Autor Wątek: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!  (Przeczytany 111817 razy)

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 03, 2017, 22:23:54 pm »
Nigdy za trenera Kowala do początku grudnia nie było progresu .. słynne tragiczne listopady... a jednak nikt nigdy w zarządzie nie pomyślał nawet o zwolnieniu Kowala..a tutaj co ? ten sam zarząd i podstawy już są? dajcie mi gościa a ja znajdę na niego haka ? to nie jest poważne i na pewno nie jest konsekwentne

Może wyniki nie były jedynym powodem decyzji zarządu? Kowal długo jechał na podwójnym mistrzostwie, kredyt zaufania dużo większy niż Serniottiego. Zobaczymy, mam mieszane uczucia, mimo iż pół żartem, pół serio sobie tego życzyłem w mojej wypowiedzi po ostatnim meczu.

MARIOX

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 588
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 03, 2017, 22:24:52 pm »
Chciałbym przeczytać wywiad ze zwolnionym trenerem o jego ocenie sytuacji.

mlodymajor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 176
  • A3
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 03, 2017, 22:25:55 pm »
Może to był taki plan od początku. Mając w pamięci, że za trenera Kowala listopady Resovia miała beznadziejne, to zatrudniono trenera, żeby był do końca listopada a od grudnia wraca Kowal. Genialne

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 03, 2017, 22:49:46 pm »
Przecież, ktoś musiał ocenić pracę trenera Serniottiego. Możliwe, że dyrektor sportowy dokonał szczegółowej analizy.....

Nie mogło być inaczej, bo statystyki to jedyna dziedzina spośród wszystkich trenerskich na której Andrzej Kowal się naprawdę zna.
Prezes-Ignaczak

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:05:33 pm »
Jako, że jest temat właściwy.

Sytuacja przedstawia się tak.

Na zakończenie sezonu 16/17 Andrzej Kowal ma kontrakt wciąż obowiązujący do końca 17/18, ale jak wiadomo odchodzi i zapewne za rozwiązanie trzeba mu zapłacić. Zatrudnia się Serniottiego na dwa sezony i w połowie pierwszego się rozwiązuje z nim umowę i nadal trzeba zapłacić odszkodowanie za zerwanie na 1,5 roku przed końcem.

To teraz pytanie: Na ile lat dać kontrakt Kowalowi, żeby mu zapłacić kolejne odszkodowanie za zerwaną umowę? No chyba, że Andrzej będzie niezwalnialny, bo to poprzednik sknocił sprawę. Bardzo to ciekawie się zapowiada.

A pieniędzy nie ma.  8) 8)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:08:21 pm »
Przecież, ktoś musiał ocenić pracę trenera Serniottiego. Możliwe, że dyrektor sportowy dokonał szczegółowej analizy.....

...dyrektor sportowy dokonał analizy i w jej efekcie podjęto decyzję. A teraz czas na wartość medialną. Liczba odsłon lawinowo rośnie.
A, jak dobrze wiemy, decyzje podejmuje jeszcze ktoś inny.
Także w zasadzie cały bilans się domyka.
Chyba czas wrócić do dyskusji o innym modelu finansowania klubu, bo ten wygląda na...nieco zużyty.

MARIOX

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 588
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:14:50 pm »
Skoro Kowal podjął się "ratować sytuację" to musi oceniać że zrobi to lepiej , będą lepsze wyniki i da radę.
Skoro tak to pierwszy cel Puchar Polski i z tego musimy go rozliczać ,bo w tłumaczeniach jak to będzie forma na play offy i trzy cele to już było w tamtym sezonie i ja tego nie kupuję.

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:20:02 pm »
Dobra, ale dlaczego Kowal w podobnej sytuacji w zeszłym sezonie (jako ktoś to pisał w temacie o meczu z Onico) dostał kredyt zaufania, a teraz Serniotti nie dostał go. I to mimo, że w zeszłym sezonie Skład był dużo lepszy.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:22:51 pm »
Przekleje swój post z innego wątku:

A to było tak że dyrektor sportowy po analizie wyników stwierdził że zespół gra poniżej oczekiwań i należy zwolnić trenera :D
Przynajmniej nie zostanie selekcjonerem, czasami trzeba szukać plusów i plusików....

A tak serio:
Jak Klub będzie wmawiał że to aspekt sportowy to warto będzie odnieść się do historii:
Sezon aktualny: 12 kolejek, 5 porażek (Zaksa, Skra, Warta, Trefl, Onico)
Sezon 15/16: 12 kolejek, 5 porażek (JW, Zaksa, Cuprum, Politechnika, Czarni) - zdecydowanie słabsze zespoły.
I przypomnieć że mieliśmy wtedy całkiem zacny skład z Bartkiem Kurkiem na ataku.

Może mamy zbyt duże oczekiwania, bo skoro klub na swojej stronie biznesowej pisze że jesteśmy aktualnymi wicemistrzami i mój kolega częściej aktualizuje swoją prywatną stronę o kotach niż cały sztab marketingowy asseco, to o czym rozmawiamy.

Ciekawe czy kibice jeszcze mają coś do...

Jeszcze taka ciekawostka może kogoś zainteresuje, wśród czołowych klubów w ostatnich 10 latach tylko Resovia i JW rozwiązały kontrakt z trenerem, ciekawostką jest to że JW Prieložným dokonało tego po bodajże 9 porażkach w 13 meczach :D Strzelam że przy takim bilansie jesteśmy prekursorem :D

====
Co do kwasów z zawodnikami, przypominam gdzie jest trener, gdzie zawodnik.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2017, 23:27:26 pm wysłana przez bociek »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:24:15 pm »
Jeszcze dzisiaj mnie poniosło i próbowałem po piątkowym meczu reaktywować w sobie chęć do przychodzenia na Podpromie.
Po tym, co się wydarzyło przed paroma chwilami napiszę krótko:
1. Dla osoby, która nie ma w sobie na tyle zdrowego rozsądku i podstawowej samooceny, a poza tym jest pozbawiona elementarnych zasad honorowych nie warto...
2. Dla zawodników, którzy konfliktują się/obrażają się z/na trenerem/a, w efekcie czego doprowadzają do jego zwolnienia też nie warto...
PRZYCHODZIĆ DALEJ NA PODPROMIE.
To już nie jest Resovia. To już jest tylko Asseco.

Nic dodać, nic ująć.
Mam dokładnie te same odczucia.

I choć nie mam żadnych wątpliwości, że doszliśmy do takiego momentu, że nikt nawet nie zauważy jak na Podpromie będzie przychodziło po 1000 osób bo:
1. Nowy/stary trener i tak kibiców zawsze miał... no... "jak się nie podoba to nie przychodzić na Podpromie".
2. Zawodnikom też powinno zacząć lepiej iść na nieco wyludnionym Podpromiu bo... im mniej ludzi tym mniejsza presja.
3. Klub... na każdym kroku kibicowi udowadnia, że kibic jest od tego żeby kupić karnet i sp... ożytkować go jak chce.
... to ja póki co w tym... czymś uczestniczyć nie zamierzam.

Jak na Podpromie wróci Resovia to i ja wrócę...