Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691966 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1970 dnia: Maja 09, 2018, 09:40:43 am »
Ani Roberto, ani Andrzej nie oczekują ode mnie, żebym "opowiedział się po którejś ze stron". Obaj wiedzą, od kogo zależy (zależała) ich współpraca z Resovią i wiedzą, że tą osobą nie jestem ja.
Ze swojej strony kwestię kto będzie trenerem "pozostawiłem" komuś innemu. I nie czuję się przez to uboższy.
Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam nawet cienia szansy na zwolnienie kogokolwiek. Z powyższego wnoszę, że Ty masz jakiś na to wpływ i stąd chyba taka różnica w interpretacji m. in. moich wpisów.

Ja jestem tylko i aż krytykiem (jak krytyk literacki, filmowy), a nie hejterem (w rozumieniu internetowym).

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1971 dnia: Maja 09, 2018, 11:05:56 am »
Pewniaku.
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja też nie mam żadnego wpływu na zwolnienie i zatrudnienie trenera.
Nigdy nie traktowałem Cię jako hejtera. Co najwyżej nie zgadzałem się z niektórymi Twoimi stwierdzeniami.
Też lubię porównanie do krytyka filmowego. Różnica jest tylko taka, że na zespół realizatorów filmowych, na reżysera i aktorów mogę się obrazić i od nich odwrócić, a na zarząd Resovii, trenerów i zawodników nie mogę (a właściwie nie chcę) się obrazić i nie mogę (nie chcę) się od nich odwrócić. Mogę sobie znaleźć inny, lepszy film, ale nie mogę (nie chcę) szukać innego klubu.
Doskonale znam swoje miejsce w szeregu.
Wiem jedno: jeśli wyrażam jakiś pogląd, to bywa on traktowany z szacunkiem przez ludzi z klubu tylko z tego powodu, że nie uczestniczę w żadnej napince na klub i na poszczególnych ludzi z klubu. Przyjmuję klub "z dobrodziejstwem inwentarza" - ktoś jest prezesem, ktoś jest trenerem, ktoś jest zawodnikiem. Traktuję ludzi z klubu (czasem) krytycznie, ale życzliwie.
Ktoś (nie pamiętam kto) rzucił jakieś hasło o "opluwaniu Tichacka". No i cóż ja mam powiedzieć o takim stwierdzeniu? Mam powiedzieć, że moje najstarsze dziecko jest w wieku Lukasa i ani mi w głowie opluwać tego młodego człowieka? A że wywołał u mnie uczucie zażenowania to prawda. Nie o wszystkim, co się człowiekowi nie podoba i nie o wszystkich, którzy się człowiekowi nie podobają lub których (najzwyczajniej w życiu) się nie lubi trzeba informować cały świat.
Przez ostatnie lata rzadko wyrażam krytykę, bo na Forum trwa nieustanna napinka na klub. Oczywiście "dla dobra tegoż klubu". Efekt? Zasmrodzone 3 kolejne sezony. Jest dla mnie oczywiste, że winowajcami tego smrodu są przede wszystkim 2 osoby: Kowal w klubie i ja na Forum. Czasem (brązowy medal) pojawi się Górski. Przepraszam Cię Marcinie (to do Ogonowskiego), ale nie łapiesz się na pudło - wyprzedził Cię ostatnio Majer.
I tak sobie te 3 sezony upłynęły.
Jak będzie w kolejnym?
A jak ma być, skoro Resovia w ruinie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1972 dnia: Maja 09, 2018, 11:52:00 am »
Wiem jedno: jeśli wyrażam jakiś pogląd, to bywa on traktowany z szacunkiem przez ludzi z klubu tylko z tego powodu, że nie uczestniczę w żadnej napince na klub i na poszczególnych ludzi z klubu. Przyjmuję klub "z dobrodziejstwem inwentarza" - ktoś jest prezesem, ktoś jest trenerem, ktoś jest zawodnikiem. Traktuję ludzi z klubu (czasem) krytycznie, ale życzliwie.
Przede wszystkim muszę rozdzielić jedno - to że pisze o kimś krytycznie, nie oznacza, że go nie szanuję! Nie mam problemu z rozmową bezpośrednią z osobami, co do których mam uwagi i powiedzeniem ich jeszcze raz. Nie są to bowiem ubliżania, tylko w moim mniemaniu rzeczy konstruktywne. Tylko takie rozmowy mnie interesują.

Druga sprawa - Prezes czy trener, mimo że wymieniani z nazwiska, są niejako osobami publicznymi. I nie chodzi o to że mam uwagi do Andrzeja Kowala, bo nie znam go prywatnie, może w pewnym sensie na stopie służbowej. Jeśli coś mi się nie podoba w klubie to winię za to Prezesa Górskiego. Jeśli mam uwagi do gry Resovii to winię za to trenera Kowala.
Mam wrażenie, że za bardzo personalizujesz takie uwagi jak moje i nie wiedzieć czemu - bierzesz je do siebie (?).

Trzecia sprawa - jeśli klub szanuje tylko zdania osób, które "nie uczestniczą w żadnej napince na klub i na poszczególnych ludzi z klubu" i "przyjmują klub z dobrodziejstwem inwentarza" - czyli zdanie (przepraszam) "potakiwaczy", to nie najlepiej świadczy to o klubie.

P.S. Rozumiem pewien Twój dyskomfort, polegający na tym, że wypowiadanie się krytycznie o kolegach/znajomych nie jest najlepiej odbierane. Nie mniej bycie ich forumowym adwokatem też nie jest potrzebne.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1973 dnia: Maja 09, 2018, 11:57:31 am »
Bardzo prosze aby W linku Audycje W Centrum Sportu odbywały się dyskusje odnośnie programów

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1974 dnia: Maja 09, 2018, 12:03:53 pm »
Pewniaku, o czym Ty piszesz, bo nie bardzo rozumiem. Żadnych pretensji do Ciebie nie wnoszę. Nie Tobie zarzucam napinkę na klub.
Żadnej Twojej uwagi nie wziąłem do siebie.
Nawiasem mówiąc, każdy kibic Resovii może się zakolegować z Kowalem, Górskim, Perłowskim, Dryją,... w taki sam sposób jak ja. Nie jest to nic szczególnego. Wystarczy chcieć.
Jeśli odbierasz mnie jako potakiwacza, to sobie tak odbieraj. Nie będę cierpiał z tego powodu.
Wybacz, ale sam ocenię, co jest na Forum potrzebne. Myślę, że jest potrzebne ujawnienie, że są osoby, które myślą inaczej niż trzyletni trend.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2018, 12:18:19 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1975 dnia: Maja 09, 2018, 12:20:02 pm »
Pewniaku, o czym Ty piszesz, bo nie bardzo rozumiem. Żadnych pretensji do Ciebie nie wnoszę. Nie Tobie zarzucam napinkę na klub.
Źle zrozumiałeś moją wypowiedź - ona była o klubie, nie o Tobie/do Ciebie. :)

Jeśli odbierasz mnie jako potakiwacza, to sobie tak odbieraj. Nie będę cierpiał z tego powodu.
Nie tyle Ciebie, ale na podstawie Twojej wypowiedzi tylko taki wniosek wyciągnąłem. Cytuję:
Wiem jedno: jeśli wyrażam jakiś pogląd, to bywa on traktowany z szacunkiem przez ludzi z klubu tylko z tego powodu, że nie uczestniczę w żadnej napince na klub i na poszczególnych ludzi z klubu. Przyjmuję klub "z dobrodziejstwem inwentarza" - ktoś jest prezesem, ktoś jest trenerem, ktoś jest zawodnikiem.

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie to co napisałem.

A tymczasem zostawmy to i uszanujmy prośbę Pana Bogdana :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1976 dnia: Maja 09, 2018, 12:26:38 pm »
Nie odczuwam żadnego dyskomfortu z powodu krytyki moich resoviackich kolegów (nawet przyjaciół). Sam bywam wobec nich krytyczny. Np. bardzo się różnię z Andrzejem Kowalem w spojrzeniu na współczesną siatkówkę.
Jaka jest różnica pomiędzy krytyką a napinką? Sam ją znajdź. Po co mam się wymądrzać?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1977 dnia: Maja 09, 2018, 21:22:01 pm »
Tak się zastanawiam, czy my doceniamy te audycje? Nie wiem jak to się udało Bogdanowi, ale wypracował całkiem niezły format komunikacji klubu z kibicami. Jeżeli po tych wszystkich latach , ktoś ma wątpliwości czy są jakieś tematy Tabu to po tej audycji nie powinien mieć wątpliwości. Większość pytań z forum została zadana. Oczywiście rozumiem rozgoryczenie niektorych, iż Bogdan nie "zaszczuł" prezesa, ale przez tyle lat to było wiadomo, iż te audycje w takim kierunku nie będą zmierzać. Bo i po co? To ma być rzeczowa rozmowa a nie "okładanie prezesa cepem" Też wielki ukłon w stronę prezesa. To naprawdę jest rzecz wyjątkowa, iż prezes decyduje się na udział w takiej audycji. Pokażcie mi drugi taki przypadek w Polskiej siatkówce? Jak już jakiś prezes się wypowiada, to w klubowej Tv lub do gazet. A jaki jest poziom dziennikarstwa siatkarskiego w Polsce to każdy z nas wie. Miękkie wywiady aby było cacy.

Po części też podziękowania należą się wam/nam wszystkim. Za pytania na forum. Jesteśmy przedstawicielami swoich lokalnych społeczności i jak coś nas nurtuje, to w tym miejscu jest szansa zapytać.

Jaro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Art. BHP Rzeszów
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1978 dnia: Maja 09, 2018, 22:36:08 pm »
Z ciekawostek to prezes będzie udzielał się na forum.

Tak jak na twitterze czyli głównie po zwycięstwach lub po pierwszym przegranym meczu z dwumeczu będzie pompowany balonik, że zbieramy siły na rewanż, będzie lepiej itp?
Bo Resovia, bo Resovia jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego!!!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1979 dnia: Maja 09, 2018, 22:54:06 pm »
Tak jak na twitterze czyli głównie po zwycięstwach lub po pierwszym przegranym meczu z dwumeczu będzie pompowany balonik, że zbieramy siły na rewanż, będzie lepiej itp?
Jeżeli liczysz, iż będzie wdawał się w nasze forumowe "wojenki" to się rozczarujesz. Przez cały sezon było pisane, aby ktoś , klubu się udzielał i jak już pojawiło się światełko w tunelu to deprecjonuje się dyskutanta. Dajmy szansę prezesowi. Zresztą Bartek jest zarejestrowana na forum od lat, dłużej niż większość się tu wypowiadających.