Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018  (Przeczytany 24338 razy)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 14, 2018, 13:31:14 pm »
No czyli doszliśmy do różnic w pojmowaniu kibicowania, sposobie zachowania w trakcie meczu. Dlatego też (w wyniku tych różnic), różnimy się w ocenach w odbiorze zakazu i wywiadzie Trenera.
W sumie to nawet dobrze, że się różnimy, bo przynajmniej jesteśmy różnorodni, a wtedy wymiana spostrzeżeń jest lepsza i bardziej kreatywna  8)

Ja swoje ew.gwizdy pozostawiam na koniec, po meczu. W trakcie meczu będę albo zdzierać gardło i brawami nagradzać Drużynę albo...siedzieć cicho ;) Braw nie zamienię na gwizdy, tylko na ciiiiiiiszę  ;D

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 14, 2018, 13:51:30 pm »
Chętnie zmienię temat  ;)

Jakoś mam wrażenie, że nawet jeden negatywny gwizd robi w trakcie meczu mega złą robotę. Kibicowi ulży, bo wyładuje swoje negatywne emocje (nawet i słuszne), ale zawodnikowi idzie to tak w pięty i siada na psychice, że w kolejne akcje będzie spięty i ręce będą drżeć.

Nie przypominam sobie kiedykolwiek sytuacji, by kibice stricte wygwizdali jakiegoś swojego zawodnika. Wielokrotnie natomiast byłem świadkiem gwizdów dezaprobaty na grę drużyny, gdy było już bardzo źle i zawsze to było pod koniec meczu - nigdy na jego początku.

Kiedyś zapytałem jednego trenera koszykówki, zajmującego się młodzieżą, jaki ma patent na podniesienie adrenaliny zawodnikom, gdy w krótkim czasie grają dwa mecze. Odpowiedział: "Szczerze? Czasami trzeba ich po prostu wk..wić. Przyczepić się o coś co nie do końca jest prawdą i efekt murowany".

"Potulnym" zawodnikom, tak jak piszesz, może i pójdzie w pięty i przepadną, ale charakterni powinni się wkurzyć jak ktoś na nich zagwiżdże. Więc to tak 50 na 50.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 14, 2018, 14:00:43 pm »
Chętnie zmienię temat  ;)

Nie przypominam sobie kiedykolwiek sytuacji, by kibice stricte wygwizdali jakiegoś swojego zawodnika. Wielokrotnie natomiast byłem świadkiem gwizdów dezaprobaty na grę drużyny, gdy było już bardzo źle i zawsze to było pod koniec meczu - nigdy na jego początku.

Kiedyś zapytałem jednego trenera koszykówki, zajmującego się młodzieżą, jaki ma patent na podniesienie adrenaliny zawodnikom, gdy w krótkim czasie grają dwa mecze. Odpowiedział: "Szczerze? Czasami trzeba ich po prostu wk..wić. Przyczepić się o coś co nie do końca jest prawdą i efekt murowany".

"Potulnym" zawodnikom, tak jak piszesz, może i pójdzie w pięty i przepadną, ale charakterni powinni się wkurzyć jak ktoś na nich zagwiżdże. Więc to tak 50 na 50.


Ktoś pisał tu o Michale Kubiaku. , ze jakby go w jednym meczu wygwizdano za kiepską grę, to w drugim sam by rozniósł przeciwnika.
A pamiętacie atmosferę przed 5-ym meczem finału z Zaksą w 2013r. Jak kędzierzyńskie WAGS jakąś szyderkę z Resovii robiły. Nasze chłopaki tak się wq.....ili, wydrukowali se to i w szatni przykleili. Efekt 3-1 dla Resovii
Ale wtedy miał się kto wq....ić Alek, Igła, Zibi, Mróweczka. Ech to były czasy. Nikt nam tego nie odbierze.
A teraz jak tak dalej pójdzie to kichnąć se nie będzie można, bo się chłopaczyna zestresuje i przestanie grać.....

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 14, 2018, 15:29:41 pm »
Ktoś pisał tu o Michale Kubiaku. , ze jakby go w jednym meczu wygwizdano za kiepską grę, to w drugim sam by rozniósł przeciwnika.
A pamiętacie atmosferę przed 5-ym meczem finału z Zaksą w 2013r. Jak kędzierzyńskie WAGS jakąś szyderkę z Resovii robiły. Nasze chłopaki tak się wq.....ili, wydrukowali se to i w szatni przykleili. Efekt 3-1 dla Resovii
Ale wtedy miał się kto wq....ić Alek, Igła, Zibi, Mróweczka. Ech to były czasy. Nikt nam tego nie odbierze.
A teraz jak tak dalej pójdzie to kichnąć se nie będzie można, bo się chłopaczyna zestresuje i przestanie grać.....
Tu jest chyba klucz do zrozumienia zaistniałej sytuacji...
Charakterologicznie, to my nie mamy charakternego zawodnika (ale mi potworek językowy wyszedł ;) )
No bo kto z naszych ma się tak "pozytywnie wk..ić", żeby tą wyprodukowaną adrenalinę wykorzystać sportowo?
Może Masło, ale on to bardziej się na siebie złości i korzyść z  tego niewielka :(

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 14, 2018, 17:12:34 pm »
Dodam od siebie, że ja gwizdów przy zmianie Miki nie słyszałem, musiały to być więc gwizdki, a nie gwizdy. Zatem jeśli trener robi z g aferę, to niech się nie dziwi, że i my stajemy się na swoim punkcie przewrażliwieni. Teraz zastosowałem nomenklaturę pewniaka.
Gwizdy były ewidentne. Nie gwizdała cała hala, ale słychać było wyraźnie, nie wspominając o ironicznych krzykach typu: Brawo Mateusz! Trudno mi to ocenić, bo nie wiem jak to wygląda na pozostałych halach, w przypadku gdy zawodnik kończy 1 piłkę na 10. Nie wiem czy Gianni wziął to również do siebie, ale pewne jest że powinien Mikę zmienić po pierwszym secie. Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku trener Cretu pomylił budowanie pewności siebie zawodnika z męczeniem go i nie chodzi mi o fizyczność. Jeśli zawodnik gra bardzo słabo, nie pomaga drużynie i nie widać nadziei na lepszą grę, a rozgrywacze chowają go w ataku, to po co takiego zawodnika trzymać na placu. Co innego gdy zawodnik gra przeciętnie, jego gra faluje itd., tu można mu zaufać i ,,dać" tą pewność.Ja już na rozgrzewce przy wbijaniu gwoździ wiedziałem że to nie będzie dzień Mateusza, bo w jego przypadku to nie były gwoździe tylko plasiki. Mika kredyt zaufania dostał w wielu meczach w tym sezonie w lidze i na KMŚ, tego kredytu nie spłacił. Teraz czas na zaufanie dla Buszka po dobrym meczu z Bydgoszczą. Rafał też kilka razy zawiódł, ale generalnie był rzucany na głęboką wodę, a w wyjściowej szóstce w lidze zagrał chyba tylko z Onico.

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 14, 2018, 18:08:23 pm »
Staram się zrozumieć intencje trenera Cretu, który chce chronić zawodników przed kierowanymi do nich ponoć negatywnymi zachowaniami kibiców (pojedyncze gwizdy, które słyszane są tylko w niektórych miejscach na hali czy ironiczne komentarze kibiców, którzy wyrażają swą opinie po zmianie zawodnika, który to nie przełamał się po raz nasty w tym sezonie), ale za nic nie mogę tego zrozumieć - to są zawodowi gracze, którzy powinni grać na odpowiednim poziomie, zarabiają godne pieniądze bez względu na efekt swej pracy, buczenia, gwizdy na obcych halach im nie przeszkadzają? nie wiem czy trener Cretu zdaje sobie sprawę, że robi z zawodników Sovii jakieś delikatnie psychicznie beksy do których nie można podnieść głosu bo się rozpłaczą - ludzie, za niedługo jak komuś na hali głośniej się odbije albo puści bąka tak tym zdołuje zawodnika/zawodników, że ten wpadnie w depresje. Nie odwracajmy kota ogonem - to są chłopy jak byki, którzy potrafią grać w siatkówkę nawet przy ryku niezadowolenia we własnej hali, co nie raz w poprzednich latach pokazali - coś nie idzie, trener nie daje sobie z tym rady i dla odwrócenia problemu zwala winę na kibiców .. bardzo to słabe , baa wręcz infantylne. Ciężka praca, zmiany w 6ce, głowa wysoko i grać !!! odwracanie się od kibiców i mediów robiąc z zawodników panienki, które to muszą się tłumaczyć a źle to na nich wpływa to droga nie po medale ale do przytułku ... wydaje mi się, że mimo, iż trener mówi coś o resoviackiej krwi tak naprawdę zupełnie nie czuje Podpromia.... i to w momencie gdy Podpromie było z drużyną na dobre i na złe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2018, 18:40:27 pm wysłana przez Tim »

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 14, 2018, 18:15:49 pm »
Miałam nadzieję, że ten Cretu się sprawdzi bo widziałam, jak nieźle prowadził Cuprum. Ale Cuprum to nie Resovia i z tej mąki chleba nie będzie.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 14, 2018, 18:33:22 pm »
Miałam nadzieję, że ten Cretu się sprawdzi bo widziałam, jak nieźle prowadził Cuprum. Ale Cuprum to nie Resovia i z tej mąki chleba nie będzie.
Zobaczy się w maju. Na razie to trudno powiedzieć.

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 14, 2018, 18:50:30 pm »
]
Proponuję jeszcze wziąć do realizacji filmów tę firmę/osobę, która zrobiła ten skrót z meczu:

https://www.facebook.com/155368654651629/posts/922552464599907/

Kapitalna robota.

Gość ze Stali Rzeszów, a konkretniej osoba pracująca w Fibrainie.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 14, 2018, 21:44:15 pm »
To ma jakieś znaczenie, że ze Stali Rzeszów?
A może pracuje/pracował w Fibrain i z tego wywodzisz, że ze Stali?

Po prostu dobrze wykonany materiał. Warto z fachowych usług korzystać.