Autor Wątek: Zamknięcie PlusLigi  (Przeczytany 7501 razy)

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Zamknięcie PlusLigi
« dnia: Stycznia 23, 2011, 17:17:17 pm »
http://www.podsiatka.pl/main.php?func=print_news&sid=789
Jeżeli te informacje się potwierdzą to dla dołu tabeli właśnie skończył się sezon. Prawdopodobnie również skończył się dla zespołów z pierwszej ligi. Kto ma kasę ten będzie grał w pluslidze w przyszłym sezonie.
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:22:10 pm »
ciekawe jak sprawa się rozwinie i kogo będzie stać

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:23:57 pm »
Jeśli patrząc na aspekt sportowy, to naprawdę nieciekawie.
Emocji na dnie praktycznie brak, co wróży mniejsze zainteresowanie poszczególnymi meczami. Ligę można powiększyć do 12 drużyn, lecz wolałbym, żeby nie była ona zamknięta.....

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2011, 09:42:17 am »
ryzo, chciałbyś oglądać więcej meczów na poziomie 2 ligi, powinno właśnie zmniejszyć liczbę drużyn do 8, wtedy mecze byłyby bardziej zacięte, tak przynajmniej uważam.

sovik

  • Gość
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2011, 10:49:39 am »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-01-24-plusliga-zostanie-zamknieta
No i masz - stało się... Albo raczej się dzieje.

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2011, 10:53:17 am »
http://www.sports.pl/Siatkowka/Polskie-kluby-buntuja-sie-przeciwko-CEV,artykul,97899,1,389.html tutaj więcej na ten temat :)

Jeżeli chodzi o draft to mam spore wątpliwości, będziemy mieli wychowanków, którzy będą musieli grać w słabszych drużynach ligi? Ciekawe jak to się wszystko w praktyce będzie sprawdzało...
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2011, 16:06:27 pm »
ryzo, chciałbyś oglądać więcej meczów na poziomie 2 ligi, powinno właśnie zmniejszyć liczbę drużyn do 8, wtedy mecze byłyby bardziej zacięte, tak przynajmniej uważam.

We Włoszech jest 14 :D Tam jest jednak problem z tymi klubami ok. 6/7-14 z wypłatami, więc to by była lekka przesada. To już wolę zostać przy 10 niż zmieniać na 8, jedno spotkanie na kolejkę mniej nie byłoby u mnie mile widziane...
Jednakże przykładowo na ścisłość Trefl Gdańsk i GTPS Gorzów mogłyby być włączone do ligi i po wzmocnieniach trochę namieszać. Sponsoring jakiś by się znalazł dla tych zespołów. Fart Kielce stworzył naprawdę fajny skład, lecz rokowania nie były najlepsze :) Sądzę, że wspomniane kluby mogłyby zrobić to samo z niezłym efektem.

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:02:46 pm »
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:58:18 pm »
Nie wiem czy temat był poruszany, jeśli tak to przepraszam za dublowanie. Na naszych oczach dochodzi do drastycznego zabijania idei sportowej rywalizacji, kosztem wpływów i pieniędzy. Polsat, władze PZPSu, pan Piechocki itp robią z siatkówki prywatny folwark, zapominając o tym, że ten sport nie kręci się tylko w okół nich. Dawno mnie tak nic nie wkurzyło(nawet postawa naszych siatkarzy w PP) jak wiadomość o zamknięciu PL. Co gorsza decyzję już podjęto i od przyszłego sezonu wszystkie drużyny będą PL się kisić we własnym sosie. Teraz czekam "z niecierpliwością" na podzielenie meczu siatkarskiego na kilku minutowe kwarty(jak wiadomo pomysł ten już padł i raczej...nie upadł...). Więcej grzechów nie pamiętam....

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 25, 2011, 17:02:03 pm »
Zamknięcie Plusligi jest dla mnie czymś dziwnym, żeby nie powiedzieć głupim.
Szefb3 słusznie zauważył, że zamknięcie ligi spowoduje brak sportowej rywalizacji i chęci do gry szczególnie w I lidze, bo po co oni mają niby grać, skoro i tak awansu nie będzie. Trefl jest blisko awansu i może zbudować znów ciekawą drużynę od takiego Wielunia, ale nasze władze siatkarskie ... podejmują dziwną decyzję.
Ciekaw jestem reakcji klubów z I ligi walczących o awans