Autor Wątek: Zamknięcie PlusLigi  (Przeczytany 7499 razy)

pig on the wing

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 209
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 25, 2011, 18:20:30 pm »
Kiedys stojac w korku sprowokowany jakims artykulem doszedlem do wniosku, ze Polska i jej nasladowanie USA przypomina brudasa, ktory stroniac od wody przez bite 2 tygodnie mimo to oblewa sie hektolitrami wod kolonskich, dezodorantow itd.
Popko, Zlota Twarz i Napoleon gapia sie w NBA jak w obrazek i, jak to zostalo okreslone w ktoryms z dzisiejszych wywiadow, zaczynaja budowac dom od dachu. A zreszta, co sie bede pocil, podepre sie lepiej Rozalia Kiepska: "Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali." - prawda, ze pasuje do sytuacji siatkowki w ostatniej dekadzie?

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 25, 2011, 18:59:25 pm »
Zamknięcie Plusligi jest dla mnie czymś dziwnym, żeby nie powiedzieć głupim.
Szefb3 słusznie zauważył, że zamknięcie ligi spowoduje brak sportowej rywalizacji i chęci do gry szczególnie w I lidze, bo po co oni mają niby grać, skoro i tak awansu nie będzie. Trefl jest blisko awansu i może zbudować znów ciekawą drużynę od takiego Wielunia, ale nasze władze siatkarskie ... podejmują dziwną decyzję.
Ciekaw jestem reakcji klubów z I ligi walczących o awans 
Przecież Trefl mając kasę będzie w tejzamkniętej +L ;D nawet bez grania ;D

sovik

  • Gość
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 25, 2011, 19:04:12 pm »
Na dzień dzisiejszy pomysł centralnie do dvpy. Ilu z Was drodzy forumowicze ma w domu jakieś gadżety związane z NBA? Nawet ja, który kosza ogląda raz na ruski rok coś bym wygrzebał z np. Chicago Bulls. A teraz pytanie - ilu z Was ma gadżet związany na przykład z Pamapolem Wieluń (nie licząc oczywiście słoika z klopsem)?
Zamknięta liga to porażka, nie mówiąc już o tych poniżej, którzy stracą rację bytu.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:00:00 pm »
Liga już teraz jest zamknięta ,więc ta decyzja nic nie zmienia.
W końcu.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:16:25 pm »
Tyle że draft w USA działa tak (tak mi się wydaje) że są bardzo silnie i mocno obstawione rozgrywki Uniwesyteckie, z których przechodzą do NBA. I generalnie jest z czego wybierać.
U nas rozgrywek szkolnych praktycznie na takim poziomie nie ma.

Ja jestem za tym aby drużyny miały łatwiejsze prawo wypożyczania zawodników Polskich, młodych rocznikowo. Tak by np. Mika rozegrał cały sezon w pluslidze, i okrzepł. Z możliwością powrotu w przypadku kontuzji któregoś graczy.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:24:12 pm »
Zamknięcie ligi - tak, pod warunkiem zniesienia jakichkolwiek limitów.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:38:59 pm »
i jeszcze Marcin Lew na ten temat: http://marcinlew.blox.pl/2011/01/NBA-po-polsku.html
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 25, 2011, 23:11:45 pm »
i jeszcze Marcin Lew na ten temat: http://marcinlew.blox.pl/2011/01/NBA-po-polsku.html
Wywody Marcina są warte przeczytania. W szczególności jeśli chodzi o draft, bo ja nie widzę możliwości aby klub wydawał kase przez kilka lat na trenowanie młodzieży po to aby słaba drużyna mogła sobie ich wybrać. Trzeba stworzyć najpierw siatkę takich klubów jak Metro Warszawa czy MOS Warszawa które trenują tylko młodzieżowo zawodników i dopiero jak stworzy się porządne filary pod taki system (czyli wiele klubów zajmujących się tylko szkoleniem młodych a nie gra w ligach) można myśleć o drafcie w wyborze z tych zawodników. Oprócz tego każdy klub powinien mieć swoich wychowanków.

ps.
Liga została już dawno zamknięta od kiedy trzeba wpłacić mln za wykupienie akcji PlusLigi. Już sama ta akcja zmusza klub do posiadania minimalnie 2-3 mln budżetu a nie każdy klub który awansuje stać na to.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 25, 2011, 23:44:55 pm »
Pomysł "zamknięcia" ligi uważam za przedwczesny. Nie obawiam się, że zabraknie chętnych do gry. Nie obawiam się problemu obniżania kryteriów finansowych. Nie obawiam się też przeładowania ligi ilością chętnych. Nie przeraża mnie ilość meczów do rozegrania, bo system można skonstruować tak, że sezon nie będzie przeładowany.
Podstawą NBA jest nie tylko rzetelny draft, ale także "salary cap". U nas nawet draft nie jest planowany rzetelnie.
Czy w Polsce sprawdzi się salary cap? Nigdy, przenigdy, a przynajmniej nieprędko. Mamy zbyt duże doświadczenie w omijaniu wszelkich przepisów prawa, zasad rzetelności i mamy 101 pomysłów na to, jak zapłacić siatkarzowi X oficjalnie tylko 30% tego, co dostanie rzeczywiście. Amerykański fiskus byłby bezwzględny dla oszustów (nie mówiąc już o samej lidze), a u nas... Nawet gdyby weszła jakaś kontrola... u jednych zobaczy, a u innych nie zauważy. My, po prostu, potrafimy wykoślawić najlepsze zasady.
W USA jest system kontroli tv trudnych sytuacji w grze (np. NFL). U nas też. Tylko, że w USA dają to na telebimie, a u nas ogląda to niedowidzący Lemek. Pomijam punkt zabrany Resovii, ale w sytuacji, w której Falasca dotknął antenki zanim nastąpił atak Lemek orzekł "blok-antenka". W USA taki Lemek pewnie już więcej by nie zbliżył się do ligi, a u nas...?
NBA jest przedsiębiorstwem o niebotycznych pieniądzach, bo tam zrozumiano, że tylko uczciwy, "zacięty" sport przyciągnie ludzi, a za ludźmi pieniądze. A u nas...? Znajdźcie komisarza +L, który na zbitą twarz wyrzuci niedowidzącego sędziego, który ma międzynarodowe układy.
Liga faktycznie może stać się dla niektórych zbyt nudna, jeśli nie będzie salary cap.
Dobra, pal licho salary cap. Załóżmy, że +L składać się będzie z 12 zespołów (myślę, że na tyle Polskę byłoby stać) z budżetem 2-12 mln zł. Budżet będzie w dużej mierze składał się ze sponsoringu, czyli będzie niepewny. Kto wyłoży 1 mln zł (drugi byłby z biletów, reklam, transmisji tv) za to, że jego drużyna będzie zbierać łomot? Reklama czy antyreklama? Draft różnic nie wyrówna, bo nie zamkniemy się przed zawodnikami zagranicznymi. Kto wyszkoli zawodników do draftu? W USA robią to szkoły, a u nas? Inne kluby spoza +L? Po co, skoro taksę (chyba w stałej wysokości) za wyszkolenie będzie musiał zapłacić najbiedniejszy klub (czyli najsłabszy, bo relacja pieniądz-wynik jest dość czytelna)?
Nie wierzę w sens tego projektu. To się jeszcze nie uda. Wolę system awansów i spadków nawet tak kulawy jak spadek Polibudy czy Delekty i utrzymanie się Jadaru. Kielce awansowały jak trzeba i grają jak trzeba. Polibuda i Delecta "utrzymały" się trochę "krzywo", ale dobrze się stało, że +L "ocaliły".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Zamknięcie PlusLigi
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 25, 2011, 23:58:55 pm »
Czy wzorem USA pozbędziemy się limitów ?
Jeśli chcemy podnosić poziom ligi to niestety na tą chwilę musimy ściągać dobrych zawodników.
Zawodników Polskich którzy mogą podnieść poziom ligi, a grają zagranicą jest może 3.

Ja byłbym skłonny systemowi wypożyczeń, dużo bardziej rozwiniętemu. Patrząc na nasz zespół Mateusza Mikę można by było wypożyczyć do klubu w którym miałby "zagwarantowane" miejsce w pierwszej 6. Podobnie nasz drugi libero. Chłopaki powinni się ogrywać. Myślę że dla tych zawodników znalazłoby się miejsce w klubach pls.

Zawodnicy z draftu to zawodnicy ze szkół wyższych które organizują rozgrywki. To działa tylko w USA, bo tylko tam tak to jest rozwinięte, małe miasteczka żyją takimi pojedynkami, u nas niestety póki co nie jest to możliwe.
Gdyby w każdej gminie istniał klub siatkarski dla graczy 15-19 i te kluby rywalizowałyby ze sobą, dodatkowo zwycięstwo niosłoby splendor za sobą (w USA NCAA - jest transmitowane, na mecze przychodzi masa osób , około 10 mln ludzi ogląda to w telewizji) to można faktycznie myśleć o drafcie, ale chyba nie ta wielkość kraju...

Ja wolę rozwiązanie Europejskie. Każdy klub z pls powinien w wymaganiach pls mieć określoną liczbę drużyn juniorskich, opłaconych "skautów", którzy przeszukiwaliby szkoły i gminazja w poszukiwaniu perełek. Organizacja turniejów w danym mieście dla młodzieży, a także otwartych naborów. itd...
Idźmy tokiem Barcelony.