Autor Wątek: Liga rosyjska  (Przeczytany 170078 razy)

Totmes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 218
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 30, 2013, 21:10:19 pm »
Oglądałem wczorajszy i dzisiejszy mecz i z dużą dozą pewności mogę powiedzieć, że Biełogorod zdobędzie mistrzostwo Rosji. Naprawdę dobrze grają. Zenit miał słabszy sezon ale przy ,,pomarańczowych" nie istniał.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 30, 2013, 22:27:20 pm »
No cóż, Biełgorod pokazał swoją siłę w tych PO. Na początek pokonał bądź co bądź Dynamo Moskwa, później zwycięzce LM - Loko Nowosybirsk bądąc już w niezłych opałach bo przecież przegrywali 2:0 w meczach  :o i teraz w dość przekonnującym stylu pokonują jeszcze Mistrza Rosji..
No cóż, cały potencjał który gdzieś tam na papierze widniał ekipy z Biełgorodu po prostu wypalił w najważniejszym momencie. Poza Grozerem wszyscy są w bardzo wysokiej formie. Grozer jak to Grozer przeplata dobre mecze słabymi, ale w całym sezonie zdecydowanie więcej miał spoktań średnich żeby nie powiedzieć słabych. Na szczęście ma dobrego zmiennika - młodziutkiego Żigałowa który raczej nigdy nie zawodzi, patrząc na to z kim przychodzi mu grać, ma przecież obok siebie doświadczonych zawodników to nie dał chyba nigdy plamy.
Tietiuchin z Khteyem ładną robotę odwalają nie tylko w defensywie ale także w ataku. Grozer nie jest osamotniony, a raczej powiedziałabym, że odkąd oglądam jego spotkania to chyba nigdy nie był opcją numer 1 ataku :o Wiadomo, że takową jest Muserski, a piłka nie musi być przyjęta perfekcyjnie, wystarczy na 3-4 metr i jest wrzutka do Musera. Fajnie też w zespół wkomponował się Duff, dobrze rozumie się z Makarovem, jakiegoś życia nabrał w tym zespole, bo w Arkasie to był taki.. przymulony?! ;D
No i Makarov.. Dla mnie to taki cichy bohater tych wszystkich spotkań. Jest niesamowicie ekspresyjnym zawodnikiem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Utożsamia się z kibicami, ale także jest takim mentalnym przywódcą teamu - tak to przynajmniej wygląda z boku, jak dla mnie. No i nie powiem, czasami potrafi zaskoczyć swoim zagraniem. Jest konsekwetny do bólu, nie przestaje grać pewnymi opcjami nawet wtedy gdy po prostu nie idzie.

Z kolei z drugiej strony.. Katastrofa. Maxa po prostu nie ma. Podobno ma problemy zdrowotne, no ale cóż.. Czy problemy zdrowotne to powód by piłkę na pojedyńczymi bloku wywalać w aut i to tyle razy?!  :o Nie sądze. Dawno nie widziałam tak słabego sezonu Maxima, ale cóż, kiedyś to ciągłe granie na wysokich obrotach musiało się na nim odbić. Jest on tylko człowiekiem, a nie maszyną.
Siwożelec to zdaje się, że dziś był zawodnikiem BIełgorodu ;D Błędy w przyjęciu, błędy w ataku :o stanowczo za dużo tego! Za dużo! Później wprowadzenie Jurka który nie grał źle. Wiadomo, ofensywnym siatkarzem to on specjalnie nie jest, raczej odpowiada za defensywe i w moim odczuciu się z tej roli wywiązywał, no ale cóż.. Zenitowi potrzeba byłoo siły ognia.
Matt nie grał źle, ale końcówka 4 seta to katastrofa. 3 bądź 4 soczyste czapy od Żigałowa i Muserkiego bolały i to bardzo. Nie tylko jego, ale i mnie bo widząc bezradnego Matta po prostu zaniemówiłam.
Napewno w tych wszystkich spotkaniach z Biełgorje Matt był najlepszym zawodnikiem, najjaśniejszą postacią i to dzieki niemu w głównej mierze te spotkania były w miarę wyrównane.
Cóż, warto jeszcze pochwalić w dzisiejszym spotkaniu festiwal obron w wykonaniu obu libero. Momentami wyciągali nawet ataki z krótkiej  :o :o :o :o Ale podobno liga rosyjska to taka młocka, cóż  ;D ;D ;D

Żałuję, bardzo żałuję, że Zenit odpadł.. No ale cóż, nie można powiedzieć, by to był ich szczyt formy. Ja pokuszę się o stwierdzenie, że oni byli dalecy od swojego optimum, a co dopiero od życiówki. Taki jest sport, mam nadzieję, że następnym razem będzie jeszcze lepiej.. Teraz chyba mogą się pożegnać z LM bo nie sądze by to im przypadł dzikus LM :/ Sezon chyba nie będzie dla nich udany, po wzmocnieniu jakim niewątpliwie był Anderson w miejsce Priddego oczekiwania w klubie były zgoła inne. Na poczatku brak awansu do turnieju finałowego Pucharu, gdzieś kupienie 'dzikiej karty' później słaby występ w LM - bo nie okłamujmy się, mnie poziom tej siatkówki nie zabił no i koniec końców brak awansu do finału.. Życie :)

Co do samego finału - Ufa może powalczyć, ale większych szans na Mistrzostwo Rosji nie widzę. Ekipa z Biełgorodu jest pozytywnie nakręcona, pokonała bardzo silne zespoły i teraz jest o krok od wymarzonego sukcesu.. Tylko oni sami mogą się tego pozbawić gdy za wcześnie uwierzą, ale nie sądze by było, aż tak źle.
Georg, wracaj zdróW! Mimo, że forma nie zabija jesteś potrzebny tej drużynie! Mam nadzieję, że z barkiem wszystko OK.

Statty http://www.belogorievolley.ru/season-2012-2013/stat-2012-2013/10424-2013-04-30-belogorie-zenit-stat.html
Seize the day or die regretting the time you lost.

prz22

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #222 dnia: Maja 04, 2013, 13:12:50 pm »
Pytanie do kogoś, kto śledził na bieżąco rosyjską ligę. Łukasz Żygadło faktycznie grał tak dobrze w tym sezonie w Fakiele, że go Zenit bierze teraz na pierwszego?;)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #223 dnia: Maja 04, 2013, 13:25:02 pm »
Pytanie do kogoś, kto śledził na bieżąco rosyjską ligę. Łukasz Żygadło faktycznie grał tak dobrze w tym sezonie w Fakiele, że go Zenit bierze teraz na pierwszego?;)

Ziomek miał świetny sezon w Rosji. Na samym początku trzeba zaznmaczyć, że w jego zespole nie ma wielkich gwiazd na miarę Andersona, Michajłowa czy Grozera a tak dzielnie walczyli z najlepszymi. Wychodząc na spotkanie nie mieli 100 kg w spodenkach tylko dlatego, że przed nimi stoi wielki Zenit czy wielkie Dynamo (oczywiście mówię o potencjale na papierze gdzie wszystkie, no dobra - większość zespołów miała po prostu większe). Łukasz świetnie rozdzielał piłki między swoich kolegów, dobrze funkcjonował u niego środek, można powiedzieć, że bardzo często go używał. Mnie osobiście nie dziwi, że Zenit chce go pozyskać. Vermiglio coraz częściej miewał słabe mecze - jak chociażby wielka gwiazda Zagumny. Nie mówię już o półfinałowym spotkaniu w LM pomiędzy Zenitem i Loko gdzie ewidetnie 7 zawodnikiem na boisku Nowosybirska był właśnie Vermiglio.. Coraz częściej więcej gada niż gra i takie są tego konsekwencje. Mówi się, że ma być zamiana na lini Fakeł - Zenit, ale także gdzieś na włoskich portalach czytałam, że zarówno Cuneo jak i Macerata chcą Valerka u siebie, więc głowy nie daje.
Fakt jest jeden - Zenit chce Ziomka i zrobią wszystko by go do siebie sprowadzić. Z tego co mi wiadomo Ziomek podpisał kontrakt na 2 lata, więc pewnie trochę będą musieli za niego sypnąc. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku licze na to, co więcej, trzymam kciuki by Zenit dostał dzikusa do LM ;)
Seize the day or die regretting the time you lost.

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #224 dnia: Maja 04, 2013, 17:20:45 pm »
A kiedy Finał, nie dzisiaj?
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #225 dnia: Maja 04, 2013, 17:37:56 pm »
Od 7.03  chyba

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #226 dnia: Maja 04, 2013, 18:04:26 pm »
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 04, 2013, 18:25:18 pm »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 07, 2013, 13:47:50 pm »
http://tvstart.ru/?p=5412
Dziś, o 15 - finał!!
Seize the day or die regretting the time you lost.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 07, 2013, 16:00:56 pm »
Włączyłem przed chwilką - dlaczego Grozer nie ma?
2-0 - nie spodziewałem się takiego wyniku  :o