Autor Wątek: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 70204 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 22, 2017, 11:03:38 am »
A ja sobie znowu myślę, że czasami jest lepiej pogadać o pierogach, niż być sztywniejszym od góralskich gaci  ;) ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 22, 2017, 11:23:46 am »
Leszku, mam wrażenie, że bardzo uogólniasz i chcesz wrzucić wszystkich do jednego worka.  Mimo że w jednostkowych przypadkach możesz mieć rację...
Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora.
Proponuję eksperyment:
Przez miesiąc nie rozmawiajmy na Forum o Kowalu.
Przekonamy się, jak aktywne będzie Forum i jak aktywni będą forumowicze.
To nie jest decyzja. To tylko propozycja.
Jeśli uzyskam zgodę: Twoją, Sławka, Leona, Woga, Abdulla, Lewego, Mediolana i Pabla (bardzo niedemokratyczny wybór), to taki eksperyment przeprowadzę.
Się zobaczy, czy Forum może istnieć bez Kowala.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 22, 2017, 11:31:30 am »
Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora.
Proponuję eksperyment:
Przez miesiąc nie rozmawiajmy na Forum o Kowalu.
Przekonamy się, jak aktywne będzie Forum i jak aktywni będą forumowicze.
To nie jest decyzja. To tylko propozycja.
Jeśli uzyskam zgodę: Twoją, Sławka, Leona, Woga, Abdulla, Lewego, Mediolana i Pabla (bardzo niedemokratyczny wybór), to taki eksperyment przeprowadzę.
Się zobaczy, czy Forum może istnieć bez Kowala.
Mogło. Ale decyzją dobrodzieja nie da się wg mnie teraz rozmawiając o Resovii nie rozmawiać o jej trenerze. Niemniej jednak jestem za przeprowadzeniem takiego eksperymentu.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 22, 2017, 12:06:22 pm »
Jako potencjalny bandyta rodem z Częstochowy(każdy wie o co chodzi), ewentualny wywrotowiec i buntownik z wyboru ;)  nie mam ochoty na żadne eksperymenta. Poza tym mam swój wątek i to mi wystarczy. Co do Kowala, Górala, Górskiego  i ich dworze tak czy tak nie mam ochoty dyskutować. Szkoda mojego zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2017, 12:23:09 pm wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 22, 2017, 12:42:13 pm »
Mogło. Ale decyzją dobrodzieja nie da się wg mnie teraz rozmawiając o Resovii nie rozmawiać o jej trenerze. Niemniej jednak jestem za przeprowadzeniem takiego eksperymentu.
Da się, o ile nie ma się obsesji.
Nie tak dawno spędziłem chyba godzinę na rozmowie o Resovii. Nie rozmawialismy ani o Kowalu, ani o Serniottim, ale była to dla mnie bardzo ciekawa rozmowa. Jest o czym rozmawiać.
Zapanowało ogólne biadolenie nad zgonem ResoviaTV. To niby o czym miałyby być te programy? O Kowalu? Bo przecież "nie da się".
To może i Forum będzie służyć wyłącznie do rozmów o Kowalu, bo "się nie da"?
Wam się wydaje, że największym, a właściwie jedynym problemem Resovii jest Kowal. Mnie to zupełnie nie przeszkadza, że Wam się tak wydaje. Naprawdę. Tylko zastanówcie się przez chwilę, co dobrego wynikło przez ostatnie 2,5 roku z Waszego sposobu rozwiązywania tego problemu? I swojej misji dziejowej o nazwie "pozbycie się Kowala" nie nazywajcie "ratowaniem Resovii".
--------------------------------------
Zaksa ma na trybunach 1/2 stanu, bo "takie tam są klimaty". Zaksa żyje dopóki ZAK daje pieniądze. Widocznie z 1/2 stanu da się żyć.
--------------------------------------
Ponieważ Sławek też nie chce przez miesiąc rozmawiać o Kowalu, eksperyment nabiera rumieńców.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 22, 2017, 13:01:13 pm »
Może lepiej wstrzymać się z decyzją do soboty 😁😁😁

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 22, 2017, 13:34:02 pm »
"Przez miesiąc nie rozmawiajmy na Forum o Kowalu".
Forum - oficjalne Forum siatkarskie kibiców Resovii Rzeszów.
Andrzej Kowal - pierwszy trener Asseco Resovii Rzeszów, wcześniej "dyrektor sportowy", jeszcze wcześniej też pierwszy trener.
Biorąc powyższe pod uwagę propozycja bardzo... ciekawa. Ciekawa i... spójna.

Ja swój ostatni wpis, w którym piszę o Andrzeju Kowalu zamieściłem tutaj pod koniec kwietnia, tuż po jego rezygnacji z funkcji trenera. Sorry, że zacytuję samego siebie:
Cytuj
Kończy się pewien okres w Resovii. Okres sześciu lat Andrzeja Kowala na stanowisku pierwszego trenera. Okres pełen sukcesów, emocji, sportowych wzruszeń i niezapomnianych chwil. Sportowo (i nie tylko) najlepszy okres w wieloletniej historii Resovii.
"Ojcem", w wymiarze sportowym, tych wszystkich sukcesów jest Andrzej Kowal. Nie wiem czy najlepszy trener w dziejach Resovii, ale na pewno trener z największymi sukcesami.

Za te wszystkie niezapomniane chwile, które dane mi było jako kibicowi Resovii przeżyć przez te sześć lat, przyjdę w niedzielę i bez względu na wynik meczu z JW, serdecznie podziękuję Andrzejowi Kowalowi.

Dziękuję, Trenerze.

Owszem, później niejednokrotnie nazwisko Kowal padało w moich wpisach, ale zawsze w kontekście działalności klubu, a nie jako trenera.
I zdecydowana większość wpisów, w których ostatnio padało nazwisko Kowal dotyczyła działalności klubu, którego bardzo ważną postacią był i jest pan Kowal, a nie jego warsztatu trenerskiego.
To też źle?
To mam jeszcze lepszą propozycję: w ogóle nie rozmawiajmy o Resovii, a właściwie o Asseco.
Po co rozmawiać o trenerze? Po co rozmawiać o zawodnikach? Po co rozmawiać o stronie internetowej klubu? Po co rozmawiać o zagrywce czy rozegraniu? Po co rozmawiać o Asseco TV? Po co rozmawiać o prezesie? Po co rozmawiać o głównym sponsorze i autorze wszystkich kluczowych decyzji? (tutaj szczególne "po co?" bo może się zdenerwować i jak to Leon napisał, "zabrać paprotkę").
Po co te wszystkie dyskusje jak i tak... nasze zdanie/sugestie/pomysły/opinie mają dla klubu marginalne znaczenie?
Ba!!! Niektórzy kibice sami radzą żeby się z tym pogodzić albo jak ci coś nie pasuje to "sprzedaj karnet i odejdź".

"Nie rozmawiajmy o Kowalu", "Zdanie kibiców ma dla Górala marginalne znaczenie. Warto się z tym pogodzić", "Nie podoba się, nie przychodź na Podpromie", "Masz dość - sprzedaj karnet, odejdź", "#razem jesteśmy siłą"
Wszystko to bardzo... spójne.

Ciszej nad tą trumną...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 22, 2017, 15:25:59 pm »
Pewnie, że spójne.
1. Nie jest moją winą, że dla Górala opinia kibiców ma marginalne znaczenie.
2. Jeśli ktoś myśli, że jego fochy i deklaracje o nieprzychodzeniu na Resovię spotkają się z żałością i lamentem tych, którzy chcą przychodzić, to się myli.
3. "Razem" jest tylko dla tych, którzy chcą być z tą drużyną, a trener jest częścią tej drużyny. Tej siły musi wystarczyć. I wystarczy. Kto nie chce się przyłączać, niech się nie przyłącza.
---------------------------------------------------------------
Każdy, kto chce, może strzelić focha i to będzie jego problem, a nie tych, którzy focha nie strzelają. Tylko nie ma potrzeby nieustannie narzucać się ze swoim fochem innym.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 22, 2017, 15:41:23 pm »
Żeby nawiązać do tytułu wątku, dodam, że w kolejnej rundzie gramy z Vojvodiną Novi Sad (16-18.01.2018, rewanż u nas ok. 30.01), a potem (oby!) na kursie napoleońskie Ajaccio na Korsyce lub szwajcarskie Amriswil nad Jeziorem Bodeńskim :) (mecz u nas 13-15.02; wyjazd ok. 1.03).
Potem (jeśli będzie jakieś potem) pewnie Biełogorie.

W tym czasie Developres... a nie, to nie ten wątek ;)

--------------
Proponuję utworzyć nowy temat w stylu "Wszyscy razem jesteśmy siłą Resovii" i tam przenieść tę dyskusję, ewentualnie "Przyszłość Resovii" (i tam np. podyskutować, czy po sezonie znowu trzeba się spodziewać  rewolucji w składzie :) )

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: 07.12.2017 r. Puchar CEV: Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 22, 2017, 15:53:22 pm »
Nawiasem mówiąc, nie zwracałem się wyłącznie do tych, którzy bez Kowala żyć nie mogą. Zwracałem się do aktywniejszych ostatnio forumowiczów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.