Autor Wątek: Liga rosyjska  (Przeczytany 170060 razy)

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #300 dnia: Stycznia 27, 2014, 14:30:04 pm »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2014, 14:34:45 pm wysłana przez spider2you »
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

alexis_wroc

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #301 dnia: Stycznia 31, 2014, 19:46:01 pm »
No i znowu Dżordż z pucharem! Biełgorod zmiażdżył wręcz zarówno Zenit, jak i Dynamo... oba mecze 3:0. Mogą namieszać w LM, oj mogą!  :)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #302 dnia: Stycznia 31, 2014, 20:44:36 pm »
No i znowu Dżordż z pucharem! Biełgorod zmiażdżył wręcz zarówno Zenit, jak i Dynamo... oba mecze 3:0. Mogą namieszać w LM, oj mogą!  :)

Namieszać to raczej złe słowo ;) Namieszać to mogła Budva albo jakiś skromny zespół. Biełgorod był budowany na zwycięstwo w LM i od samego początku widzę w nich faworyta. Dlatego w przypadku naszego awansu do FF LM po cichu kibicuje Zenitowi w starciu z Piacenzą bo w półfinale wolę żeby Resovia grała z Halkbankiem niż Lokomotivem.

A teraz już na temat. Oglądałem może tylko 2 mecze pucharowe więc za dużo wypowiadać się nie mogę ale jedyną niespodzianką jest chyba przegrana tak łatwo i w tak słabym stylu Zenitu, w półfinale z Lokomotivem Biełgorod. Ostrzyłem sobie zęby na ten pojedynek bo Zenit ostatnio był w naprawdę dobrej formie a tu taki ,,klops''. Ciężko powiedzieć czy to drużyna Grozera zagrała tak dobrze czy po prostu Zenit tak słabo. Na moje oko raczej ta druga opcja ;)
Jak ktoś liczył na zacięty pojedynek w finale to się przeliczył. Powtórki z ligowych parkietów nie było i teraz to Lokomotiv wygrał gładko, łatwo i przyjemnie. Puchar Rosji nudny i zdominowany przez Biełogorie.
Indywidualnie to nikt szczególnie się nie wyróżnił. Piszę tu głównie o meczach finałowych. Grozer bardzo przeciętnie. Moim zdaniem do Dżordża rosyjska liga nie pasuje. Ten klimat na trybunach itd.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2014, 20:47:03 pm wysłana przez Blejd »

alexis_wroc

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #303 dnia: Lutego 01, 2014, 15:51:45 pm »
Namieszać to raczej złe słowo ;) Namieszać to mogła Budva albo jakiś skromny zespół. Biełgorod był budowany na zwycięstwo w LM i od samego początku widzę w nich faworyta.
Oczywiście masz rację. Z przyzwyczajenia napisałam 'namieszać', bo zazwyczaj jak myślę o LM - mówię Zenit, "Trentara" itd. Szkoda, że Macerata i Piacenza tak szybko na siebie trafiły, bo aż szkoda wyrzucać jeden z tych zespołów. W ogóle finał powinien składać się z 6 albo i 8 drużyn, wtedy by się wszystkie pomieściły  ;D

Grozer bardzo przeciętnie. Moim zdaniem do Dżordża rosyjska liga nie pasuje. Ten klimat na trybunach itd.
Nie bójmy się tego słowa - Dżordż zagrał po prostu słabo. W obu meczach. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że mu liga nie pasuje, bo widziałam go parę razy w tym sezonie i prezentował się co najmniej nieźle. No i nie bez powodu przedłużył kontrakt do 2015  :D Może pracują dużo na siłowni i Grozerowi brakuje dynamiki, czucia na zagrywce... Pożyjemy, zobaczymy.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #304 dnia: Lutego 01, 2014, 17:04:49 pm »
Zenit jest w ciężkim treningu to było widać podczas tego turnieju. Ruszali się jak.. Resovia w meczu z Warszwą, czyli - jak muchy w smole.
Nie wyciągałabym daleko idących wniosków z tego turnieju, bo to taki turniej jak i u nas. Niby coś znaczy, ale nikt się o niego zabijać nie będzie.
Biełgorod wygrał, bo grał u siebie, poza tym ich zagrywka i blok jest po prostu miażdżąca. Te dwa elementy to jakieś 60% zespołu. Wszystkei braki, głównie skrzydłowe nadrabiają właśnie zagrywką.

Co do Grozera.. Widać, że to nie jest to. Wbrew pozorom poprzedni sezon nei był dla Niemca udany w 100%. Oczywiście. Puchar Rosji, Mistrzostwo Rosji to jednak coś, ale trzeba pamiętać, że w finale zbyt wiele nie pograł - kontuzja, a przed nim no po prostu zwyczajnie nie błyszczał. Kontrakt przedłużono z nim zdaje się po Pucharze Rosji i to na dwa lata, ale umówmy się - to nic nie znaczy, nie w Rosji. Jeśli nie powiedzie im się w LM to będą szukać zapewne radykalnych zmian własnie na skrzydłach, bo te - jeśli brać pod uwagę teoretyczny skład FF czyli Zenit, Halkbank - i trzeciego zespołu nie typuję, żeby nie zapeszyć - to skrzydła, a głównie to lewe wyglądają w Biełgorodzie najsłabiej. Pewnie, te braki są w stanie nadrobić właśnie w/w zagrywką i blokiem, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że te elementy perfekcyjnie wychodzą praktycznie tylko na własnej hali. W Turcji niekoniecznie będzie tak pięknie i łatwo, a nie zapominajmy, że przed nimi jeszcze operacja Trydent, a z Sokolovem w gazie nie gra się łatwo ;)
Seize the day or die regretting the time you lost.

venom04

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 281

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #306 dnia: Lutego 15, 2014, 22:21:01 pm »
Wie ktoś na jakiej stronie będzie można obejrzeć wtorkowy mecz (przedsmak) półfinału LM z udziałem Biełgorodu i Kazania?

venom04

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 281
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #307 dnia: Lutego 15, 2014, 23:19:34 pm »
Coś odnośnie meczu Winiarskiego w Superlidze
http://volley24.pl/index.php/ligi-zagraniczne/rosja/22884-kolejna-wygrana-zespolu-michala-winiarskiego

Moim zdaniem Winiar całkiem fajnie sobie radzi, od czasu powrotu po kontuzji, a już na pewno lepiej od tak faworyzowanego Spiridonowa. Co prawda w dzisiejszym meczu nie mógł rozwinąć pełni możliwości w ataku, gdyż drużyna przeciwna prała w niego na zagrywce, ale właśnie w elemencie przyjęcia zagrał bardzo dobrze. Z resztą w jego ekipie od kończenia ataków jest Bakun, obecnie najlepiej punktujący w Superlidze...

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #308 dnia: Lutego 17, 2014, 00:18:13 am »
Wie ktoś na jakiej stronie będzie można obejrzeć wtorkowy mecz (przedsmak) półfinału LM z udziałem Biełgorodu i Kazania?

Znalazłem Laolę już. Jak ktoś zna rosyjską telewizję transmitującą, to może zapodać.

PS. Orientuje się ktokolwiek gdzie gra obecnie Iwan Demiakow? Jeszcze niedawno go uznawano za wschodzącą gwiazdę rosyjskiej siatkówki.

venom04

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 281
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #309 dnia: Lutego 17, 2014, 00:29:06 am »