Autor Wątek: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!  (Przeczytany 89972 razy)

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 31, 2014, 10:00:40 am »
A co z Waszym patriotyzmem?

Taki patriotyzm w kibicowskim narodzie jakie niektórych zawodników w kadrę zaangażowanie
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 31, 2014, 11:05:31 am »
Nie ma co zrzucać winy na zawodników. Bo niby jak: mój patriotyzm ma zależeć od tego jak zachowa się jakiś zawodnik?
To jaki ten patriotyzm jest "mój"? Przecież on nie byłby mój, tylko byłby podyktowany przez zachowanie kogoś innego.
Widzę, że Kolega Chelepperro dołącza do grona hipokrytów. "Będę patriotą, jeśli i Wlazły będzie patriotą"?
Zwłaszcza gdy patriotyzm miesza się z biznesem (a tak jest w przypadku meczów) warto trochę rozważniej podchodzić do decyzji zawodników.
Albo wyskakiwać z 50 zł za transmisję patriotycznego meczu, albo nie uzurpować sobie prawa do potępiania zawodnika (co nie wyłącza krytyki), gdy ten rezygnuje z gry.
Wczoraj bodajże na Sportowych Faktach przeczytałem, że przed IO'12 Grozer rozważał rezygnację z gry w reprezentacji. Powodem był fakt, że Związek nie zapewnia ubezpieczenia od kontuzji, a Georg nie może sobie pozwolić na brak środków utrzymania dla rodziny. I co, wygwiżdżemy Georga?
Pieniądze (a zdrowie zawodników to ich pieniądze) są konkretem, którego nie da się przykryć samym patriotyzmem. Na sporcie reprezentacyjnym mnóstwo osób zarabia. Ordynarnie zarabia i bez tych zarobków nie dotknęłoby się sportu reprezentacyjnego. Dlatego trzeba mieć szacunek dla tych, którzy już coś zrobili dla reprezentacji, ale myślą także o swojej przyszłości. Łatwo jest narzucać innym wyrzeczenia dla "wielkich celów". Gorzej gdy samemu trzeba wyzbyć się paru złotych. Wtedy też "oni są winni, bo mój patriotyzm nie powinien mnie kosztować ani złotówki".
Dlaczego poruszam ten temat?
1. Bo szanując prawo do krytyki, zależy mi na tym byśmy bezmyślnie i bezrefleksyjnie nie wyjeżdżali z prymitywnymi ocenami, a zwłaszcza unikali nagonki na człowieka tylko z tego powodu, że podjął decyzję inną niż my oczekiwaliśmy.
2. Zależy mi jeszcze na czymś innym. Do dziś my, rzeszowscy kibice, nie przeprosiliśmy oficjalnie Mariusza Wlazłego za nasze haniebne zachowanie. Chciałbym, żebyśmy to zrobili. Tak naprawdę to zrobilibyśmy wielką rzecz. Nie dla Wlazłego. Dla siebie. Dotychczas co najwyżej pudrowaliśmy tego syfa. A syfa nie uleczy się pudrem. Rzeczą ludzką jest błądzić. Prawdziwą mądrością i godnością jest umiejętność naprawy swoich błędów i szkód wyrządzonych innym. Jeszcze dziś takie przeprosiny mają sens. Za 2-3 lata ten sens będzie coraz mniejszy. Da się żyć z przypudrowanym syfem, ale po co się z nim borykać, skoro można go wyleczyć?
Warto stać się odrobinę lepszym człowiekiem.
A może nie warto, bo w ten sposób okazuje się swoją słabość? Może kibic nie musi być godny? Może wystarczy, że będzie wierny (pod warunkiem, ze wierność nie będzie kosztowała ani złotówki)?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.


KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #153 dnia: Lipca 31, 2014, 11:45:10 am »
Rozwiązanie salomonowe. Mnie zadowala. Mam CP więc pooglądam MŚ.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 31, 2014, 11:46:52 am »
No to teraz sprzedaż dekoderów pójdzie w górę :) Opłaca się posiadać CyfrowyPol$at :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2014, 11:53:34 am wysłana przez barto »

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 31, 2014, 12:09:27 pm »
No to teraz sprzedaż dekoderów pójdzie w górę :) Opłaca się posiadać CyfrowyPol$at :)
Czy aby na pewno pójdzie w górę? Nie jestem tego pewien. Czy aby na pewno ludzie rzucą się na kupno, żeby tylko obejrzeć kilka/kilkanaście spotkań? Na pewno nie ja, mając ponad 50 kanałów w "kablówce" z czego jestem zadowolony. :)
1. Wolę obejrzeć mecz z japońskim, portugalskim, niemieckim komentarzem.
2. Wolę iść do baru i obejrzeć, kupując to piwo.

Tyle ode mnie w tym krótkim temacie.

Grzesiek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 31, 2014, 12:17:38 pm »
A jak ktos wykupi pakiet SPORT na ipli to tez ogladnie MŚ? Bo nie mam Cyfriwego Polsatu ale jak leci  Plus Liga to kupuje pakiet SPORT na 90 dni za 30 zl i ogladam. I ciekawi mnie czy na MŚ tez tak bedzie mozna, mam nadzieje ze tak :P

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 31, 2014, 12:25:38 pm »
CF to mam w domu rodzinnym i u teściowej ;) a w Rzeszowie mam wykupiony pakiet sportowy w multimedia (m.in.polsat sport i polsat sport extra) i nie zamierzam dopłacać ani grosza więcej. Jak zawsze bedzie masa darmowych streamów w sieci.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #158 dnia: Lipca 31, 2014, 12:39:09 pm »
Skoro PolsatVolleyball został zgłoszony do KRRiT to tylko patrzeć jak po MS trafi tam +L i Polsat pokaże pazurki/język/dupę wszystkim kibicom siatkówki.  Jak pisze Repres "lepiej już było" :(
No cóż wrzesień - maj w Cornerze bo nie sadze aby Multimedia dały rozsądna cenę.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #159 dnia: Lipca 31, 2014, 12:42:41 pm »
@ repres

"Nie ma co zrzucać winy na zawodników. Bo niby jak: mój patriotyzm ma zależeć od tego jak zachowa się jakiś zawodnik?"
"Widzę, że Kolega Chelepperro dołącza do grona hipokrytów. "Będę patriotą, jeśli i Wlazły będzie patriotą"? "

Spokojnie.
O mój patriotyzm możesz być spokojny.Mój jest dobrze wypielęgnowany.Dzięki Bogu kończyłem normalne przedrefermowalne szkoły. ;)
Jest coś takiego jak kształtowanie światopoglądu i pewnych zachowań.Inaczej.Od pewnych ludzi (mimo wszystko) wymaga się więcej,bądź inną miarę się do nich  przykłada.

Kolegi Chelepperro zdanie na temat polityki Rosji  jest za przeproszeniem gó...no warte.Kolega Chelepperro nie jest osoba publiczną więc jego dziwne opowieści i deklaracje (oprócz bliskich i rodziny) nie są warte funta kłaków.Jak napiszę ,że mam w d..ie reprezentację to najwyżej Pablo EWP skomentuje ,że mi odbiło z powodu upału.I tyle.Ot cała konsekwencja mojego buntu.
Jeżeli jednak ktoś taki jak MW ( no może w bardziej zawoalowany sposób ) wyrazi podobne zdanie to trochę wydźwięk jest inny.Nieprawdaż?
Jestem kibicem reprezentacji Polski i miałem prawo wyrazić dezaprobatę dla czynu Mariusza Wlazłego.

 Czyż pewne "znane"jednostki swoim zachowaniem nie kształtują poglądów i opinii narodu?

na koniec definicja patriotyzmu. Jest prosta i przejrzysta.

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) ? postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Chyba obydwoje  się z nią zgodzimy.

Nie chce mi się juz pisać o Mariuszu Wlazłym i jego stosunku do kibiców.Był ikoną,prawdziwym "bohaterem" dla wielu dzieciaków.Ci ludzie dorośli.Pogadaj z nimi co tym sądzą.
Mariusz Wlazły gra dla polskiej reprezentacji
Czas leczy rany..podobnież

@sławko
Gra MW dla repry jest jego osobistą sprawą.
Ależ oczywiście ze masz rację.Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.Nie żyjemy przecież w Korei Północnej.
Jednak pragnę zauważyć ,że w życiu dorosłym, tym prawdziwym, pewne określone zachowania lub czyny są narażone na pewne konsekwencje.
Taka akcja -reakcja.
Jeżeli ktoś mówi A należy być przygotowanym na różny wydźwięk litery B
Nie wszyscy w Polsce czy nawet w  Rzeszowie musieli się z MW zgadzać.
i tyle w temacie z mojej strony.
Ps
w sumie to chyba Repres wspomniał o sytuacji z MW.Ja już prawie o tym zapomnialem
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2014, 16:58:11 pm wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy