Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1427661 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3290 dnia: Października 29, 2017, 10:35:11 am »
I o to chodzi, kol. Lewy, żeby nie dać się zwariować i w każdym meczu odnaleźć nutę słodyczy.
Tak to już jest w naszym ukochanym kraju, że najpierw coś spartolimy, a później zachwalamy ten spartolony stan, gdyż jakoś musimy tę kichę umocnić ideologicznie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3291 dnia: Października 29, 2017, 10:42:14 am »
I o to chodzi, kol. Lewy, żeby nie dać się zwariować i w każdym meczu odnaleźć nutę słodyczy.
Tak to już jest w naszym ukochanym kraju, że najpierw coś spartolimy, a później zachwalamy ten spartolony stan, gdyż jakoś musimy tę kichę umocnić ideologicznie.

Ty mówisz o spartolonym stanie rzeczy, ja o resecie.

P.s. nie zapominaj o tym, kto nam ten skład tak cudnie przygotował na ten sezon.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3292 dnia: Października 29, 2017, 10:45:30 am »
Ja nie mam wątpliwości, że wszelkim nieszczęściom winny jest Kowal. Ani przez myśl by mi nie przeszło, że winny może być ktoś inny.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3293 dnia: Października 29, 2017, 10:53:44 am »
Ja nie mam wątpliwości, że wszelkim nieszczęściom winny jest Kowal. Ani przez myśl by mi nie przeszło, że winny może być ktoś inny.

Ty wiesz więcej niż inni, ja tylko opisuje to co widzę, przeczytam czy zobaczę w tv !
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2017, 12:13:05 pm wysłana przez Lewy21 »

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3294 dnia: Października 29, 2017, 12:28:29 pm »
Tak to już jest w naszym ukochanym kraju, że najpierw coś spartolimy, a później zachwalamy ten spartolony stan, gdyż jakoś musimy tę kichę umocnić ideologicznie.
Cóż... Trzeba lecieć do raju i skończą się troski i smutki! W USA wszystko jest idealne... Nikt nie bierze dopingu, a ludzie zawsze są uśmiechnięci i życzliwi wobec siebie. Pojęcie korupcja jest im obce, a wszystkim rządzi szeroko pojęta sprawiedliwa wolnorynkowość.  ;D

Posunięciem Kowala na pewno było zakontraktowanie Kuby Jarosza i to na 2 lata. Serniotti nie miał z tym nic wspólnego. Raczej Kowalowi nie przyklasnę po takim ruchu... Choć Kubie życzę jak najlepiej.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3295 dnia: Października 29, 2017, 13:16:37 pm »
Cóż... Trzeba lecieć do raju i skończą się troski i smutki! W USA wszystko jest idealne...
Nie, Kolego Unge, wystarczy nie partolić. Ja wiem, że u nas to trudne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3296 dnia: Października 29, 2017, 18:10:50 pm »
Tak z innej beczki z miłą chęcią zobaczyłbym taki przekrój polityczki transferowej naszej względem innych plusligowych zespołów, ilu zawodników których kupujemy "odpala" i gra na poziomie wymaganym i spełnia swoje zadania, ilu z nich gra ponad stan, a ile jest wtop... i jak na tym polu wyglądamy względem np. Zaksy, Skry czy Jastrzębia lub Trefla

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3297 dnia: Października 29, 2017, 19:49:42 pm »
O ile się nie mylę, to na przestrzeni ostatnich 9 sezonów odnotowaliśmy 3 złota, 3 srebra i 2 brązowe medale MP. Zaliczyliśmy 2 F4 LM (w tym drugim też nie było obciachu) i jeden finał PCEV.
Jak wyglądamy na tle Skry, JW, Gdańska i Zaksy? Lepiej.
"Odpala", "nie odpala" - to pojęcia bardzo względne. Dopóki Alek był zdrowy, odpalali niemal wszyscy, którzy grali. Gdy Alka zabrakło, "odpalił" Ivović. Odpalili: Oivanen, Grozer, Bartman, Schoeps, Lotman, Penczew, Jaeschke (układ z ubiegłego sezonu od początku był dziwaczny) i nawet Kurek na ataku. Odpalił Nowakowski. Odpalił Drzyzga (szkoda, że tak krótko i szybciutko się skiepścił, ale to jego osobista "zasługa"). Odpalił Konarski (jeśli ktoś zapomina o jego wkładzie w złoto i srebro, to ma krótką pamięć). Można by pewnie znaleźć tego więcej.
Już dajcie spokój z tym narzekactwem. Było naprawdę super. Teraz już tak super nie jest, ale nic nie trwa wiecznie.
Naszym problemem nie było "odpalenie" zawodnika. Naszym nierozwiązywalnym problemem było zatrzymanie zawodnika, który odpalił. I dopóki nie zmienimy "polityki" finansowej, nie ma sensu, żeby ktokolwiek "odpalał" ponad poziom medalu MP.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3298 dnia: Października 29, 2017, 19:55:59 pm »
Myślę, iż 30% zawodników spełnia oczekiwania. Reszta nie, lub nie miała szansy na pokazanie się na dłuższej perspektywie. To tak na oko i w każdym zespole. Co roku wielu zawodników zmienia klub, ale niewielu zostaje gwiazdami ligi. Część zawodników będących w klubach nie schodzi poniżej poziomu jak Masny a są i tacy, którzy tracą na zmianie klubu.

Ps. Na Siatce.org kiedyś robili podsumowanie i wyszło im, iż więcej graczy rozczarowało, niż błysnęło.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3299 dnia: Października 29, 2017, 21:08:31 pm »
O ile się nie mylę, to na przestrzeni ostatnich 9 sezonów odnotowaliśmy 3 złota, 3 srebra i 2 brązowe medale MP. Zaliczyliśmy 2 F4 LM (w tym drugim też nie było obciachu) i jeden finał PCEV.
Jak wyglądamy na tle Skry, JW, Gdańska i Zaksy? Lepiej.
"Odpala", "nie odpala" - to pojęcia bardzo względne. Dopóki Alek był zdrowy, odpalali niemal wszyscy, którzy grali. Gdy Alka zabrakło, "odpalił" Ivović. Odpalili: Oivanen, Grozer, Bartman, Schoeps, Lotman, Penczew, Jaeschke (układ z ubiegłego sezonu od początku był dziwaczny) i nawet Kurek na ataku. Odpalił Nowakowski. Odpalił Drzyzga (szkoda, że tak krótko i szybciutko się skiepścił, ale to jego osobista "zasługa"). Odpalił Konarski (jeśli ktoś zapomina o jego wkładzie w złoto i srebro, to ma krótką pamięć). Można by pewnie znaleźć tego więcej.
Już dajcie spokój z tym narzekactwem. Było naprawdę super. Teraz już tak super nie jest, ale nic nie trwa wiecznie.
Naszym problemem nie było "odpalenie" zawodnika. Naszym nierozwiązywalnym problemem było zatrzymanie zawodnika, który odpalił. I dopóki nie zmienimy "polityki" finansowej, nie ma sensu, żeby ktokolwiek "odpalał" ponad poziom medalu MP.

Oczywiście że sukcesy były, tutaj nikt nie zaprzecza, kwestią kluczową jest jednak proporcja cena wydana na drużynę/jakość jaką prezentuje - ewentualnie mogłaby prezentować, bo taka proporcja jest kluczowa przy przykręceniu budżetu. Ciekawi mnie mimo wszystko kto odpowiada za transfery i wyszukiwanie zawodników.