Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1427643 razy)


willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3311 dnia: Listopada 26, 2017, 14:59:59 pm »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3312 dnia: Grudnia 08, 2017, 09:29:31 am »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3313 dnia: Grudnia 08, 2017, 10:09:30 am »
No to czekam teraz na drugą odpowiedź Jana Sucha zrobił się pewnego rodzaju beef. kabaret..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3314 dnia: Grudnia 08, 2017, 13:21:06 pm »
Hop hop

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,trener-resovii-andrzej-kowal-nie-wrocilem-jako-ratownik,artykul,834165,1,899.html

Zwinne uciekanie od trudnego pytania

Był pan jednak dyrektorem sportowym, a przecież taka osoba w klubach całej Europy odpowiada za obsadę zawodników, trenerów czy analizę gry zespołu. Czy ta zamiana ról nie jest nieetyczna, zwłaszcza, że był pan osobą, która w głównej mierze budowała drużynę i chciała współpracować z trenerem Roberto Serniottim?
ANDRZEJ KOWAL: Trener Serniotti w planach miał być jednym z moich asystentów. Absolutnie uważam, że szkoleniowiec musi mieć czas aby pokazać swój warsztat. Moja rola dyrektora sportowego była bardzo umowna, bo przede wszystkim zajmowałem się scoutingiem. Oczywiście obserwowałem treningi, mecze i kontakt z drużyną cały czas był.

eh

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3315 dnia: Grudnia 08, 2017, 20:50:54 pm »
Żeby zrozumieć zaistniałą sytuację, warto odłożyć na półkę "Baśń o dobrym Carze i złych bojarach", choć rozumiem strach przed odłożeniem tej książki.
-------------------------------------------
Ponieważ miałem dziś okazję spotkać się z trenerem Serniottim, pozwoliłem sobie podziękować mu za to, że mieliśmy (my, kibice) okazję poznać tak wspaniałego człowieka. Wyraziłem przekonanie, że cieszy się wśród rzeszowskich kibiców ogromnym szacunkiem i sympatią. Będzie w Rzeszowie zawsze mile widziany i ma tu bardzo wielu przyjaciół.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3316 dnia: Grudnia 08, 2017, 21:53:52 pm »
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,trener-resovii-andrzej-kowal-nie-wrocilem-jako-ratownik,artykul,834165,1,899.html

To jest absolutna perełka:
Cytuj
- Andrzej Kowal ma jednak dużo większy kredyt zaufania w Asseco Resovii, bo w sezonie 2015/2016 kiedy prowadził pan zespół po 12 kolejkach była identyczna sytuacja ? 5 porażek, a obyło się bez tak drastycznych ruchów?

- Andrzej Kowal: To jest profesjonalny klub gdzie jesteś rozliczany z wyników swojej pracy. W sezonie 2015/16 byliśmy po trzecim mistrzostwie Polski i drugim miejscu w LM więc w związku z tymi wynikami trudno te sytuacje porównywać.

Tych sytuacji nie można absolutnie porównywać. Pan Kowal co prawda miał w sezonie 2015/2016 identyczny bilans w lidze (przy nieporównywalnie większym potencjale) ale sezon wcześniej zdobyli MP i 2m. w LM.
A Serniotti co?
A Roberto wprawdzie miał identyczny bilans z teoretycznie słabszym zespołem, ale kredytu zaufania od Asseco absolutnie nie mógł dostać bo..... po tym jak Serniotti spieprzył koncertowo ostatni sezon ponosząc klęskę we wszystkich rozgrywkach, po tym jak na każdym kroku pokazywał, że kibiców, dziennikarzy i wszystkich dookoła ma w dvpie, po tym jak w jego drużynie doszło do kwasów takich jak... itd. itd. logicznym jest, że musiał przyjść ktoś kto zastąpi tego fatalnego Serniottiego i nie dopuści by w kolejnym sezonie powtórzył się scenariusz z ostatniego sezonu (a właściwie dwóch)...

Cyrk!!!!

To jest też dobre:
Cytuj
- Pojawił się pan jako ?ratownik?, ale sytuacja zespołu nie jest przecież aż tak tragiczna. Drużyna prowadzona dotychczas przez trenera Serniottiego nie przegrała jeszcze niczego. Zajmuje 7 miejsce w tabeli ze stratą 2 pkt do szóstego AZS Olsztyn i 3 punktów do Trefla i JSW. Więc te wyniki nie są chyba aż tak mocno poniżej oczekiwań?

- Andrzej Kowal: Nie jestem absolutnie ?ratownikiem?, tylko trenerem, a sytuacja nie wymaga aby cokolwiek ratować. Tak naprawdę znam tą drużynę, obserwowałem, analizowałem ją, bo to było w zakresie moich obowiązków. Klub stwierdził, że zaproponuje stanowisko osobie, która zna podstawy zespołu.

Nie wiem czy panu Andrzejowi się to wypsnęło ale tutaj się z nim zgadzam w 100%.
----------------------------------------

Jedno co mnie jeszcze interesuje: jak na dokładnie te same pytania (bardzo dobre) redaktora Myśliwca odpowiedziałby pan Góral. Cała reszt nie dość, że ma tyle do gadania co... to jeszcze robi to w tak infantylny sposób, że jedno z dwojga: albo mają czytelników/słuchaczy/widzów za idiotów albo sami...
Umiarkowanie mnie to interesuje. Bo to (już) nie mój cyrk i nie moje małpy...

Lewy21

  • Gość
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3317 dnia: Grudnia 08, 2017, 21:56:40 pm »
Super, że to Repres zrobiłeś. Dzięki.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3318 dnia: Grudnia 08, 2017, 21:59:39 pm »
Żeby zrozumieć zaistniałą sytuację, warto odłożyć na półkę "Baśń o dobrym Carze i złych bojarach", choć rozumiem strach przed odłożeniem tej książki.
-------------------------------------------
Ponieważ miałem dziś okazję spotkać się z trenerem Serniottim, pozwoliłem sobie podziękować mu za to, że mieliśmy (my, kibice) okazję poznać tak wspaniałego człowieka. Wyraziłem przekonanie, że cieszy się wśród rzeszowskich kibiców ogromnym szacunkiem i sympatią. Będzie w Rzeszowie zawsze mile widziany i ma tu bardzo wielu przyjaciół.

Fajnie, że w imieniu kibiców przekazałeś słowa otuchy Serniottiemu. Szkoda natomiast, że Asseco nie wystosowało jakiegoś komunikatu w podobny deseń jak Ty Leszku.
Jednak nadal nie mogę zrozumieć, że tak dobrego fachowca tak łatwo się pozbyto i to w tak kuriozalny sposób. Na temat wywiadu z Kowalem i jego wymijających odpowiedzi (niczym naszych polityków w sejmie) lepiej zamilczę.
Prezes-Ignaczak

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3319 dnia: Grudnia 08, 2017, 22:59:08 pm »
Warto przypomnieć, że Andrzeja wciąż obowiązuje kontrakt trenera (o ile się nie mylę do końca sezonu). Na dobrą sprawę, nie miał wyboru. Myślę, że zbyt wiele zawdzięcza pewnym osobom (osobie), żeby mógł choćby pomyśleć o odmowie.
Nie odniosłem wrażenia, żeby Roberto miał jakiś żal do Andrzeja.
Piszę to, bo i z Andrzejem łączy mnie resoviacka przyjaźń, i z Roberto też zdążyłem się "resoviacko" zaprzyjaźnić - bardzo go cenię jako człowieka i (o ile się znam na siatkówce, a się nie znam) jako trenera.
Szkoda, że tak wyszło.
Nie wiem dlaczego Antiga stracił stołek trenera reprezentacji Polski. Wiem natomiast dlaczego De Giorgi stracił ten stołek: bo tak wyszło.
Ale cóż, życie toczy się dalej.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.