Autor Wątek: Resovia - Gdańsk  (Przeczytany 30668 razy)

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 06, 2017, 07:58:51 am »
Kolego kael pogrzebałem trochę w statystykach, aby bociek nie zarzucił mi, że piszę aby pasowało, tak więc: Depowski w przyjęciu lepszy od Perrina 54/30 - 43/18, w bloku Dominik 43bloki i 11 punktowych, a John 121 bloków i 25 punktowych, tak więc statystycznie w tym elemencie również lepszy, czy aby na pewno uprawiam fantastykę ? ???, nie podano wszak ile minut spędził Depowski na boisku, więc nie wygląda to wcale tak źle. Myślę,że gdyby grał, statystyki również mogłyby być lepsze, nieprawdaż?

Czyli trener Kowal popełnił błąd wypożyczając Dominika i zostawiając Kanadyjczyka. Dziwi mnie tylko, że Chińczycy bili się o Perrina, a nie o Depowskiego?

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 06, 2017, 12:43:43 pm »
Podałeś pierwszy z brzegu przykład, ale nie napisałeś co osiągnął Serniotti w pierwszym roku pracy w Berlinie, a o to Ci chyba chodzi. Skład Berlina sezon 2015/2016: Robert Kromm (którego wielu chciało w Resovii), Nicolas Le Goff (jeden z najlepszych środkowych na świecie), Paul Lotman, Sebastian Kuhner, Paul Carroll, Tomas Kmet, Erik Shoji, tylko tych wymieniłem bo ich znam, byli jeszcze inni z którymi rok później zawojował LM. Teraz pierwszy sezon Kowala (2011/2012)Dobrowolski, Lotman, Grzyb, Nowakowski, Tichaćek, Achrem, Bojić, Grozer, Perłowski, Gontariu, Mika, Ignaczak, Byli jeszcze Nożewski, Kowalski, Głód, ale oni nie grali. Nowakowski jeszcze żółtodziób, długo później dopiero zadebiutował w kadrze. Przypomnę, wtedy Skra była hegemonem a Andrzej zdobył MP. Porównanie chyba właściwe. Kowal z nieogranym Lotmanem, a Serniotti ma go już doświadczonego. Jak wyszło porównanie, który z tych trenertów osiągnął więcej w pierwszym roku pracy jako pierwszy trener ? Dodać należy, że Kowal wtedy mało doświadczony, Serniotti już z dużym doświadczeniem. Chyba nie powiesz mi, że skład Berlina, to takie nic ;)
Jeśli chciałbyś porównać wyniki pracy obu trenerów w Resovii, to poczekaj do końca sezonu. Aby wytrącić Ci argumenty, że Serniotti dostał przemeblowany skład, to Kowal również, w obu przypadkach dostali po siedmiu zawodników z podstawowego składu,z tą różnica że Kowal rozegranie budował od podstaw, Serniotti jednego sypacza odziedziczył, Kowal wychowywał reprezentantów (Nowakowski, Kosok, Lotman, Grozer, Mika) a Serniotti ich dostał (Rossard, Lemański, ten drugi za Kowala zadebiutował w kadrze, zresztą jak wielu innych). Wuefista i beznadziejny trener zdobył MP, a trener klasowy ?. Życzę mu co najmniej miejsca w czwórce, ktoś napisał że szóste bedZie sukcesem, ja uważam, że trener tej klasy powinien z tym składem zdobyć minimum brąz, bo skoro wuefista zdobywa w pierwszym roku swojej pracy MP, za rok je powtarza, to trener klasy Serniottiego.... Nie kończę, ale życzę Włochowi złotego medalu, bo tego życzę mojej Resovii. I na koniec, Kowal z tym składem zdobyłby brąz, kto się nie zgadza niech mi to udowodni :P
Odniosę się tylko do ostatniego zdania, bo fantastyka naukowa to niestety nie moja działka ;) Kowal, gdy zorientował się jaki będzie skład w tym sezonie to szybciutko "ewakuował się" na ciepłą, bezstresową posadę bojąc się kompromitacji. Szacun dla niego, że chociaż realnie ocenia swoje możliwości.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 06, 2017, 12:52:03 pm »
Odniosę się tylko do ostatniego zdania, bo fantastyka naukowa to niestety nie moja działka ;) Kowal, gdy zorientował się jaki będzie skład w tym sezonie to szybciutko "ewakuował się" na ciepłą, bezstresową posadę bojąc się kompromitacji. Szacun dla niego, że chociaż realnie ocenia swoje możliwości.

Amen - zawarto w tym stwierdzeniu meritum biografii o Andrzeju Kowalu  ;D
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 06, 2017, 17:58:25 pm »
Gonzo to wiadomości z pierwszej ręki, czy ktoś Ci to powiedział?, wielu forumowiczów pisało, że trener Kowal już się trochę wypalił, nie sądzisz, że jest w tym odrobinę prawdy ?. i Może po prostu za porozumieniem stron uznano, że trzeba świeżego spojrzenia na drużynę, a Andrzej sprawdził się jako menadżer, bo wielu zawodników sam wyszukał. Kowal przecież był autorem tego składu, tak piszą niektórzy forumowicze, więc nie musiał się orientować, a z tą posadką, to przecież nie jego inicjatywa, chyba że Ty Gonzo wiesz to od Andrzeja. Gonzo którą pozycję uznajesz za kompromitację ?, mam nadzieję że to samo powiesz, gdy Serniotti, trener z dużym doświadczeniem taką pozycję zajmie. Wuefiście jeszcze by to uszło, ale takiemu trenerowi ja Serniotti... ??? Kowal już niczego nie musi udowadniać. Tyle w temacie Andrzeja jako trenera.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2017, 18:14:04 pm wysłana przez Majer »

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 06, 2017, 21:14:24 pm »
Zacznijmy też od tego że ja Andrzeja Kowala i jego osiągnięć zwłaszcza w okresie początkowym wcale jakoś strasznie nie deprecjonuje(możesz przeglądnąc dyskusje, aby się w tym utwierdzić), tematem naszej rozmowy było porównanie obecnego składu, do składów jakie posiadał Andrzej Kowal i tutaj trzeba powiedzieć wprost że skład który posiada trener Serniotti jest zdecydowanie słabszy od praktycznie każdego składu, który posiadał Andrzej Kowal i to jest raczej bezdyskusyjne i tutaj nie ma co bronić sprawy przegranej, bo czysto siatkarsko nie ma szans.

Kolego bociek ja w większości piszę z pamięci, a że ona trochę szwankuje ;), fajnie że przypomniałeś, ale gdybyś zechciał również odnieść się do reszty mojej wypowiedzi byłoby fajnie, a nie tylko pisać aby pasowało, to jak jest z tym porównaniem trenerów i ich osiągnięć ? ???. Serniotti miał w składzie Nicolasa Le Goff, a jakie on ma trofea?

Skoro jednak ten temat wywołałeś to dobrze zmieńmy trochę optykę, Kowal miał Grozera (atakujący mimo wszystko daje więcej drużynie, ale pomińmy to), jakie on ma trofea z Resovii. Podpowiem Ci ten jeden ma srebro Cev, ten drugi złoto, chyba głupio pytać co jest bardziej wartościowe.

Zresztą warto też przeglądnąć mecze z zagranicznymi rywalami silniejszymi lub niż Resovia(dałem cały przekrój żebyśmy mieli ten jeden promyk):
Dynamo Moskwa (przegrane 2 mecze), Cueno (przegrane 2 mecze), Macerata (przegrane 2 mecze), Zenit (przegrana), Macerata (przegrane 2 mecze), Zenit (przegrana), Macerata (przegrana) + jeden mecz przegrany z Lokomotivem Nowosybirsk
Wygrana Lokomtiv Nowosybirsk
Czyli w około 7 lat mamy 12 porażek + 1 zwycięstwo z poważnymi rywalami zagranicznymi

Nasz obecny trener w ostatnie dwa lata:
Bielgorod(przegrana 2 mecze), Macerata (przegrana), Zetnit, Macerata
Wygrane: Macerata, Dinamo (2 mecze), Gazprom (2 mecze)
Czyli w dwa lata bilans: 5 przegranych 4 wygranych.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 07, 2017, 18:57:06 pm »
Kolego bociek, pytając jakie ma osiągnięcia Le Goff , porównałem go Z Nowakowskim, Ty napisałeś że Piotrek był wtedy ME i brązowym medalistą, aby pokazać chyba jaki to skład miał Kowal (tak to odebrałem), więc porównałem Nowakowskiego do Le Goff, to wszystko, mi nie chodziło o porównanie osiągnięć trenerów, bo te są wszech wiadome. Piszesz, że atakujący daje więcej drużynie, oczywista racja, pod warunkiem, że jest to zawodnik pokroju Grozera, który skończy wysokie piłki. Składy większości mocnych są "okrojone", to samo spotkało Resovię. Porównywanie składów Kowala i Serniottiego, gdy na razie jest zniżkowa w ogóle tendencja, jest nieadekwatne. Wiarygodniejsze jest porównanie składów z ich pierwszych lat trenerskich. Obaj przejmowali składy okrojone i to jest wyznacznikiem ich pracy. Mam nadzieję, że będzie okazja wrócić do porównań tych trenerów, gdy Włoch będzie dłużej pracował i będzie miał jakiś (podobny do Andrzeja) wpływ na budowę drużyny i inne drużyny też bedą się wzmacniać, jak to było za Kowala. Poza tym Kowal nie posiadał składów, on je budował. Zaprzeczysz, że Andrzej z Penczewa zrobił zawodnika ?, to samo z Ivovića, Grozera, Bartmana (atakującego), Lemańskiego. Tak szczerze wiedziałeś kto to jest Penczew, Ivović (kiedyś rozmawiałem z jednym kibicem i powiedział że przychodzi ten taki łysy środkowy...) taka była ogólnie wiedza o Ivoviću, że to Serb i ma dobry serwis, wiedziałeś kto to Lotman, a jakie zasługi położyli aby Resovia była na ustach wielu kibiców nie tylko w Polsce.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 07, 2017, 20:05:57 pm »


Tak szczerze wiedziałeś kto to jest Penczew, Ivović (kiedyś rozmawiałem z jednym kibicem i powiedział że przychodzi ten taki łysy środkowy...) taka była ogólnie wiedza o Ivoviću, że to Serb i ma dobry serwis,


Oczywiście że wiedziałem, to nie jest z całym szcunkiem Depowski, czy nasz Elvis, myślę że każda osoba która w jakiś sposób interesuje się siatkówką to wiedziała, przecież Penczew to gracz reprezentacyjny przed Resovią który grał na IO, gdzie bodajże dotarł do 4 miejsca, grał w serie A, a także pokazał się z bardzo dobrej strony w naszej pluslidze, zaś Marko to przecież MVP ligi Francuskiej + złoty medalista CEV, brązowy medalista Mistrzostw Europy, więc naprawdę trzeba tutaj zupełnie nie interesować się siatkówką, żeby nie wiedzieć?

===


Co do porównywania tych zespołów Berlina i Resovii Kowala, to świetnie pokazuje to statystyka meczów międzynarodowych, które Andrzej Kowal miał zwyczaju przegrywać i to dość boleśnie, a nawet bardzo boleśnie i nie udała mu się przez te 7 lat praktycznie żadna sensacja, czy wygrana z faworytem, mimo że zespół był personalnie silny, to pokazuje w jakiś sposób warsztat trenerski i mnie tego brakowało u Kowala, u Serniottego mi tego nie brakuje.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 07, 2017, 21:21:19 pm »
Kolego Majer zejdź na ziemię otwórz pierwsze lepsze niezależne forum i poczytaj co piszą o Kowalu, przeważnie żaden postronny kibic który nie kibicuje Resovii nie ma go za dobrego trenera w Polsce, pierwszy lepszy artykuł na jego temat i hejty. Czy przewaga osób komentujących może się aż tak mylić  ;D :


~Kondra : Kowal tak się nadaje na trenera kadry jak Jan Tomaszewski do baletu. To są po prostu jaja, ten facet w klubie pokazał, że kompletnie nie radzi sobie z selekcją. Nigdy nie wiedział kto powinien grać, więc mieszał składem przez całe lata. Ktoś kiedyś z jakiegoś powodu powierzył mu największy budżet w Polsce, a facet zwykle uzyskiwał wynik gorszy od przyzwoitego. On skład szóstki ustalał chyba przez losowanie, jestem przekonany, że Kowal w kadrze oznacza katastrofę. zwiń
3 paź 20:42 | ocena:63% | odpowiedzi: 1

~wiekuzn : Panie Drąg niech Pan przestanie z tym lansowaniem Kowala- nikt przy zdrowych zmysłach kto ogladał grę Resovii w dwóch ostatnich sezonach nie popierałby jego kandydatury ! Prezes Góral zachowuje sie jakby był ślepy ,albo jakby Kowal miał na niego jakieś "haki"...

~jan : Kowal ma kontrakt z Resovią więc Góral musi mu płacić bo nikt nie chciał go zatrudnić a tak to by mu PZPS płacił i Góral miałby problem z głowy.

artykuł: http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/reprezentacja,andrzej-kowal-idealnym-kandydatem-na-trenera-polskich-siatkarzy-,artykul,818612,1,892.html
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 07, 2017, 22:00:05 pm »
Bociek, zadam Ci pytanie z gatunku najcięższego kalibru. Co powiesz o trenerze Strzelczyku. Chyba nie masz wątpliwości że był wielkim trenerem. O Kowalu Anastasi wypowiadał się w superlatywach i on jest dla mnie wiarygodnym źródłem, bo też jest trenerem i potrafi docenić warsztat innego trenera. Nie musisz od razu odpowiadać na pytanie o patrona naszej hali, sięgnij do różnych źródeł i szczerze odpowiedz.
Mediolan proszę Cię, nie mów mi, że dla Ciebie opinia forumowiczów o nickach Kondra, wiekuzn, czy jan to opinia wiążąca, co powiesz na temat głosowania na portalu Polsatu Sport gdzie Kowal zajął drugie miejsce za Gruszką, a przed Bednarukiem, czy to o czymś świadczy?. O Tobie świadczy tylko jedno, że coś CI ten Andrzej musiał zaszkodzić i leży Ci na wątrobie. Uspokoję Cię na to są leki ;) :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 22:17:18 pm wysłana przez Majer »

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Resovia - Gdańsk
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 07, 2017, 22:40:06 pm »
Majer, nie potrafię ocenić, niestety nie oglądałem tamtej siatkówki (pare filmów archiwalnych się nie liczy), nie znam układu sił w tabeli, a także możliwości poszczególnych zawodników, trenerów, nie wiem jak zawodnicy prezentowali się przez przekrój różnych sezonów itd? to nie są rzeczy które można nadrobić, a ja nie oceniam tego co nie widziałem.

Wiesz z tymi opiniami to trochę też na dwoje babka wróżyła, ja już generalnie przestałem słuchać dziennikarzy, trenerów, czy ekspertów, bo to jednak to samo środowisko, często, albo prawie zawsze wypowiedzi są po prostu grzecznościowe - bo po co robić sobie wrogów - (kiedyś miałem okazje też słuchać konferencji pomeczowych, takiego młócenia słomy to dawno nie słyszałem, szanujemy, postawił ciężkie warunki itd?), dodatkowo AA uważa że jednak żaden Polak nie jest gotowy na objęcie stanowiska selekcjonera.
Zresztą to też problem naszego dziennikarstwa brakuje jak to ujął kiedyś Paweł Zarzeczny:  ?Że na gówno się mówi gówno. Że na k*rwę się mówi k*rwa. Że jak ktoś przerżnął, to się mówi, że przerżnął.?