Autor Wątek: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy  (Przeczytany 5152 razy)

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« dnia: Maja 25, 2011, 07:17:55 am »
Byłem wczoraj na Forum Innowacji w Rzeszowie. Jednym z prelegentów był pan Góral, opowiadał o innowacji itp. i na koniec wspomniał o sporcie, powiedział m.in. "że nie rozumie ciągłego najeżdżania na Travicę. Ten gość przywiózł wiele pomysłów, z których teraz korzystamy, pomógł zorganizować klub. Kowal miał 3 lata do nauki i teraz będzie trenerem"

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2011, 07:39:16 am »
Czyli negatywne wypowiedzi na forum(zaznaczam niektórych osób)na temat Travicy, zdziwiły nawet Pana Górala. Ale tak to u nas jest i tego nie pojmiesz.

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2011, 07:40:30 am »
Czyli negatywne wypowiedzi na forum(zaznaczam niektórych osób)na temat Travicy, zdziwiły nawet Pana Górala. Ale tak to u nas jest i tego nie pojmiesz.
Nie wiem, czy chodzi o forum czy o ludzi z otoczenia klubu.

rayan11

  • Gość
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 25, 2011, 10:46:17 am »
Byłem wczoraj na Forum Innowacji w Rzeszowie. Jednym z prelegentów był pan Góral, opowiadał o innowacji itp. i na koniec wspomniał o sporcie, powiedział m.in. "że nie rozumie ciągłego najeżdżania na Travicę. Ten gość przywiózł wiele pomysłów, z których teraz korzystamy, pomógł zorganizować klub. Kowal miał 3 lata do nauki i teraz będzie trenerem"

Bez żadnych złośliwości. Chciałbym poznać te pomysły, ten wkład Travicy w rozwój organizacyjny Resovii. Swoją drogą to Zarząd Resovii 3 lata temu zatrudniał Ljubomira Travicę na stanowisku trenera(jeżeli mnie pamięć nie myli), nie zaś na stanowisku dyrektora sportowego. Wydawało mi się, że trener odpowiada za wyniki drużyny, te zaś były nieadekwatne do stawianych celów i możliwości zbudowanej przez trenera drużyny. Tyle w temacie uwielbienia/czepiania się Travicy.  

Oby Andrzej nie czerpał wzorców ze swego poprzednika jeżeli chodzi o prowadzenie drużyny. Przeprowadzone transfery i wpływ na nie Kowala dają nadzieję, że będzie na szczęście zupełnie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 10:50:17 am wysłana przez rayan11 »

golwes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 25, 2011, 15:03:53 pm »
rayan i tu jesteś w błędzie, Trawica nauczył Nas jak ma wyglądać profesjonalny klub i naprawde bardzo dużo mu zawdzięczamy. Oficjalnie był trenerem i jego wyniki z tej dziedziny ja także oceniam nie za wysoko, ale mogę Cię zapewnić, że w kontrakcie miał zapisane nie tylko trenowanie i z tego wywiązał się na 6

rayan11

  • Gość
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2011, 17:20:29 pm »
rayan i tu jesteś w błędzie, Trawica nauczył Nas jak ma wyglądać profesjonalny klub i naprawde bardzo dużo mu zawdzięczamy. Oficjalnie był trenerem i jego wyniki z tej dziedziny ja także oceniam nie za wysoko, ale mogę Cię zapewnić, że w kontrakcie miał zapisane nie tylko trenowanie i z tego wywiązał się na 6

To też napisałem chciałbym poznać te osiągnięcia (bez żadnych uszczypliwości). Konkretnie

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 25, 2011, 18:56:46 pm »
Klub ma wypłacać regularnie pieniądze, klub ma zagwarantować mieszkanie, czasami samochód i inne małe pierdoły dla obcokrajowców. Klub także powinien wynajmować halę na czas treningów, siłownię i to co potrzebuje trener. Klub ma zajmować się przejazdami, załatwiać autokar i czasami przeloty a także hotele. W tym jest ten profesjonalizm każdego klubu. Czy 3 lata temu tego profesjonalizmu nie było?
Zresztą trener odpowiada za wyniki, a nie za to czy koszulki zostały wyprane (notabene chyba u nas sobie zawodnicy sami piorą) i czy autokar jest podstawiony.

Trener ma przychodzić trzeźwy na treningi, które mają odbywać się punktualnie. Ma za zadanie trenować i przygotowywać formę zawodników.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 25, 2011, 19:29:06 pm »
Klub ma wypłacać regularnie pieniądze, klub ma zagwarantować mieszkanie, czasami samochód i inne małe pierdoły dla obcokrajowców. Klub także powinien wynajmować halę na czas treningów, siłownię i to co potrzebuje trener. Klub ma zajmować się przejazdami, załatwiać autokar i czasami przeloty a także hotele. W tym jest ten profesjonalizm każdego klubu. Czy 3 lata temu tego profesjonalizmu nie było?
Zresztą trener odpowiada za wyniki, a nie za to czy koszulki zostały wyprane (notabene chyba u nas sobie zawodnicy sami piorą) i czy autokar jest podstawiony.

Trener ma przychodzić trzeźwy na treningi, które mają odbywać się punktualnie. Ma za zadanie trenować i przygotowywać formę zawodników.

Powiedz Góralowi jak lepiej prowadzić firmę, w sumie to pracownicy mają przychodzić trzeźwi i punktualnie do firmy, a szef ma im powiedzieć co mają robić, zapewnić miejsce pracy i wypłaty. Czy takiego profesjonalizmu nie ma w tysiącach firm ??? To dlaczego nie są rywalami Asseco ???

Jeśli Góral mówi że jego pracownik poprawił funkcjonowanie jakiejś struktury - to przyjmij to do wiadomości. Jeśli będzie mówił że dobrze trenował zawodników... możesz z nim dyskutować, ale nie w tej pierwszej kwestii bo narażasz się na śmieszność.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 25, 2011, 20:31:33 pm »
Powiedz Góralowi jak lepiej prowadzić firmę, w sumie to pracownicy mają przychodzić trzeźwi i punktualnie do firmy, a szef ma im powiedzieć co mają robić, zapewnić miejsce pracy i wypłaty. Czy takiego profesjonalizmu nie ma w tysiącach firm ??? To dlaczego nie są rywalami Asseco ???

Jeśli Góral mówi że jego pracownik poprawił funkcjonowanie jakiejś struktury - to przyjmij to do wiadomości. Jeśli będzie mówił że dobrze trenował zawodników... możesz z nim dyskutować, ale nie w tej pierwszej kwestii bo narażasz się na śmieszność.

Tylko że sport i klub to coś nieco innego niż firma, inna specyfika.
Zapewne Józef Wojciechowski, czy profesor Filipiak którzy prowadzą firmy o podobnej skale działania wiedzą jak co powinno funkcjonować w firmie i przenoszą to na struktury klubu, ze skutkiem takim jak widzimy. Tak jak pisałem sport i klub to nie to samo co firma i biznes. Nie da się tego tak łatwo i prosto przenieść ze znakiem równości.

A p. Góral także może się mylić, i nie można wszystkiego całkowicie przyjmować za pewnik i można także mieć swoje zdanie. Ja uważam że Ljubo powinien być tylko od trenowania a nie "wprowadzania profesjonalizmu w klubie" i "poprawiania struktur".

Chcą poprawiać struktury niech wyślą kogoś do Włoch na kilka miesięcy/ lub z Włoch kogoś ściągną i zobaczą jak to wszystko działa, a nie obarczają tym zadaniem trenera.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 20:34:29 pm wysłana przez biperion »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Zmiany organizacyjne za czasów Travicy
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 25, 2011, 21:00:57 pm »
Od 3 lat słyszę o wielu zmianach w organizacji klubu, jakich dokonał Trawica i od 3 lat proszę o choćby jeden konkret. Jakoś nie mogę się doczekać. Punktualność, podstawianie autobusu, wynajęta hala? Jaja sobie robicie czy co?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.