Autor Wątek: Liga rosyjska  (Przeczytany 170080 razy)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 02, 2013, 17:19:16 pm »
Nooo i drużyna Bartosza w pięknym stylu wypunktowała ekipę gwiazd. Bardzo dobre spotkanie Bartka - można powiedzieć W KOŃCU. Jednakże żeby nie było tak kolorowo, bardzo dobre spotkanie w.. ATAKU. Coraz lepiej wygląda współpraca na linii Grankin - Kurek. To co było zmorą w meczu z Trentino w Moskwie czyli atak z 6 strefy dziś wyglądał wręcz świetnie. Grankin szukał swojego najskuteczniejszego zawodnika w każdej strefie. Były momenty gdzie Bartosz odunięty od przyjęcia przejmował rolę nominalnego atakującego i to z powodzeniem. Co więcej, kilka fantastycznych obron, a w 1 linii robił co chciał z blokiem Biełgorodu. Niestety, sezon w Rosji pokazuje dobitnie że Bartosz jest świetnym atakującym. Przyjmującym jest marnym i to jest fakt. Słabiuteńkie przyjęcie nie tylko flotów z czym zawsze miał problem, ale także zagrywek mocnych. Było ustawienie gdzie Tietiuchin zrobił na nim aż 3 punkty. Dodatkowo dochodzi koszmarne przyjęcie na paluchy - ileż piłek przerzucił Bartek na drugą stronę.. Masakra. Mam nadzieję, że z meczu na mecz forma będzie zmierzała ku lepszemu, a co za tym idzie przyjęcie się poprawi.
Warto też pochwalić w ekipie Dynama Grankina który rozegrał świetne spotkanie. Rozprowadzał blok Biełgorodu (co nota bene nie jest prostą sprawą) jak chciał. Co mi najbardziej utkwiło w pamięci - niedokładne przyjęcie bodajże Bartosza na początku 2 seta. Piłka przechodzi na drugą stronę, Grankin 'próbuje' rozgrywać po czym puszcza piłkę, a ta wpada 'za kołnierz' Muserskiemu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Uśmiech rosyjskiej wieży w tym momencie był po prostu becenny  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ogólniej mówiąc Dynamo ustawiło sobie cały mecz.. zagrywką. Zapoczątkował tą świetną serię moskiewski środkowy który robi na mnie ogromne wrażenie czyli Alex Krivets. Bardzo dynamiczny zawodnik podobnie jak jego kolega po przekątnej doskonale wszystkim znany Sherbinin. Szkoda tylko, że Sergiej tak rzadko z nich korzystał dziś. Rozumiem, że po drugiej stronie siatki nie stał byle kto, no ale powiedzmy sobie szczerze środkowy Dynama sroce spod ogona nie wypadli i jeśli chodzi o dobieranie kierunku ataku radzą sobie z tym całkiem dobrze. Ciesze się, że osłabione Dynamo - osłabione, bo w meczu tym nie zagrał nominalnie pierwszy atakujący czyli Paweł Krugłow. Nie wiem czy to kontuzja czy inny wypadek losowy, ale dziś go niestety nie było  :-\ Przyznam szczerzę, że gdy zobaczyłam na boisko wybiegającego młodziutkiego leworęcznego Egora Popova lekko się przeraziłam bo to przecież nie kto inny jak Krugłow był ostatnio liderem Dynama - głównie pokazał swoją wartość w meczach z Trentino, a raczej muczu i złotym secie gdzie teoretycznie sam załatwiał sprawę w ataku. Ale na szczęście młodziutki Popov dał radę. Pewnie, w ataku nie nabił 30 punktów, ale kończył to co kończyć musiał i chwała mu za to.

Co do ekipy Biełgorodu.. Przed meczem chyba wiele osób by na ekipę Kurka nie postawiło, bo co jak co ale przyszło się jej mierzyć z zespołem grającym typowo siłową siatkówkę, a wiadomo, że przeciwko takim zespołom gra się po prostu.. źle.
Przez 2 pierwsze sety Grozer był cieniem samego siebie. Może nie popełniał drastycznych błędów, ale po prostu każdy atak był broniony przez ekipę Czerednika. Do tego dochodziły czapy po których albo Biełgorod tracił punkty albo asekutowali się oddając łatwą piłkę Dynamu. Dopiero w 3 secie się lekko rozegrał, ale szału też nie było. To głównie jego zasługa, że Dynamo mogło wygrać ten mecz w 3 setach bo w końcówce Biełgorod prowadził 2 punktami, ale to włąsnie błędy Dżordża spowodowały, że to Bartek mógł cieszyć się z dość szybkiego zwycięstwa. Jakoś specjalnie nie można pochwalić żadnego zawodnika Biełgorodu.. Wszyscy zagrali poniżej pewnego poziomu, a Tietiuchin zagrał chyba jedno z gorszych spotkań w swoim życiu notując 10% skuteczność w ataku  :o :o :o :o Fajne wejście zaliczył Ilinykh który zmienił wspomnianego wcześniej przeze mnie Tietiuchina. Uważam jednak, że zmiana ta była 'ciut' za późno, no ale z tego co mi wiadomo młodziutki przyjmujący miał ostatnio problemy zdrowotne.

Cóż, mecz mógł się podobać. Pewnie miał to być hit kolejki, ale niestety chyba przy tak pasywnej grze Biełgorodu ciężko nazwać to hitem chociaż kit też z tego nie wyszedł, bo jednak momentami pojawiała się walka, a i błędów własnych nie było jakoś specjalnie dużo.

Tutaj statystyki z dzisiejszego spotkania dla zainteresowanych - http://www.belogorievolley.ru/season-2012-2013/stat-2012-2013/9577-2013-02-02-dynamo-m-belogorie-stat.html
Seize the day or die regretting the time you lost.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 02, 2013, 17:39:44 pm »
Na mecz zerkałem od połowy II seta.
W II secie Grozer nie grał ani dobrze, ani słabo, ponieważ prawie nie dostawał piłki. Nie dostawał jej, gdyż Kurek demolował ekipę Dżordża zagrywką. III set zarówno w wykonaniu Dżordża jak i Bartka był znakomity. Przerastali dojrzałością swoich kolegów, a rosyjski sprawozdawca nie mógł się ich obu nachwalić (oczywiście jak na temperament rosyjskiego sprawozdawcy siatkarskiego, czyli temperament znieczulonego ślimaka).
Mieliśmy w +L zawodników światowego formatu. Nie potrafiliśmy ich docenić, bo nie potrafiliśmy docenić całej naszej ligi. Przezabawne było wysyłanie Kurka do Rosji "po naukę"  ;D On jest tam gwiazdą i zanosi się na to, że będzie gwiazdą nr 1! Strata tych zawodników obniżyła poziom gry nie tylko Resovii i Skry, ale wręcz całej +L. Życzę Zaksie (dla dobra polskiej siatkówki), żeby jej gra w LM zaprzeczyła mojej tezie, jednak chyba się nie mylę. Wyrównaliśmy poziom ligi, ale odrobinkę poniżej ubiegłorocznego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 02, 2013, 18:13:50 pm »

Mieliśmy w +L zawodników światowego formatu. Nie potrafiliśmy ich docenić, bo nie potrafiliśmy docenić całej naszej ligi. Przezabawne było wysyłanie Kurka do Rosji "po naukę"  ;D On jest tam gwiazdą i zanosi się na to, że będzie gwiazdą nr 1! Strata tych zawodników obniżyła poziom gry nie tylko Resovii i Skry, ale wręcz całej +L. Życzę Zaksie (dla dobra polskiej siatkówki), żeby jej gra w LM zaprzeczyła mojej tezie, jednak chyba się nie mylę. Wyrównaliśmy poziom ligi, ale odrobinkę poniżej ubiegłorocznego.

Śmiejesz się z wysyłania Kurka do Rosji po naukę? Napisałam pewne wyjaśnieje Twojej wypowiedzi w poprzednim komentarzu. Bartek zarówno w Skrze jak i reprezentacji jest kryty w przyjęciu. Czy takiego zawodnika - zawodnika który gra na pozycji przyjmującego - można nazwać kompletnym? To jest tak jakbyśmy środkowego bloku - który nota bene nie umie blokować - nazwali kompletnym środkowym. Pod okiem Czerednika Kurek nie ma taryfy ulgowej. Przyjmuje i nie ma że boli. Dziś popełnił masakryczną ilość błędów - uwierz, żeby bolały jak się to oglądało. Proste piłki przyjęte na paluchy i dostarczane pod nos Muserskiemu. Mam nadzieję, że tam go nauczą grać w ataku z przyjęciem. Nie ma że boli. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Odnośnie gwiazdy - chyba się lekko rozpędziłeś.  Jak można nazwać zawodnika gwiazdą, skoro zagrał w lidze może 8 spotkań z czego jedno BARDZO DOBRE i to spotkanie było właśnie dziś?!  ::)  Przecież on jeszcze nic w tej Rosji nie pokazał, więc jaka tam z niego gwiazda? To tak jakbyś powiedział, że Nikola Kovacević to gwiazda Plusligi - a przecież u nas nie gra tak wiele, bo najczęściej wchodzi z ławki. Nie wywyższajmy Bartosza.. Oczywiście, my znamy jego wartość, znamy wartość Bartosza w formie, ale Rosjanie się o tym jeszcze nie przekonali, bo jak mówił Czerednik Kurek jeszcze nie jest gotów do wielkiej gry, zresztą sam Bartosz o tym przypomina. W Lidze Mistrzów - a dokładniej w meczach z Trento też grał kaszanę. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej (mam nadzieję) ale żadną gwiazdą to on nie jest, chyba, że bierzemy pod uwagę głosy jego fanek na rosyjskiej stronie chempionat gdzie wybierają zawodników do meczu gwiazd, to wtedy przyznaję rację, tam jest jednym z najlepszych  ;D
Seize the day or die regretting the time you lost.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 02, 2013, 18:36:56 pm »
Grankin, Grozer, Kurek Achrem,Nowakowski, Muserski , Ignaczak  Resovia 2014  8) i Repres maluj te hasła o LM na siedziby firmy Asseco  ::) ::)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 02, 2013, 18:49:07 pm »
Btw, zapomniałam dodać, że drużyna Łukasza wygrała dziś 3:1 z Lokomotivem Nowosybirsk. Nie wiem jak zagrał Ziomek bo niestety, transmisji nie było i to już kolejny raz.. :( Nie wiem też czy zagrał lider zespołu z Nowego Urengoja Bakun bo w ostatnim spotkaniu nie wystąpił, a mimo to drużyna Łukasza poradziła sobie z tragicznie grającym tego dnia Dynamem.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 02, 2013, 19:25:23 pm »
Grankin, Grozer, Kurek Achrem,Nowakowski, Muserski , Ignaczak  Resovia 2014  8) i Repres maluj te hasła o LM na siedziby firmy Asseco  ::) ::)

Czyżby zarząd odnalazł te 20 mln o których tak piszą w mediach??  ;D

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 02, 2013, 19:36:05 pm »
Czyżby zarząd odnalazł te 20 mln o których tak piszą w mediach??  ;D

No co Ty! U nas będą Ci zawodnicy będą grać charytatywnie, bo skoro w Bełchatowie można to i w Rzeszowie, a te 20 milionów to chyba Pan Bińczyk nam zakosił, bo niestety nikt poza nim ich nie widziałk  :(
Seize the day or die regretting the time you lost.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 02, 2013, 19:38:18 pm »
Na ten skład obawiam sie ze i 20 mln mogło by nie starczyc

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 02, 2013, 20:17:36 pm »
Szanowna Paulo. Wyobraź sobie, że w każdej drużynie zawsze! jeden przyjmujący jest kryty w przyjęciu. Najczęściej ten, który jest przy siatce, ale niekoniecznie. Żeby nie wiem co, z pajpa w każdym meczu atakuje się rzadziej niż ze skrzydła. Owo "krycie" polega na tym, że ma trochę mniej placu do przyjęcia niż dwaj pozostali.
Między tym, co Czerednik mówił, a tym, co robi jest różnica. Widać ją było w dzisiejszym meczu i widać ją będzie w następnych. Kurek jest i będzie u niego pierwszą armatą. "Kompletny"? A po co? Pewnie, że dobrze byłoby, żeby każdy zawodnik umiał przyjmować, rozgrywać, atakować, blokować i bronić oraz mówić w 6 językach i telepatycznie odbierać sugestie trenera, a także pięknie się kłaniać. Tylko, że nikt nie kupi Kurka po to, żeby ten błyszczał w przyjęciu. Tacy naiwniacy nie mają dostępu do dużych pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2013, 20:20:26 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 02, 2013, 20:43:25 pm »
Niekoniecznie to co mówisz jest prawdą Represie. Zależy o jakim kryciu mówimy. Taki Kurek w kadrze czy Skrze był całkowicie kryty w przyjęciu flota. On można powiedzieć znikał z przyjęcia, a tym zajmował się zarówno Winiar jak i Zatorski. To samo było w reprezentacji - Igła i Winiar, a Kurek z boiska. W Resovi jakoś nie widzę Alka całkowicie odsuniętego od przyjęcia flota. Ma swój korytarz i tyle. Leci na niego - przyjmuje, a jak nie to specjalnie się w przyjęcie nie angażuje. W przyjęciu mocnej zagrywki z kolei Bartosz miał zwykle swój korytarz do przyjęcia. Nic więcej, chociaż zdarzało się gdy był w 1 linii, że wchodził w środek i później przyjmujący trafiali mu w linię - zresztą w Skrze było to samo. Chodzi mi tutaj o to, że w Moskwie NIKT, powtarzam NIKT go nie kryje. Dziś zdarzało mu się zabrać to co było Bragina co dość komicznie wyglądało  ;D
Nie musisz mi też tłumaczyć na czym polega krycie, bo uwierz siatkówki nie oglądam od wczoraj, a też nie oglądam jej po to by zachwycać się buzią Juantoreny czy mięśniami Sokolova ;)

Czerednik mówił to zaraz po 1 meczu z Trentino - mówił prawdę, bo Bartosz grający na 30% w ataku nie jest żadną gwiazdą. Dziś przyznałam zagrał w końcu dobre spotkanie, ale było to PIERWSZE dobre spotkanie naszego zawodnika w barwach Dynama. Oczywiście, Moskwa po to go ściągnęła bo jest jedną z większych armat na świecie - nie zaprzeczam, ale nie zapominajmy także, że jest jeszcze Veres który sroce spod ogona nie wypadł, a my doskonale wiemy jak ten zwodnik w ataku grać potrafi. Po prostu odniosłam się do Twoich słów jakoby Bartosz był gwiazdą - NIE, póki co żadną gwiazdą w Rosji nie jest. Nie jest nią też Grozer. Chyba, że chodzi Ci o to, że zostali ściągnięci z Plusligi do Superligi jako gwiazdy - wtedy pełna zgoda. Bartosz po prostu jest po kontzuji, pewnie gdyby nie ona dziś byłby zdecydowanym liderem swojego zespołu.

Chwytasz mnie za słówka. Kompletny to dla mnie taki który przyjmie co trzeba i zaatakować potrafi. Ja nie mówię żeby Bartosz przyjmował jak Sergio, bronił jak Henno, sypał jak Ricardo, blokował jak Muserski i atakował jak.. Bartosz. Mi tylko chodzi o to, że dzisiejsze błędy były juniorskimi błędami. O ile mocnej zagrywki czasami człowiek nie jest w stanie zamortyzować bo siła jest zbyt duża o tyle zagrywka typu flot bez rotacji nie może zostać przyjęta na drugą stronę  ::) Nie mówię o przyjęciu Sergio - wbij sobie to do głowy. Wystarczy mi stabilne przyjęcie, nic więcej, bo po prostu Czerednik wystawiając go do pełnego przyjęcia poniekąd od niego tego wymaga. Gdyby zależało mu TYLKO na ataku to po prostu byłaby powtórka z rozrywki czyt. ze Skry ;)
Seize the day or die regretting the time you lost.