Autor Wątek: 70 lat podkrapckiej siatkówki  (Przeczytany 1623 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
70 lat podkrapckiej siatkówki
« dnia: Sierpnia 20, 2015, 23:13:58 pm »

Obchody - 70 lecie PWZPS


Rok 2015 obfituje w niecodzienne wydarzenia i szczególne momenty związane z siatkówką na podkarpaciu. W 2015 roku ta dyscyplina obchodzi swoje 70-lecie formalnego istnienia w regionie.  Rocznica ta ma miejsce w obfitującym w sukcesy okresie. Asseco Resovia zdobyła tytuł Mistrza Polski, a drużyna żeńska Developres walczy o punkty w Orlen Lidze. Zbiega się to w czasie z będącym w posiadaniu naszej reprezentacji tytułem Mistrzów Świata oraz tytułem Mistrzów Europy Kadetów. Obchodzony w takich okolicznościach Jubileusz 70-lecia Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej ma szczególnie uroczysty charakter.

W kolejnych miesiącach na terenie Podkarpacia będą miały miejsce wydarzenia, przypominające ludzi, zdarzenia, chwile triumfu i momenty trudne, a także wkład podkarpackiej szkoły siatkówki w jej ogólnopolski i światowy nurt. Odbędą się wystawy fotografii, ukaże się specjalny album, w TVP Rzeszów i Radiu Rzeszów publikowane będą programy prezentujące historię, dorobek i największe postaci podkarpackiej siatkówki, a także jej mistrzów i mecenasów. W Plebiscycie, który potrwa od czerwca do sierpnia, kibice i miłośnicy tej dyscypliny wybiorą Postać
70-lecia Podkarpackiej Siatkówki. Kulminacyjnym punktem Jubileuszu, we wrześniu, będzie Wielka Gala w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego, z udziałem najważniejszych osób polskiej piłki siatkowej i licznych gości.

Idea Roku Podkarpackiej Siatkówki to nie tylko święto związane z Jubileuszem. To również pretekst do zainicjowania dyskusji i działań zmierzających do wypracowania rozwiązań i programów dla nowoczesnej siatkówki w regionie, aktywizowania mniejszych ośrodków, włączania młodzieży, szkół i ośrodków akademickich do współpracy z klubami sportowymi, rozwoju różnorodnych form amatorskiej piłki siatkowej. Ważnym elementem dyskusji i prac podczas spotkań będą też kwestie finansowania i system współpracy ze sponsorami i mecenasam

Oficjalna gala z okazji obchodów 70-lecia Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej  5 września 2015 o godzinie 12.00

http://podkarpackasiatkowka.pl/70lecie/obchody

poyjla

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 362
  • Rzeszowianka
Odp: 70 lat podkrapckiej siatkówki
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2015, 11:07:58 am »
:: Bez Kibiców nie ma sportu ::

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: 70 lat podkrapckiej siatkówki
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2015, 07:24:43 am »
I jak wrażenia? Mi osobiście wydaje się, iż było za krótko. Ale fajnie zrobione i sentymentalnie.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: 70 lat podkrapckiej siatkówki
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2015, 08:50:31 am »
Ja się zgadzam jedynie z tym, że za krótko.
Zero zdjęć z lat 80ych, a przecież byłoby co pokazywać. Sprawa odbębniona jedynie rozmową z Kowalem.
Także słabość nad słabościami.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: 70 lat podkrapckiej siatkówki
« Odpowiedź #4 dnia: Września 23, 2015, 11:29:42 am »
Kiedy część trzecia?

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: 70 lat podkrapckiej siatkówki
« Odpowiedź #5 dnia: Września 23, 2015, 12:50:07 pm »
Chyba za tydzień.