Autor Wątek: Nowy sezon Resovii 2015/16  (Przeczytany 66370 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 12, 2015, 17:05:10 pm »
Myślę, że nie doceniamy "towaru" jaki dostajemy za te (przeciętnie) 600 zł rocznie.
Jestem człowiekiem, który w sporcie przeżył już wiele. Jako kibic (telewizyjny) przeżyłem już zdobycie mistrzostwa olimpijskiego przez siatkarzy, odnotowałem mistrzostwo świata z 1974 r. (nie było transmisji, a jedynie udało się odtworzyć z taśmy zdobytej w telewizji hiszpańskiej ostatni mecz z Japonią), przeżyłem mistrzostwo świata z ubiegłego roku, przeżyłem "naocznie" mistrzostwa Polski z lat 70-ych (siatkarzy i koszykarzy Resovii; koszykówka była mi o wiele bliższa), przeżyłem "organoleptycznie" finał LM. Co więcej mogę przeżyć? Kolejne mistrzostwa Polski? W kibicowaniu do "przeżycia" pozostało mi jedynie wygranie LM.
Jaki jest sens wydawania tych 550 zł na karnet? Na LM i bez karnetu można kupić bilet.
Wspomniałem już, że "wywodzę się" z koszykówki - sportu, który w Rzeszowie "umarł" wiele lat temu i po którym zostały mi tylko wspomnienia. Cudowne wspomnienia, ale bardzo odległe. Życie toczyło się dalej, bez koszykówki (nie mówimy o "namiastkach" bez większej przyszłości i nadziei). Zapełniało się czymś innym. I tylko czasem nachodziły wspomnienia o "lepszych czasach", gdy szło się podziwiać Franka Niemca (miałem okazję przeciwko niemu towarzysko pograć; nawet straszliwy łomot jest fajnym wspomnieniem  :) ), Andrzeja Klee, Zdziska Myrdę..., wszystkie te mecze na WOSiRze...
Odrodziła się siatkówka. Radości ze srebra 08/09, złota 11/12, półfinału LM i tak już pewnie nic nie przebije, więc po co wydawać pieniądze? Żeby się denerwować porażkami, błędami Kowala, tysiącem przykładów "nieudolności" zarządu klubu?
Nic w życiu nie jest dane raz na zawsze. O wszystko, co dostajemy od życia należy dbać, bo można to stracić. Dbajmy o siatkarską Resovię, bo gdy nam jej zabraknie, to nawet karnety po 1000 zł za sezon mogą jej nie odtworzyć. Pewno, że życie potoczy się dalej i bez siatkówki. Ono nie znosi próżni i czymś Resovię zastąpi. Ale trochę będzie żal... Sami dopiszcie sobie czego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:41:31 am »
Klub, jako potencjalnego sponsora nie poinformował mnie o przesłankach, które uzasadniły decyzję podniesienia cen karnetów. Ba powiem tak, kibice sponsorujący myślę około 16-20% budżetu, nie otrzymali informacji, dlaczego pomimo okoliczności (mniej meczów w sezonie), muszą głębiej sięgnąć do kieszeni.
 Rozumiem, że Resovia chce zorganizować F4 LM, a to są koszty. Podwyżka karnetów o 50 zł daje dodatkowo 150 000 zł (3000 karnetów x 50 zł), a to będzie już stanowiło jakąś cześć wpisowego dla CEV.
Myślę, że "jakaś" informacja, przedstawiająca nam kibicom racjonalność decyzji podwyżki cen karnetów się należy. Uważam, że przekazanie tej  wiadomości przy okazji newsa o otwarciu Wyspy jest lekkośmieszna.  Świadczy albo o tym, że klub nie ma racjonalnych argumentów na obronę swej decyzji, albo jest zwykłym "zlewaniem"  kibiców. Wszak przecież na miejsce jednego, czy drugiego malkontenta jest 10-u innych chętnych. Niech nie pyta, tylko płaci.
Może warto decydentom naszego klubu przypomnieć tytuł piosenki Anny Jantar "Nic nie może przecież wiecznie trwać". Hossa również............

...Sławuś, jak Cię lubię i szanuję Kolego...teraz zajechałeś peerelem z "najlepszych" czasów. Bo to w głębokim peerelu wychodził miłościwie panujący przewodniczący z telewizora i objaśniał wszystkim "klientom", dlaczego masło i papier toaletowy muszą zdrożeć. Przypomnę tylko młodszym Koleżankom i Kolegom, że o zakupienie m. in.  masła i papieru toaletowego było równie, a może nawet bardziej trudno, niż teraz o zakup karnetów na Resovię.
Pewnie Ameryki nie odkryję, jak napiszę, że karnety po tysiąc zyla też by poszły wszystkie i to bez jakichkolwiek wyjaśnień "przewodniczącego". Zatem trza być zadowolonym z tego, że są po 600 w okresie hossy, bo okres hossy ma swoje prawa...

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:47:30 am »
Pewnie Ameryki nie odkryję, jak napiszę, że karnety po tysiąc zyla też by poszły wszystkie i to bez jakichkolwiek wyjaśnień "przewodniczącego". Zatem trza być zadowolonym z tego, że są po 600 w okresie hossy, bo okres hossy ma swoje prawa...
No to myślę że Nam załatwiłeś "promocję" na przyszły sezon ;)
Bliżej mi do opinii Sławka że podwyżka jest uzasadniona Krakowem, bo jakoś podskórnie czuję że czeka Nas tam wizyta w lutym i kwietniu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2015, 09:50:48 am wysłana przez dafu »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 13, 2015, 14:01:49 pm »
... Leon, jak Cię lubię i szanuję Kolego... tak kompletnie się z Tobą nie zgadzam. No bo kto widział w głębokim peerelu masło i papier toaletowy w sprzedaży?  ;) ;D ;D ;D
A co do reszty 100% zgoda.  ;)

A tak zupełnie na poważnie to jakie znaczenie ma czy 22,61zł z tych 50zł jest "uzasadnione" Krakowem, 14,47zł jest "uzasadnione" kontraktem jakiegoś zawodnika, 9,23zł jest "uzasadnione" przedłużeniem kontraktów przez innych....

Obawiam się, że jakby ktoś chciał nam tak na serio "uzasadnić" potrzebę podniesienia ceny karnetu o 50zł tak jak Ty, Sławku byś chciał, tzn.:
osiem lat temu karnety kosztowały bodajże około 300-400zł a "ktoś" dokładał do drużyny X, to
teraz ten "ktoś" dokłada do drużyny ileś razy X to może i my proporcjonalnie tyle samo razy więcej powinniśmy za karnety zapłacić....
to by nam się chyba odechciało tego "uzasadniania"...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 13, 2015, 14:27:50 pm »
...widzieć to może i widział, ale kto dostał/miał/kupił/wystał ten papier?  ;D Niektórzy mogli nie...dotrzymać ;D
Tak na marginesie...dziś albo wczoraj w "radio mówiło", że mamy rocznicę (nie pamiętam którą) wprowadzenia kartek na cukier.
...ehhh, całe życie człowiek musi o coś walczyć...  ;D

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 13, 2015, 14:41:44 pm »
Musi gdzieś być próg opłacalności. Zakładam że bilety też podrożeją.
W rundzie zasadniczej jest 13 spotkań , PP nie wiadomo może dwa spotkania , trzy mecze finałów razem 18 spotkań. To ok 33 zł za bilet przy cenie karnetu 600 zł. Jest gorąco może źle policzyłem to mnie poprawcie.
Nie sądzę że dadzą nam LM na karnety.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 13, 2015, 14:54:04 pm »
No to myślę że Nam załatwiłeś "promocję" na przyszły sezon ;)
Bliżej mi do opinii Sławka że podwyżka jest uzasadniona Krakowem, bo jakoś podskórnie czuję że czeka Nas tam wizyta w lutym i kwietniu.
Ludzie, czy Wy macie zarząd Resovii za głupoli, którzy nie wiedzą na jakim świecie żyją?
Kto jak kto, ale zarząd doskonale wie, jakie są koszty i ile wpływa od kibiców. Góral też wie, o ile można by podwyższyć "udział" kibiców w utrzymaniu klubu, żeby i trybuny były pełne, i kasa pełniejsza. Doceńmy fakt, że biorą pod uwagę nie tylko kieszeń kibica zamożnego, ale i tego mniej zamożnego i nie żyłują cen karnetów do "wartości rynkowej". Biorą również pod uwagę fakt, że Resovia ma wielu wiernych, wartościowych kibiców, którzy mogliby nie udźwignąć ciężaru 1000 zł za karnet, a nawet 800 zł za karnet. Pewnie w naszym regionie znalazłoby się kilka tysięcy osób, dla których nie byłby to problem, ale mam przekonanie, że klub i Góral nie myślą w kategoriach "wyciśnięcia pieniędzy z rynku" i znajdują rozsądny kompromis pomiędzy kasą a lojalnością wobec wiernych kibiców.
Wątpię czy podwyżka ma jakikolwiek związek z "Krakowem".
1. Jesteśmy jednym z chętnych, ale nie jedynym (Kazań),
2. W grę wchodzi Kraków, bo na tym można zarobić (a nie stracić), więc akurat te koszty nie są związane z kibicami z Podpromia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2015, 15:24:33 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 13, 2015, 15:14:00 pm »
Pisząc o promocji Leona wyraźnie zaznaczyłem ze piszę z "przymrużeniem oka".

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 13, 2015, 22:04:19 pm »
...my tu gadu, gadu o wyższych cenach za karnety, a mnie wpadło właśnie takie zdjęcie na pulpit (w załączniku)...
BEZCENNE...



« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2015, 22:06:13 pm wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Nowy sezon Resovii
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 14, 2015, 00:34:06 am »
Skra chce grać z Resovią w Łodzi, ale jest problem z terminem:
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,124022,18548301.html
Może warto zrobić "próbę generalną" przed ewentualnym F4 LM w Krakowie i nasz ligowy mecz ze Skrą zagrać w Krakowie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.