Autor Wątek: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski  (Przeczytany 9893 razy)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2023, 10:45:34 am »
To trener jest odpowiedzialny za nastawienie zawodników do meczu, jeśli wygrywa się się dwa  pierwsze wysoko i wysokimi umiejętnościami to do trzeciego przystępuje się maksymalnie skoncentrowanym i walczy się o każdą piłkę a nie czeka się aż przeciwnik, który wiadomo jaki jest wpuszcza się do meczu a samemu czeka się na dożynki. Frajerzy i tyle. Był  ogromna szansa na wygraną . Bo Resovia jest lepsza od Zaksy i szkoda finału.
Po ostatnim spotkaniu Zaksy z Jastrzębiem w każdym secie Jastrzębie prowadziło wysoko i każdy set przegrało, wynik 3:0 dla Zaksy. Po meczu Tomek Fornal powiedział, że są frajerami. Ciekawe, czy odrobili lekcję pokory.
My z Zasksą za trenera Kowala wygrywaliśmy zawsze.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2023, 12:56:33 pm »
Przed 1. meczem byłem przekonany, że 1 wygrana w dwumeczu na Podpromiu będzie naszym dużym sukcesem. Nawet po dwóch wygranych setach nie zmieniłem zdania i nadal go nie zmieniam.
Życzę sobie (nam wszystkim) zwycięstwa, ale mam wrażenie, że w tym sezonie zrobiliśmy już to, na co nas było stać. Obym się mylił. Bardzo chcę się mylić, ale samym Muzajem to my medalu nie zdobędziemy. A na przyjęciu mamy zawodników dobrych na Nysę i Suwałki i nic ponad te drużyny - delikatnie mówiąc: dwie mimozy. Cieszmy się, że w ćwierćfinale nie musieliśmy grać z Warszawą albo Olsztynem. Cieszmy się, że jesteśmy w czwórce.
Co dalej? Sport widział już różne cuda, a siatkówka widziała ich najwięcej. Niech Defalco próbuje zasłużyć sobie na coś więcej niż sympatia z powodu reprezentowania Resovii.
No to teraz pora na zabawę w drugim meczu półfinałowym. Ja jadę dobrze się bawić i niczego specjalnego do tej zabawy nie potrzebuję. Pośpiewam, poklaszczę, pokrzyczę w fajnym towarzystwie i trochę pożałuję, że sezon już się kończy. Mnie się tam mecze nie znudziły. Nawet te z Radomiem i Bielskiem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2023, 14:08:49 pm »
Repres i tego się trzymajmy ! :)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2023, 17:06:27 pm »
Brawo za walkę! Zaksa to nie nasz poziom. Sportowy i mentalny. Oczywiście trzeba pojechac do Kędzierzyna i powalczyć ale chyba każdy wie jak się to wszystko skończy. Potem cała koncentracja na Zawiercie i walka o brąz!! Nie ma się co łamać. Kto siatkówkę ogląda nie od wczoraj, spodziewał się jak t to się może potoczyć.

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2023, 17:30:51 pm »
Play offy powinny być w układzie 1 z 2 o złoto i 3 z 4 o brąz - po co te całe wcześniejsze rozgrywki jak zespół z 8 miejsca w tabeli może zdobyć mistrzostwo Polski bo pierwsze miejsce w tabeli de facto nic nie daje - wystarczy wygrać mecze u siebie i jeden mecz na wyjeździe żeby wyeliminować startując z 8 miejsca lidera tabeli po rundzie zasadniczej.  System play off jest absurdalny i koszmarnie nudny - powinny być dwa mecze i obydwa u tego kto był wyżej w tabeli - w razie takich samych wyników powinny decydować wygrane sety i zdobyte punkty - wtedy w takich meczach byłaby walka o każdy punkt a nie jak teraz gdy przesypia się całe sety. Nie chodzi mi wcale o beznadziejny wynik Resovii w tym sezonie tylko o to co się dzieje od ponad dziesięciu lat gdy zamęcza się bez sensu zespoły na koniec sezonu. Po co była ta wcześniejsza gonitwa z 30 kolejkami od jesieni gdy tabela nie ma praktycznie znaczenia dla połowy zespołów?

PS. pamięta ktoś jakie były wyniki ligi w sro-vidzie w kwietniu 2020 zdaje się że nie było wtedy żadnych play offów - przyznano jakieś medale? "myśmy wszystko zapomnieli" - "Wesele" Wyspiańskiego

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 23, 2023, 18:05:10 pm »
Zaksa miała farta sprowadzając Bednorza, który akurat trafił z formą. Bez Niego nie wiem czy pamiętacie wszystko przegrywali w lidze.
Mają lepszego rozgrywającego . Ten Janusz to broni bardzo dużo piłek, fajnie serwuje i fajnie rozgrywa. Lepszego libero. Nasz Zatorski trzeba przyznać jest beznadziejny. U nas nigdy nie zagrał bardzo dobrze, bardzo mało broni ,nie wiem po co dalej u nas zostaje.
Fabian może dobrze rozgrywa ale obrony prawie wcale, zagrywka kiepska. Jak się ma 30 lat to można się chyba nauczyć. 
Całkiem pozytywnie Słoweńcy, dzisiaj świetnie Defalco, szkoda że wczoraj nie odpalił, Kochanowski na plus.
 

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 211

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2023, 21:59:39 pm »
Zaksa miała farta sprowadzając Bednorza, który akurat trafił z formą. Bez Niego nie wiem czy pamiętacie wszystko przegrywali w lidze.
Mają lepszego rozgrywającego . Ten Janusz to broni bardzo dużo piłek, fajnie serwuje i fajnie rozgrywa. Lepszego libero. Nasz Zatorski trzeba przyznać jest beznadziejny. U nas nigdy nie zagrał bardzo dobrze, bardzo mało broni ,nie wiem po co dalej u nas zostaje.
Fabian może dobrze rozgrywa ale obrony prawie wcale, zagrywka kiepska. Jak się ma 30 lat to można się chyba nauczyć. 
Całkiem pozytywnie Słoweńcy, dzisiaj świetnie Defalco, szkoda że wczoraj nie odpalił, Kochanowski na plus.

Resovia to już większości polskich libero sprawdziła. Zatorski to świetny gracz ale ten sezon nie jest jego . Nie wiem czy jesteśmy w stanie znaleźć lepszego . Zanim pospieszna decyzja o rozwiązaniu umowy to raczej nie podejmowałbym pochopnych decyzji .

Ostatnio czytałem jaka jest różnica pomiędzy zawodnikiem bardzo dobrym a wybitnym . I nie jest ona duża . Na treningach ten wybitny może być słabszy niż ten wybitny . Ale jak przyjdzie do ważnego meczu to wybitnemu nie zadrży ręka i skoczy decydujące piłki . Tak zagrał Śliwka w pierwszym meczu a Bednarz w czwartym. Zaksa jest super zbilansowana i trudno znaleźć słabe punkty . Jedyną naszą szansą jest to że braknie im sił . Bo kalendarz nie jest ich sprzymierzeńcem i ostatnio same ciężkie mecze mają. A nawet Perugia złapała dołek . No i Bednarz zrobił różnice . Póki co to jego transfer to najlepszy transfer ligi.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 23, 2023, 22:12:50 pm »
Play offy powinny być w układzie 1 z 2 o złoto i 3 z 4 o brąz - po co te całe wcześniejsze rozgrywki jak zespół z 8 miejsca w tabeli może zdobyć mistrzostwo Polski bo pierwsze miejsce w tabeli de facto nic nie daje - wystarczy wygrać mecze u siebie i jeden mecz na wyjeździe żeby wyeliminować startując z 8 miejsca lidera tabeli po rundzie zasadniczej.  System play off jest absurdalny i koszmarnie nudny - powinny być dwa mecze i obydwa u tego kto był wyżej w tabeli - w razie takich samych wyników powinny decydować wygrane sety i zdobyte punkty - wtedy w takich meczach byłaby walka o każdy punkt a nie jak teraz gdy przesypia się całe sety. Nie chodzi mi wcale o beznadziejny wynik Resovii w tym sezonie tylko o to co się dzieje od ponad dziesięciu lat gdy zamęcza się bez sensu zespoły na koniec sezonu. Po co była ta wcześniejsza gonitwa z 30 kolejkami od jesieni gdy tabela nie ma praktycznie znaczenia dla połowy zespołów?

PS. pamięta ktoś jakie były wyniki ligi w sro-vidzie w kwietniu 2020 zdaje się że nie było wtedy żadnych play offów - przyznano jakieś medale? "myśmy wszystko zapomnieli" - "Wesele" Wyspiańskiego

Jestem innego zdania . Play off to kwintesencja sportu . Jeden z najbardziej emocjonujących momentów . I to ze 8 może wygrać z 1 to piękno sportu . Bo teoretycznie jest to mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe . A runda zasadnicza jest ważna dla rozstawienia . I ten pierwszy ma więcej meczów u siebie wiec jest jakiś bonus . A wygranie u przeciwnika wcale łatwe nie jest . Choć rozumiem , iż w ostatnich latach jest jakieś niezrozumienie idei . Ale to bardziej wynika z systemu rozgrywek niż z idei play off . Bo jak play off jest upchane to i emocji mniej niż powinno . Bo tak naprawdę w tydzień drużyna może przegrać cały sezon . Powinno to być rozłożone w czasie i odpowiednio opakowane PRowo . A tak upchane do grani możliwości . 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Play off: Asseco RESOVIA - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - półfinał mistrzostw Polski
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2023, 07:58:41 am »
Pesymistom przypomnę rok 2014 i nasze dwie porażki z Zaksą u siebie w półfinale (2:3, 2:3) oraz wynik 0:2 w trzecim meczu w Kędzierzynie i bodajże 16:19 w trzecim secie.
W grach zespołowych wszystko jest możliwe.
Wtedy wierzyliśmy, że możemy to wygrać i wygraliśmy. Czy dziś w to wierzymy? Pewnie nie. I to jest nasz najgroźniejszy przeciwnik.
---------------------------------------------------------------------
Play-off to system, na którym amerykańskie ligi zawodowe zarabiają miliardy dolarów. Oni jakoś potrafią to zorganizować i zrobić z play-off wielkie widowisko. U nas się nie da? Oczywiście, że się da. Wystarczy skorzystać z dobrych wzorów. Nie upychać meczów w "krótkim terminie", ale z każdego meczu zrobić wielkie wydarzenie.
----------------------------------------------------------------------
W 2020 roku nie przyznano medali. Resovia w mistrzostwach Polski zajęła to samo miejsce co Zaksa. Tylko Bydgoszcz została pokrzywdzona, bo spadła z ligi.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.