Autor Wątek: Mistrzostwa Europy 2015  (Przeczytany 55327 razy)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 875
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2015, 15:42:28 pm »
Wydaje mi się iż Fabian powinien dostać miesiąc wolnego od siatkówki i dopiero później wrócić do treningów. Obecnie z niego pożytku nie będzie a jego gra będzie przynosić więcej szkody niż pożytku. Lukas jest na tyle dobrym rozgrywającym, iż powinien sobie poradzić. Później Fabian powinien powalczyć z Lukasem o skład, bo z urzędu na pewno go nie powinien dostać. Podobnie Piotrek Nowakowski. On też powinien odpocząć. Wiem, iż to nie jest korzystne dla Klubu ale na ich obecnej dyspozycji to są zawodnicy wypaleni psychicznie mający po dziurki w nosie siatkówki. To nie forma fizyczna lecz bardziej psychiczna. Antiga zajechał naszych bo dostał cel aby wygrać wszystko. I całe g... ugrał.
Uważam również iż w pierwszym meczu sezonu to Jochen powinieneś być pierwszym atakującym. Bartek po początkowych achach i ochach zaliczył zjazd  dół. Jak będzie lepszy to może wygryzie Jochena ze składu. Na razie nie jest. W najważniejszych momentach zawiódł.

Oczekujesz niemożliwego. Klub to nie jest dodatek do reprezentacji żeby sobie go olewać. Dla niektórych kibiców to reprezentacja jest dodatkiem. I Fabian chce czy nie chce musi znaleźć motywacje.

I tak a propo dawania wolnego naszym reprezentantom to wczoraj Łukasz Kadziewicz mnie nieźle rozbawił w studiu mówiąc, że teraz wszyscy powinni pokazać, że dobro siatkówki reprezentacyjnej w Polsce jest najważniejsze i Antiga powinien porozmawiać z trenerami klubowymi o ich przygotowaniu zawodników do turnieju styczniowego. Nie, Panie Łukaszu! To nie z trenerami powinien porozmawiać jeśli już, Antiga. Raczej z prezesami klubów.

Ogólnie zwalanie winy na zmęczenie mnie bawi. Bo nawet jeśli jest zasadne to kto kazał Antidze tyrać całym zespołem, cały sezon?
Teraz Antiga tak naprawdę skazany jest na łaskę trenerów klubowych i jak oni przygotują zespół do stycznia. I jeśli za usprawiedliwienie postawy na ME brać zmęczenie to niestety przesłanki nie są pozytywne. W klubach chłopaki sobie też nie odpoczną a wtedy forma z ME może się powtórzyć...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Października 15, 2015, 17:24:57 pm »
Prezes PZPS pan Papke. Jak poszukasz to znajdziesz wywiad o celach dla kadry i oczekiwaniach od Mistrzów Świata.
Ale chyba mnie nie zrozumiałeś lub nie precyzyjnie się wypowiedziałem. W takiej formie Fabian to ciężar dla Klubu. Jeżeli ma grać piach to lepiej aby nie grał. Tak po prostu. Stać nas na odesłanie go do kwadratu ale nie stać nas na przegranie przez niego meczu. I w interesie klubu jest aby Fabian był w dobrej formie. Może być to nawet na koniec lutego kiedy będą decydujące mecze LM. Dodatkowo Kurek na ataku w takiej formie to sabotaż. Nie wiem jak wy, ale Puchar Polski w tym sezonie bym odpuścił. Tak po prostu.

Oczywiście będą naciski i presja na ogrywanie kadrowiczów. Pewnie jeszcze większa na Wlazłego, Gumę i Winiara aby wrócili. Ale trzeba będzie z tym żyć i robić swoje.

edikp

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Października 15, 2015, 17:31:19 pm »
Sorry Drzyzga od pewnego czasu jest podawczem piłki, finezji w tym rozegraniu nie ma. A nasz Kuraś może i moc ma ale sprytu w tych atakach niestety narazie nie widać. A siatkówka to gra sprytu. Mam nadzieje że wi?cej zobaczymy u nas Tichego bo powinien grac ten który jest w lepszej formie a nie ten co jest w reprezentacji i jemu sie należy. W tamtym sezonie widać było nie raz fochy Fabiana jak rzucał tabliczką bo go trener zmienił.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Października 15, 2015, 17:49:49 pm »
Cytuj
Wydaje mi się iż Fabian powinien dostać miesiąc wolnego od siatkówki i dopiero później wrócić do treningów. Obecnie z niego pożytku nie będzie a jego gra będzie przynosić więcej szkody niż pożytku.
Jeżeli jest przemęczony, to powinien odpocząć, ale gra w Klubie to jednak coś innego i otoczenie inne i powrót do Rodziny. Może się okazać, że nie trzeba tak długo czasu na powrót do dobrego grania.
Mamy dobrych zawodników na każdej pozycji, a na rozegraniu Tichy zapewne dużo będzie grał.
Do tego turnieju kwalifikacyjnego kilka tygodni pozostało i wcale to nie jest odległe. Może Antiga sięgnie po nowe twarze, może Śliwka dostanie powołanie. Bardzo chciałbym Go widzieć w kadrze, duży talent.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2015, 17:52:34 pm wysłana przez MarianG »

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Października 15, 2015, 18:24:25 pm »
Przypomnę tylko słowa Kowala z ubiegłego roku o znużeniu siatkówką u Mistrzów Świata . Skoro sukces ich tak wymęczył to tegoroczne porażki tylko spotęgują to odczucie u kadrowiczów. W ubiegłym roku starczyło na 12 wygranych na początku a potem był ostry zjazd w dół. W tym roku Kowal powinien być mądrzejszy. 
Co do Antigi i klubów. To Stefan jakoś nie przejmował się klubami zabierając wyjechaną  po PS 14-stkę  na ME. Kluby mogą "odpłacić" się tym samym. A że naciski będą ... No cóż . My już płacimy za pomysły kadry przesuwając Kurka na atak.

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Października 15, 2015, 20:15:08 pm »

Oczywiście będą naciski i presja na ogrywanie kadrowiczów. Pewnie jeszcze większa na Wlazłego, Gumę i Winiara aby wrócili. Ale trzeba będzie z tym żyć i robić swoje.

 A propos Wlazłego, Winiara i Kłosa - wierzę w nasz sztab, że nie popełnimy takich błędów jak Falska w ubiegłym sezonie i na końcu sezonu Kurek, Fabian i Pit nie będą w takiej formie i zdrowiu jak Ci zawodnicy wtedy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Października 16, 2015, 01:47:00 am »
Jakoś nie widziałem wczoraj przemęczenia u Włochów. Widzieliście Zajcewa?
Jeśli jesteśmy przemęczeni, to znaczy, że trenerów od przygotowania fizycznego mamy beznadziejnych.
Za dużo biadolimy o przemęczeniu i beztrosko usprawiedliwiamy wczorajszą żałosną postawę.
Nie chce mi się rzucać gromów, ale i nie mam zamiaru współczuć. Zagraliśmy byle co i byle jak.
Mnie też nuży chodzenie do pracy, ale do niej chodzę i ją wykonuję. Jestem bardzo szczęśliwy, gdy uda mi się raz do roku wyrwać 2 tygodnie wolnego. Zwykle się nie udaje.
Nie słyszałem futbolisty amerykańskiego narzekającego na zmęczenie. Tam to po prostu nie uchodzi. Nie uchodzi też narzekać na zestaw nieszczęść, który dotyka drużynę (wiatr wieje nie w tę stronę, podróże są zbyt dalekie, treningi zbyt ciężkie,...). A w Polsce...?
Nie mam pojęcia, czy trening powinien trwać 15 minut, czy 4 godziny, ale ma trwać tyle, żeby zawodnicy dobrze grali i nie byli przemęczeni. Być może wcale nie powinni trenować. Za to ktoś bierze pieniądze, żeby wiedział "kiedy" i "ile". Są tacy, którzy wiedzą.
Teraz zaczynamy sezon ligowy. Później będzie przerwa na reprezentację. Spapraliśmy IO'08, IO'12, więc życie potoczy się dalej nawet gdy nie pojedziemy na IO'16. Chcemy jechać? To trza spiąć pośladki i zap...
Przez grę w klubie nie zapomni się przyjmowania i zagrywania. Wczorajsze przyjęcie w buraki to nie jest skutek przemęczenia. Wyszliśmy rozegrać mecz, a nie wygrać mecz.
W eliminacjach spotka się 8 w miarę równych drużyn i tylko jedna z nich wygra. Znużeni nie wygrają. Trzeba się odnużyć. To nie polega na niegraniu w siatkówkę. To polega na zupełnie czymś innym.
PŚ był "morderczy" tak samo dla nas, jak i dla Włochów. Włosi zdeklasowali Rosjan. My przegraliśmy ze Słowenią w kiepskim stylu. Ktoś trenował mądrze. Ktoś trenował mniej mądrze. Następnym razem trenujmy mądrzej.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Października 16, 2015, 07:22:20 am »
Naszym "gwiazdkom" trzeba psychoanalityka, aby ich odpowiednio "ustawił". A Fabijan potrzebuje solidnego zmiennika, który go będzie z kwadratu straszył  ;) Ostatnio grał taka padakę, że aż zęby bolały. Zero środka, a jak już był to nie w tempo, na skrzydła to też szału nie było. Włosi graja wolniej, ale dokładniej i skrzydłowi kończą.
Kurek z takich wystaw (bo trudno to nazwać rozegraniem) to i tak nieźle punktował. Mika tez już plus-gwiazdorzy. Takiego przyjęcia to nawet nasi juniorzy pewnie by się wstydzili  :o

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Października 16, 2015, 09:09:27 am »
#repres sezon w Footballu Amerykańskim trwa 4 miesiące. Reszta to przerwa. Kadry tam nie ma.
Nie jestem ekspertem od zawodowego sportu ale żadna inna dyscyplina nie gra tyle co siatkówka. Nawet piłka nożna. Cały sezon kadry to zgrupowanie zdała od rodzin. Nie jestem pewien ale marynarzom po rejsach dalekomorskich przysługuje odpoczynek. Tak dla zdrowia.
Masz rację iz wszyscy maja podobnie, ale to marne pocieszenie. Terminarz przez działaczy jest ustawiony źle. I wymaga zmiany bo zawodnicy zostaną wykończeni. Parę lat temu Alkowi tez się wydawało iż zaliczy sezon klubowy, kadrę i znów klub bez odpoczynku. Źle się to skończyło.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Października 16, 2015, 10:18:45 am »
1. Sezon w futbolu trwa 4 miesiące, ale przygotowania do kolejnego sezonu trwają przez pozostałem 8 miesięcy. I to nie są żarty.
2. Włosi grają z taką samą intensywnością jak my.
3. Powtórzę: nie mam pojęcia, czy dla dobrego przygotowania się do meczu potrzeba 1 treningu tygodniowo, czy 21 treningów tygodniowo. Wiem natomiast, że jeśli trening szkodzi formie, to nie należny go przeprowadzać. Jeśli brak przerwy pomiędzy PŚ a ME szkodzi, to należy zrobić przerwę. Przez 2 tygodnie żaden zawodnik nie zapomni "powtarzalności".
Panuje u nas jakieś idiotyczne podejście do życia, bo najpierw organizujemy nieustanne, półroczne zgrupowanie, a później narzekamy na nieustanne, półroczne zgrupowanie. To po co je robić? Bo wypada?
Jako sportowiec wyczynowy (acz niezawodowy) bywałem przeciążony, ale nigdy nie byłem przemęczony. Zjawisko przemęczenia nie występowało. Występowało co najwyżej zjawisko przeciążenia z powodu źle zaprogramowanego treningu (np. zbyt dużo siły, ale zbyt mało szybkości, co odbijało się na skoczności jako wypadkowej tych dwóch parametrów).
Jeśli ktoś jest przemęczony, powinien zmienić zawód.
Jeśli ktoś jest przeciążony, powinien zmienić trenera.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.