Autor Wątek: Puchar Polski  (Przeczytany 38750 razy)

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 11, 2018, 16:53:12 pm »
Przecież to nie jest kwestia pieniędzy, bo na zbudowanie mocnego zespołu z gwiazdą była ich wystarczająca ilość, a kwestia filozofii budowania zespołu, a także w jakimś sensie filozofii kadrowej wyniesionej prosto Asseco z której wywodzi się także Górski.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 11, 2018, 17:02:59 pm »
Bociek, daj spokój. Naprawdę wierzysz w to, że Górski nie chce mieć Leona w składzie? Naprawdę wierzysz w to, że to Górski nie chciał zatrzymać Grozera?
Rzuca się hasłami w stylu "korporacja". Początkowo to nawet ciekawa figura retoryczna, ale później staje się to zwykłym bzdetem.
-------------------------------------------------------------
Co by było, gdyby Góral uwierzył, że za 2 lata finansowanie Leona przejmą kibice? Może zaryzykowałby wyłożenie pieniędzy na 1 sezon. Jak go do tego przekonać?
A po co się mam wymądrzać.? Wy coś zaproponujcie.
Czepiłem się tego Leona, bo to moje marzenie od lat. Ale nie musi to być Leon. Leon jest tylko pewnym symbolem.
---------------------------------------------------------------
A jeśli uważacie, że to niemożliwe, to opowiem Wam o pewnej rozmowie.
Dawno, dawno temu, po jakimś meczu stałem w towarzystwie Andrzeja Kowala i Andrzeja Grzyba. Kowal był wtedy bodajże II trenerem przy Travicy (ale nie jestem pewny; może już był I trenerem).
Andrzej Grzyb powiedział:
- Jadę na Kubę.
Na to Andrzej Kowal (chyba żartem):
- To przywieź Simona.
Ja wtrąciłem:
- Lepiej przywieź Leona.
Oni pewnie nie pamiętają tej rozmowy. Ja pamiętam (staliśmy w pobliżu bandy, przy której siedzą teraz dziennikarze).
Wtedy wydawało się to science-fiction.
A jednak Andrzej Grzyb Leona przywiózł.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 19:20:15 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:33:29 pm »
Repres z całym szacunkiem, ale prostą ekonomię uprawiasz. Może w Excelu kwoty będą się zgadzać, ale w rzeczywistości nic z tego nie wyjdzie.

Cana 700 PLN za karnet jest do osiągnięcia, pod warunkiem iż u nas Leona i Grozer a po drugiej stronie Leal i Simom w jednej drużynie, Bruno i Kazinski w trzeciej itd.  Bez gwiazd wielkich pieniędzy nie będzie. I to mam na myśli całą ligę. Dodatkowo zmniejszyć ligę do 10 to podwoi się Kasa z TV ( no dobra o 60 procent więcej) A i poziom wzrośnie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:41:03 pm »
Nie mieliśmy Leona, a i tak wydaliśmy (my, kibice) więcej. Za karnet zapłaciliśmy coś około 500 zł, za F4 LM w Krakowie zapłaciliśmy około 350 zł (o ile mnie pamięć nie myli). Razem 850 zł. Innych wydatków nie liczę.
Czy Leon przyciągnąłby dodatkowe 3.000 karnetowiczów? Pewnie, że tak.
Pokazałem tylko, że pieniądze są. Wystarczy się po nie schylić.
Może to jest prostacka ekonomia, ale w który miejscu się nie zgadza?
Weźmy proste 3.000 kibiców x 500 zł + kontrakt Perrina i już wystarczy na Leona.
Samych meczów w LM jest do rozegrania 10 + F4.
--------------------------------------
Arogantom z innych klubów nie jestem w stanie tego wszystkiego wytłumaczyć. Próbowałem, ale oni nie pojmą. Oni mają PGE, ZAK i inne państwowe dojne krowy.
My mamy prywatnego biznesmena, który pewien cel biznesowy jest w stanie zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 19:52:42 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:51:56 pm »
Nie zgadza się to, iż bez wzmocnienia całej ligi nie osiągnie się takiego rezultatu. Przy 16 zespołach nawet Leon w Resovii nie sprzeda tylu karnetów. Ludzie lubią emocje. A co to za przyjemność mieć emocję tylko z trzy razy w sezonie. Bo resztę ligi tak jak ZAKSA obecnie golili byśmy do zera.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:54:39 pm »
Tylko całej Europy nie damy rady wygolić do zera. Jest o co grać, bo i rozgrywki LM, i rozgrywki KMŚ idą biznesowo w górę.
A biznes pod nazwą PLPS staje się trupem.
Na tego trupa to Góral może wyłożyć... może ze 2.000.000 zł. Chyba przesadziłem z kwotą.
PLPS miała swoją szansę i ją spartoliła. Drugiej szansy już chyba nie dostanie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 20:12:39 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 11, 2018, 20:16:46 pm »
I dlatego skład mamy jaki mamy. Bo na polską ligę nie opłaca się inwestować. Za dużo zespołów i słaba konkurencja. Można sobie spokojnie egzystować przez parę sezonów.

A Liga Mistrzów czy KMS to ciekawy cel. Ale pokazała ZAKSA, iż w lidze to kozak a jak przyszło do KMS to nie dali rady. W zeszłym sezonie LM to też ich porażka. W tym sezonie jak będą mieć szczęście w losowaniu to daleko zajdą. Ale Włochów i Rosjan na etapie ćwierćfinałów nie wyeliminują.

Polecam artykuł. Bartosz Krzysiek z Częstochowy szczerze o Pluslidze i trwaniu w niej.
http://siatka.org/pokaz/bartosz-krzysiek-otwarcie-plusligi-pseudootwarciem/
Cytuj
Czy też jest pan zdania, że PlusLiga powoli dusi się we własnym sosie? W zasadzie od wielu lat tylko pana obecny klub spadł.

? Akurat temu klubowi było to potrzebne. Nie mam nic do poprzedniego zarządu ? jestem za młody, żeby go oceniać, jednak fakty są takie, że ten klub nie funkcjonował jak należy. I chyba znajdzie się w PlusLidze parę podobnych klubów. To wszystko faktycznie dusi we własnym sosie. Ci sami menedżerowie podrzucają tych samych zawodników, cały czas są układy. Otworzenie w cudzysłowie tej ligi, powoduje, że w tym sezonie będzie ciekawie, bo będzie o co grać. Dzięki temu nie będzie już takich sytuacji, że w tej lidze tylko się bytuje. Grałem w PlusLidze i wiem jakie są w niej realia ? tylko od czterech do sześciu zespołów ma jakieś cele. To widać po występach naszej kadry. Zawodnicy grając na co dzień w lidze nie musieli często zmagać się z presją wyniku. Nie grają meczów na takim poziomie, Kiedy PlusLiga była dziesięciodrużynowa, poziom meczów był inny. Siatkarze zdobywający mistrzostwo świata w 2014 roku stanowili o sile drużyn wspomnianej dziesięciozespołowej ligi, czyli byli wychowani na lidze wąskiej i otwartej, z której można spaść. Młody zawodnik liczył się ze spadkiem. Nie może być tak, że gra się tylko dla swojego rozwoju. To wszystko odbiło się na wielu zawodnikach, a dokładniej na ich płacach. Prezesi nie musieli ściągać najlepszych graczy, a tym sprowadzanym proponowali niższe pieniądze, niż na nie zasługiwali. Wielu dobrych zawodników odchodzi do przeciętnych lig, w których zarabia się dwa, trzy, a nawet cztery razy więcej. Jesteśmy tylko ludźmi i musimy utrzymać swoje rodziny. Jeżeli mianujemy się jedną z najlepszych lig świata, a jest przecież otoczka medialna wokół tego i duże zainteresowanie siatkówką w Polsce, to myślę, że te pieniądze gdzieś tam są. Szkoda tylko, że nie zawsze są odpowiednio rozdawane.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 20:21:39 pm wysłana przez A :) »

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 11, 2018, 21:03:53 pm »
Bociek, daj spokój. Naprawdę wierzysz w to, że Górski nie chce mieć Leona w składzie?

Mógł mięc Grozera, wolał z tego co pamiętam Schoepsa, Bartmana i Janeczka, myślisz że nie starczyłoby na Grozera + dajmy na to Józefackiego?
Tylko wtedy byłby ten niezgodny z filozofią "komin płacowy", a nie budżet na minusie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 11, 2018, 21:49:10 pm »
Boćku.
Myślę, że nadal nie rozumiesz, że decyzje o Grozerze czy Kowalu nie należą do Bartka. Ja nie widzę w tym nic złego. Godzę się z tym i jedynie próbuję przekonywać. A że nie mam wielkiej mocy przekonywania... Też się z tym pogodziłem i wcale nie jest mi z tym źle.
Gdyby przekonujących było więcej... Kto wie...?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Puchar Polski
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 11, 2018, 22:45:41 pm »
Repres a w jaki sposób niby mamy przekonywać klub to zmiany koncepcji budowy drużyny?
Przecież nie tylko Ty tutaj o tym piszesz...