Autor Wątek: Nowa hala w Rzeszowie  (Przeczytany 269789 razy)

A :)

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Semper fidelis
Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwca 23, 2019, 15:42:10 pm »
Co dwie głowy to nie jedna. Macie racje. Przecież jest Kraków czy Ostrowiec. Tam wyjdą na swoje. Na Podkarpaciu brak zainteresowania meczami siatkówki. Tak jak w stanie wojennym nikt nie pytał o szynkę.
Męska kadra zagra w Ostrowcu? Nie wiedziałem.

Co do Krakowa to hala jest większa od Podpromia to i bilety mogą być tańsze. Zresztą kiedyś był sparing pomiędzy Polską a Francją i to nie był sukces frekwencyjny.

Zresztą życie nie znosi próżni. Aby komuś dać to komuś innemu trzeba zabrać. Aby dać kasę PZPSowi to trzeba by było zabrać to Asseco Resovii lub Developresowi. A ja osobiście wolę, aby to w drużyny klubowe szły pieniądze niż w reprezentację.

Majer

• SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Resovia na zawsze w moim sercu
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwca 26, 2019, 15:28:12 pm »
Reprezentacja może grać na Narodowym, przecież to takie zainteresowanie, więc spokojnie zapełnią stadion  ;)

sliwaone

• Junior/-ka
  • D1
« Odpowiedź #882 dnia: Stycznia 28, 2022, 21:56:45 pm »
Oglądałem dziś mecz Radomia i tak się zastanawiałem.  Czy teraz to Rzeszów ma najstarszą halę w Plus lidze?
Sprawa rozbudowy Podpromia  została wstrzymana a ew. nowej hali nawet w planach nie ma.

repres1

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
« Odpowiedź #883 dnia: Stycznia 29, 2022, 08:36:52 am »
A są w tej chwili większe potrzeby? Nie ma i nie zanosi się na nie.
Planowaliśmy przebudowę Podpromia "na bogato". Nie przewidzieliśmy wariantu oszczędnego - przebudowy samych trybun. A szkoda.
Duża inwestycja miałaby sens tylko wtedy, gdybyśmy mieli plan rozwoju siatkówki w Rzeszowie.
To wymagałoby wspólnych ustaleń Miasta i klubów siatkarskich, a do takich ustaleń nikt się nie śpieszy i nie zanosi się na nie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Resofan

• Kadet/-ka
  • **
« Odpowiedź #884 dnia: Stycznia 29, 2022, 09:54:02 am »
Oglądałem dziś mecz Radomia i tak się zastanawiałem.  Czy teraz to Rzeszów ma najstarszą halę w Plus lidze?
Sprawa rozbudowy Podpromia  została wstrzymana a ew. nowej hali nawet w planach nie ma.
Warszawski Torwar i olsztyńska Urania są chyba starsze, choć Urania teraz przebudowywana. Na pewno nowsze hale są w Jastrzębiu i Radomiu. Jak inne - nie wiem.
A co do Podpromia, to tak jak napisał repres1 - nie ma potrzeby przebudowy ani budowy nowej. Na obecną chwilę hala ta spełnia swą funkcję bardzo dobrze. Był krótki okres, że wydawała się za mała, ale obecnie zapełnia się w połowie a czasem i mniej. Ja wiem, że covid, ale gdyby nie pandemia, też nie pękałaby w szwach. Przebudowa lub budowa nowej kosztowałaby ciężkie miliony złotych, wydane (moim zdaniem) na obecną chwilę mało rozsądnie. To tak, jakbyś miał w miarę nowoczesny, w pełni sprawny, nie psujący się i nie rdzewiejący, wygodny samochód i wymienił go tylko po to, żeby mieć nowy. Ktoś bardzo bogaty, nie mający co z pieniędzmi robić może sobie na coś takiego pozwolić, osoba średnio sytuowana już nie bardzo. Myślę, że Rzeszów bardzo bogaty nie jest i ma na co wydawać pieniądze z budżetu.

dafu

• Senior/-ka
« Odpowiedź #885 dnia: Stycznia 29, 2022, 10:47:01 am »
Nowe hale: Jastrzębie, Suwałki, Lublin, Gdańsk, Radom, Lubin, Nysa, Olsztyn (w budowie)
Stare ale wystarczające : Rzeszów, Warszawa (Torwar) , Kędzierzyn, Katowice, Bełchatów(?),
Poza skalą :Zawiercie
Wypadamy przeciętnie ale patrząc na ,,budowę" przy Wyspiańskiego to może lepiej cieszyć sIe z wymiany oświetlenia na Podpromiu.

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #886 dnia: Lutego 06, 2022, 22:05:04 pm »
A widziałeś dzisiaj frekwencję w Gdańsku?
Nawet w Rzeszowie jest frekwencyjny dramat
 Liga idzie ostro w dół. Zaksa, Skra kompletu publiczności też dawno nie mieli. Może to dobrze, iż tej hali na 10 tys na Zaczerniu nie zbudowali.

Resofan

• Kadet/-ka
  • **
« Odpowiedź #887 dnia: Lutego 06, 2022, 22:55:00 pm »
Liga może i idzie trochę w dół, ale frekwencję zmniejsza głównie pandemia. Niektórzy chorują, inni boją się zakażenia i myślę, że ma to ogromny wpływ na zapełnienie hal. Na Podpromiu obok mnie karnety wykupiło starsze małżeństwo (ja też młody nie jestem, ale oni jeszcze sporo starsi ;D) i o ile początkowo chodzili na każdy mecz, to od nasilenia pandemii (czyli od jakichś 2 miesięcy) byli chyba tylko na jednym.

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #888 dnia: Lutego 07, 2022, 12:05:58 pm »
Rzeczywiście Pandemii mocno odbiła się na frekwencji.
Swoją drogą szkoda iż w zeszłym roku nie udało się przeprowadzić remontu. Hala była pusta i teoretycznie można było ją wyłączyć z użytkowania (ale kto to wiedział, iż tak to się ułoży)

repres1

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
« Odpowiedź #889 dnia: Lutego 07, 2022, 14:06:48 pm »
Wątpię czy w najbliższych latach będziemy mieli większe potrzeby. Nie uczymy się na własnych błędach.
Jeśli takie zjawisko nastąpi, warto pomyśleć o przebudowie samych trybun.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.