Autor Wątek: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?  (Przeczytany 40029 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 13, 2017, 23:06:28 pm »
Otóż nie wiem, czy warto ten przepis usuwać. Lepiej byłoby go przestrzegać.
Krótko mówiąc: wracamy do badziewia i cała mozolna praca Skry (przez lata osamotnionej w tej pracy), a następnie Resovii, Zaksy i JW idzie na marne. Zasady ustalamy przy kielichu i dostosowujemy na bieżąco do potrzeb różnych Ryśków, czyli porządnych chłopów.
Będzie dużo nowych miejsc pracy dla całych rzesz zdolnej, polskiej młodzieży.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2017, 01:06:10 am »
Repres dlaczego do sal gimnastycznych?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 14, 2017, 08:19:21 am »
Otóż nie wiem, czy warto ten przepis usuwać. Lepiej byłoby go przestrzegać.
Krótko mówiąc: wracamy do badziewia i cała mozolna praca Skry (przez lata osamotnionej w tej pracy), a następnie Resovii, Zaksy i JW idzie na marne. Zasady ustalamy przy kielichu i dostosowujemy na bieżąco do potrzeb różnych Ryśków, czyli porządnych chłopów.
Będzie dużo nowych miejsc pracy dla całych rzesz zdolnej, polskiej młodzieży.
Zgadzam się. Jeżeli przestrzegamy to wszyscy, natomiast jeżeli ma być stosowany wybiórczo to lepiej usunąć.
AZS Częstochowa powinien zostać usunięty za niespelnienie warunków natomiast do barażu powinien iść klub z Bydgoszczy.

Co do klubu kandydata, to wie jakie są warunki uczestnictwa. I jest zapewne przygotowany aby to spełnić.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2017, 08:21:00 am wysłana przez A :) »

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:20:55 am »
Trochę w temacie jestem zapoznany, i z tego co mi wiadomo to tą jedną przeszkodą może być właśnie ta hala, której brakuje minimalnej ilości miejsc  [już od kilku miesięcy pojawią informacje o lekkiej przebudowie wewnętrznej], ale skoro był rozgrywany superOBERpuchar kobiet to dlaczego nie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:49:52 am »
Dlatego nie, że wracalibyśmy do kurników. Poważna liga (a takie mieliśmy aspiracje) nie może sobie pozwolić na taką badziew.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2017, 10:36:39 am »
Dlatego nie, że wracalibyśmy do kurników. Poważna liga (a takie mieliśmy aspiracje) nie może sobie pozwolić na taką badziew.
Sami spapraliśmy sprawę i wszystko się posypało. Okazało się, iż liga jest piaskiem po wodzie pisana. Są przepisy, których parę klubów nie przestrzega. Rozdrobniliśmy ligę aby później najważniejsze rozstrzygnięcia zrobić w 3 dni. Terminarz istniej tylko teoretycznie i nawet coś pewnego na początku sezonu, pod koniec nie jest już takie pewne.
Zresztą PlusLiga to pikuś przy tym co dzieje się u kobiet. Tam trudno znaleźć różnice pomiędzy Młodą Ligą a OrlenLigą. Część klubów obie rozgrywki może zagrać tym samym składem. Kluby mają zaległości wobec zawodniczek (tajemnicą poliszynela jest, iż jeden klub z PlusLigi także ma/miał zaległość wobec Bartmana a i tak gra w najwyższej klasie rozgrywek). Frekwencja jest na niskim poziomie itd.

Mam dziwne wrażenie, iż kibicom bardziej zależy na wizerunku ligi niż działaczom.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 14, 2017, 11:07:48 am »
Repres, czyli jak? 8 klubów z większą halą a reszta out? Czarni Radom. Hala? Kurnik? Lepiej żeby grała Częstochowa gdzie na mecze przychodzi 10% pojemności hali, czy w Zawierciu gdzie ludzie siatkówką żyją? Mogę tylko zagwarantować, że Warta na poziomie organizacyjnym nie ustępuje klubom z dołu tabeli +L. Radom zasługuje sportowo na grę w +L, tak samo Warta sportowo zasługuje [zrobiła ogromny progres, poza tym klub budowany z myślą o +L]. A 100% frekwencji daje szansę na jakiś rozwój. Odnośnie poważnej ligi można tutaj dyskutować, mieliśmy aspiracje na wiele rzeczy, każdy ma aspiracje, rzecz normalna. Piłka nożna Seria A. Poważna liga? Myślę, że bez porównania z naszą +L patrząc tylko i wyłącznie na "poważność". Juventus, Napoli, Roma, Inter? Tak, ale jakoś Crotone, Pescara mimo sprzeciwów różnych stron, grają w tej Serii i grać będą [jeśli utrzymają poziom sportowy].

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 14, 2017, 12:14:18 pm »
Zostaw przykłady z piłki nożnej, bo realia piłki mają się nijak do realiów siatkówki.
Znajdź mi przykład klubu NBA, który gra w kurniku.
Uczyć się warto i trzeba od najlepszych.
Z przykładem Radomia to trafiłeś kulą w płot:
1. hala w Radomiu spełnia kryterium 1.500 miejsc siedzących,
2. miasto Radom buduje już większą halę.
Żeby nie wiem jakie gwiazdy grały, to mecz będzie marnym widowiskiem, jeśli telewizja będzie pokazywać w tle ściany hali zamiast tłumu kibiców. To jest właśnie "kurnik". Za taką "scenografię" telewizja nie zapłaci albo zapłaci jakieś marne grosze, a bez pieniędzy z telewizji nie ma wielkiego sportu, nie ma wielkiej ligi.
Był moment, w którym NBA zredukowała się do 9 zespołów.
-------------------------------------------------------------
Z ogromny zainteresowaniem, czasem nawet ze wzruszeniem, słucham audycji Bogusia Smoli z dawnymi zawodnikami. Jest w nich bardzo wiele cennych spostrzeżeń, opinii, ciekawostek, wiele fachowości. Gdy jednak dochodzi do rozmowy o organizacji ligi, to ręce i nogi mi opadają. Ci ludzie (z moim serdecznym, resoviackim przyjacielem Bogusiem włącznie) żyją realiami z poprzedniej epoki. To jak tęsknota za tramwajami konnymi: fajne były, ale powrotu do nich nie ma.
Sponsor nie jest wieczny, a nikt nie wyobraża sobie siatkówki bez sponsorów. Do siatkówki bez sponsorów nie jest niezbędna wyobraźnia. Wystarczy uczyć się od najlepszych.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2017, 12:22:02 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: PlusLiga - Zamknięta czy otwarta ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:08:38 am »
Repres, ja mam zostawić przykłady piłki nożnej. Ok. A podajesz przykład NBA. To chyba bardziej ma się nijak do naszej +L.
No to dlatego zespoły pierwszoligowe chcą się uczyć od najlepszych stawiając sobie wyższe cele. To ma chyba sens, bo jesli tak by nie było, to plusliga stała by w miejscu, żadnego rozwoju Ligi Mistrzów Świata  :D hala w Zawierciu będzie spełniać kryterium 1.500. A hali w Radomiu jeszcze nie ma.