Autor Wątek: Zmainy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013  (Przeczytany 6851 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Zmainy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« dnia: Kwietnia 24, 2012, 09:25:31 am »
Jakie wprowadzili byście zmiany w systemie rozgrywek?
Ja bym wprowadził:
- rozszerzenie składu meczowego do 14 zawodników
- wprowadziłbym drugiego libero tak jak we Wloszech
- system chalange powinien być weryfikowany publicznie na telebimie
- 2 sędzia publicznie uzasadnia swoją decyzję w systemie chalange do mikrofonu
- zwiększyłbym karę za niesportowe zachowanie /podobnie jak w lidze włoskiej oraz zwiększyłbym karę finansową max w PlusLidze do np 10 tys zł
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2012, 14:36:28 pm wysłana przez dina »

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2012, 09:40:33 am »
Jakie byście wprowadzili zmiany w systemie rozgrywek?
Ja bym wprowadził:
- rozszerzenie składu meczowego do 14 zawodników
- wprowadziłbym drugiego libero tak jak we Wloszech
- system chalang powinien być weryfikowany publicznie na telebimie
- 2 sędzia publicznie uzasadnia swoją decyzję w systemie chalange do mikrofonu
- zwiększyłbym karę za niesportowe zachowanie /podobnie jak w lidze włoskiej oraz zwiększyłbym karę finansową max w PlusLidze do np 10 tys zł

Pierwsze dwa punkty jak najbardziej. Czy system challenge powinien być weryfikowany publicznie? Uważam, że nie do końca. Czasami są tak minimalne różnice, że sędziom trudno jest wyłapać błąd, a jakby do tego doszło kilka tysięcy "ekspertów" na hali i każdy by zaczął krzyczeć swoje racje to wprowadzałoby to straszną nerwowość nie tylko na trybunach ale też wśród zawodników.
Co do zmian to proponowałbym jeszcze coś takiego jak jest w lidze włoskiej, że po  2 czy 3 żółtych kartkach zawodnik pauzuje 1 mecz, trochę by to utemperowało co niektórych.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2012, 11:22:21 am »
Co do wideoweryfikacji- nie podoba mi sie pokazywanie tego procesu na telebimie, to bedzie tylko eskalacja emocji.
Uzasadnianie decyzji do mikrofonu uwazam za niepotrzebne. Wystarczy patrzec na rece. I troche wiecej zaufania do naszych sedziow.

Moze mikrofony i sluchawki dla pierwszego i drugiego sedziego? jednak zdazalo sie, ze nie do konca bylo wiadomo co chce sie sprawdzac i drugi sedzia musial zasuwac pod slupek, czesto w asyscie kapitana (lub nie tylko) jednego z zespolow.

Moja podstawowa propozycja zmiany- weryfikujemy tylko ostatnia decyzje, ostatnia pilke.
To takie podstawowe, a tak przez wielu niezrozumiale. Jezeli w trakcie akcji ktos zauwaza jakis blad przeciwnika, zespol przerywa akcje i weryfikuje, skoro jest niemal pewny. Jezeli sie myli- traci punkt i jedna mozliwosc weryfikacji. Jak w tenisie.

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2012, 11:43:49 am »
Ja bym proponował przy weryfikacji taką opcje - jeśli zespół który sprawdza nie ma racji, traci punkt :D
i po kłopocie - sprawdzasz akcje tylko jeżeli jesteś przekonany o swojej racji  :P

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2012, 11:54:11 am »
.... Jezeli w trakcie akcji ktos zauwaza jakis blad przeciwnika, zespol przerywa akcje i weryfikuje, skoro jest niemal pewny. Jezeli sie myli- traci punkt i jedna mozliwosc weryfikacji. Jak w tenisie.....

No z tym to chyba lekko przesadziłeś :)   

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2012, 12:44:48 pm »
No z tym to chyba lekko przesadziłeś :)

Wieksza przesada jest sprawdzanie akcji "sprzed kilku kontr"- to przeczy duchowi sportu, oznacza, ze gra po bledzie nie miala juz sensu, nie miala znaczenia. Tak byc nie moze, wzorujmy sie tenisem.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 24, 2012, 13:07:51 pm »
    Model tenisowy - jestem za. Jeśli drużyna jest pewna swego, a sędzia nie wyłapał, przerywają akcję i proszą o weryfikację. Jesli wymiana była długa, można sprawdzić tylko ostatnią  cześć, a nie całą wymianę od początku.
    Telebim - jestem na tak. Technika idzie do przodu, obraz jest coraz lepszy. Dodałbym na stałe możliwość posiłkowania się kamerami Polsatu, zwiększenie ilości kamer challenge, no i prikaz dla sędziów, żeby nie bali się pokazywać "bez punktu" w sytuacjach, gdy technika nie jest wystarczająca.
    Rozszerzenie składu do 14 i drugi libero - jak najbardziej tak.
    Kary za niesportowe zachowanie - może zostać 5tys, ale za każdy wybryk. W pamiętnym dla nas przypadku, zawodnik vicemistrza Polski złapałby kumulację:
    • Co się k.. patrzysz - na podstawie powtórki TV i niewidomego, który czyta z ruchu warg
    • za każde k..., sp.. itd w kierunku sędziów
    • za każdy obraźliwy gest w kierunku kibiców
    • itd
    W sensie, poza pkt.1, pietnowane zachowania te same, ale kara za każde przewinienie, a nie jedna za cały mecz.
    No i system z piłki kopanej, za karki - pauza.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 24, 2012, 14:49:20 pm »
A ja przede wszystkim chce otwarcia ligi i walki o utrzymanie a nie beznadziejne zamykanie ligi i Gdańsk z Olsztynem ile to już tygodni pauzują. Gdzie tu sportowa rywalizacja?

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 24, 2012, 16:03:03 pm »
Jakie byście wprowadzili zmiany w systemie rozgrywek?
Ja bym wprowadził:
- rozszerzenie składu meczowego do 14 zawodników
- wprowadziłbym drugiego libero tak jak we Wloszech
- system chalang powinien być weryfikowany publicznie na telebimie
- 2 sędzia publicznie uzasadnia swoją decyzję w systemie chalange do mikrofonu
- zwiększyłbym karę za niesportowe zachowanie /podobnie jak w lidze włoskiej oraz zwiększyłbym karę finansową max w PlusLidze do np 10 tys zł

Wszystkie punkty są bardzo trafione. Więcej zawodników podnosi poziom spotkania. Większa liczba klasowych zawodników podnosi poziom rywalizacji w lidze. Czy nie było już przypadkiem planów, żeby powiększenie kadry meczowej było obecne w rozgrywkach reprezentacyjnych ?? i +L ?? Bo coś mi się wydaje że tak było

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Zminy w regulaminie rozgrywek w sezonie 2012/2013
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 24, 2012, 16:07:11 pm »
Wszystkie punkty są bardzo trafione. Więcej zawodników podnosi poziom spotkania. Większa liczba klasowych zawodników podnosi poziom rywalizacji w lidze. Czy nie było już przypadkiem planów, żeby powiększenie kadry meczowej było obecne w rozgrywkach reprezentacyjnych ?? i +L ?? Bo coś mi się wydaje że tak było

Zgadzam sie z A:) w 100 % - świetne propozycje