Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1425368 razy)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 365
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5310 dnia: Stycznia 26, 2022, 08:59:39 am »
Czyli ten z Olsztyna.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5311 dnia: Stycznia 26, 2022, 10:41:01 am »
Jakiekolwiek rozważania o zmianie rozgrywającego miałyby sens, gdybyśmy mieli środkowych wyłącznie Polaków. Rynek nie jest zbyt "bogaty". Byłbym daleki od entuzjazmu, gdyby nasza gra zależała wyłącznie od dyspozycji i zdrowia Kwolka.
Nie myślimy perspektywicznie. Szukamy grajków, którzy już kiedyś "grali na wysokim poziomie". I takich znajdujemy. Efekt? Każdy widzi. Dlaczego jest słabo? Bo oni grali (czas przeszły) na wysokim poziomie.
Przy takim założeniu z góry ograniczamy się limitem płacowym, a więc skreślamy takich, którzy grali na wysokim poziomie i dają niemal pewność gry na wysokim poziomie.
Mam wiele sympatii dla Kwolka odkąd (lata temu) kibicowałem mu ramię w ramię z jego ojcem i poznałem drogę tego chłopaka na siatkarskie wyżyny, ale raczej nie opierałbym na nim oczekiwań gry Resovii na najwyższym europejskim poziomie. Bo kto z Polaków obok/zamiast Kwolka? A jeśli nie będzie mocnego Polaka na przyjęciu, znów mogą się pojawić dziwaczne roszady.
Nie wiem na ile Mendez jest "strażakiem". Gdyby chciał popracować w Resovii dłużej, byłbym za tym.
Jeśli nie zechce, dzwoniłbym do Heynena. Mentalnie bardzo pasowałby do kibiców Resovii.
Pogodziłem się z tym, że jesteśmy i będziemy drużyną środka tabeli. Czasem pewnie coś (jakiś medal) wygramy, może uda się coś wygrać w Europie, ale na potęgę Resovii już nie liczę. Na przeszkodzie stoi nasza mentalność.
Jeśli przystopujemy odrobinę swoje oczekiwania, znów będziemy się dobrze bawić.
I tylko to jest dla mnie ważne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5312 dnia: Stycznia 26, 2022, 11:19:30 am »
Bo oni grali (czas przeszły) na wysokim poziomie.
Wczoraj Mielewski to dobrze podsumował "Resovia to chce każdego, kto akurat gra dobrze"  ::)
Od lat nasz scouting leży - mistrzostwa zdobywaliśmy składami, gdzie sporo w nich było "noname'ów" a swoje nazwiska zbudowali dopiero u nas.
Kolejna hurtowa wymiana zawodników i sztabu, przedłuży o kolejny sezon to co mamy - znowu czekanie, znowu docieranie, gadanie o przebudowie.
Wiadomo coś trzeba zmieniać, ale na litość - nie znowu 3/4 składu  :o

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5313 dnia: Stycznia 26, 2022, 11:59:28 am »
Oj, zła, zła Resovia dla pana Jurka, bo bierze tych, którzy "akurat" grają dobrze. Powinna brać tych, którzy "akurat" grają źle. Na nieszczęście tych, co "akurat" grają źle najwyraźniej podkupują nam inne drużyny, do których polityki transferowej pan Jurek zastrzeżeń nie ma.

Zator i Kochanowski "akurat" grali dobrze, czy "od lat" grają dobrze? Kurek, Ivović, Konar, Śliwka, Smith i jeszcze paru innych (np. dwukrotny mistrz świata Fabian) - "akurat" grali dobrze, czy prze lata pracowali na status co najmniej solidnego gracza? Pomijam już to, że często ciężko zdecydować, do której grupy dany transfer zaliczyć, bo są też i takie transfery, które nie pasują do żadnej z tych grup, takie "na dopełnienie składu".

Owszem, łatwo znajdziemy i takich, których kontraktowaliśmy, bo mieli akurat dobry sezon, ale jeśli rzetelnie przejrzymy nasze transfery, to nie sądzę, żeby takich przypadków było jakoś wyraźnie więcej niż tych, którzy mieli po prostu wyrobioną markę.
W jednej i drugiej grupie transferów znajdziemy takich, którzy się sprawdzili i takich, którzy się nie sprawdzili.

Problem leży, moim zdaniem, gdzie indziej. Po pierwsze, kontraktujemy solidnego zawodnika i wypuszczamy go po sezonie, co kończy się regularną megarotacją w składzie. Po drugie, z jakiegoś powodu zbyt wielu przychodzących  do nas zawodników zaczyna grać gorzej niż we wcześniejszych klubach. Po trzecie, karuzela trenerska jest nie mniejsza niż rotacja  zawodników. Trenerów-strażaków mieliśmy pewnie w ostatnich latach więcej niż niektóre kluby trenerów "głównych". Zanini, Cretu, Mendez, czy nawet w którymś momencie Kowal, który też "robił" za strażaka. A w przyszłym sezonie znów się ćwierka o zmianie.

Podsumowując, myślę, że pan Jurek nie ma racji, skupiając się na czymś, co akurat głównym problemem nie jest :)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5314 dnia: Stycznia 26, 2022, 12:47:00 pm »
Pan Jurek ma rację, ale tylko w części.
Problemem samym w sobie nie jest to, że Resovia bierze tych, co dobrze grają. Do kłopotów można zaliczyć to, że (używając metafory rodem z układanek) bierze puzzle nie pasujące do siebie lub też rzutujące na pozostałe. Przykład pierwszy z brzegu: przyjęcie zagrywki. Ok, jeśli Cebulj ma grać z Deroo to... nie pasują do Drzyzgi. Analogicznie, jeśli Drzyzga ma napędzać grę a nie hamować, to nie z taką linią przyjęcia, którą jak należy demontować pokazał ostatnio Clevenot. Oczywiście, są jeszcze kwestie charakterologiczne, indywidualne predyspozycje oraz inne czynniki, natomiast chciałbym skupić się na nieco innych aspektach.
Kolejna sprawa to osoba budowniczego vel architekta, czyli kogoś, kto poukłada te klocki. Ok, Giuliani nie podołał, został zdymisjonowany. Bierzemy Mendeza i padają mniej lub bardziej sprawdzone pogłoski, że trener jest tylko strażakiem do końca sezonu. Był już taki trener, który przyszedł w trakcie sezonu i zaraz po nim odszedł. Gdzie jest teraz? Jego drużyna jest niepokonanym liderem +L a i w Rosji zdobył mistrzostwo i superpuchar.
Wreszcie, kwestia mentalności.
Jeśli mamy nazywać mecz o ligowe punkty z mistrzem Polski "sparingiem" czy Puchar Polski mianem pucharka do lodów, to dajmy sobie spokój z jakimikolwiek oczekiwaniami.
Dlatego dzisiaj jest kolejny, bodaj najważniejszy sprawdzian dla rzeszowskiej ekipy. Trzeba wygrać z drużyną wyżej notowaną od siebie. Ma to przełożenie na play-offy. Dlaczego? Ano dlatego, że przypadki, w których te niżej sklasyfikowane zespoły w RZ wyeliminowały swoich przeciwników z walki o medale MP, można policzyć na palcach jednej ręki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2022, 13:37:33 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5315 dnia: Stycznia 26, 2022, 20:32:29 pm »
Dude, rozmawiamy o realiach czy o chciejstwie?
Realia są takie, że do 4. zespołu w tabeli mamy 8 punktów straty i (biorąc pod uwagę liczbę meczów) prawdopodobnie tyle samo punktów straty będziemy mieć do 5. zespołu w tabeli. Pozostało 9 kolejek ligowych. Kiedy chcemy to nadrobić, jeśli tracimy punkt z Nysą?
Będzie trudno grać play-off z zespołem niżej sklasyfikowanym. Musielibyśmy przejechać się po Skrze, wygrać w Zawierciu, wygrać z Zaksą, wygrać w Warszawie. Jest to możliwe, ale (nie oszukujmy się) bardzo mało prawdopodobne. Jeśli tak się stanie, będziemy na tyle silni, że kto z kim w play-off nie będzie miało żadnego znaczenia. Oby, ale wątpię.
Zdajmy sobie sprawę z tego, że trudno będzie nawet obronić 6. miejsce, a wtedy ćwierćfinał będziemy grać z JW lub z Zaksą.
Sport to sport. Różne cuda się zdarzają. Może nawet oprzytomniejemy i zdamy sobie sprawę, że każdy punkt trzeba wyszarpać, bo sam się nie wygra.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5316 dnia: Stycznia 26, 2022, 21:02:04 pm »
Nie wiem na ile Mendez jest "strażakiem". Gdyby chciał popracować w Resovii dłużej, byłbym za tym.
Jeśli nie zechce, dzwoniłbym do Heynena. Mentalnie bardzo pasowałby do kibiców Resovii.

 Też chciałbym Heynena, bo mam podobne wrażenie, że temperamentem i mentalem pasowałby do Resovii. Problem polega na tym, że pewne rzeczy mogą być już klepnięte. O ile mnie pamięć nie myli, w zeszłym sezonie, o tej porze mieliśmy skład w zasadzie domknięty....Podobnie może być teraz, że przesądzone jest przyjście  Anastasiego, Kwolka i odejście Szerszenia...

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5317 dnia: Stycznia 26, 2022, 23:06:05 pm »

Będzie trudno grać play-off z zespołem niżej sklasyfikowanym. Musielibyśmy przejechać się po Skrze, wygrać w Zawierciu, wygrać z Zaksą, wygrać w Warszawie. Jest to możliwe, ale (nie oszukujmy się) bardzo mało prawdopodobne. Jeśli tak się stanie, będziemy na tyle silni, że kto z kim w play-off nie będzie miało żadnego znaczenia. Oby, ale wątpię.
Zdajmy sobie sprawę z tego, że trudno będzie nawet obronić 6. miejsce, a wtedy ćwierćfinał będziemy grać z JW lub z Zaksą.


Mówię tylko i wyłącznie o realiach. W erze Covid-19 forma nie przyjdzie na play-offy. Albo się ją będzie mieć albo nie. Miejsca na mityczny cykl treningowy nie będzie.
Dzisiejsze spotkanie z PGE Skrą Bełchatów pokazało, że owszem można wygrać wygrać z zespołem notowanym wyżej od siebie, ale... musi to być właśnie Skra (choć oczywiście żadnej gwarancji na to nie ma), bo zwyczajnie z nią można nawiązać walkę i jej styl gry leży tegorocznej Asseco Resovii Rzeszów. W tej chwili Resovia jest za chuda w uszach na Jastrzębski Węgiel i Zaksę (jak i pozostałe plusligowe zespoły. Nie zmienią tego pojedyncze wpadki JW). A Zawiercie? Tutaj znak zapytania, wszak ostatni mecz na Podpromiu odbywał się bez udziału Kochanowskiego, Zatorskiego i Szerszenia- było, nie było, podstawowych zawodników w tym momencie.
Sporą pracę wykonał Marcelo Mendez w podejściu zawodników do danej sytuacji meczowej. Widziałem gniew po pierwszym secie dzisiejszego spotkaniu. O to chodzi.
@tenmisza- Kwolek to raczej do Zawiercia idzie.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5318 dnia: Stycznia 27, 2022, 08:13:27 am »
Forma nie przyszła w rundzie zasadniczej, więc niech choć przyjdzie na play-off. Covid nie ma tu nic do rzeczy, bo dotyczy i nas, i naszych przeciwników.
Wczorajszy mecz pokazał, dlaczego tak ważne jest zajęcie co najmniej 6. miejsca.
No i doczekałem się Timo w I składzie!  :) Takiego środkowego nie można trzymać na ławce.
Doczekałem się Szerszenia (w formie) w I składzie.
Czy teraz zdajemy sobie sprawę, że upór kadrowy Gulianiego zmarnował nam pół sezonu?
Obraz nie kłamie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5319 dnia: Stycznia 27, 2022, 10:00:30 am »