Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1418285 razy)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5350 dnia: Kwietnia 21, 2022, 16:32:08 pm »
A swoją drogą bardzo "ciekawe" uwagi; kibice medalu, kibice wydarzeń. Widzę, że wyznacznikiem "prawdziwego" kibica Asseco Resovii stało się zakupienie karnetu. HO, HO, ,HO . Prawdziwa elyta, kibicowska śmietanka....

Pytanie, czy  osoba, która nie zakupi karnetu  jest według "elyty" kibicem, czy tylko "kibicem" a może kibicopodobnym. Tacy Panowie kael i Resofan hardzi w ocenianiu. To może pokuszą się o definicję prawdziwego kibica.  A może lepiej dla obu pamiętać o powiedzeniu  " mowa jest srebrem, a milczenie złotem".
Może i łatwo oceniamy, ale przynajmniej łagodniej nie nazywając innych (w tym wypadku kupujących karnet) mianem "frajerów".

A co do ocen, to jak inaczej nazwać kibica, który rezygnuje z zakupu karnetu bo drużyna nie osiągnęła sukcesu? Gdyby zrezygnował z innych przyczyn (np. finansowych czy względów rodzinnych), to rozumiem oburzenie, ale jeśli rezygnuje z tego powodu, że klub przegrał rywalizację, to widocznie nie jest (był?) kibicem klubu, tylko sukcesu czy też medalu. Ja kibicuję od lat Resovii, chodziłem na mecze w latach 89-tych gdy fajnie grali, chodziłem na przełomie lat 90-tych gdy Resovia spadała z ligi, chodziłem gdy awansowała, chodziłem gdy ledwie sobie radziła w PLS zaraz po awansie i będę chodził nadal. Jak to mówią raz na wozie, raz pod wozem, a kibicem się jest a nie bywa.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5351 dnia: Kwietnia 22, 2022, 09:00:26 am »
Może i łatwo oceniamy, ale przynajmniej łagodniej nie nazywając innych (w tym wypadku kupujących karnet) mianem "frajerów".

A co do ocen, to jak inaczej nazwać kibica, który rezygnuje z zakupu karnetu bo drużyna nie osiągnęła sukcesu? Gdyby zrezygnował z innych przyczyn (np. finansowych czy względów rodzinnych), to rozumiem oburzenie, ale jeśli rezygnuje z tego powodu, że klub przegrał rywalizację, to widocznie nie jest (był?) kibicem klubu, tylko sukcesu czy też medalu. Ja kibicuję od lat Resovii, chodziłem na mecze w latach 89-tych gdy fajnie grali, chodziłem na przełomie lat 90-tych gdy Resovia spadała z ligi, chodziłem gdy awansowała, chodziłem gdy ledwie sobie radziła w PLS zaraz po awansie i będę chodził nadal. Jak to mówią raz na wozie, raz pod wozem, a kibicem się jest a nie bywa.

Czyli jednak "elyta" Kur..de, jak można być tak zadufanym w sobie człowiekiem, żeby tak  łatwo oceniać innych. Człowieku skąd wiesz, na ile wyrzeczeń musiał się zdecydować kibic, aby kupić na ten sezon karnet?  Był zachęcany wielkimi nazwiskami, buńczucznymi deklaracjami. I co? I jedno WIELKIE QUANO. Dlaczego,? Nie było bowiem DRUŻYNY, tylko zlepek zawodników o znanych nazwiskach i gwiazdorskich kontraktach.

Rozumiem, dla Ciebie kibic , który zrezygnował z karnetu i zdecyduje się, (nie na wszystkie mecze) wchodzić na bilety, jest gorszy od Ciebie? Nie czuję się gorszy od karnetowiczów, zwłaszcza przesiąjniętych swoją "ę, "ą" "wielkością" czyli de facto bufonadą. Jeśli Twoje ego, tego potrzebuje, traktuj mnie , jak podkibica, czy kibica gorszego sortu. Nie stoję o Twoje pochlebstwa. Robię to co uważam.

PS Szydziłeś kiedyś z Developresu.  Tam oorócz zakontraktowanej "na szybko" Malwiny Smarzek, (która zawodzi)  nie ma gwiazd, ale jest DRUŻYNA. Wczoraj przegrały seta prowadząc 15-6. Ale się podniosły i wygrały mecz. A teraz odpowiedz sobie co by było gdyby rzeszowski zlepek znanych nazwisk , przegrał wygranego seta, czy by się podniósł? Pytanie retoryczne. Celowo nie używam  nazwy Resovii, która kojarzy mi się z Akhremem, Lotmanem, Grozerem, Ignaczakiem czyli Walczakami. Ich byłoby na to stać 
 

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5352 dnia: Kwietnia 22, 2022, 12:45:55 pm »
To może pokuszą się o definicję prawdziwego kibica.

Z miłą chęcią, prawdziwy kibic RESOVI pochodzi z Rzeszowa, tu się wychował, tu dorastał, z przynależnością klubową związany jest od dziecka, tak jak jego ojciec, nieraz dziadek.
To tak w uproszczeniu.
Posiadanie czy nieposiadanie karnetu(jakiego? na co?) to jakaś bzdura niemająca nic do rzeczy.
Chodziłem na kosza, chodzę na piłkę, chodzę na siatkówkę, jestem kibicem Resovi.
W końcu.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5353 dnia: Kwietnia 22, 2022, 13:43:21 pm »

Z miłą chęcią, prawdziwy kibic RESOVI pochodzi z Rzeszowa, tu się wychował, tu dorastał, z przynależnością klubową związany jest od dziecka, tak jak jego ojciec, nieraz dziadek.

To tak w uproszczeniu.
Posiadanie czy nieposiadanie karnetu(jakiego? na co?) to jakaś bzdura niemająca nic do rzeczy.
Chodziłem na kosza, chodzę na piłkę, chodzę na siatkówkę, jestem kibicem Resovi.

Kael dodam do tego, mający Rsovię w sercu.......

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5354 dnia: Kwietnia 22, 2022, 21:03:29 pm »
Z miłą chęcią, prawdziwy kibic RESOVI pochodzi z Rzeszowa, tu się wychował, tu dorastał, z przynależnością klubową związany jest od dziecka, tak jak jego ojciec, nieraz dziadek.
Eeeee no spoko, to teraz wyj...łeś pół Podpromia!
Ty tak na serio, czy ja nie łapię sarkazmu ?  ???

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5355 dnia: Kwietnia 23, 2022, 11:01:12 am »
Kael dodam do tego, mający Rsovię w sercu.......

Tak, de tego się to wszystko sprowadza.

Eeeee no spoko, to teraz wyj...łeś pół Podpromia!
Ty tak na serio, czy ja nie łapię sarkazmu ?  ???

A dla czego wyj... ? Niech sobie chodzi kto chce, nawet jak jest z Hetmańskiej  :P
W końcu.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 842
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5356 dnia: Kwietnia 23, 2022, 16:58:00 pm »
A dla czego wyj... ? Niech sobie chodzi kto chce, nawet jak jest z Hetmańskiej  :P

Tak, tak. Niech sobie chodzi, ale broń Boże, żeby się uważał za prawdziwego kibica Resovii, bo może jego ojciec nie jest z Rzeszowa, o dziadku nawet nie wspominając.
To już łatwiej londyńskim cockneyem zostać... ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5357 dnia: Kwietnia 23, 2022, 17:40:25 pm »
Myślę, że prawdziwy kibic jest z klubem na dobre i na złe, stara się być na każdym meczu i czuje się w obowiązku finansować swój klub kupując karnet. Na prawdziwego kibica klub może liczyć zawsze.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5358 dnia: Kwietnia 23, 2022, 21:04:53 pm »
Z miłą chęcią, prawdziwy kibic RESOVI pochodzi z Rzeszowa, tu się wychował, tu dorastał, z przynależnością klubową związany jest od dziecka, tak jak jego ojciec, nieraz dziadek.
To tak w uproszczeniu.
Posiadanie czy nieposiadanie karnetu(jakiego? na co?) to jakaś bzdura niemająca nic do rzeczy.
Chodziłem na kosza, chodzę na piłkę, chodzę na siatkówkę, jestem kibicem Resovi.

Kibicem można być, nie mając takich korzeni, ja na przykład jestem kibicem Liverpoolu, chociaz mecze ich oglądam tylko w TV, lub słucham we Flashscore

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #5359 dnia: Kwietnia 24, 2022, 08:01:09 am »
Ciekawy i sympatyczny wywiad z Piotrem Nowakowskim. O wszystkim  :) Nie nudziłem się ani przez chwilę.
https://www.youtube.com/watch?v=Un9HuHwL3BQ
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.