Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1425929 razy)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5220 dnia: Grudnia 19, 2021, 17:03:44 pm »
Popieram. To już chyba wystarczy tego zaufania. Z tym trenerem już nic nie zagrają fajnego . Nie ma tam chemii, ani radości ani złości. Tylko nowy impuls może tą drużynę
odblokować.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5221 dnia: Grudnia 19, 2021, 21:40:42 pm »
Ze zwolnieniem trenera jest pewien kłopot: kto za to zapłaci?
Skoro w ubiegłym sezonie (który był rzekomo bardzo udany, bo zajęliśmy wyższe miejsce niż przedostatnie) przedłużyliśmy kontrakt o kolejne 2 lata (o ile mnie pamięć nie myli), zwolnienie trenera wydaje się bardzo kosztowne. Niby "kto bogatemu zabroni?", ale czy będzie to dobrze wyrzucony pieniądz...?
A co z "ciągłością myśli szkoleniowej"?
Jak ewentualny nowy trener poradzi sobie z "autorskim składem Gulianiego"? Przecież zatrudniliśmy "jego" zawodników, z których co najmniej dwóch (w I składzie) do niczego się dziś nie przydaje. Plączą się po parkiecie bez rymu, ale za to i bez sensu.
Tak tylko pytam.

Z drugiej strony, jeśli Guliani zostanie, to w przyszłym sezonie nie będziemy mieć Szerszenia. Wiem, że to nazwisko nie ekscytuje kibiców Resovii, bo Nicolas nie na wiele nam się do tej pory przydał. Jednak moim zdaniem, Szerszeń był naszym najlepszym przyjmującym, ale nie dostawał szans na grę.
Dobry Polak na przyjęciu kosztuje chyba więcej niż strata na Gulianim.
I nie ma ich aż tak dużo. Na Leona czy Bednorza nie będzie nas stać. Fornala zlekceważyliśmy 2 lata temu (a moim zdaniem był wart każdych pieniędzy, nawet takich jak Cebulj i Deroo razem wzięci) i dziś też jest poza naszym zasięgiem.
Euro drożeje i tańsze raczej nie będzie.

Życie to sztuka wyborów. Nikt nie obiecywał, że będą to łatwe, tanie wybory.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5222 dnia: Grudnia 20, 2021, 00:29:31 am »
Przypomniał mi się stary żarcik :
Sesja, egzamin wchodzi student:
Profesor i docent egzaminują:
- Proszę wybrać pytanie, tu leżą karteczki. Tylko jedno pytanie.
Student wybiera, czyta, wzdycha smętnie.
- No, niestety... a mógłbym spróbować jeszcze raz?
Docent niespokojnie się kręci. Prof.:
- Proszę...
Student wybiera, czyta, widać że znowu pudło.
- ... a czym mógłbym jeszcze raz?
Prof.:
- Proszę (docent nie wierzy w to co widzi)
Student, losowanie, czyta ... po minie już widać, że znów to samo...
- ... ... ... a ... czy ... m... mógłbym jeszcze raz spróbować?
Prof.:
- Proszę (docenta mało szlag nie trafi)
Losowanie ale tym razem.. znowu dupa... odkłada karteczkę.
Prof.:
- Pan da indeks. (Docent myśli - ha, ha no w końcu, pała jak nic !!!)
Profesor wpisuje. Student patrzy i nie wierzy. Nie czeka tylko wychodzi, wybiega wręcz.
Docent:
- Panie Profesorze oszalał Pan? Dał Pan temu studentowi 3 minus!?!
Profesor:
- Czegoś szukał znaczy coś umiał...
*****
Odpowiadając na post represa to przyszłość trenera podobna jest do sytuacji tego studenta. Pytanie czy szuka odpowiedzi co się dzieje i jak wyjść z tej sytuacji czy dał sobie spokój.

Bo nie wygląda to dobrze. Zespół szuruje po dnie i kliku zawodników gra poniżej "swojej godności". Bo pewnych rzeczy Mistrzom Świata i reprezentantom kraju nie wypada robić. Ile to kosztuje? Nie wiem. Nie znam szczegółów ich kontraktów ale powien kontrakt takie sytuacje normować. Wiem na pewno, iż taka gra to realny spadek dochodów dla Klubu. Bo pustki na trybunach nawet najwięksi optymiści widzą. A i pytanie czy pomniejsi sponsorzy nie przejdą na Developres. Bo nikt z dziadostwem jakie obecnie jest grane nie będzie chciał być kojarzony. To nie jest tak, iż na tej sytuacji klub nie straci. Bo to już się dzieje. Właściciel klubu musi zadziałać tak, aby te straty zminimalizować. I może sie okazać, iż zmiany w klubie sumarycznie będą kosztować mniej niż dalsze trwanie w tym maraźmie.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5223 dnia: Grudnia 20, 2021, 08:08:02 am »
Zespół szuruje po dnie i kliku zawodników gra poniżej "swojej godności". Bo pewnych rzeczy Mistrzom Świata i reprezentantom kraju nie wypada robić. Ile to kosztuje? Nie wiem. Nie znam szczegółów ich kontraktów ale powien kontrakt takie sytuacje normować. Wiem na pewno, iż taka gra to realny spadek dochodów dla Klubu. Bo pustki na trybunach nawet najwięksi optymiści widzą. A i pytanie czy pomniejsi sponsorzy nie przejdą na Developres. Bo nikt z dziadostwem jakie obecnie jest grane nie będzie chciał być kojarzony. To nie jest tak, iż na tej sytuacji klub nie straci. Bo to już się dzieje. Właściciel klubu musi zadziałać tak, aby te straty zminimalizować. I może sie okazać, iż zmiany w klubie sumarycznie będą kosztować mniej niż dalsze trwanie w tym maraźmie.
Masz jak najbardziej rację - coś trzeba zrobić. Ja tylko nie wiem, czy zmiana trenera coś pomoże. Przyznaję, że byłem jego entuzjastą, byłem, a więc logiczne, że nie jestem. Sam mam wątpliwości do tego, czy powinien jeszcze zostać i jeśli będzie jeszcze dziś zmieniony, to z przyczyn które Ty podałeś będzie to dla mnie całkowicie zrozumiałe. Wątpliwości moje wynikają z tego. co napisałem na tym forum w innym wątku - przez ostatnie 5 lat dziadostwa mieliśmy trzech prezesów, chyba siedmiu trenerów i -dzisiąt zawodników, a dziadostwo trwa w najlepsze. Wydaje się, że przyczyna musi leżeć gdzieś poza tymi czynnikami, bo jeśli zmieniamy te elementy, a nadal efekty są niezmienne, to chyba jednak zmodyfikować trzeba co innego. Tak więc nie wiem, czy wyrzucenie Giulianiego coś zmieni, ale być może spróbować trzeba.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5224 dnia: Grudnia 20, 2021, 08:44:49 am »
Zmodyfikowanie "czegoś innego" spowoduje, że wyleczymy pacjenta z choroby i pacjent... umrze zdrowszy.
Ja zalecałbym kibicom cierpliwość. Pogódźmy się z tym, że jesteśmy ligowym średniakiem. Będzie nam łatwiej. Na sukcesy przyjdzie jeszcze czas, pod warunkiem, że nie będziemy modyfikować "czegoś innego".
Pogódźmy się z tym, że wiele polskich klubów zrobiło duży postęp i nazwiska Deroo, Cebulj i Kozamernik nikogo nie przestraszą. Deroo, Cebulj i Kozamernik muszą być w superformie, żeby osiągnąć jakiś sukcesik (czyli 3-4 miejsce) w naszej lidze. Do osiągnięcia sukcesu (1-2 miejsce) potrzeba nie tylko superformy zawodników, ale i wypracowanego systemu gry. Systemu gry nie wypracujemy dopóki zawodnicy nie będą w superformie. A nie są, co widać po słabiutkiej zagrywce we własnej hali.
Liga jest na takim poziomie, że Cebulj przy Fornalu wygląda jak kiedyś Mitrović (mieliśmy takiego grajka) przy Winiarskim.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1411
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5225 dnia: Grudnia 20, 2021, 09:16:31 am »
Zmodyfikowanie "czegoś innego" spowoduje, że wyleczymy pacjenta z choroby i pacjent... umrze zdrowszy.


Z drugiej strony: "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów".
Nie mam pewności czy warto godzić się na bycie przeciętniakiem/średniakiem, tak samo w stosunku do tego, że obecny skład jest autorstwa Giulianiego. Jeśli jest- to nawet gorzej.
W tym momencie ta drużyna, no dobrze: zbiór zawodników, nie jest nawet faworytem do zajęcia miejsca w play-offach. Oczywiście, możemy się licytować, co będzie większym obciachem, czy zajęcie 13. miejsca w sezonie 19/20 czy wypadnięcie poza pierwszą ósemkę w obecnym, niemniej byłoby to babranie się w substancji, w której nikt nie ma ochoty się babrać czy też urządzanie się w czterech literach.
Uważam, że pewien wstrząs jest potrzebny, oczywiście nie na miarę takiego jak ostatnio w piłkarskiej Warszawie, ponieważ jest to patologia, z którą żaden szanujący się człowiek nie powinien mieć nic wspólnego, ale coś/ktoś musi ulec zmianie. Czy byłoby to ryzyko? Jasne, że tak. Ale jeszcze większym ryzykiem byłby jego brak.
Co do kiepskiej formy fizycznej zawodników, to oprócz poprawy zagrywki potrzebne jest ponawianie akcji. Nawet 5/6 razy aż wreszcie ta piłka powędruje do kogoś, kto będzie umiał ją skończyć na pojedynczym bloku (to jest możliwe). Tutaj także potrzebna jest głowa.


I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5226 dnia: Grudnia 20, 2021, 09:48:14 am »
Rzeszów to nie Warszawa. Warto o tym pamiętać. Leon z Kubiakiem nie zastanawiali się nad wydawaniem pieniędzy w Rzeszowie. Zastanawiali się nad wydawaniem pieniędzy w Warszawie.
A o ponawianiu akcji będzie można myśleć, gdy mecze u siebie będziemy zaczynać od wyniku 5:2. Dziś zaczynamy od wyniku 2:5, przeciwnicy łapią wiatr w żagle, a u nas zaczyna się panika.
"Te same metody" przynosiły nam sukcesy. Wystarczyło trochę cierpliwości. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy polska liga była na takim poziomie, że sukcesem "dobra narodowego" było wyjście z grupy LM po heroicznych bojach z klubami belgijskimi, greckimi, hiszpańskimi,... Dziś cierpliwości trzeba mieć więcej niż wtedy.
Dziś poziom polskiej ligi jest znacznie wyższy, więc jeśli się bazuje na rezerwowych ligi włoskiej, to osiąga się poziom rezerw ligi włoskiej, czyli poziom średni ligi polskiej. Wygranie przez Zaksę LM to nie był przypadek. Dziś obciachem jest, gdy polski klub nie wyjdzie z grupy LM.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5227 dnia: Grudnia 20, 2021, 10:24:03 am »
Zmiana trenera wydaje się być najprostszym posunięciem, ale nie koniecznie może okazać się skuteczna - już to robiliśmy: zmienialiśmy trenerów, prezesów, przyjeżdżały kolejne wagony nowych zawodników. Znowu chcemy zrobić to samo i liczyć, że jednak tym razem będzie inaczej ;) ?
Może faktycznie trzeba zrobić to, co robiliśmy rzadziej - przygryźć zęby i cierpliwie czekać  :o Boli i będzie boleć, ale może utrzymanie stałości w Klubie da jakiś wynik, a nie ponownie zmiany zmiany zmiany...
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - zmieniali się trenerzy, prezesi, zawodnicy - a czy zmieniała się struktura Klubu, te mniejsze trybyki które tam muszą dobrze pracować? Może tu jest coś nie tak, coś jak niewidoczny rak psuje wsio od środka  ???
Czy Klub wie jak "prowadzą" się zawodnicy w czasie wolnym, czy dbają o swoje zdrowie, kondycję - może za dużo "Piekiełka" w tygodniu i w weekendy :P

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1411
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5228 dnia: Grudnia 20, 2021, 10:30:23 am »
"Te same metody przynosiły nam sukcesy" niemal sześć lat temu (ostatni medal). Jak widać w obecnej siatkówce są trochę nie na czasie.
Nie ma znaczenia przy jakim wyniku ponawiasz akcję- chodzi o szanowanie piłki i zdobycie punktu, niezależnie od tego czy prowadzisz, czy gonisz wynik.
Jeśli panika zaczyna się na początku meczu i każdego seta nawet kiedy gra jest punkt za punkt, to źle to świadczy nie tylko o formie fizycznej, ale także psychicznej i tzw. inteligencji boiskowej. Żeby nie było, nie uważam siatkarzy Resovii, ba jakiegokolwiek siatkarza za człowieka głupiego, tudzież niemądrego. Gorące głowy, owszem zdarzają się, ale nikomu nie brakuje rozumu.
W sytuacji, kiedy Cebulj zaczyna kiwać w taki sposób, że Łukasz Perłowski zdążyłby z uśmiechem na ustach do tej piłki (a Perła nigdy nie był mistrzem gry w obronie) to 99% oglądających mecz wie, że będą kłopoty. Nie bez powodu wspominam właśnie o Słoweńcu, ponieważ obecna Resovia gra na takim poziomie, jak on. Zatrzymasz go i rzeszowanie niestety wyglądają jak przewrócony żółw.
Sobotni mecz pokazał, że Maciej Muzaj z tego sezonu nie będzie pierwszą armatą. Małe światełko w tunelu pojawiło się po kilku atakach Deroo. Jak dostał piłkę na odpowiedni pułap to i ostry skos na potrójnym bloku się znalazł, to kilka zbić nie postawiło jakichkolwiek złudzeń. Ale to trzeba powtarzać a nie grać od wielkiego święta.

Co do : "Rzeszów to nie Warszawa. Warto o tym pamiętać. Leon z Kubiakiem nie zastanawiali się nad wydawaniem pieniędzy w Rzeszowie." - to wszystko prawda. Niemniej, pod względem frekwencji (przynajmniej do czasu Covid-19) jak i zainteresowania meczami, to stołeczni długo mogli pozazdrościć naszemu miastu.

Coraz bardziej Asseco Resovia Rzeszów przypomina mi żużlową Marmę Polskie Folie. Oby to nie skończyło się z podobnym skutkiem.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5229 dnia: Grudnia 20, 2021, 10:46:50 am »
Struktura klubu też się zmieniła, z wyjątkiem struktury kapitałowej. Zmiana struktury kapitałowej będzie katastrofą. Będę się powtarzał: Rzeszów to nie Warszawa. Możemy coś "wyleczyć", ale wtedy umrzemy zdrowsi.
Fajno się ogląda koszykówkę na ROSiR-ze, ale jest fajno, bo koszykówki długo nie było.
Dzidek, proszę Cię, nie idźmy drogą sprawdzania moralności zawodników i kontrolowania kto ile piwa kupił w Żabce. Litości! Zeszlibyśmy na poziom powiatowej czujności. Jakie to ma znaczenie, ile piwa kupują Popiwczak z Fornalem?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dude, napiszę wprost: nie mam pojęcia z jakich przyczyn Cebulj i Kozamernik wychodzą w I składzie. Może inaczej: pojęcie mam dlaczego grają, choć nie powinni. Niech się najpierw ogarną na treningach.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.