Autor Wątek: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie  (Przeczytany 44856 razy)

poyjla

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 362
  • Rzeszowianka
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 20, 2017, 10:49:05 am »
A ja jestem ciekaw czy SyNy nie wywnioskowały na podstawie naszego forum, że AK ma się żegnać  ;D ;D ;D ;D
Na mieście mówią, że Andrzej Kowal może zostać dyrektorem sportowym ;)

Trzymam kciuki za pozostanie J Gordona :) Mam też nadzieję na nowego super rozgrywającego :) (oczy bolą, jak patrzę na grę Fabiana).
:: Bez Kibiców nie ma sportu ::

Lechuuu

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:02:57 pm »
Na mieście mówią, że Andrzej Kowal może zostać dyrektorem sportowym ;)

Trzymam kciuki za pozostanie J Gordona :) Mam też nadzieję na nowego super rozgrywającego :) (oczy bolą, jak patrzę na grę Fabiana).

Mówią też, że rozgrywający przyjdzie z północy :)

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:24:05 pm »
Mówią też, że rozgrywający przyjdzie z północy :)

Uriarte  ;D ;D ;D

Lechuuu

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #153 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:51:48 pm »
Uriarte  ;D ;D ;D

Dalej! Ale ja nic nie wiem, jestem skromnym kibicem :)

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #154 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:54:53 pm »

Kto kompletował skład na ten sezon ?

[...] Bartosz Górski nagocjował i kupił za zgodą prezesa Górala zawodników. Część graczy miała natomiast kontrakty z poprzedniego sezonu.

Kto odpowiada za przygotowanie kondycyjne zawodników ?

Trener przygotowania fizycznego Filipecki.

Kto ustala skład na mecz ?

Trener Kowal

Kto pracuje nad taktyką ?

Sztab szkoleniowy. Statystycy rozpracowują przeciwników, trenerzy dobierają taktykę.

Nasz blok i gra w obronie to dramat -kto za to odpowiada ?

Trenerzy w kwestii taktyki, zawodnicy w kwestii realizacji założeń taktycznych. W trakcie meczu środkowy bloku może korygować założenia w zależności od sytuacji na boisku. Kiwi, plasy czy walka na siatce to zależy od wyczucia gry przez środkowego. Natomiast blokowanie kierunków to taktyka. Obronę ustawia libero. Przed meczem dostają rozpiskę o typach i kierunkach zagrywki. Błąd przyjęcia to indywidualny błąd zawodnika. Do tego dochodzi jakiś procent asów czy zagrywek graczy wybitnych, których nie da się przyjąć.

Kibice ?
Mają pomagać.

Dodatkowo kolega nie wymienił :
Zagrywka.
Taktyka zagrywki to sztab, natomiast wykonanie to indywidualna kwestia każdego gracza. Żaden trener nie każe psuć zagrywki. Błąd w polu serwisowym to indywidualny błąd graczy.

Wybór kierunków zagrywki.
Indywidualna decyzja zawodnika w zależności od umiejętności i sytuacji na boisku.

Dodatkowo nieskończenie pierwszej akcji to kombinacja błędu atakującego lub słabego rozegrania.

Rozgrywający ma jakąś swobodę gry ale dużo zależy od przyjęcia. Wybór zawodników to mix wyborów rozgrywającego czy schematów rozegrania.

Nawet najlepsza taktyka czasem się nie sprawdza. Bo czasem na boisku jakiś gracz ma dzień konia. I na to w taktyce niewiele się poradzi.

Skoro trener odpowiada jedynie częściowo, może nawet nie za większość, tylko za małą część wyników klubu, to również nie odpowiada za sukcesy. Jak rozumiem sukcesy klubu są dzięki Kowalowi, a porażki...niewiadomo czyje?  ;)

Wojtek Drzyzga czy Jakub Jarosz w audycji Radia Centrum, powiedzieli, iż jakby innych trenerów było stać, to kupowali by lepszych graczy na ławkę. Nie każdy trener ma komfort jak trener Kowal, iż właściciel się na to zgadza.

Raczej ci panowie, szczególnie Jarosz, nie są wyroczniami. To zdanie zresztą jest nieprawdziwe, bo może innne zespoły kupowałyby lepszych zawodników na rezerwę, ale żaden rozgarnięty prezes klubu nie inwestowałby w dwóch przeciętniaków kosztem jednego klasowego gracza. Popatrz na to jak budowane są zespoły w najlepszej lidze świata: mocna szóstka + jacyś juniorzy/emeryci na rezerwy, ewentualnie jeden mocny rezerwowy na przyjęciu i środku.

Mamy skład na trójkę najlepszych zespołów w kraju i po rundzie zasadniczej osiągnęliśmy wynik na miarę możliwości.

Nie mieliśmy natomiast składu na sukces w Europie.

Runda zasadnicza nie klasyfikuje zespołów jako ostateczne wyniki sezonu, więc jako taka jest generalnie mało ważna. Zespół budowany był do grania skutecznie na wszystkich frontach, a na wszystkich się skompromitował. Z pewnością nie był budowany do tego żeby regularnie dostawać bęcki od włoskich drużyn i kompromitować się z drużynami z peryferii siatkarskiej mapy Europy. Zawodnicy i kibice Berlina mogą mieć inne zdanie na temat braku szans ich składu na sukces w Europie  ;)

Lewy21

  • Gość
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #155 dnia: Kwietnia 20, 2017, 14:10:44 pm »
Dalej! Ale ja nic nie wiem, jestem skromnym kibicem :)

GDAŃSK?

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #156 dnia: Kwietnia 20, 2017, 14:14:46 pm »
GDAŃSK?

Gdzie tam. Guma zawsze marzył o grze w Resovii. Postanowił jednak wrócić do grania :)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #157 dnia: Kwietnia 20, 2017, 14:16:42 pm »
Mówią też, że rozgrywający przyjdzie z północy :)

To może być Święty Mikołaj ze swoim czerwononosym reniferem, bo Indianie od dwóch lat chrust zbierają. ;)

bifu

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #158 dnia: Kwietnia 20, 2017, 16:51:33 pm »
Na mieście mówią, że Andrzej Kowal może zostać dyrektorem sportowym ;)

Odpowidzialnym za transfery ? :o. Chrystusie Niebieski miej Resovię w opiece.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Mecz o brązowy medal. Resovia - Jastrzębie
« Odpowiedź #159 dnia: Kwietnia 20, 2017, 17:43:00 pm »
Miguell, napisałeś, że zawodnicy tracą na wartości przychodząc do Resovii, ja podałem parę przykładów, że tak nie jest, bo kupują ich Rosjanie i nic nie pisałem że dalej tam grają, wręcz przeciwnie wraca jeden z nich do Resovii. Dlaczego wraca?, przecież kiepski trener prowadzi tą drużynę i nie jest mu po drodze z Kowalem. A teraz Ty napisz jacy to zawodnicy przychodzili do nas w ekstra formie, a Kowal spowodował, że stracili na wartości.