Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426597 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2360 dnia: Maja 13, 2016, 17:56:01 pm »
"- Jest mi przykro z tego powodu, że nas Polaków nie traktuje się w Polsce tak, jak powinno, że nie jesteśmy doceniani przez prezesów i działaczy, którzy wolą wybrać obcokrajowców i płacić im podobne lub większe pieniądze. A na Polaków tych pieniędzy się żałuje. Mówię o tym otwarcie. Nie wiem, jak zostanie to odebrane w środowisku, ale wiem, że nie mijam się z prawdą - podkreślił Kubiak, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale".
http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/601068/michal-kubiak-nas-polakow-nie-traktuje-sie-tak-jak-powinno
Jeśli kwota 300.000 euro za sezon jest za niska na czyjeś oczekiwania (a jest za niska na oczekiwania Kubiaka), to... przestaję rozumieć ten świat. Komuś się chyba w głowie poprzewracało.
W kraju, w którym większość musi żyć za 7.500 euro rocznie, mieć pretensje, że można zarobić tylko 300.000 euro?
Na Twój roczny zarobek, Michasiu, większość Twoich rodaków w Polsce musi zap... przez 40 lat i Ty będziesz narzekał, że "nie jesteś doceniany"?
Pojmij, że Twoja zabawa skórzanym balonem jest warta tyle, ile ktoś zamożny zechce wysupłać, żeby dostarczyć trochę uciechy plebsowi. W Polsce tym zamożnym są z reguły spółki Skarbu Państwa, a Twoje apanaże pomniejszają korzyści, jakie z ich działalności odnosiłby ogół społeczeństwa. Trochę pokory.
Zabawa skórzanym balonem, polegająca na jego odbijaniu nie cieszy się taką popularnością jak zabawa skórzanym balonem, polegająca na jego kopaniu. Mało kto chce odbijankę oglądać w telewizji, więc telewizja za odbijankę płaci, ile płaci. Skąd ci "prezesi i działacze" mają wziąć pieniądze, żeby Cię "docenić bardziej"?
Pretensje o zagranicznych graczy? A co będzie, jeśli miliony Polaków, pracujących za granicą (na zmywaku, na budowach, przy sprzątaniu, ale i w fabrykach, biurach, handlu,...) usłyszą, że to niegodne, żeby "Polakowi płacić takie same , a może i wyższe pieniądze jak mi - tubylcowi"? Zastanowiłeś się nad tym, czy chciwość całkiem odebrała Ci rozum?
Na chleb Ci nie brakuje. Dach nad głową masz. Odzajączkuj się zatem i od prezesów, i od zagranicznych zawodników.
--------------------------------------------
Adasiu, daj! Bo masz! A mi się bardzo chce kupić nową zabawkę za 100.000 euro. Jak dołożysz te 100.000 euro, to poczuję się dobrze, a nie jak parias w swojej ojczyźnie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2361 dnia: Maja 13, 2016, 19:40:35 pm »
Przy odrobinie większej empatii do Qbiaczka, można zwrócić uwagę na wyróżnione przeze mnie stwierdzenia:
Jest mi przykro z tego powodu, że nas Polaków nie traktuje się w Polsce tak, jak powinno, że nie jesteśmy doceniani przez prezesów i działaczy, którzy wolą wybrać obcokrajowców i płacić im podobne ***lub większe pieniądze. A na Polaków tych pieniędzy się żałuje.***

Edit: dla taptalkowcow wyróżniłem gwiazdkami.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2016, 19:59:41 pm wysłana przez reso_viak_zwawy »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2362 dnia: Maja 13, 2016, 20:03:04 pm »
Nie wiem, kogo Kubiak miał na myśli, ale powszechnie wiadomo, że Resovia nie płaci więcej niż 300.000 euro. Nie wiem, kto płaci obcokrajowcom ponad 300.000 euro rocznie. Być może jest taki polski klub.
Wieść gminna niesie, że pewien przyjmujący - rdzenny i certyfikowany Polak - oczekiwał wynagrodzenia w wysokości 450.000 euro. Czy jest to wieść prawdziwa? Nie mam pewności. Plotka jak to plotka.
--------------------------------------
Dziwi mnie logika wywodu Michała Kubiaka: przy obowiązujących limitach obcokrajowców, żaden rozsądny klub nie wydałby większych pieniędzy na zawodnika zagranicznego niż gotów byłby wydać na certyfikowanego Polaka. Oczywiście, o ile klasa sportowa byłaby porównywalna.
Czyżby wszyscy polscy "prezesi i działacze" byli aż tak mało inteligentni? A może mają w sobie jakąś wrodzoną niechęć do polskości?
---------------------------------------
Przyjmijmy przez chwilę, że wieść gminna jest prawdziwa. Przyjmijmy, że prawdziwa jest inna wieść gminna: podobno Resovia mogła pozyskać Leona za 400.000 euro. Załóżmy nawet, że była to kwota 500.000 euro. Drobny defekt Leona w postaci braku tytułu certyfikowanego Polaka i różnica około 50.000 euro...
----------------------------------------
Straciłem kontakt z polską koszykówką, więc mogę się mylić. Kołacze mi się jednak po głowie, że tam limit obcokrajowców na parkiecie wynosi 3. Podobno każdy Polak, który jako tako kozłuje i rzuca do kosza, kosztuje polskie kluby tak ogromne pieniądze, że jest nacisk, żeby limit obcokrajowców zwiększyć do 4, czyli żeby po parkiecie ganiał tylko jeden Polak. Nie wiem czy musi to być certyfikowany Polak.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2363 dnia: Maja 13, 2016, 23:53:24 pm »
Dziwny wywiad. W sumie to pozytywna informacja. Polskie kluby racjonalizują wydatki. Coś się zmieniło jednak.
Nawet najwierniejsi fani dają do klubu raptem 2,5 mln co wystarczyło by na jeden kontrakt. A skąd wziąć na resztę składu?  Budżet najmniejszych klubów w PlusLidze to min. 3 Mln PLN. Dziwnie by wyglądało, iż jeden Kubiak zarabia tyle co cała drużyna z Będzina łącznie z rezerwowymi i sztabem trenerskim.
Może lepiej mniej wydać ale mieć skład bardziej zbilansowany.

Powodzenia Michał. Korzystaj jak jest Twoje 5 min.


leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2366 dnia: Maja 23, 2016, 09:47:50 am »

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2367 dnia: Maja 23, 2016, 11:29:56 am »
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

Maltańczyk

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2368 dnia: Maja 23, 2016, 14:31:59 pm »
I jak tu traktować niby poważny skoro dziennikarz pisze takie bzdury...

"Decyzja o rozstaniu z wicemistrzami Polski na pewno nie była prosta. Przez tyle lat Achrem zdecydowanie zżył się z drużyną. Wiele razy mówił o tym, że ma tu przyjaciół, a w kraju nad Wisłą jest jego dom ? tu poznał swoją żonę, tu także urodziły się jego dzieci"

Alek przychodząc do Resovii miał już zonę i dziecko.
Ucz się języka niemieckiego i rosyjskiego... język wroga trzeba znać.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2369 dnia: Maja 23, 2016, 15:14:58 pm »
I jak tu traktować niby poważny skoro dziennikarz pisze takie bzdury...

"Decyzja o rozstaniu z wicemistrzami Polski na pewno nie była prosta. Przez tyle lat Achrem zdecydowanie zżył się z drużyną. Wiele razy mówił o tym, że ma tu przyjaciół, a w kraju nad Wisłą jest jego dom ? tu poznał swoją żonę, tu także urodziły się jego dzieci"

Alek przychodząc do Resovii miał już zonę i dziecko.
Kolejny "kfiatek":
Cytuj
Przypomnijmy, że z Asseco Resovią Rzeszów odchodzą też Bartosz Kurek,  Krzysztof Ignaczak, Nikolay Penchev, Julien Lyneel, Russel Holmes, i Aleksander Śliwka.
Albo z Resovii odchodzą, albo z Resovią żegnają się...
Pomijając już fakt, że nie odchodzą a już odeszli, no i Śliwka nie odchodzi tylko się wypożycza...