Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691861 razy)

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #960 dnia: Czerwca 06, 2016, 18:46:38 pm »
Moje pytania do trenera:

1. Kiedy wróci do drużyny Thomas Jeaschke? W meczu z USA-Kuba Thomas nabawił się kontuzji kostki, czy trener ma informacje dotyczące jego stanu zdrowia? Na ile ta kontuzja wyeliminuje go z gry?
2. Czy to prawda, że Fabian Drzyzga ma przejść zabieg na kolano po turnieju w Tokio? Jak nie teraz to kiedy? I jak poważna jest to kontuzja?
Po jakim czasie po zabiegu będzie mógł wznowić treningi?

3. Czy to prawda, że w tamtym sezonie nie puszczono Penczeva, gdyż ten był dogadany ze Skrą?
4. Co spowodowało, że Resovia w miniomym sezonie nie mogła grać na miarę swojego potencjału?


« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2016, 21:27:17 pm wysłana przez jupi_1991 »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #961 dnia: Czerwca 06, 2016, 20:08:42 pm »
Ja też po przeczytaniu paru pytań, mam odczucie, iż przemawia przez nie jakiś żal czasem złośliwości.

Do tej pory audycje podsumowujące sezon stały na wysokim poziomie. Nawet Igła, który jest mistrzem wywiadów o niczym powiedział parę ciekawostek. Niestety/stety z poprzednich audycji wiele wątków zostałych odbitych do trenera, jako głównego decyzyjnego. I na niektóre pytania tylko on może odpowiedzieć. Trener cieszy się ogromnym zaufaniem właściciela klubu. W związku z tym można powiedzieć, iż ma komfort pracy.

Ja mam prośbę do Bogdana, aby program nie skończył się w 50 minut tylko został przedłużony do wyczerpania tematów. Jest to tak naprawdę pierwszy duży wywiad po sezonie na który wielu kibiców czeka.

Ja też mam pytania, choć większość już napisał Leon.

1. Czy trener zna budżet klubu i jego wykorzystanie? Tzn. Wie jakimi pieniędzmi klub dysponuje i na jakiego zawodnika nas stać a na jakiego nie. Czy w sytuacji jak w tym sezonie, iż wypada dwóch zawodników trener zastanawia się, czy klub stać na zamienników czy trener tym się nie interesuje. Bo skład można uzupełnić zawodnikami jak Holmes ale też młodą ligą.
2. Jest informacja, iż w Resovii są maksymalne wartości kontraktów. Czy trener próbował przekonać decydentów, iż potrzebne jest zwiększenie tego pułapu na gwiazdę taka jak Leon kosztem słabszych rezerwowych?
3. Jak trener ocenia postępy Fabiana pod okiem trenera. Od momentu przyjścia do Resovii do dziś. Czy jego kariera się rozwija czy raczej już nie widać wyraźnego progresu.
4. Trener zna Fabiana. Jak trener myśli, dlaczego Fabian stracił miejsce pierwszego rozgrywającego reprezentacji? Co musi zrobić, aby odzyskać to miejsce?
5. Można prosić o porównanie Fabiana z Lukasem Tichackiem. Jakie są przewagi Fabiana nad Lukasem a jakie Lukasa nad Fabianem?

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #962 dnia: Czerwca 06, 2016, 20:26:37 pm »
Czuję, że we wtorek będzie nudnawo, sztampowo :P

Pytanie rozgrzewkowe:
0. Czy dowiemy się czegoś nowego, czy będą tylko okrągłe zdania? :P
Czy woli pytania prowokacyjne, czy takie typowe?

1. Jak procentowo można ocenić prawdziwość zdania: Śliwka stracił sezon? Jakie są tego przyczyny?
2. Czego nauczył się w czasie prowadzenia Sovii, czego nie wiedział zaczynając?
3. W 2015 przed wyjazdem do KK odbył się trening z kibicami, po którym wielu zawodników mówiło, że dał pozytywną energię.
W tym roku nie był potrzebny?
4. Czy w kontraktach jest zapis o zakazie używania windy?
Na koniec:
O co nie został zapytany, a chciałby odpowiedzieć?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2016, 23:23:16 pm wysłana przez madlark »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #963 dnia: Czerwca 06, 2016, 20:30:46 pm »
6. W zeszłym sezonie w pierwszym meczu sezonu wybiegło tylko 2 zawodników, którzy grali w FF w Berlinie. W tym sezonie, najprawdopodobniej w pierwszym meczu wybielanie także tylko 2 graczy mających doświadczenie w FF. W następnym sezonie zanosi się na podobne rotacje. Biorąc pod uwagę powtarzalność i wypracowywyanie schematów to co roku trener zaczyna od nowa.
7. ZAKsa utrzymała skład. W nowym sezonie znów staną nam na drodze. Jakie słabe strony trener widzi w Mistrzu Polski.
8. Jak sobie trener radzi z przemęczeniem graczy po sezonie reprezentacyjnym. W zeszłym sezonie Fabian mówił w wywiadzie, iż ma dość siatkówki. Trener też tego doświadczył prowadząc kadrę B. Obecnie trener miał wakacje a kilku graczy ciągle gra. Czy sytuacja z poprzedniego sezonu może się powtórzyć?
9. Powiększenie czy pomniejszenie ligi? Co trener by wybrał?
10. Czy trener nie był zdenerwowany, tym ze Pit w klubie nie grał natomiast w kadrze wchodził do gry?
11.  Klub a reprezentacja Polski. Czy to nie jest ogień i woda? Da się to pogodzić czy zawsze ktoś będzie poszkodowanym. Np. Faworyzowanie kadry kosztem klubów. Skracanie rozgrywek i play off, przerwa w rozgrywkach, brak kadrowiczów w okresie przygotowawczym, brak wakacji po rozgrywkach.
12. Czy nie uważa Pan, iż finał ligi jest upchany gdzieś pomiędzy inne wydarzenia?  Rozgrywany w tygodniu i defekto rozstrzygnęło się w tydzień. Czy nie uważa Pan, iż powinna być odpowiednia oprawa tego, mecz w weekend a między meczem a rewanżem tydzień przerwy?
13. Odszedł Alek. Kto podejmie decyzję o nowym kapitanie. Trener czy zawodnicy?
14. Jak trener to czy decyzja została już podjęta?
15. Odeszło wielu zawodników, którzy grali w Resovii od dłuższego czasu. Perła, Igła i Alek. Czy tak musiało być?
16 Czy w Resovii nie szwankuje komunikacja. Igła był zaskoczony nie przedłużeniem kontraktu. Ale to nie jedyny taki przypadek. Swego czasu podobnie zaskoczony był Wojtek Grzyb. Kto informuje zawodników, iż kontrakt nie jest przedłużany? Trener czy działacze?
17. Czy podkupywanie sobie zawodników nie rozbija drużyn? Niko Penchev powiedział, iż że Skrą dogadał się 3 miesiące temu, natomiast informacja o za kontraktowaniu Ivovica też wypłynęła przed zakończeniem sezonu. Czyli zarówno my jak i inni działają, jak piłka jeszcze w grze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2016, 20:47:04 pm wysłana przez A :) »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #964 dnia: Czerwca 06, 2016, 21:14:43 pm »

Niczego się nie dowiem, jeśli będę atakował swojego rozmówcę.
"Jak sypia Pan po ostatnim sezonie, z czterech trofeow do zdobycia, nie udalo sie wygrac zadnego, to chyba nie jest oczekiwany wynik?" - tu nie chodzi o pytanie, ale o wyrażenie swojej pretensji.
Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie da się przygwoździć trenera jakimkolwiek pytaniem.

Pretensji nie mam, to pytanie nie ma celu przygwożdżenia trenera, tylko raczej (edycja, żeby znowu nie było, ze atakuję) spytanie, czy tak to miało być, skoro ostatni sezon wyszedł bardzo nie tak, a przynajmniej nie tak, jak większość z nas sobie tego życzyła.
Właściwie, pytanie to mogłoby zabrzmieć tak: nie wścieka się Pan, że bilans trofeów w zeszłym sezonie to 0-4 a z Zaksą 2-15? Wyjdzie na to samo. Bo chciałbym wiedzieć, czy jest w trenerze "sportowa złość", która popchnie go do pewnego impulsu w nowym sezonie, czy też dalej będziemy szli tą drogą (jakkolwiek dziwna by ona nie była)...

Natomiast pod pytaniem Pabla sam bym się podpisał.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2016, 21:19:04 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #965 dnia: Czerwca 06, 2016, 23:50:10 pm »
Ostatnie pytania. Czy trener w nowym sezonie ma plan dla każdego zawodnika i przedstawi ja zawodnikowi, informując o jego miejscu w drużynie i jaka będzie jego rola?
W którym momencie sezonu, będziemy mogli oczekiwać wykrystalizowania się pierwszej szóstki Resovii? Na początku sezonu, w grudniu a może później?
Igła w wywiadach mówi, iż bardzo ważne jest komunikacja z zawodnikami i pomoc w zrozumieniu ich roli w drużynie jak zawodnik trafia do kwadratu.
Czy trener interesuje się młodymi zawodnikami że szkółek Resovii?

Czy istnieje współpraca pomiędzy szkoleniowcami odpowiedzialnymi za poszczególne roczniki w AKS Resovia lub Metra Warszawa a trenerem Asseco Resovii. Np spostrzeżenia na temat treningu czy nowych metod treningowych.

Co zrobić, aby o Resovii znów można było powiedzieć, iż to drużyna z charakterem a jej gra będzie miała piękny i przyjemny styl gry bez dziesiątków błędów własnych ?

Czy trener gra w Lotka? Czy zawsze miał takie szczęście, jak w sporcie? Wiele razy z boku widać było, iż szczęście sprzyja Resovii. Nie tylko w tym sezonie.

Wielu kibiców mówi, iż nie ma tzw chemii pomiędzy zawodnikami a kibicami. Poza rozdawaniem autografów po meczu nie ma innych okazji do spotkań. Jak to wygląda z punktu widzenia trenera. Jest chemia i  kibice się mylą czy jest raczej mur pomiędzy zawodnikami i kibicami, a zawodnicy najchętniej ograniczyli by ten kontakt do minimum.

Planowana jest przebudowa Podpromia. Jako doświadczeny szkoleniowiec, czego Panu brakuje na Podpromiu a chciałby aby było.

Co my kibice możemy zrobić lepiej, aby pomóc drużynie w następnym sezonie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 00:07:06 am wysłana przez A :) »

Gregor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 140
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #966 dnia: Czerwca 07, 2016, 01:36:24 am »
16 w kadrze jest zastrzeżona? Od kiedy?

O ile pamiętam, to grał z nią Igła a nawet jak Igły nie było to Czarnowski.
Mój błąd i trochę przejęzyczenie. Czarnowskiego ostatni raz widziałem w reprezentacji gdzieś w 2010 roku, byłem przekonany, że tylko Igła grał z 16.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #967 dnia: Czerwca 07, 2016, 08:45:40 am »
Mój błąd i trochę przejęzyczenie. Czarnowskiego ostatni raz widziałem w reprezentacji gdzieś w 2010 roku, byłem przekonany, że tylko Igła grał z 16.

A czy nie jest czasem tak, że w siatkówce numery nie mogą być zastrzegane, dlatego tej 16 nie zastrzeżono? Do dyspozycji jest ich chyba tylko 21 czy 22. Resovia w tym sezonie doszła już do 20 (Witczak) a do LM zgłaszana była 18-osobowa kadra z młodymi zawodnikami więc w razie takich okoliczności jak w tym roku takie zastrzeganie rodzi problemy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #968 dnia: Czerwca 07, 2016, 09:05:11 am »
4.3.3 Koszulki zawodników muszą być ponumerowane od 1 do 20. (przepisy gry)
"Zastrzeganie" numerów jest więc trudne. Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce byłoby to trudne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #969 dnia: Czerwca 07, 2016, 17:24:27 pm »
Nagranie dzisiejszej audycji:
https://youtu.be/yck01-vgcT4