpełskiego nie będzie.Ja w tym autobusie jadę tylko ze względu na dzieci.Gdyby ode mnie tylko to zależało to dawno szedłbym piechotą.Nawet boso :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 01:25:35 am wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Komentatorzy, dziennikarze i inni znawcy siatkówki
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwca 11, 2014, 19:50:42 pm »
Widz kontra wierny kibic:
Kara musi być:
http://www.atakuj.com/wpadki/dostalo-sie-januszowi-biedak-starcil-caly-popcorn-wideo/

http://www.youtube.com/watch?v=FofOiYWJ2cw

PS
Ciekawe czy doczekamy się wreszcie mocnych gestów klubów i rządzących ligami w sprawie wysokości nagród za udział w pucharach europejskich, bo to co się teraz wyprawia woła o pomstę do nieba. Ilość klubów, które rezygnują jest zatrważająca.