Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018  (Przeczytany 24332 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 14, 2018, 08:07:23 am »
Aha... Dla "ostudzenia emocji po mocnym wywiadzie trenera Cretu" postanowiłeś wszystkich, którzy są tym wywiadem oburzeni/zdziwieni/ zaskoczeni... nazwać... hipokrytami...

Cóż... w zasadzie powinienem zignorować, ale... postaram Ci się coś wytłumaczyć:

Otóż trener Cretu od początku swej pracy w Resovii ma OGROMNY kredyt zaufania u WSZYSTKICH kibiców. Także i tych, którym ostatnia zmiana trenera... nazwijmy to oględnie... nie byli jej zwolennikami. Ja cały czas słyszę zewsząd: "dajmy mu/im czas", "bądźmy cierpliwi",  "w końcu efekty pracy trenera Cretu przyjdą i drużyna zacznie grać na miarę potencjału" itd. itd. I bardzo dobrze. Sam tak mówię.
Pojawiały się BARDZO NIELICZNE głosy krytyki, okazywanie zniecierpliwienia itd. W mojej opinii jak na to co prezentuje drużyna i... też nazwijmy to oględnie... jakie decyzje podejmuje w meczach trener Cretu... były to głosy wręcz niezauważalne. Obydwaj wiemy co by się działo w analogicznej sytuacji jakby przy linii stał poprzedni trener...
My, wszyscy kibice od początku pracy trenera Cretu wspieramy drużynę i trenera jak się tylko da (że nie jest to na każdym meczu atmosfera TwieRRdzy to chyba jasne i chyba... logiczne). I choć niewielu z nas wiąże jeszcze z tym sezonem większe nadzieje to od drużyny ani od trenera Cretu NIKT SIĘ NIE ODWRÓCIŁ.

Dzisiaj pojawia się wywiad z trenerem Cretu, w którym podkreśla, że oczekuje od kibiców, że będą wspierać drużynę (w podtekście nie (zawsze) wspieracie albo wspieracie za mało).
Pomijam inne, moim zdaniem nie mniej kuriozalne wątki tego wywiadu jak zakaz kontaktu zawodników z mediami albo tłumaczenie decyzji personalnych z KMŚ. Pominę też to czy te słowa były głupie/niepotrzebne/obraźliwe/śmieszne/źle zrozumiane... Zostawmy to...

Po tym wywiadzie część z nas wyraziła dezaprobatę do tego co w nim padło. Wyraziliśmy dezaprobatę i... NIKT NIE POWIEDZIAŁ, ŻE W ZWIĄZKU Z TYM WYWIADEM ODWRACA SIĘ OD DRUŻYNY ALBO TRENERA. Napisaliśmy co myślimy o słowach trenera Cretu i tyle.

O jakiej hipokryzji kibiców Pewniaku piszesz?

Nie obraź się, ale według mnie są dwie możliwości: albo użyłeś niewłaściwego słowa albo jeden z nas nie wie co znaczy "hipokryzja".

PS. W mojej opinii hipokrytą bym był jakbym, po tym co po analogicznych słowach poprzedniego trenera mówiłem, teraz mówił "nie dramatyzujmy, wyrwało się chłopu"

Wogu brawo.

Dodałbym jeszcze, że efekty pracy pana Cretu są bardzo, bardzo mizerne. Wystarczy porównać formę poszczególnych zawodników 3,4  tygodnie temu, z tym co prezentują . Znaczący postęp widać u Bartka Lemańskiego.
Panie Cretu nie trać pan czasu na biadolenie, a weź się Pan za dobrą robotę. Doradzam mniej klepania zawodników po nieudanych akcjach. Takim zachowaniem mówisz pan nic się nie stało,
Czy taki efekt chcesz pan osiągnąć? Też tak myślę......

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 14, 2018, 08:15:44 am »
Nie obraź się, ale według mnie są dwie możliwości: albo użyłeś niewłaściwego słowa albo jeden z nas nie wie co znaczy "hipokryzja".

Nie ma obawy - dyskutujemy

O jakiej hipokryzji kibiców Pewniaku piszesz?

W swoim wpisie napisałem do czego odnoszę słowo "hipokryzja" (znam definicję). Po Twojej odpowiedzi wnoszę, że Wasze (piszę w liczbie mnogiej, bo w tym tonie wypowiadało się więcej niż dwie osoby, a mi nie chodzi o konkretne z nich) oburzenie i moje odmienne podejście bierze się z diametralnie odmiennej oceny tego wywiadu. Ja go zbagatelizowałem - Wy wzięliście mocno do siebie.

Tak na marginesie. Jesteś trenerem, Twój zawodnik gra piach, dostaje gwizdy z trybun - co robisz, żeby mu pokazać, że ma Twoje wsparcie? Cretu pisząc o potrzebie wsparcia ("bo zawodnicy wiedzą, że grają źle i chcieliby lepiej bla bla bla") stanął właśnie po jego stronie. Tak ja to interpretuję, ale zaznaczam - nie byłem dobry z interpretacji wierszy na polskim. Natomiast jak to czytają najlepsi kibice w Europie? "My za mało wspieramy???". No i lont został podpalony i się tli.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 14, 2018, 08:26:51 am »
Nie ma obawy - dyskutujemy
Tak na marginesie. Jesteś trenerem, Twój zawodnik gra piach, dostaje gwizdy z trybun - co robisz, żeby mu pokazać, że ma Twoje wsparcie? Cretu pisząc o potrzebie wsparcia ("bo zawodnicy wiedzą, że grają źle i chcieliby lepiej bla bla bla") stanął właśnie po jego stronie. Tak ja to interpretuję, ale zaznaczam - nie byłem dobry z interpretacji wierszy na polskim. Natomiast jak to czytają najlepsi kibice w Europie? "My za mało wspieramy???". No i lont został podpalony i się tli.

Co robi trener,  roztropny trener? Nie otwiera frontu z kibicami, którzy go i drużynę wspierają.
Do tego trzeba podkreślić, dużą przychylność Polsatu. Co robi roztropny trener. Nie zakazuje wywiadów......

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 14, 2018, 08:50:13 am »
(...)
Tak na marginesie. Jesteś trenerem, Twój zawodnik gra piach, dostaje gwizdy z trybun - co robisz, żeby mu pokazać, że ma Twoje wsparcie? Cretu pisząc o potrzebie wsparcia ("bo zawodnicy wiedzą, że grają źle i chcieliby lepiej bla bla bla") stanął właśnie po jego stronie. Tak ja to interpretuję, ale zaznaczam - nie byłem dobry z interpretacji wierszy na polskim. Natomiast jak to czytają najlepsi kibice w Europie? "My za mało wspieramy???". No i lont został podpalony i się tli.

Hmmm...tylko nie rozumiem dlaczego pominąłeś tę część wypowiedzi trenera, którą odpalił w kierunku kibiców.
Takie manewrowanie faktycznie...chyba można podłączyć pod definicję hipokryzji.
Tu nie ma miejsca na dedukcję. Sam trener sformułował zarzut w kierunku kibiców. Po co? Kompletnie nie wiem.
Dla jasności napiszę...osobiście mam wywalone na takie zwroty (te, których użył trener w kierunku kibiców), bo nie przychodzę na mecz po to, żeby robić co mi ktoś każe, ale po to, żeby przeżywać po swojemu emocje. Ale nie trudno przewidzieć do jakiej atmosfery będą takie wypowiedzi prowadzić.
Jeszcze raz...Po co? W jakim celu trener to robi? Poniosły go emocje? No to jest czas na sprostowanie. Niczyj honor nie będzie tu stratny, a korzyści będą oczywiste.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 14, 2018, 09:01:28 am »
Hmmm...tylko nie rozumiem dlaczego pominąłeś tę część wypowiedzi trenera, którą odpalił w kierunku kibiców.
Takie manewrowanie faktycznie...chyba można podłączyć pod definicję hipokryzji.

Może nie dosłownie, ale przecież właśnie o tym piszę

(...)Cretu pisząc o potrzebie wsparcia(...)


Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 14, 2018, 09:08:39 am »
Pewniaku proszę odpowiedz, czy tym wywiadem pan Cretu zapewnił drużynie większe wsparcie kibiców?

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 14, 2018, 09:14:00 am »
O meczu niewiele dobrego można napisać. Większość padła już wcześniej. Na plus to:
wynik bo wygrana
Wejście Kozuba
Trener Cretu, iż zaczął zmieniać zawodników
Ja bym dodał jeszcze pożegnanie i podziękowanie Bartkowi. Igła wprowadził "nową świecką tradycję" i oby teraz każdy zasłużony działacz czy zawodnik był tak uhonorowany przez Klub.

Dodatkowo Igła znalazł chyba pilota do tablic bo w końcu coś na nich się więcej zadziało - zdjęcia podczas pożegnania Bartka, animowane prezentacje sponsorów. W końcu ten element hali został szerzej wykorzystany  ;D

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 14, 2018, 09:17:23 am »
Ja bym dodał jeszcze pożegnanie i podziękowanie Bartkowi. Igła wprowadził "nową świecką tradycję" i oby teraz każdy zasłużony działacz czy zawodnik był tak uhonorowany przez Klub.

Dodatkowo Igła znalazł chyba pilota do tablic bo w końcu coś na nich się więcej zadziało - zdjęcia podczas pożegnania Bartka, animowane prezentacje sponsorów. W końcu ten element hali został szerzej wykorzystany  ;D

Faktycznie, do tej pory z tablicami było...nie da rady, nie da się, nie ma możliwości. A tu masz...dało się.

Co do podziękowań...no skoro sam Bartek Górski nie wiedział co powiedzieć... :D
Proponuję jeszcze wziąć do realizacji filmów tę firmę/osobę, która zrobiła ten skrót z meczu:

https://www.facebook.com/155368654651629/posts/922552464599907/

Kapitalna robota.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2018, 09:20:45 am wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 14, 2018, 10:50:44 am »
Pewniaku proszę odpowiedz, czy tym wywiadem pan Cretu zapewnił drużynie większe wsparcie kibiców?

Bardzo dobre pytanie. Ode mnie mają TAKIE SAMO wsparcie, jak przed artykułem. A Ty będziesz ich mniej wspierał?

Jeszcze raz powtarzam, ja na ten artykuł patrzę z punktu widzenia psychologii. Dla mnie trener pokazuje w nim, że jest z zawodnikami, może chodzi konkretnie o Mikę. Nie robię z tego powodu rabanu i nie głoszę wszem i wobec jak to uraził moje uczucia kibicowskie.

Jako dziennikarz nie miałbym problemu z zakazem, bo jak mam jakieś pytanie to zadzwonię do trenera i mam gwarantowany wywiad, bo trener wziął to na siebie.

Nie tłumaczę zachowania Cretu (ani on mnie grzeje, ani ziębi), ale zaskakuje mnie to, dość szerokie jak się okazuje, Wasze (znowu uogólniam - wybaczcie) przewrażliwienie na własnym (kibicowskim) punkcie.

Tyle.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 14, 2018, 10:55:51 am »
P.S. chyba sobie nagrabiłem  :-X