Autor Wątek: Resovia - Gdańsk  (Przeczytany 30670 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 02, 2017, 18:10:50 pm »
Misiek o którym roku konkretnie mówisz, bo chyba nie o wszystkich latach Kowala. Jochen przychodził po kontuzji z Rosji, Kowal "zrobił" z niego MVP ligi, to znaczy, że Andrzej miał zawodnika z górnej półki, czy doprowadził go do formy, jest w tym zasługa trenera, czy nie ?. Kowal nie dostawał gwiazd, on je wykreował, bo oczywiście nie pisze tu o gwiazdach pokroju Ćernića , który przyszedł do Resovii na emeryturę, to był zakup medialny, tak jak było z Papkinem. Kowal miał Tichaćka i Serniotti ma tego samego zawodnika, Andrzej miał Rossarda i Włoch go ma, Kowal miał Możdżonka i Lemańskiego i Serniotti ich ma, Kowal miał nieopierzonego Śliwkę, Serniotti ma go już ogranego, itd. Jak wyjdzie na koniec sezonu, zobaczymy, życzę naszemu obecnemu trenerowi jak najlepiej, a z medalu, byle jakiego naprawdę będę się cieszył.
A dla przypomnienia w pierwszym sezonie pracy jako pierwszy, gdy przejął drużynę po Janie Suchu o mały włos nie dotarłby do strefy medalowe, przypomnę że prowadziliśmy w Olsztynie (wtedy potęgą) 10:5 w piątym secie, a skład miał Kowal zdziesiątkowany kontuzjami.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 18:14:49 pm wysłana przez Majer »

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 03, 2017, 13:01:44 pm »
Ale ja nie twierdzę że nie i że się nie zgadzam :) wiele ludzi deprecjonuje osiągnięcia Kowala popadając w skrajności. Napisałem tylko, że po Kowalu zwykle jeżdżono po słabej grze w momencie w którym miał szeroki, mocny skład. A obecny trener ma nieco inny skład do dyspozycji.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 03, 2017, 15:15:57 pm »
Kowal miał Tichaćka i Serniotti ma tego samego zawodnika, Andrzej miał Rossarda i Włoch go ma, Kowal miał Możdżonka i Lemańskiego i Serniotti ich ma, Kowal miał nieopierzonego Śliwkę, Serniotti ma go już ogranego, itd.
A może nie pomijajmy sobie tak zawodników że dobrze przypasowali do teorii
Kowal miał Ivovica, Serniotti ma Krastinsa, Kowal miał Perrina, Serniotti Depowskiego, Wojtaszek i Rusek to też trochę inna bajka, zaś nie wiem który trener wymieniłby Nowakowskiego na Perłowskiego, naprawdę nie zaklinajmy rzeczywistości.

Nie chcę umniejszać Kowalowi nic, ale Serniotti to ma drużynę wykastrowaną potencjałem w porównaniu do drużyny Andrzeja.
Co do wychwalania Andrzeja, to dołożę trochę goryczy, gdzie i kiedy zrobiliśmy wynik ponad stan i pokonaliśmy kogoś zdecydowanie lepszego?
Może Skra w pierwszym Mistrzowskim sezonie, oni tam faktycznie mieli pakę.

Wszystkie boje z lepszymi drużynami w LM dostawaliśmy w łeb, nie było ani jednego zwycięstwa z Włochami, z Rosjanami udało nam się wygrać ale powiedzmy sobie całkiem szczerze Divis i spółka to nawet na papierze lepiej nie wyglądali (w Lidze Rosyjskiej zajeli ledwo 5 miejsce).

« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2017, 15:35:25 pm wysłana przez bociek »

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 03, 2017, 17:31:43 pm »
Misiek o którym roku konkretnie mówisz, bo chyba nie o wszystkich latach Kowala. Jochen przychodził po kontuzji z Rosji, Kowal "zrobił" z niego MVP ligi, to znaczy, że Andrzej miał zawodnika z górnej półki, czy doprowadził go do formy, jest w tym zasługa trenera, czy nie ?. Kowal nie dostawał gwiazd, on je wykreował, bo oczywiście nie pisze tu o gwiazdach pokroju Ćernića , który przyszedł do Resovii na emeryturę, to był zakup medialny, tak jak było z Papkinem. Kowal miał Tichaćka i Serniotti ma tego samego zawodnika, Andrzej miał Rossarda i Włoch go ma, Kowal miał Możdżonka i Lemańskiego i Serniotti ich ma, Kowal miał nieopierzonego Śliwkę, Serniotti ma go już ogranego, itd. Jak wyjdzie na koniec sezonu, zobaczymy, życzę naszemu obecnemu trenerowi jak najlepiej, a z medalu, byle jakiego naprawdę będę się cieszył.
A dla przypomnienia w pierwszym sezonie pracy jako pierwszy, gdy przejął drużynę po Janie Suchu o mały włos nie dotarłby do strefy medalowe, przypomnę że prowadziliśmy w Olsztynie (wtedy potęgą) 10:5 w piątym secie, a skład miał Kowal zdziesiątkowany kontuzjami.
Nie ma dwóch podstawowych przyjmujących, atakującego i rozgrywającego. Tak w sumie to Sernotti ma część rezerw z poprzedniego sezonu i kilka, nikomu nic nie umniejszając, "zapchajdziur". Skład bez porównania o wiele, wiele słabszy niż w poprzednich latach i jeśli chodzi o walkę o medale nawet Czarnoksiężnik z krainy Ozz by nie pomógł.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 03, 2017, 21:40:09 pm »
Na dziś zamknąłbym rozdział Andrzeja Kowala. Nie jest trenerem.
Nie widzę powodów do przeciwstawiania osiagnięć Kowala obecnym wynikom Serniottiego.
Z pewnością Serniotti ma skład słabszy niż Kowal miał kiedykolwiek. Nawet skład z sezonu 07/08 oceniam (w perspektywie składu innych klubów +L) wyżej niż obecny. Nie oczekuję od Serniottiego cudów. Będę bardzo zadowolony, jeśli załapiemy się do "szóstki". Potem się zobaczy.
Ja się na siatkówce nie znam. Moja nieznajomośc rzeczy pozwala mi oceniać Serniottiego jak bardzo dobrego fachowca. Bez względu na wyniki chciałbym, żeby klub unikał panicznych ruchów, bo przecież "sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało". Nasza "polityka transferowa" była świadoma. Czy dobra? To już zupełnie inna sprawa. Dla mnie zrozumiała, choć trudna do zaakceptowania. Raczej pogodziłem się z nią niż ją zaakceptowałem.
Nie ma się co oszukiwać: klub postanowił w tym sezonie "odpocząć" od sukcesów. Mam nadzieję, że... klub jest tego świadom.
Dyskusja jest o tyle (dla mnie) trudna, że z poziomu europejskigo świadomie zrezygnowaliśmy i dokonaliśmy "równania w dół". Cała polska liga znizyła poziom, a my zniżyliśmy nasz dotychczasowy poziom bardziej niż reszta ligi.
Problem nie lezy ani w trenerze Kowalu, ani w trenerze Serniottim.
Problem leży w odpowiedzi na pytania: "W jakim celu robimy tę drużynę?", "W jakim celu robimy ten (rzekomo) zawodowy sport?"
Odpowiedź nie należy do kibiców.
Tamte pytania są pytaniami na dłuższą perspektywę. Na dziś powinnismy zadać sobie pytanie: "W jakim celu cofnęliśmy się?" A może było to bez celu? Może tak się złożyło i tak to będzie? Tylko pytam.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 04, 2017, 12:59:44 pm »
Oczywiście że RS ma skład o dużo mniejszym potencjale niż AK, nie jest to także jego autorski skład. Dla mnie ważne jest czy będzie potrafił z tego co ma ulepić drużynę która powalczy o szóstkę i której grę będzie się dobrze oglądać. Jeśli tak to myślę że zarząd w następnym sezonie da mu wolną rękę przy doborze zawodników.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 04, 2017, 18:41:16 pm »
Gonzo, skoro piszesz, że nie ma dwóch podstawowych przyjmujących, to napisz proszę o który sezon Ci chodzi. To jest pierwszy sezon Serniottiego, więc porównujmy to z pierwszym sezonem kowala, czy to w ogóle pierwszym, lub pierwszym po roszadzie w składzie i było ich zawsze sporo. O atakującym piszesz, ale o którym, Gevinie z kontuzją, czy Jochenie po kontuzji, a może o Witczaku? ;) Kolego bociek Kowal miał Ivovića, Serniotti ma Śliwkę, Kowal miał Wintersa, Serniotti ma Krastinsa, bo ten to też taka ostatnia opcja przy wypadnięciu ze składu Kanadyjczyka, tak to powinno być. Co do Perrina i Depowskiego zgoda, ale uważam Depowskiego za lepszego zawodnika, przynajmniej na papierze, lepsze warunki, lepsza zagrywka i nie gorsze przyjęcie. Gdyby to Perrin poszedł na wypożyczenie a Depowski grałby, nie jestem pewien czy skończyłoby się też tak słabo, myślę że gdyby Depowski grał można by pokusić się o lepsze wyniki w niektórych meczach. To jest oczywiście moje zdanie, jak byłoby tego się nie dowiemy, jednego jestem pewien, olak nie wykręciłby takiego numeru, jak Kanadyjczyk.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 18:59:10 pm wysłana przez Majer »

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 05, 2017, 02:09:58 am »
Misiek o którym roku konkretnie mówisz, bo chyba nie o wszystkich latach Kowala. Jochen przychodził po kontuzji z Rosji, Kowal "zrobił" z niego MVP ligi, to znaczy, że Andrzej miał zawodnika z górnej półki, czy doprowadził go do formy, jest w tym zasługa trenera, czy nie ?. Kowal nie dostawał gwiazd, on je wykreował, bo oczywiście nie pisze tu o gwiazdach pokroju Ćernića , który przyszedł do Resovii na emeryturę, to był zakup medialny, tak jak było z Papkinem. Kowal miał Tichaćka i Serniotti ma tego samego zawodnika, Andrzej miał Rossarda i Włoch go ma, Kowal miał Możdżonka i Lemańskiego i Serniotti ich ma, Kowal miał nieopierzonego Śliwkę, Serniotti ma go już ogranego, itd. Jak wyjdzie na koniec sezonu, zobaczymy, życzę naszemu obecnemu trenerowi jak najlepiej, a z medalu, byle jakiego naprawdę będę się cieszył.
A dla przypomnienia w pierwszym sezonie pracy jako pierwszy, gdy przejął drużynę po Janie Suchu o mały włos nie dotarłby do strefy medalowe, przypomnę że prowadziliśmy w Olsztynie (wtedy potęgą) 10:5 w piątym secie, a skład miał Kowal zdziesiątkowany kontuzjami.

Majer proszę Cię skończ opowiadać bajki.
Kowal miał wyrównaną 12 sami reprezentanci osiągnął guzik w PL i LM.
Daj Kowalowi obecny skład a idę o zakład, że będzie walczył o utrzymanie o stylu nie wspomnę, bo stylu Kowal nie miał nigdy. Wiem, że to gdybanie i wróżenie poniekąd z fusów, ale zapomnijmy już o tym człowieku, niech idzie na AWF chłopaków trenować albo gdzie tam chce, a od Resovii głównie ławki trenerskiej trzyma się jak najdalej. Rozpamiętywanie o nim i stawianie go w roli bohatera - trenera przysparza mnie o mdłości i wywołuje mega złość  ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 02:16:36 am wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 05, 2017, 03:20:32 am »
Kolego bociek Kowal miał Ivovića, Serniotti ma Śliwkę

No i powiedzmy sobie szczerze jest tutaj znacząca różnica, Ivović MVP Ligi Francuskiej, zdobywca Pucharu Cev, grający w finałach LM, złoty medalista Ligi Światowej, Mistrz Polski, do młodego fajnego młodego chłopaka... Fakt może wypali i będzie petarda, może też wygram w lotka. Póki co powiedzmy sobie szczerze Kowal miał lepszego zawodnika i tyle, tutaj nie ma dyskusji, choć rozumiem że można patrzeć różnie na siatkówkę, swego czasu słyszałem że Gromadowski jest lepszy niż Wlazły, zagrywka, atak itd?

Kowal miał Wintersa, Serniotti ma Krastinsa
Kowal miał przecież Jaeschke(którego sobie pominąłeś) i Wintersa, Serniotti ma Krastinsa, teraz sobie odpowiedzmy, co wolimy.

Co do Perrina i Depowskiego zgoda, ale uważam Depowskiego za lepszego zawodnika, przynajmniej na papierze, lepsze warunki, lepsza zagrywka i nie gorsze przyjęcie.
Na papierze to Gromadowski ze swoim zasięgiem był kawałem zawodnika.
Na papierze to Głód, Świst czy Woś mieli zastąpić Igłę.
A tak siatkarsko na tą chwilę to Kowal miał po prostu lepszego, zdecydowanie bardziej doświadczonego zawodnika i tyle, bez dywagacji że może się rozwinie, a może nie. Póki co o Depowskim można powiedzieć młody i wysoki.
Taka ciekawostka statystyczna z tamtego sezonu jeśli chodzi zagrywki jeden na mniej więcej 3 asy Perrina przypadał 1 Depowskiego.
Ja wiem że o Perrinie jako o człowieku raczej za dobrze nie ma co mówić, ale kurcze trochę obiektywizmu, ja wiem że Depowski to fajny chłopak, ale no kurcze to jest póki co różnica co najmniej poziomu, może nawet dwóch.

Gdyby to Perrin poszedł na wypożyczenie a Depowski grałby, nie jestem pewien czy skończyłoby się też tak słabo, myślę że gdyby Depowski grał można by pokusić się o lepsze wyniki w niektórych meczach.

No tak bo jak padakę grali Rossard, Ivovic czy Perrin, to młody Depowski nagle ratowałby nam ważne mecze? fakt to ma sens, myślę też że gdybym się zamienił z sąsiadem miejscami to też wynik mógłby być lepszy?

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 05, 2017, 12:59:40 pm »
Majer, widzę że już nie tylko Lewy21.

Zaorane 😀