Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426348 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4340 dnia: Lutego 07, 2019, 19:58:16 pm »

Z zaciekawieniem czytam powyższą dyskusję i szczerze to się dziwię, że są jeszcze na tym forum kibice, którzy są zaskoczeni iż za wszystkie sznurki w klubie pociąga jego właściciel i że to głos właściciela jest głosem decydującym.


Darek nie zauważyłem abyś oponował, gdy pisano że skład był autorski Andrzeja Kowala, że to on decydował o wszystkim, co się stało, że zmieniłeś poglądy ? Nie odbierz tego absolutnie jak jakiegoś ataku, czy coś, po prostu jestem ciekaw, jak również czekam na odpowiedź, dlaczego musiała skończyć się era Kowala w Resovii. Jakoś dziwnie zaczyna się trochę rzeczy wyjaśniać.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4342 dnia: Lutego 07, 2019, 20:27:25 pm »
Paweł, czy jedno przeczy drugiemu? Uważam, bo nie byłem przy rozmowach, ani nie wiem tego od uczestników rozmowy, ale z tego co parę osób mówiło (także publicznie)  obecny zespół to autorska koncepcja trenera Andrzej Kowala na którą zgodził się prezes. Dał trenerowi wolną rękę w doborze składu (z dostępnych zawodników). Nie wyszło więc trener za to zapłacił głową. Tak bywa w zawodowym sporcie.

Ps. Musiała się skończyć bo nic nie może wiecznie trwać. I wszystko kiedyś się kończy. Także praca trenera Kowala dla Resovii.

I żeby też nie demonizować roli prezesa Górala . Dobór zawodników to był zawsze w gestii trenera Kowala, ale pan Góral wyrażał zgodę na zatrudnienie. Wszytko dzieje się za zgodą prezesa a nic nie jest robione przeciw jego woli. Tak działają spółki akcyjne.

Najbardziej znany mi fakt narzucenia zawodnika przez Pana Górala to zatrudnienie Bartosza Kurka. To prezes Góral wyszedł z propozycją jego zatrudnienia. Trener Kowal nie był entuzjastą tego transferu, bo mu cały skład przewrócił do góry nogami. Zwłaszcza iż to był Kurek przyjmujący, którego nie potrzebowaliśmy by był Ivović. I Marco padł ofiarą tego transferu i wraz z nim atmosfera z Berlina.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2019, 20:37:55 pm wysłana przez A :) »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4343 dnia: Lutego 07, 2019, 21:35:42 pm »

I żeby też nie demonizować roli prezesa Górala . Dobór zawodników to był zawsze w gestii trenera Kowala, ale pan Góral wyrażał zgodę na zatrudnienie. Wszytko dzieje się za zgodą prezesa a nic nie jest robione przeciw jego woli. Tak działają spółki akcyjne.


Z zaciekawieniem czytam powyższą dyskusję i szczerze to się dziwię, że są jeszcze na tym forum kibice, którzy są zaskoczeni iż za wszystkie sznurki w klubie pociąga jego właściciel i że to głos właściciela jest głosem decydującym.



Zestawiłem obie Twoje wypowiedzi, która wypowiedź jest tą właściwą ?, bo one się różnią . Wyrażać zgodę na zatrudnienie zawodników dobranych przez trenera, a pociągać za wszystkie sznurki, więc również dobór zawodników, to zupełnie co innego znaczy, nie sądzisz ?

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4344 dnia: Lutego 07, 2019, 22:05:45 pm »
A ja uważam, że prawda jest gdzieś pośrodku.
Tzn, kogoś tam Góral do składu sobie wybierał, ale resztę dibierał trener.
Historię o układaniu składu przez prezesa chyba trzeba włożyć między bajki. Prezes jest od zabezpieczenia finansów.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4345 dnia: Lutego 07, 2019, 22:59:45 pm »
Prezes jest od zabezpieczenia finansów.

Tak jest i tego się trzymajmy  :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4346 dnia: Lutego 07, 2019, 23:09:26 pm »
Paweł nie uważam, iż to jest sprzeczność. Pociągnąć za sznurki to mieć decydujące zdanie.
Uważam, iż Pan Adam Góral jest bardzo zapracowaną osobą i nie ma czasu na wszystko, aby być jednoosobową firmą od wszystkiego. To trener Andrzej Kowal odgrywał rolę dyrektora sportowego i prowadził dobór większości zawodników. Wielokrotnie o tym mówił prezes Górski w Radiu Centrum. Rola Adama Górala w tym wszystkim to zgoda lub nie na to. Bez jego zgody nie było by prawdopodobnie transferu. Ale to na samym końcu długiego procesu związanego z transferami. Patrząc z boku, to ostatni sezon był inny. Andrzej Kowal dostał wolną rękę i szansę na odkucie się po poprzednim sezonie. Zbudował skład jaki chciał i na jaki pozwalał budżet. Ale to moje przypuszczenie. Ja na miejscu prezesa Górala tak bym zrobił.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2019, 08:36:01 am wysłana przez A :) »

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4347 dnia: Lutego 08, 2019, 10:10:51 am »
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2019-02-07/siatkarze-asseco-resovii-nie-trener-kowal-byl-problemem/?ref=dyscyplina
Przynajmniej w końcu, zaczęli otwarcie przyznawać, że nie jest dobrze! Nie ma zaklinania rzeczywistości, że "forma przyjdzie na playoff", że muszą się zgrać, że nowe buty dostali, że konfetti z sufitu przeszkadza.
Przyznanie się do tego, że jest źle, to pierwszy krok aby wyjść z dołka i być w stanie naprawiać! szkoda, że tak pewnie o 1.5 miesiąca za późno  :'(

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4348 dnia: Lutego 08, 2019, 12:06:15 pm »
Prawda jest taka, że żadne konkretne argumenty nie bronią decyzji działaczy Asseco Resovii z trenerem i p. Góralem na czele. Pospolitego oglądacza siatkówki nie obchodzi co p. Góral osiągnął w biznesie - to żaden argument w kontekście AR. Sprzedaje się nam kicz za duże pieniądze i zaraz może się okazać, że nikt tego nie będzie kupował. Proste.

I tak @A :), jest trzecia opcja i sam o niej wspomniałeś.:
Trzeciej drogi nie ma. I albo zgadzamy się z tym jak funkcjonuje klub, albo czas zmienić zainteresowania.
Zmienisz zainteresowania to Góral sam zabierze pieniążki, bo dla kogo będzie je wykładał?

My tu możemy posuwać się do jakiś refleksji i "wydawać czyjeś pieniądze". Prawda jest taka, że jak nie ogarną się ludzie u góry to to samo padnie i nie będzie dla nas dylematu - czy zaakceptować czy nie zaakceptować pomysłów p. Górala czy trenera - nieważne... Przywiązanie do barw? No, jest nas niewielu, tak w gruncie rzeczy, bo większość na Podpromiu już dawno jest na wylocie... Przyda się przy odbudowie klubu od I lub II ligi za chwilę...
Może zamiast pitu pitu co zrobi p. Góral zastanówmy się co my jako kibice możemy zrobić?  ;)

P.S. Na szczęście za niecały miesiąc rusza piłkarska II liga... Tam ambicji i zaangażowania drużynie z Rzeszowa na pewno nie brakuje! Po awans do I ligi Resovio!  8)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4349 dnia: Lutego 08, 2019, 14:08:51 pm »
[...]
Może zamiast pitu pitu co zrobi p. Góral zastanówmy się co my jako kibice możemy zrobić?  ;)

P.S. Na szczęście za niecały miesiąc rusza piłkarska II liga... Tam ambicji i zaangażowania drużynie z Rzeszowa na pewno nie brakuje! Po awans do I ligi Resovio!  8)

Zestawiając powyższy akapit (co my kibice możemy zrobić ) z PostScriptum, nasuwa się wniosek, że proponowanym przez Ciebie rozwiązaniem jest przerzucenie się na kopaną  >:(
Tylko jak to pomoże siatkarskiej Resovii??