Autor Wątek: Plus Liga 2012/2013  (Przeczytany 74738 razy)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #450 dnia: Marca 29, 2013, 22:08:59 pm »
Co tu dużo mówić.. Jak dla mnie mecze Jastrzębskiego z Zaksą stały na zdecydowanie niższym poziomie. Mecze do jednej bramki, mecze poszczególnych zawodników nic więcej.
W ZAKSIE jest Fonteles i długo długo, długo, długooooooo nic. A wczoraj dodatkowo strasznie się uśmiałam - na jakimś forum przeczytałam, że Rouzier jest zdecydowanie lepszym atakującym od.. Uwaga! Grozera  ;D ;D ;D ;D Bardzo słaby mecz Francuza. Uważam, że na tej pozycji ZAKSA ma najsłabszego zawodnika z wielkiej piątki. Co więcej? Zagumny strasznie rozregulowany. Nie wiem, czy dziś już był przy świątecznym stole, czy malował jajka, ale z pewnością jego niektóre zagrania.. Katastrofalne.
Dobry mecz Wiśniewskiego - ale naprawdę jest czym się podniecać? Chłopak 4 setowe spotkanie gra z zerowym przebiegiem na bloku, a komentatorzy robią z niego drugiego Simona. Zagrywka ma dobrą, ale na Jastrzębie nie trzeba wielkich zagrywających. Oni potykają się o własne nogi ostatnio, nie wiele trzeba by ich dobić do ziemi.
I to by było na tyle. Zaksa niczym mnie nie zaskoczyła. W ich zespole rolę killera po prostu przejął Fonteles. Trzeba będzie go skutecznie wyeliminować i jesteśmy w domu. Nie boje się środkowych, nie boje się Rouziera, nie boje się Zagumnego. Żaden z tych zawodników nie jest nieprzewidywalny. Tylko Fonteles. Jemu wystarczy czasami w górę i nie trzeba nic więcej robić, no ale.. My ostatnio gramy fantastycznie blokiem. Nasz system blok obrona pracuje baaardzo dobrze. Potrafimy wyciągać piłki które nota bene są już stracone i tutaj widzę przewagę naszego zespołu.
Co do Ptoków - szkoda mi ich bardzo. Martino nie zrobił różnicy, bo zrobić nie mógł. Grał sporadycznie więc ciężko by mia wyczucie gry. Poza tym Tischer go unikał co słusznie zauważył Drzyzga, że momentami Tischer go nie widzi bądź nie chce widzieć. Grać samym Michałem to zabójstwo zwłaszcza, że w moim odczuciu Michał już nie jest tak dynamicznym zawodnikiem, a i gdzieś zasięg gubi. Ma dość spore przestoje, ale ja się nie dziwie, nikt nie jest robotem.
Tragiczny Wojtaszek poraz kolejny. Można powiedzieć "cudze chwalicie swego nie znacie" - teraz każdy kto chciał Wojtaszka w miejsce Igły powinien się uderzyć w pierś. Taki libero jak Igła to skarb, a Gacek z Wojtaszkiem to powinni u niego korepetycje brać.

Co do walki o brąz.. Dziś mimo tego, ze jestem całym serduchem za Ptokami stawiam na Delectę. Moim zdaniem w spotkaniach z nami pokazali się z doskonałej strony czego nie można powiedzieć o Ptokach którzy grali tragicznie na tle źle grającej ZAKSY..

Jeśli chodzi o zagrywkę - zapytajcie się poszczególnych zawodników ZAKSY czy wolą odbierać floty czy zagrywki z wyskoku - Gacek i Foneteles z pewnością powiedzą Wam, że wolą te mocne przyłożenia. Zarówno Lipe jak i Gacek mają straszne problemy z flotem. U nas Pit i Kosa ostatnio mocno pracują tym elementem. Dodatkowo mamy Perłowskiego. Zaksa to jest drużyna która nie lubi flota i mnie to nie dziwi. Nam ostatnio przyjęcie bardzo dobrze funkcjonowało. Pewnie, wpuściliśmy kilka piłek, ale kto tego nie robi ?! Ogólniej mówiąc nie jest źle.
Seize the day or die regretting the time you lost.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #451 dnia: Marca 30, 2013, 06:14:53 am »
Zaksa rozpracowana  ;) ,więc teraz panowie siatkarze do roboty ! ;D

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #452 dnia: Marca 30, 2013, 06:25:53 am »
AAAAA i zapomniałam jeszcze ,że mamy Maćka Dobrowolskiego ! ;)No wiecie ,że Maćka lubi złoto  :P

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #453 dnia: Marca 30, 2013, 16:06:28 pm »
Tragiczny Wojtaszek poraz kolejny. Można powiedzieć "cudze chwalicie swego nie znacie" - teraz każdy kto chciał Wojtaszka w miejsce Igły powinien się uderzyć w pierś. Taki libero jak Igła to skarb, a Gacek z Wojtaszkiem to powinni u niego korepetycje brać.

Nie przesadzajmy, Wojtaszek miał kontuzje, poza tym nie widziałem tam w JW nikogo kto mógłby go do formy doprowadzić.

----
Co do zagrywki, w naszej lidze nie ma do tej pory drużyny dobrze zagrywającej z wyskoku, są pojedyncze przebudzenia poszczególnych zawodników. Mamy dwa floty i tego się trzymajmy, reszta powinna pruć ile fabryka dała, w tamtym sezonie Ruciaka z Gackiem załatwiliśmy zagrywką z wyskoku.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #454 dnia: Marca 30, 2013, 16:51:00 pm »
Nie przesadzajmy, Wojtaszek miał kontuzje, poza tym nie widziałem tam w JW nikogo kto mógłby go do formy doprowadzić.


Ja nie przesadzam. Cały sezon będziemy Wojtaszka usprawiedliwiać bo miał kontuzję? Bez przesady. Nie takie kontuzje się zdarzały, a zawodnicy grali - masz przykład Winiarskiego który od 3 meczu w Bełku się przebudził i grał świetnie, a przecież tyle kontuzji co miał w tym sezonie to głowa mała.
Pewnie, nikt nie mówi by Wojtaszek miał 100%/100% w przyjęciu, ale może więcej zaangażowania? Błędna ocena piłki też nie zależy od formy zawodnika. Tyle flotów co chłopak wpuścił w tym play offie to jest istna tragedia. To była tylko kontuzja dłoni, a nie nóg by stać w miejscu i wpuszczać piłę. Naprawdę ciesze się, że mamy Igłe chociaż przez cały sezon grał kaszanę w najważniejszych spotkaniach spina 4 litery i szoruje parkiet.
Seize the day or die regretting the time you lost.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #455 dnia: Marca 30, 2013, 17:21:29 pm »
Ja nie przesadzam. Cały sezon będziemy Wojtaszka usprawiedliwiać bo miał kontuzję? Bez przesady. Nie takie kontuzje się zdarzały, a zawodnicy grali - masz przykład Winiarskiego który od 3 meczu w Bełku się przebudził i grał świetnie, a przecież tyle kontuzji co miał w tym sezonie to głowa mała.
Pewnie, nikt nie mówi by Wojtaszek miał 100%/100% w przyjęciu, ale może więcej zaangażowania? Błędna ocena piłki też nie zależy od formy zawodnika. Tyle flotów co chłopak wpuścił w tym play offie to jest istna tragedia. To była tylko kontuzja dłoni, a nie nóg by stać w miejscu i wpuszczać piłę. Naprawdę ciesze się, że mamy Igłe chociaż przez cały sezon grał kaszanę w najważniejszych spotkaniach spina 4 litery i szoruje parkiet.

To jest kwestia indywidualna, nie można generalizować w stylu "patrz ten miał kontuzje i już gra, a tamten nie, ale słaby", każda kontuzja inaczej odbija się na zawodniku, jego psychice, pewności do gry. Kontuzja kontuzji nie równa.
Przykład Achrema który do gry po kontuzji wraca dość długo i jest cieniem samego siebie, mimo że wszyscy oczekują formy.

Kolejna kwestia jest taka że Wojtaszek to zawodnik młody (10 lat różnicy między nim a Igłą) a dla takich zawodników kluczowe jest podglądanie starszych kolegów (kogo on dobrze przyjmującego mógł podglądać?) a także współpraca z trenerem (w JW trenera nie było) to są kolejne czynniki które działają na niekorzyść. Igła nawet przy trenerze debilu jest w stanie samemu utrzymać dobrą formę, to są lata doświadczenia, Wojtaszek zapewne tego nie potrafi.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #456 dnia: Kwietnia 15, 2013, 20:38:55 pm »
Jastrzebie wygralo w tiebreaku. 2:1 dla Ptokow.

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #457 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:00:38 pm »
No to Jastrzębie ma brązowy medal.
W IV meczu dominacja przez 3 sety, powiem więcej, pogrom Delekty.

Można się spiąć, można.

Szkoda, że nam się nie udało w niedzielę, ale za to uda się w sobotę.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Plus Liga 2012/2013
« Odpowiedź #459 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:57:15 pm »
Zrobiłem inne zestawienie - procent zajętych miejsc podczas meczów. Wygląda to tak:
1.  Resovia 98,5%
2.  AZS W. 91,4%
3.  Jastrzębie 91,2%
4.  Skra 88,6%
5.  Zaksa 79,5%
6.  AZS O. 76,9%
7.  Delecta 62,8%
8.  Effector 50%
9.  AZS Cz. 40,1%
10. Lotos 22,8%
W tej klasyfikicaji w trudnej sytuacji jest Lotos, który ma halę na 11.000 miejsc. Podobny "problem" ma Częstochowa. AZS W. oszacowałem stosunkowo do meczów rozgrywanych na 2 halach. Zastanawiająca jest stosunkowo słaba liczba kibiców w Kędzierzynie. Zapewne kibiców napędziły finały. Gdyby nie finały Zaksa wypadłaby mizernie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.