Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426417 razy)

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4090 dnia: Grudnia 07, 2018, 12:11:52 pm »
Idea Pucharu Polski została całkowicie wypaczona przez regulamin.
@Wog spójrz na kopaną , wtedy zrozumiesz o co chodziło Damianowi.
A i żeby było jasne mój tok rozumowania nie jest spowodowany miejscem Resovii przed rundą rewanżową w tym sezonie.Podobne zdanie o regulaminie  rozgrywania PP  miałem wcześniej. Ja lubię w sporcie niespodzianki a ta formuła je zabija
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4091 dnia: Grudnia 07, 2018, 12:12:10 pm »
Wogu jeśli przyjąć że udział 6 z PLSu to forma kwalifikacji do ćwierćfinału PP to Herkules Sulejówek ma nie tylko łatwiej ale ma wręcz autostradę do tego etapu. Gra tylko 3 rundy a drużyny z PLS aż 13 rund. ;)
Obecny system obowiązuje od dwóch sezonów i moim zdaniem powinien zostać zmieniony.  Opinia ta nie jest związana z  tegorocznym brakiem AR w 1/4.
Zgoda co do tego  że wygranie PP powinno być nagradzane  LM.
ps. Herkules przegrał w I rundzie 1:3 z SMSem Spała   >:(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 12:21:08 pm wysłana przez dafu »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4092 dnia: Grudnia 07, 2018, 12:45:10 pm »
Che, Dafu,
Czym została wypaczona idea Pucharu Polski w siatkówce?
Które drużyny zostały wykluczone na starcie Pucharu?

Rozumiem, że może Wam się nie podobać formuła rozgrywek (ja też bym wolał system pucharowy), ale na Boga, nie piszcie proszę, że:
1. Któraś z drużyn nie ma szans na Puchar. Mają wszystkie, które przystąpią do rozgrywek.
2. Idea Pucharu Polski - puchar, który może zdobyć każda drużyna w Polsce, bez względu na to na którym szczeblu rozgrywkowym występuje - została wypaczona. Nie została. Każda drużyna może zdobyć PP.
3. System nie jest równy dla wszystkich drużyn z Plusligi. Na starcie rozgrywek każda drużyna ma zero punktów i każda może zdobyć taką ilość, żeby znaleźć się po pierwszej rundzie +L w czołowej szóstce, zatem w ćwierćfinale PP.
4. Ta formuła wyklucza niespodzianki. Rozumiem, że jakby Resovia odpadła w 1/16 PP rozgrywanym systemem pucharowym to byłaby niespodzianka, ale jak odpadła bo nie awansowała do "6." po pierwszej fazie +L to już nie jest niespodzianka?

PS. Obecny system obowiązuje dłużej niż od dwóch sezonów ale zgodzę się, że powinien być zmieniony. Ale nie dlatego, że któraś z drużyn nie ma szans na PP, ma je mniejsze albo, że system wyklucza niespodzianki.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4093 dnia: Grudnia 07, 2018, 12:56:04 pm »
https://siatka.org/wyniki/puchar-polski1201620171mezczyzni-201620171/wynik-tab/18-14-finalu/ . Sprawdziłem i tak jak pisałem , obecny system to dwuletni twór, wywołany rozdmuchaniem PLSu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 12:57:40 pm wysłana przez dafu »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4094 dnia: Grudnia 07, 2018, 13:04:54 pm »
https://siatka.org/wyniki/puchar-polski1201620171mezczyzni-201620171/wynik-tab/18-14-finalu/ . Sprawdziłem i tak jak pisałem , obecny system to dwuletni twór, wywołany rozdmuchaniem PLSu.

Serio? To przypomnij mi proszę z kim graliśmy:
1. W 1/8 PP w sezonie 2015/2016?
2. W 1/16 PP w sezonie 2014/2015?
3. W 1/8 PP w sezonie 2013/2014?

Z góry dziękuję.


pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4096 dnia: Grudnia 07, 2018, 20:20:03 pm »
Po raz wtóry czytam o "budowaniu drużyny w oparciu o zawodników utożsamiających się z miastem" i mam nadzieję, że pójdzie to we właściwym kierunku. Bo dla mnie to hasło oznacza zrobienie wszystkiego by zatrzymać graczy, którzy się sprawdzili i wyrażają chęć pozostania. Obawiam się jednak czy nie będzie tak, że nowym graczom będzie stawiany warunek wieloletniego kontraktu. Nie tędy droga.

Kiko1905

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 473
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4097 dnia: Grudnia 07, 2018, 21:25:51 pm »
Po raz wtóry czytam o "budowaniu drużyny w oparciu o zawodników utożsamiających się z miastem" i mam nadzieję, że pójdzie to we właściwym kierunku. Bo dla mnie to hasło oznacza zrobienie wszystkiego by zatrzymać graczy, którzy się sprawdzili i wyrażają chęć pozostania. Obawiam się jednak czy nie będzie tak, że nowym graczom będzie stawiany warunek wieloletniego kontraktu. Nie tędy droga.

Igłą nawet wyartykułował w wywiadzie dla sport.pl, że będzie chciał podpisywać długie kontrakty i jak dla mnie jest to rozsądne, ponieważ jednorocznych skoczków przerobiliśmy w ostatnich latach wystarczającą ilość.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4098 dnia: Grudnia 07, 2018, 22:10:46 pm »
Kontrakty jedno czy dwu-letnie nie wzięły się z tego, iż klub tak chciał, lecz tak rynek działa. Zawodnicy z jakimś dorobkiem nie są zainteresowani długoletnimi kontraktami. Oni wolą krótsze okresy. Aby po roku mieć alternatywę. Przerabialiśmy też  Pencheva na długoletnim kontrakcie, który nie chciał grać. I co mu można było zrobić?
Z drugiej strony młodzi gracze chętnie przystają na długie kontrakty. By po ich zakończeniu dać nogę z Klubu. Śliwka tylko odliczał dni do końca kontraktu. I nic go nie zatrzymało. Dla Miki obecnie też nie miało znaczenia, iż kiedyś u nas grał. Trzeba było zapłacić cenę rynkową.

Idea Igły słuszna, ale zobaczymy co dalej. Na razie odstrzelił Redwitza, który bardzo chciał u nas grać bo miał coś do udowodnienia. Zobaczymy co z Łukaszem Perłowskim. W końcu mamy pięciu środkowych, jakby nie patrzeć jednego za dużo.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4099 dnia: Grudnia 09, 2018, 14:47:00 pm »
"który też nie do końca mógł skorzystać z Damiana Schulza. Ten z kolei ma problemy z barkiem."

https://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga/jastrzebski-wegiel/jastrzebski-wegiel-asseco-resovia-wynik-meczu-i-relacja/4bc7wrg

Ktoś coś wie jaka jest sytuacja z Damianem ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2018, 14:49:08 pm wysłana przez tomi92 »